Автор Тема: Събуди се...  (Прочетена 37795 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Събуди се...
« Отговор #60 -: Март 12, 2010, 21:23:55 pm »
Нещо за събуждането.
За добро или лошо събуждането за което става въпрос тука, трабва да е един постоянен процес, а не просто едно ново осъзнаване и виждане на нещата или истината за това или онова или просто събуждане на сетивата, едно отваряне на третото око, пеминаване в други нива и измерения, различни практики за игнориране на  вътрешните и външните фактори които  прекъсват, забавят или ни смущават нашето его като дрелката на комшията който дупчи в несвяст. Дали ще носиш черен турмалин с петаграм или планински кристал и много др. да не кажа си е все тая освен ако не доставят радост за окото. Всички тези неща са един и същи опит да се освободим да се поувстваме свободни достигнем до фундамента, източника, или извора на самият живот и да се слеем с него. Да се слеем с вечността.
И сега се сетих за онази реклама на пушен шпек в която се казва: "Свободата е като салама Санчо" ???
Както казва един поет : "Ти вече нямаш форма нито плътност..."
Единственното нещо за което трябва да се събудим е любовта с главно Л т.е истината.
Що се отнася до индиговите деца или децата на прехода,(но не онзи преход към пазарна икономика или по предния към демокрация)те вече са сред нас.
 
   :)  Да fishbone, не само, че са тук тези деца ,а и даже доста от тях вече са изявено събудени. Но нали знаеш който има очи да гледа, който има сетива да усеща... :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен calibra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Събуди се...
« Отговор #61 -: Март 12, 2010, 23:14:14 pm »
Искам да сподела едно нещо. Влесте в http://www.bgsviat.narod.ru/ и като го прочетете ще ви стане ясно за какво си говориме  :hi: :hi: Там всичко е вярно.Ние нищо неможеме да направиме , защото вече сме го допуснали да стане това.Ще трябва да се намесят спасителите ,които ние добре ги познаваме. (извънземните) От нас зависи дали ще ги приемеме . Ако неискаме,ще трябва да си караме по пътя по който си вървиме и така  :flag_of_truce:

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 539
Re:Събуди се...
« Отговор #62 -: Март 13, 2010, 23:21:56 pm »
<a href="http://www.youtube.com/v/gsb38WmlHsQ" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/gsb38WmlHsQ</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/Xi8B0PzA8AM" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/Xi8B0PzA8AM</a>
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Събуди се...
« Отговор #63 -: Март 14, 2010, 10:38:36 am »
Според мен има голямо объркване по темата ДОБЪР човек какво озачава това нали нямате впредвид онзи послушко, който се крие зад другите и чака друг да му сварши работата, като това е и Бог например?! Аз знам, че истински добър е онзи, който се бори и за истината и за Любовта и за себе си и за хората и за Родината - ами св. Георги например с копие е надвил змея, а е светия С това искам да кажа, че е трудно оценянето на човека, но за мен е истински добър този който умее да отстои Бога и себе си и в другия

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Събуди се...
« Отговор #64 -: Март 14, 2010, 15:30:48 pm »
Истински добър е този човек, който умее да бъде щастлив, доволен и спокоен.
Защото когато той притежава тези характеристики е ясно като бял ден, че в него няма почвата да се роди нещо, което не е добро.
Ако аз съм доволна, спокойна и се радвам на себе си, на времето, на каквото и да е - то аз ще разпръсквам тези качества около себе си и каквото и който и да изкочи пред мен ще бъде в синхрон с тази нагласа.
И обратното - ако не съм на ти със себе си, ако не съм доволна, ако не се харесвам или приемам, ако се осъждам и критикувам, то който и каквото и да идкочи пред мен ще бъде заразено със същите неща и най-вероятно ще отвърне подобаващо.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Събуди се...
« Отговор #65 -: Април 04, 2010, 02:35:33 am »
Възкресението и моят стол в тъмното

