Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478202 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #960 -: Октомври 20, 2012, 14:48:29 pm »
Че не всичко ми харесва което виждам в хората - така е. Но това е само човешкия ми поглед. А той не е много меродавен.

Дай Боже повече да го осъзнаят това.

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: 2012 г.
« Отговор #961 -: Октомври 20, 2012, 14:55:06 pm »
         Много злоба в този текст. Има засегнати лични или материални интереси, което ме кара още повече да уважавам Егов. Освен това написаното от него се потвърждава и от други източници, което означава, че е истина.
Божинка, благодаря ти за линка :hi: На мен лично написаното от Егов ми звучи съвсем смислено и много близо до това, което аз мисля по въпроса.
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: 2012 г.
« Отговор #962 -: Октомври 20, 2012, 16:25:08 pm »
Отговорите ми по анкетата са, че епидемията е повсеместна, направо си е като в "Заразно зло"  :lol: Няма как хората да си го признават, защото не знаят как да се излекуват. А това става неусетно, разболяването. Като физиологично погледнато, не винаги си сигурен каква е конкретната причина, освен лошите вируси или слабия имунитет, но е факт, че се разболяваш. Като се разболееш и отидеш на лекар, не те вкарва в болница, нали? Изписва ти лекарства някакви. Някои се лекуват по изпитани начини и методи.
Но болестта, за която в темата става въпрос е нелечима . Не е смъртоносна. Не е задължително и да заразиш някого, но си болен.
Понякога има ремисии и хората са по-нещастни /т.е. с по-висока температура, оот обикновено/, по-тъжни, по-отчаяни.

И въпросът е, дали и как все пак да подтискаме симптомите, за да не бъде живота ни прекалено труден и невъзможен.

Тогава идват такива едни пророчества, които 50/50 или карат хората да се страхуват или да се надяват.
Тези, които се страхуват казват "нищо ми няма! добре съм! Какво като очите ми са зачервени?! Добре съм, нямам нужда от лекарства и лечение"
Тези, които се надяват са мислили върху всичко възможно, което е зависило от тях, но не се е получавало и тогава както се надяваме на учените да открият лекарство против "рак" или "СПИН", така и тук си мислим, че някой или нещо ще ни помогне, да изпитваме радост от живота.

Ето, аз как си представям краят.

Събуждам се един ден и всичко наоколо като реалност е същото. Дърветата, магазините, съседите.
Отивам в магазина и няма цени на продуктите. Как да си взема картофи? Срещу две усмивки и десет лицеви опори.
Както си вървя по улицата страхотна кола-кабрио- не не, то това ще е зимата, значи ... "my TOYOTA!" спира и ме пита: за къде сте, да ви закарам? Пушачите живеят в отделен квартал, вегетарианците също- ама достатъчно големи като площ, за да могат и да си имат всичко, паркове, поликлиники и т.н.

Нещо такова  :)

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: 2012 г.
« Отговор #963 -: Октомври 20, 2012, 16:48:11 pm »
... Ето, аз как си представям краят.
Събуждам се един ден и всичко наоколо като реалност е същото. Дърветата, магазините, съседите.
Отивам в магазина и няма цени на продуктите. Как да си взема картофи? Срещу две усмивки и десет лицеви опори.
Както си вървя по улицата страхотна кола-кабрио- не не, то това ще е зимата, значи ... "my TOYOTA!" спира и ме пита: за къде сте, да ви закарам? Пушачите живеят в отделен квартал, вегетарианците също- ама достатъчно големи като площ, за да могат и да си имат всичко, паркове, поликлиники и т.н.

Нещо такова  :)

