Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144954 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #45 -: Септември 28, 2012, 17:03:20 pm »
Колко тесногръдо изказване на човек, привикнал към консуматорски модел на поведение. Не компютъра е причина за съществуването на информацията, а информацията е причина за съществуване на компютъра. Това не ти ли говори нещо.

Компютърът зависи от енергията, а не обратно....има ли енергия , има полза от компютъра....когато се счупи компютъра, енергията дори не усеща....тя се ползва от друг компютър :))))

Всяко живо същество е също така....материята ползва живителната енергия, непрекъснато се ражда обновена материя чрез енергията.

С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #46 -: Септември 28, 2012, 17:05:29 pm »
..а това за изпита на далай-лама/ите ме разби...  :--- то хубаво ги разпитват, те пък хубаво ще отговорят нещо си,ама тия дето изпитват как ще знаят, че тва което споделят не е плод на въображението им, а действително така е било?..

В това е и тънкостта. Имат си начини хората, при това доста добре защитени. ;) За някои това е начин на живот и такива неща си съществуват, а други просто ги обсъждат и търсят доказателства, докато първите си живеят, вторите какво правят - реално?

Например познавам човек  ;), който го изпитваха за наистина реални възприятия при 'астрална проекция' - това, което беше описано от този човек като понятия /възприятие на действителността, това което се е случвало/ до голяма степен съвпадаше, но образите, които описваше - въобще не съвпадаха /именно това имам и предвид, когато казвам за строго индивидуалното възприемане на действителността при всеки един от 'помнещите' и 'виждащите'/. Пример: в 'Откровението' на Йоан пише едно /Йоан е видял разни работи/, а може да се тълкува по много начини. Както например някои пророкуващи от минали векове описват телевизора /примерно/.  :rofl2: Т.е. истината за едни - за други поражда смях.  :)

А и каква е гаранцията, че на някой е 'позволено' да си спомни това-онова /реално/, но по този начин му се отнема нещо много по-ценно - в смисъл - поредния капан.  :)
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 17:28:39 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #47 -: Септември 28, 2012, 17:27:16 pm »
Аз се опитвам да обясня нещо различно.

Проблемът в концепцията на "прераждането" е, че се е възприел един доста кратък вариант на обяснение. От там разбирането на хората за това е доста ... безполезно. Вие и повечето имате понятие за думата "прераждане", щото имате прочетени някакви значения и определения за тази дума. От свидетелства на някакви автори и преживели определени "реинкарнации" си създавате представа вече  и накрая си мислите, че това е достатъчното Знание за "прераждане".

Прераждането за мен не означава,
преливане на енергийно-съзнателна вместимост от едно тяло в друго. В различно време и в зависимост от устойчивостта и качествата на тялото.
Аз не мисля, че в предишен живот съм била ... пеперуда или кралица Елизабет или Фортуната или жената на Артър Конан Дойл или самия него  :D
НО
ако сега пожелая да си направя един такъв сеанс, за момент моето съзнание е възможно да се окаже в тялото на някой от пети век, но това няма да съм бъдещата аз и съзнанието ми да е преливало от един в друг. Нем. За това тук в известна степен съм съгласна с "провокатора" и че рибките като се нахранят хубаво, след някоя друга година биваш забравен, и реално с последния спомен за теб умираш и ти. Но съзнанието ти, докато си бил в това тяло престава да съществува с характеристиките си, с които е било Памела и се разтваря в невидимите за нас нива...