Философията, казват, се е появила поради страха от смъртта. Той придружава всички наши сериозни намерения, а ако не присъства лично, пази собствен стол в залата на мислите ни. Един хубав, здрав, солиден стол някъде по-назад, в сумрака на крайните редове, с надпис “моята смърт”. Сократ отмества погледа ни от този стол по много внимателен начин. Страхът от смъртта, казва той в “Апологията”, е фалшива мъдрост, защото ако не я познаваме, откъде сме сигурни, че тя е най-страшното нещо? Би могла да е и най-прекрасното. Добрият човек не бива да пресмята дали ще оживее или ще умре. Той трябва да се притеснява дали постъпва правилно или неправилно. Епикур просто заявява, че няма такъв стол. Смъртта, според него, е анихилация. За живите тя не е проблем, защото не страдат от нея. За мъртвите пък – още по-малко, защото те вече са анихилирани. Все пак, за да се тюхкаш за нещо, трябва да съществуваш. И да се правиш, че не виждаш стола. А според Платон този стол май е единственият реален предмет в залата, населена с временни призраци. Всички размисли по въпроса търсят рецептата как да живеем с достойнство, но дори когато сме най-щастливи, хвърляме по някой напрегнат поглед към последните редове.
Спомням си един такъв хубав, здрав, солиден стол от детството ми. Той не можеше нито да се изнесе, нито да се заеме от непознат. Беше с висока облегалка от черно резбовано дърво и малки ръкохватки от люспести дракони, навели глави в покорна служба. На него на листче от тетрадка пишеше Райна Попсавова. Името на баба ми. Беше написано с перодръжка, която на места беше пускала щедри дози мастило. Давах си сметка, че листчетата не са част от столовете, защото от време на време ги сменят. Не си давах сметка защо правят това. Понякога влизах заедно с баба ми в черквата. Вътре винаги имаше още хора, от балкончето над вратата се извиваха добросъвестни песнопения, димеше тамян, гласовете на свещениците се преплитаха в специфичните си полутонове. Баба ми заемаше надписания си трон и се заслушваше в службата. Не знам дали разбираше нещо. Аз лично нищо не разбирах, но се чувствах добре и се вълнувах предимно от нафората. В неделите имаше много народ, а на Великден беше препълнено. Дори листчето не успяваше да опази стола на баба ми. Днес нея я няма. Няма го и листчето. Остана столът в кварталната черква. Сигурно се ползва от други хора, но в дъното на мислите ми стои празен.
Какво стана с Възкресението?
Аргументите на ума ни убеждават в правото си; интуицията просто повтаря “но защо не?”. Откъде да започнем? Колко знаем за света? Защо живата материя се отличава по своята многократно по-сложна организация от неживата? Нали всичко е съставено от подобни атоми? Защо при преминаването от живот в смърт процесите в тъканта се променят? Какво налага тази внезапна промяна? Защо въобще съществува живата тъкан? Няма ли да й е по-удобно на природата, ако вместо да се престарава с някакви префърцунени форми на физикохимична активност, си пусне атомите да летят из мързеливия хаос на воля?
Според психолозите, религията е страничен продукт на съзнанието, нещо, останало от детството, когато за всичко са били отговорни мама и тате, а постъпките са били оцветявани в дуалистичната черно-бяла гама на доброто и непослушното. “Не рационални аргументи, а емоции ни карат да вярваме в един следващ живот – пише Бъртранд Ръсел в “Защо не съм християнин” – а най-важната от тези емоции е страхът от смъртта.” Налага ни се да пораснем и да признаем собствената си тленност, но като деца сме се чувствали по-добре без смърт и някаква част от мисленето ни решава да си остане по къси чорапи. Измисля магически ритуали, оплаква се на Отца и Светата Майка, мъчи се да им измоли това и онова и да почувства сигурност върху тънкия лед на дните си. Антрополозите са съгласни, че религиите по света се създават именно поради страха от смъртта. Човек може да изпитва глад, болка, неудовлетворение, бедност, загуба и за всичко това да му трябва помощ отвъд, но смъртта е бедствие, което смалява всички останали. Там нищо по-малко от Бог не може да помогне. Отново столът в тъмното. Нима и рационалните, и ирационалните подходи към света се събират в него?
Какво стана с Възкресението?
Да видим в Голямата книга. Четиримата евангелисти казват доста различни неща. Все пак историите им се разминават точно толкова, колкото обичайните свидетелства за далечни събития.
Според Матей на разсъмване, в първия ден от седмицата, на гроба на Исус идват Мария Магдалина и “другата Мария”. Става земетресение, от небето идва ангел, отмества камъка и гробницата се оказва празна. Ангелът праща жените да кажат на апостолите, че възкръсналият ще ги чака в Галилея. По пътя Исус среща лично Мариите, “а те се приближиха, хванаха се за нозете Му и Му се поклониха”.
Според Марко на гроба отиват Мария Магдалина, Мария Иаковова и Саломия; и се притесняват кой ли ще им отвори надгробния камък, за да помажат тялото. Но камъкът е вече отворен. В този разказ белият ангел ги чака, за да им поръча приблизително същото. После Исус се явява не само на Мария Магдалина, но и на двама свои ученици “по пътя, когато отиваха в село”. Накрая се среща и с останалите апостоли, докато те вечерят, а след това се възнася.
При Лука камъкът отново е вече отворен. Този път е намерен така от Мария Магдалина, Иоана и Мария, майка на Иакова. Ангелите тук са двама и ги питат защо търсят “Живия между мъртвите”. От Лука става ясно, че двамата ученици, които Исус среща по пътя, отиват към Емаус, село недалеч от Иерусалим. Те говорят с Исус, вървят с него, канят го да се приюти с тях за през нощта, но не го разпознават. Вечерят с него и едва “тогава им се отвориха очите, и те Го познаха; ала той стана невидим за тях”. После потресени разказват на останалите апостоли какво се е случило, но никой не им вярва до момента, в който Исус не се появява лично и казва: “Вижте ръцете ми и нозете ми: аз съм същият; попипайте ме и вижте; понеже духът няма плът и кости, както виждате Мене, че имам.” Учениците се радват и още не са сигурни дали си нямат работа с привидение, а Исус ги пита имат ли нещо за ядене. Дават му “късче печена риба и вощен мед” и той ги изяжда пред тях.
При Иоан на гроба идва само Мария Магдалина. Камъкът отново е вече отместен. В паниката си жената вика Симон Петър и “другия ученик, когото Исус обичаше” и те започват да претърсват гробницата. Ангелите отново са двама и докато упрекват Мария Магдалина, че плаче напразно, иззад нея се появява Исус. Тя го помисля за градинаря и го пита дали той не е изнесъл тялото. Едва тогава го разпознава. После Исус се появява в къщата, където са се събрали учениците му, въпреки че вратата е заключена. Тома бърка в раните му, за да се увери в истината на видяното. “Дай си пръста тук и виж ръцете Ми; дай си ръката и тури в ребрата Ми; и не бъди невярващ, а вярващ. Отговори Тома и Му рече: Господ мой и Бог мой! Исус му казва: Тома, ти повярва, защото Ме видя; блажени, които не са видели и са повярвали.” А накрая Исус пълни мрежата на Симон Петър с риба и сяда да яде сред учениците си, за да им даде напътствия. Тайната вечеря в никакъв случай не е последната.