... следва продължение- ама по-късно. Ще обясня защо и как според мен може да си ползваме съзнанието докато сме живи и как да си наредим по най-добрия начин пъзела на живота :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #48 -: Септември 28, 2012, 17:40:48 pm »
В съзнанието на планетата се съхранява всичко, което някога, някъде се е случвало, случва се.. на,в,под, около и т.н. нея /планетата/. В този смисъл - може да се 'види' /пример баба Ванга, Слава Севрюкова и не само/ и спомни много /вкл. спомени за извънпланетни инкарнации, които обаче са станали достояние на планетното съзнание - напр. летяща чиния катастрофира на Земята и извънземните загиват, т.е. впоследствие ще се преродят тук, попадат под общия за всички ни егрегор на Земята/. Когато даден индивид /за всички е индивидуално/ стане достатъчно важен за съзнанието на планетата - му се откриват някои работи /пример - светците, които са достигнали определен етап от еволюцията/. Естествено с практики, молитви, или пък посредством 'случайни' събития /някои специално залагат от предишна инкарнация да могат да си спомнят в следващата важни неща именно с такива 'случайни' събития- какво къде са скрили като информация, предмети, които ще им помогнат да си спомнят всичко/.

Естествено, хора с такова ниво, едва ли ще тръгнат да дават доказателства на този-онзи. За тях това би било безсмислено. Все едно някой неграмотен, който не знае числата да иска доказателство от инженер по топлотехника, че температурата в дадено помещение е толкова и толкова. Просто ще си работят и работят, и работят, за да се усъвършенстват и издигат все повече, а ние ще си чешем... езиците.  :)
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 18:13:49 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #49 -: Септември 28, 2012, 18:50:03 pm »
В този смисъл - спомнянето на предишни въплъщения е доста индивидуална работа. Докато да - много лесно може да се провери дали някой наистина вижда с 'астрално зрение' /и какво точно вижда, защото много лесно може да се настройва на близки и познати хора и места, но на големи разстояния, или пък непознати хора - слаба работа  :unknown:/ или пък може да вижда /чува, усеща и т.н./ с тялото на друг, или да направи това-онова в съня - а оттам да се направят изводи за достоверността на възприятието. Отделно съществуват и т.нар. методи за налагане на излюзии - в древността - чародейство. Т.е. това, което се възприема като реално, всъщност..  :)
6285174923344176257

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #50 -: Септември 28, 2012, 19:21:27 pm »
Напоследък се наблюдава повишен фон на енергиен вампиризъм във форума.  :) На един му дай - доказателства, друг пък непрестанно намесва темата за секса, трети се прави на велик и учи другите  :blush:
Колко съм ти благодарна, че го казваш това... :hi: Точно така е. А с енергийния вампир не можеш да се "надиграваш", защото той е доволен от всяка твоя проява на внимание. И на гнева ти, и на старанието ти да "обясняваш"...И все си "вътре" с такъв човек....Няма да играя тази игра. Който е гладен - да вечеря с другиго, не с мен. Вампиризма е болест. И не е повод за гордост.
Танграта  е  прав,  да  иска  доказателства!  Аз  прочетох,  аз  мисля  и  т.н.  не  важат!  "Картите на масата и стига блъфове!"
Аз контактувам с моите мъртъвци в съня си. Имах и друг вид контакт - на два пъти: единият път чух "глас-мисъл", а в другия случай видях...видях...ектоплазма... Повече няма да кажа по този въпрос.
....Колкото до "говоренето с мъртъвците чрез врачки"...Мисля, че тук заслугата ни не е наша, а на канала. Т.е. същото е като да си прочел в книга. ....И аз съм контактувала веднъж по този начин чрез медиум с един близък човек, който се самоуби.
...А да си прочел книги не е срамно, напротив: само профаните отричат четенето.

 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #51 -: Септември 28, 2012, 19:30:06 pm »
За това тук в известна степен съм съгласна с "провокатора" и че рибките като се нахранят хубаво, след някоя друга година биваш забравен, и реално с последния спомен за теб умираш и ти. Но съзнанието ти, докато си бил в това тяло престава да съществува с характеристиките си, с които е било Памела и се разтваря в невидимите за нас нива...

      Не,  продължава  да   съществува,  представи  си  едно  многотомно  издание,  всяка  инкарнация  е  отделен  том,  и  спомените  предопределят  до  известна  степен  съдържанието  на  следващия  том. 


 Re: Какъв е смисълът на Живота
      -  Да  оставим  хубави  спомени  след  себе  си,  така,  че  поне  три  поколения  след  нас  да  си  спомнят  с  хубави  чувства,  а  защо  не  и  с  гордост?

             Защо  са  необходими  спомените?
      Защото,  положителната  им  енергия  влияе  на  съдбата  -  променя  я  в  положителна  посока!
Естествено, хора с такова ниво, едва ли ще тръгнат да дават доказателства на този-онзи. За тях това би било безсмислено.
        Един  въпрос:  Защо  е  необходимо  да  пазиш  знанията  си  само  са  себе  си?  И  какъв  е  смисъла  да  ги  отнесеш  в  .........?  Това  се  нарича  високомерие,  а  то  е  наказуемо!
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 19:37:32 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #52 -: Септември 28, 2012, 19:42:08 pm »
В тази тема аз искам да говоря/пиша и обсъждам "смъртта", а не безсмъртието.

Понеже се сравни с компютър ще продължа в известен смисъл тази логика. Ако приемем че имаме няколко компютъра от първия Правец до последния Епъл. Десет модела. Взимаме хард-диска на Правеца и го монтираме в Епъла. Каква част от информацията ще е достатъчна или дори цялата ще е достатъчна ли, да заработи Епъла?  :unknown: може да го отнесете към телевизори, автомобили и всичко, което подлежи на естествена или с известни технически подобрения еволюция.
Автомобилът като катастрофира, ама непоправимо-размазващо и нищо не остане от него- освен двигателя. Дори да монтираш и сложиш двигателя на някаква съвсем нова като "обвивка" кола, няма да е същата кола отпреди.
В противен случай (това съм го писала и друг път) чисто физическата популация по света нямаше да е увеличена в сравнение с преди век. Дори това да е успокояваща теория за близките на много загинали хора, и да си мислим, че след милионите жертви на войните, няма от какво да се притесняваме, защото рано или късно тези хора ще се преродят някъде по света. И пак остават няколко милиарда тела, които би трябвало да са изпълнени с чисто нови неинкарнирали се същности. Как става това? И въобще нужно ли е? След като , отново да се върнем на компютрите, те са си изпълнили функциите за времената за които са били създадени и не е нужно да се запазва нещо ограничено с капацитет от/за 1812 да пребъде в 2012.

Ако някои, които правят тези сеанси с реинкарнациите, може да пробват да се върнат на едно и също място по едно и също време няколко пъти . Т.е. днес съм била испанска селянка от 17 век утре искам пак да се върна там в тази същата селянка. Не би се получило според мен. А дори да се върна в 17 век, ще е от крал до някакво испанско животно.

Дори чисто генeтично и биологично да си проследите родствените линии, освен генетичния код, който се предава нужен за оцеляване на тялото, реално като съзнание и някаква обвързаност нямаме нищо общо и с живите си баби и дядовци в момента. Да не е защото, те са преродени от близо и далече различни "хора"?! Не. Времената и развитието са изисквали от тях толкова съществуване. За някои, за да родят нашите тела, за други, които са нямали поколение или са умирали прекалено млади просто да придобият и минимална опитност за обогатяване на общия генофонд на духовно ниво.

За специалните и избраните сега няма да пиша, да не стане прекалено дълго.