Еднаквите елементи са приблизително следните: Мария Магдалина открива гроба празен. Там някакво странно, надчовешко присъствие й казва да търси Исус другаде. После Исус се среща с по-близките си следовници и може да бъде прегръщан, да яде с тях, да говори, да показва раните си. А също така и да минава през затворени врати, да се възнася в небето и да пълни рибарските мрежи. Но като че ли настояването за телесното му присъствие е по-странно.
Счита се, че Марко пръв написва евангелието си – между 50 и 75 г. от н. е., а Иоан последен – около 85 г. Текстовете вървят към разгръщане на детайлите, към все повече подробности около срещите на Исус с апостолите. Интересно е, че близките му престават да го разпознават и имат нужда от миг на вдъхновение, от специално позоваване, което да им отвори очите. Не вярват и вярват. Виждат и не виждат.
Дали тези свидетелства имат нещо общо с истината? По онова време “Одисеята” с всичките си богове и циклопи отдавна е съчинена, но писането е било тържествен акт, хората още не са го ползвали, за да увековечават измислиците си. Само че какво е истина, чудовищата по ъглите на старите географски карти ли? Още повече, че евангелистите са страна по въпроса. Бил ли е Исус наистина мъртъв, когато са го свалили от кръста? Навярно да. Според римляните е бил, а те са разбирали от тези работи. И все пак в ерата на Крис Ейнджъл, който “умира” по сто различни начина пред очите ни, и на Дейвид Копърфийлд, който “минава” през Китайската стена, не ни е трудно да си обясним чудесата в една по-достъпна светлина. А може би не Исус се е представял на апостолите след разпятието, а някой друг, когото те се радват да припознаят впоследствие.
Каквото и да говорим, както и да се вглеждаме в достоверността на детайлите, има опасност да изпуснем най-важното. Посланието на символа. Възкресението като телесна метафора на вечния живот. Някои неща не могат да се кажат с думи и затова е нужен пример с човек. А ние, хората, от дума не разбираме. И потапяме всичко в прагматика. Идва пролетта и се впускаме в невнятна активност. Палим свещи, чистим, печем козунаци, чукаме се с яйца.
Това си струва да бъде видяно по-отблизо. Огънят е символ на трансформацията, възраждането на живота, невидимата енергия на битието.[1] Чистенето е свързано с пречистване, с обновяване, изхвърляне на старото и отваряне място за новото. Хлябът (козунакът) е плодородие и живот. В духовен план всички храни символизират познанието като храна за душата и приемането на живота и безсмъртието. Яйцето означава принципът на живота, кълнът на всеобщото сътворение, великият кръговрат във вселената, скритият произход и тайна на битието. Яйцето като произход на света се среща в Египет, Финикия, Индия, Китай, Япония, Гърция, Централна Америка, Фиджи и Финландия. Според будизма, яйчената черупка е черупката на “невежеството” и нейното разчупване означава второ раждане и постигане на просветление, преодоляване на времето и пространството.
Нима знаем нещо, което не знаем? Нима цялото човечество го знае открай време и предава съобщението си от поколение на поколение, но когато това съобщение ни се каже с думи, ние питаме кой точно е бутнал камъка и как са били облечени ангелите? Виждаме го и не го разпознаваме.
Гледам към празния стол в дъното. Знам, че един ден ще седна в него. Междувременно обаче всяка година ще повтарям “Христос Воскресе”. Не претендирам, че разбирам всичко, но обичам да съобщавам добри новини.
 