Каква все пак е мисията на човек, докато е жив? Да изживее максимално ползотворно живота си и удовлетворяващо. Освен за себе си и близките си, но и за повечето хора, които среща в живота си.
И ако има например някой специален, който да е роден между 1925-1927/8- някъде по Германия или Русия- би могъл, ако използва специалността си, за това да пътува във времето назад, но в собственият си жизнен времево-пространствен континуум да промени или дори предотврати Втората световна война. Това разбира се, ние няма как да разберем, защото, ако се случи, се е получил паралелен времеви ръкав и всъщност имаме паралелна вселена, в която не е имало ВСВ, всички ние сме си живи и здрави, може и не всички, но поне историята е различна в учебниците и известно количество хора за по-щастливи и по-добри. Друг паралелен свят е в който пък Германия е спечелила войната, трети, в който войната е между Англия и САЩ и т.н. и т.н.
Въпросът е, в това- и аз по някаква си моя интуиция вярвам, че е така- че е възможно да се преминава в тия паралелни светове. Като ти нямаш възможност да променяш нищо, защото промениш ли, само отваряш или се преместваш в друг паралел.
Но веднъж умреш ли-тялото ти в тази реалност /независимо на каква възраст/, възможностите са две. 1. Ако не си в достатъчно старо тяло съзнанието ти се слива с това от съседна вселена; 2. Ако си в достатъчно старо тяло, отново е в съседните вселени, но в някое от внуците или децата ти.

Понеже знам причината за смъртта на бащата на Танграта /много съжалявам за човека и в известна степен мога да си представя болката от липсата му/, смятам, че в една паралелна вселена си  е жив и здрав, а може би и живее в Канада при сина си :)

« Последна редакция: Септември 28, 2012, 20:05:48 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #53 -: Септември 28, 2012, 20:07:09 pm »
..Това  се  нарича  високомерие,  а  то  е  наказуемо!..

'Не съди, за да не бъдеш съден..' казва народна мъдрост, ако не се лъжа. Нищо лично между другото.

Когато вероятно достигнем нивото на такива хора, бихме могли да възприемем дали наистина е така или не. А дотогава..  :unknown:
6285174923344176257

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #54 -: Септември 28, 2012, 20:27:28 pm »
'Не съди, за да не бъдеш съден..' казва народна мъдрост, ....................
   Когато вероятно достигнем нивото на такива хора, бихме могли да възприемем дали наистина е така или не. А дотогава..  :unknown:
       Цитираш  библиятя.
       Да  правим  разлика  между  съдене  и  осъждане!  В  една  друга  тема  имаш  пост  където  цитираш откъс  от  книга  за  нуждата  да  се  борим  със  злото  а  не да  се  примиряваме  с  него,  като  се  правим,  че  не  го  забелязваме! Истинското  знание  е  споделеното  знание,  сподели,  а  който  е  порасъл  ще  се  възползва,  другия  ще  го  подмине!   "Нивото  на  една  личност  се  определя  не  по  това  което  знае,  а  по  въпросите  които  го  вълнуват  и  задава"   
      Между  смъртта  и  раждането  няма  разлика!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #55 -: Септември 28, 2012, 20:34:04 pm »
Цитат
Каква все пак е мисията на човек, докато е жив? Да изживее максимално ползотворно живота си и удовлетворяващо. Освен за себе си и близките си, но и за повечето хора, които среща в живота си.

Това е много важно....но отговора е дълъг и многопластов....

питам се: А защо имаме подсъзнателни спомени, които не са от тоя живот, примерно аз мнoгoкратно съм сънувала една къща и една улица....и аз летя и влизам в къщата и изпитвам щастие, мога в детайли да опиша къщата , и влагата във въздуха....след като се събудя изпитвам носталгия, щатие и нещо мило....като отзвук остава в мен на следващоя ден....това не е ли спомен?....така го усещам винаги
С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #56 -: Септември 28, 2012, 20:39:54 pm »
..Когато "говориш" с  починал роднина, тогава ще се убедиш, само че това е много трудна работа..