[1] Тълкуванията на символите са взети от “Енциклопедия на традиционните символи” на Дж. К. Купър, 1993 г., изд. “Петър Берон” и фондация “Отворено общество”, превод Иглика Василева и Юлия Стефанова. Бих могла да добавя и други справочници, но при цялата очевидност на нещата, просто не мисля, че е необходимо.
Кристин Димитрова
http://www.kultura.bg/bg/article/view/16830

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Събуди се...
« Отговор #66 -: Април 04, 2010, 07:00:49 am »
Ами Морфей, изпуснал си я още от няколко месечна. Те още оттогава започват да прихващат. Ако тогава не я/го хванеш след това става много трудно. Но все пак пробвай. Успех.

Извинявам се, че се намесвам и то не съвсем по темата, но понеже ми е болна тема ( в моя случай не бях "козметично зомби" навремето, но свирепо воювах да бъда себе си, а не някой, който родителите ми искат да бъда ) и силно се впечатлих от :
"Как ли не го наказвах това дете, то не поема от нищо.", последвано от "Направи първите стъпки и живей с любов, бъди любов!".
Любовта изключва насилието, а насилието убива любовта.
Ако си го "стървал(а) чавето" на 13 и не ти харесва в какво се превръща е наистина 2 late.
Най-много да се взаимоотровите в някаква война, в който и двете страни ще загубят, много.
А и ако не става да го събудиш с пример от живота си, с военни мерки ще приспиш и себе си, и на финала няма да е много по-различно от филма с пистолетите и изтепване на конкуренцията...

Моите 2ст. като оцелял от семейна любов.


╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Събуди се...
« Отговор #67 -: Април 04, 2010, 13:42:52 pm »
 :) "оцелял от семейна любов" е готино  :)

Тая тема...нещо много...зле ми се струва... :negative: :---

ще взема отношение само по въпроса, че извънземните...ще ни спасят някой ден  8)

Ами, аз скоро установих, че представата ми за 'извънземен' е била коренно погрешна, оттам понятието, значението и си е...ло коня и кочияша...
Тва са некви, които просто НЕ живеят тук, на тая планета. Може да си 'изглеждат' съвсем като нас- външно, но ако са свършили тоя тип тела са си харесали други- все пак конфекцията е много досадна... :nea:
И тези 'извънземни' не е задължително да са по-умни или по-добри или по-лоши, а са точно като нас- Просто същността на Съзнанието-чип-ДНК (нека е)- е такава, че да работи по този НАЧИН, има такъв капацитет.
Въпросът и интересното е, сред цялата земна паплач, да може да изкласи по-висшите, съвършените и добронамерените- и прайм един отбор и ги пращаме като мисионери. Иначе винаги така съм си представяла космонавтите- ама те само летят по тоя космос, а никъде не кацнат- ей така като...Хора-та!  :flag_of_truce:
И там на някоя планета да се съберат с други добри и да си напрайм купон на Луната примерно..... :)
като изключите несериозната част от стила ми, се надявам, разбрахте, че много, ама много ми се ще да срещна Извънземно!  8)

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Събуди се...
« Отговор #68 -: Април 06, 2010, 14:51:22 pm »
      Тайните служби и мафията - родени от Скорпион

автор: Силва Дончева


   Всеки, който има поне малко интерес към мистичните знания знае, че в астрологията не се прави разлика между полицията, тайните служби, тайните общества, данъчните, митниците и мафиотските структури.
В практиката те се разглеждат винаги под една и съща шапка и под един тип влияния. Имат един източник със специфична характеристика и той идва от съзвездието Скорпион. Някои отлики се налагат единствено поради различното отношение на обществото към едните и другите, но ако човек ги погледне отвътре няма да намери такива. А деференцираното отношение е чисто и просто поради невежеството, инерцията и лековатостта в мисленето на повечето хора.
Обществото приема службите като някаква изначална даденост, данъчните също като предопределеност, а полицията е неизбежна необходимост. Никой и през ум не му минава, че може и без тях или поне без 90% от тях. Въпрос на мислене. А оттам нататък това ще се случи.

Всъщност и мафията се приема за даденост в повечето държави, включително и в България. Всички смятат, че тя е неизбежно зло и няма как да се избегне. Надеждите на всички не са в нейното премахване, а в нейното ограничаване. Какъв конформизъм!

Никой не се замисля, че всъщност мафията е неизтребима - не, защото се е свързала с държавната машита, а защото е част, орган от държавната машина.
Тя е дълбоко интегрирана в изначалната идея за държавата, създадена е от нея, управлявана е от нея и е контролирана от нея. А нима някой смята, че има организъм, който да откъсне жива и необходима част от себе си. Няма такъв! Дори и когато държавата се прави, че се бори с тази своя част, това е всъщност нейното наблюдение и насочване на дейността на този орган. Защото мафията, както и държавната администрация, има силна тенденция към разрастване и образуване на туморни образования. Затова и от време на време с лечебна цел са необходими някои корекции и обновяване. Тези мерки обаче в никакъв случай не са насочени в полза на гражданите, а се осъществяват с цел стабилизиране на самата държавна структура като същностно репресивен апарат.

На практика няма особена разлика между голямото и малкото, между майката и дъщерята, между държавата и мафията. Приликите са повече от очевидни:

1.За да съществува държавата събира данъци и такси от гражданите, за да ги охранява. Интересно от кого? Нейните момчета и момичета ритмично контролират и събират налозите и данъците /рекета/ от всички и за всичко. Вследствие на това босовете, разбирай икономическата и политическата върхушка: мощни икономически субекти, депутати, министри и висши военни живеят като крезове. Къде беше казано, че в условия на демокрация управляващите трябва да са слуги на народа. А щом са слуги трябва да живеят като слуги, с най-необходимото. А другото трябва да бъде мисия и служба. Или по-точно празни приказки за наивници. Или още по-лошо абсолютни и стопроцентови лъжи и измами.
2. На второ място държавата твърди, че прави всичко това, за да ни охранява от някого. Поради това тя прави следното, създавайки съвсем целенасочено препятствия и врагове, с които уж да се бори.

- Съвременните държави поддържат всички благоприятни условия за създаването на достатъчно невежи, болни и нещастни хора, които или да са склонни да извършват престъпления или да се страхуват от такива. Не може да бъдеш честен, почтен, мил или дружелюбен, ако си изоставен в дом за сираци, ако почти не виждаш работещите си от сутрин до вечер родители или когато учителите ти не стават почти за нищо и са на дъното на обществената стълбица. Още по-малка мотивация имаш да си свестен, ако са ти казали, че си създаден случайно от милиарди възможности и така или иначе някой ден ще умреш. Съвсем в ранна възраст разбираш и че достойните са по-скоро изключения или мъртви и за тях по правило не се тръби освен на празници. Не можеш и да се удържиш да си разумен и уравновесен, ако от сутрин до вечер слушаш малоумни реклами за съвършенни продукти и хора, неизбежно противопоставяни на ужасни новини и още по-кървави и сълзливи филми. Това е вероятно в името на паритета в съзнанието. Проблеми имаш и заради липсата на примери, че добри хора наистина има и че те са успяващи, а не само духовно богати. И след всичко това, ако не станеш престъпник ставаш един уплашен, треперещ и лесен за манипулиране човек без цел. Еднодневка за еднократно използване.

- Съвременните държавите създават достатъчно центрове на напрежения и войни, за да държат хората в СТРАХ и да харчат обществените блага за оръжия и издръжка на никому ненужни структури като полицията, разузнаването и армията.
Междудругото масовото разрастване на хомосексуалността в древността е възникнало точно заради непрестанните походи и войни и напълно неестествения живот на войниците. А пък войните са си чист продукт на ненаситната алчност на държавната машина и изкривяване на основните човешки цености. Винаги съм се чудила как може няколко хиляди /дори милиони/ млади, здрави, силни и що годе интелигентни мъже да влизат без да се замислят в кървави и неподлежащи на никакво описание касапници с цел да грабят, опожаряват и унищожават чуждия труд. А и на всичко отгоре след това победителите, които винаги са си най-обикновени мародери и главорези, се наричат герои. Кулминацията на този малоумен процес е последният век, чиято първа половина преминава във война. След като си изработват повода за започване на поредния грабеж и убиват Франц Фердинанд, Великите сили започват джентълменски да си обявяват война, за да се защитават една друга. Това лицемерие трудно може да се побере в нормален човешки мозък. Австро-Унгария обявява война на Сърбия заради убийството на скъпия престолонаследник. Русия майчински в защита на Сърбия обявява мобилизация, а Германия само това чака, за да и отговори със същата загриженост за Австро-Унгария. А Англия не може да преживее германската окупация на Белгия и защитавайки я преминава Ламанша. Господи, какво масово благородство! След това няколко милиона глупака измират геройски в окопите, докато защитаващите ги родни държави си разпределят рекета след мирните договори. А вдовиците, майките и милионите сирачета тънат в безпросветен ужас и подчинение.