Дали някой си е задавал въпроса, естествено изхождайки от презумпцията за прераждане, как би могъл да говори с починал роднина, ако след известно време този човек се е преродил? Естествено, между смъртта и новото раждане е възможно да изминава известно време във физическата реалност, но така или иначе известен брой се прераждат.. Т.е. излиза, че в един или друг момент, общувайки по един или друг начин с нечий починал роднина, този починал роднина е много вероятно да живее друг физически живот?
6285174923344176257

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #57 -: Септември 28, 2012, 20:46:52 pm »
Дали някой си е задавал въпроса, естествено изхождайки от презумпцията за прераждане, как би могъл да говори с починал роднина, ако след известно време този човек се е преродил? Естествено, между смъртта и новото раждане е възможно да изминава известно време във физическата реалност, но така или иначе известен брой се прераждат.. Т.е. излиза, че в един или друг момент, общувайки по един или друг начин с нечий починал роднина, този починал роднина е много вероятно да живее друг физически живот?
   
        Инкарнационната  личност  се  запазва  като  такава  в  постоянния  Аз,  и  винаги  можеш  да  се  свържеш  с  нея!  Прераждането  не  е  възможно  има  превъплътяване!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #58 -: Септември 28, 2012, 21:03:38 pm »
   
        Инкарнационната  личност  се  запазва  като  такава  в  постоянния  Аз,  и  винаги  можеш  да  се  свържеш  с  нея!  Прераждането  не  е  възможно  има  превъплътяване!

 Къде е бутона "Харесвам"? :)))) Превъплътяването сменя носителя , но пази информацията!!!!
С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #59 -: Септември 28, 2012, 21:13:30 pm »
..Инкарнационната  личност  се  запазва  като  такава  в  постоянния  Аз,  и  винаги  можеш  да  се  свържеш  с  нея!..

Да. :) Признавам това беше, своего рода провокативен въпрос, насочен към аудиторията тук, за да се замислят тези, които не са запознати. От сегашните си познания бих могъл да добавя, че при определена степен на развитие на настоящата личност /тази от настоящия физически живот/ тези субличности /да бъдат инкарнационни личности - няма проблем, това са само външни, така да се каже, понятия за едно и също, или за много близки неща/ могат да бъдат осъзнати и обединени в единен комплекс, т.е. човек не само че си спомня всичките си минали инкарнации, но може и да ги възпроизведе и да общува с тези субличности на осъзнато ниво /те могат да бъдат от изключителна полза, понеже при тях няма време като реалност, т.е. съществуват извън времето и пространството и съответно, ако се подчиняват на настоящата личност и не правят проблеми - могат да бъдат използвани с най-различни цели и предназначение/. За съжаление, на много малко реално се отдава да постигнат спомняне и реално възприятие на ниво субличности, понякога това се случва 'ненадейно' - припокрива се до известна степен с понятието 'шизофрения', но не изцяло. Понякога дори, някоя по-силна субличност иска да заеме
водеща роля' в управлението на физическото тяло, което, естествено води до проблеми. А за хората, които не са осъзнали тези субличности - те се намират в подсъзнанието /опитът, преживяванията и т.н. от всяка една инкарнация се пази в подсъзнанието, а когато се прехвърли от подсъзнанието ---> в съзнанието - тогава се счита че човек си е спомнил част или всичките си минали животи/. И да кажем - някой в сегашния си физически живот се страхува например от кучета /без да има реална причина за това/ или пък се е родил с много специфичен белег /например наподобяващ резка на шията, и не само разбира се/ - това най-често е проекция на специфични усещания от минали животи - в минал живот се е запечатало усещането от нападение от кучета или пък човекът е обесен и затова на шията му се е отпечатал /не винаги/ такъв специфичен белег. В този смисъл - уж безобидните татуировки, които се правят /не говорим за другата вреда, която евентуално биха могли да нанесат като картинки с определена насоченост и привързаност, като химия и т.н./ се отразяват /най-често/ под формата на бенки със специфично оформление в следващата инкарнация.

В този ред на мисли - ако да кажем общуваме с починал човек, а този човек е успял да интегрира субличностите си от предишни животи на осъзнато ниво - е необходимо да се подходи с голямо внимание, защото е възможно да не се възприеме като желание за общуване с 'бивш' роднина, а като 'нападение' с, понякога, доста сериозни последици. :)
6285174923344176257

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27