- Държавите мощно толерират и различията и конфронтацията между хората. Системата на конкурси и конкуренция е такава, че винаги една част от обществото е по-задоволена, по-образована и по-здрава от другите. Така се получава ситуацията „сит на гладен не вярва”, а и се създава убеждението, че с повече късмет и усилия всеки може да постигне каквото желае. Пълна илюзия.

- Държавите държат и монопола върху социалното и здравно осигуряване, което е на практика тотално източване на енергията и богатството на обществото. Здравните каси облагодетелстват фармацевтичната мафия, чийто дилари са лекарите.
Те и дума не споменават, че причините за лошото здраве са не липсата на пари и технологии, а тоталният стрес в жестоката конкуретна среда на работните места, неестествения начин на живот, липсата на благородна мотивация и цел на живота, отровните храни, които са под същата държавна охрана и не на последно място медийното проминаване на мозъци, че си еднодневка, която трябва да вземе от живота всичко, което може тук и сега.

- Най-голямото престъпление на тази мафиотска върхушка е религиозното напрежение, защото БОГ Е ЕДИН. А по-голямо лицемерие от това да убиваш и унижаваш хора в името на любовта и милостта няма.

- Образованието също е относително. Дори в страните от така нар. „Златен милиард” то на практика не става за нищо. В училищата се толерира мръсната конкуренция и схематичното конкурсно начало, състезателния принцип, арогантното доминиране на най-добрите, надмеността, гордостта, презрението към другите, агресията, критикарството, суетата, модата, вещоманството, хищническото консумиране на вещи и удоволствия, на заден план нежно се издигат в култ алкохола и наркоманията. Това е резултатът от по-високото образование.
По този начин много образовани хора излизат от университетите с нулев морал и с високи знания как да го приложат за своя изгода. Разбира се, има и незначителни изключения.

Резултатът от всичко това са зависими и болни хора. Те плащат, за да бъдат пазени от несъществуващи врагове. „Радват се” на постиженията си извоювани с безсънни нощи, много компромиси и често със стъпкването или прецакването на някой друг или с недостатъчната близост със семейството. Децата израстват без любов и достатъчно внимание по детски ясли и градини. Като пораснат непрестанно плащат, за да имат някоя модна глупост или, за да изядат или изпият някой скъп боклук, а на по-късен етап се разоряват, за да се излекуват от всичко това. Нещо, което на практика е невъзможно, защото не можеш да имаш здрави хора с болна психика. Само парите си се въртят, а определени хора изсмукват енегията на всички. Заблуда е да си мислим, че сме на върха на хранителната верига. Над нас има умни и невидими вампири.

И всичко това, защото на практика разлика между репресивния апарат на държавата и престъпните структури няма. Те са едно и също. Едните съзнателно и недотам съзнателно поддържат другите. Защото измамата и лъжата са приоритет не само на престъпниците, те са основен стълб и в мисленето на елита на управляващата класа. Тя още преди много векове си е дала сметка, че най-лесно се управляват невежи, болни, слаби и обезверени хора.

Затова държавата няма интерес от вкарване на 90% от следствата на обществото в образованието и отглеждането на децата. Няма интерес от индивидуална работа с всяко дете, от обучение и работа с родителите. Няма интерес да дава цел на човешкото съществуване. Няма за цел дори да търси смисъла. На робите не им трябва смисъл. В училище се учи всичко друго, но не и основното в живота: Някои учители казвали ли са ви кои сме ние, откъде сме, на къде вървим? Дори не се отговаря на по-лесния въпрос: как да бъдем родители? Държавата няма интерес от нищо истинско. За нея най-важно е да се работи в страх и да има репресивен апарат, оправдан за борба с несъществуващи опасности. А на практика той контролира обществото, пази мафията в определени оптимални рамки /някой трябва да осигурява наркотрафика, хазарта и проституцията/ и защитава богатствата на богатите. Затова никой няма да научи децата на най-същественото:

1. че са безсмъртни и божествени същности.
2. че за престъпленията винаги се заплаща и това е просто въпрос на безкрайното време, което всеки от нас притежава.
3. че не може да построиш щастието и съвършенството си чрез подтискането, убиването, ограбването, презрението, критикуването и купуването на другите. Това изгаря човешкото съзнание и в него надделява животинската природа.
4. че няма нужда някой да те пази, защото обществото от истински знаещи, разбиращи, любящи и можещи хора е силно и няма нужда от репресивен апарат. А истинският контрол е контролът на всеки човек върху самия себе си. Но той трябва да знае затова и да има възможността и свободата да го осъществи. Затова Бог ни праща Учители, а не императори.....


Държавата обаче няма нужда от такива хора и съответно от такова знание. Тя има нужда от мафия, от полиция, от данъчни и митници, защото те са един и същ безмилостен господар. Има нужда от разделение, скандали, страшни новини и приятни реклами, които да се редуват в затъпеното съзнание на хората с още по-тъпи шоу-програми, където хората радостно се елиминират, изгонват и унижават.

И затова Скорпионът, който носи същността на страха, коварството и смъртта, на физически план ни е родил мафията, полицията, службите за разузнаване и контрол, скритите ложи. Тайно, подмолно, пълни с лъжа и измама едните ни пазят от другите, а всъщност ламята е едничка. Само главите и са няколко и шиите им са толкова дълги, че не се вижда общото дебело туловище. А кой казва, че бащата на лъжата го няма?

Силва Дончева 28/10/2009
« Последна редакция: Април 06, 2010, 14:52:39 pm от Гален »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Събуди се...
« Отговор #69 -: Април 06, 2010, 17:52:40 pm »
Горе написаното ще е вярно само ако се подмени термина "Държавата" с "Държавната администрация. Един от елементите за унищожаването на България и постоянното и обратно използване на термините.Това е част от конспирацията срещу държавата България.Очаква се кога народа ще скочи срещу омърсената държава и ще трябва да дойде страничен "спасител".

Държавата е първо територията, след това народа и на трето място е държавната администрация.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Събуди се...
« Отговор #70 -: Април 06, 2010, 23:23:51 pm »
:) Как ли се чувстват у нас събудените? Дали не им се налага да си стискат очите затворени? ;D
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 539
Re:Събуди се...
« Отговор #71 -: Април 07, 2010, 00:43:01 am »
<a href="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=59de716a" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=59de716a</a>
« Последна редакция: Април 07, 2010, 08:16:56 am от ₪ Eon ₪ »
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!


Неактивен ФАЛКОН

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Събуди се...
« Отговор #73 -: Юни 27, 2010, 18:05:48 pm »
                              МАСАТА 
    СЪБУДИ СЕ!СЪБУДИ СЕ!САБУДИ СЕ!-ТИ, ЧОВЕК СЪБУДИ СЕ! СЪБУДИ ТОЗИ ДО ТЕБ.
                              МАСАТА
                     СЪБУДИ СЕ !ОТВОРИ СИ ОЧИТЕ!

 "Ако хората,(масата)знаят кой е причината за тяхното робство.Те,ще се отърсеят от тези които ги потискат,както кон се отърсва от мухите които го хапят.

                                                         (Ж.ОРУЕЛ)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Събуди се...
« Отговор #74 -: Юни 27, 2010, 18:25:17 pm »
Ба...щат..та това означава,да поемат отговорноста за съдбата си,в собствените си ръце!А овцете предпочитат пастир който да ги води!
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 21:18:50 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27