Ето тая посока в темата ми харесва.  :good: Предлагам всеки да опише мечтите си, надеждите си, най-хубавото, най-положителното - за след 2012 година. Да си пожелаем много големи подаръци за Коледа. Да напишем колективно писмо до дядо Мраз: "Хей, дядо Мраз, последната година бяхме много добри и искаме един по-добър свят за следващата година!". Предлагам да пишете само за позитивни визии, другото в медиите е предостатъчно.
"Една сутрин се събуждам и..."  :yahoo:
... виждам навсякъде природата блести с всички цветове, бистра вода, чист въздух. Няма никакви технологии, защото е достатъчно само да си го помислиш ... Свързваме се чрез телепатия, пътуваме чрез телепортация, творим с материализиране на мисълта си. Всички са добри и весели, ефирът е наситен с любов. Усещам, чувам и виждам близките си, когато пожелая. Всички сме свързани в ... "информационен облак" ли се казваше едно време?  ;) Занимавам се с каквото ми харесва. Пътувам когато и където пожелая, навсякъде хората са добри, слънчеви, гостоприемни. ...  :i_am_so_happy:
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 16:56:44 pm от Dom »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #964 -: Октомври 20, 2012, 16:57:59 pm »
Не, че ми е работа, но за протокола:
January 17, 1998. About 800,000 Canadians in Québec and Ontario remained without electricity for the 11th day, down from the original 3 million who lost power. The utility, Hydro-Quebec, warned that some areas outside the cities might not have power back for weeks.
http://www.nooutage.com/1998.htm

17 Януари, 1998. Около 800 000 канадци в Квебек и Онтарио останаха без електричество за 11-ти ден от първоначалното 3 милиона, които бяха без ток. Компанията Hydro-Quebec предупреди, че някои зони извън градовете може да останат без ток в продължение на седмици.

 :hi:
Очевидно не си ме разбрал.
Естествено не отричам, че е имало такава буря и спиране на ток. Но това е станало един единствен път. И е легендарно. Тъй като съм в Канада от 1995 очевидно не съм бил свидетел. Но все пак съм чувал за случая. Това, което казвах е, че това е било абсолютно нечувано. Да спре тока.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #965 -: Октомври 20, 2012, 17:04:15 pm »
         Много злоба в този текст. Има засегнати лични или материални интереси, което ме кара още повече да уважавам Егов. Освен това написаното от него се потвърждава и от други източници, което означава, че е истина.
Къде видя злоба и къде видя лични интереси? Хайде поясни, защото не виждам нищо подобно.
И кое е това, дето се потвърдждава от други източници? И кои са тия източници?
А това, което не се потвърждава от други източници? А дори се опровергава?
А какво ще кажеш за моментите, които конкретно отбелязах? Защо не ги коментира?

Злоба няма. Сега, както и откакто съм се регистрирал преди години из форумите, най-много мразя да се лъже и измисля. А човека очевидно се готви да си пише книга. Защото какво друго може да прави на село. И след това да я продава на лапни мухачите и лековерните. И тия статии са нито повече, нито по-малко, един предварителен маркетинг за тая бъдеща книга (за която не се споменява, но ми е лесно да се досетя).
Бъдещите читатели много биха харесали такива разкази, като описаните, отколкото автора да каже нещо от сорта:
Ами дойде кризата 2009 (или която там се е върнал). Съкратиха ме, не можах да си намеря друга работа. Пробавах общ работник по строежите, ама не се издържа на -40 отвън, и накрая щем не щем за жената потеглихме обратно към София. Някак си като предговор на книга това не пасва, нали?
Не се обиждай, но ти си тоя с личните интереси. Иначе мисля си достатъчно умен, за да ги схващаш и ти тия работи.

А сега погледни темата в канадския форум, щом като аз съм с лични пристрастия, да видиш коментарите на българи, живеещи в канада, какво мислят за разказите му. Вече са се посъбрали няколко мнения. Ако почакаш още ден, ще се съберат още. Както можеш да видиш, хората се стараят да не говорят прибързано (както аз, признавам си, понякога правя) и са максимално толерантни. Но въпреки това и на тях им изглеждат невъзможно измислени някои работи.
Аз съм винаги максимално толерантен, когато не се лъже. Иначе, просто си давам моето виждане. И се старая да съм обективен. Това е.
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 17:10:11 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: 2012 г.
« Отговор #966 -: Октомври 20, 2012, 18:29:42 pm »
Людмил Егов го познавам лично и го намирам за добър и мъдър човек. Има свои идеи, свой начин на живот, който свободно е избрал, без да задължава някого да вярва в същото. Това, че някой не мисли като него, не е причина да го оплюва, както и тези, които го харесват. Относно заплатата му, спомням си, когато се запознахме в Нета преди 7-8 години, ми изпрати сканиран фиш от заплатата си, понеже ставаше дума за канадските социални удръжки, за които си говорехме тогава. Сумата беше значителна, но не мога да си спомня вече колко беше.
Людмил е пожелал да излезе от матрицата и е намерил за по-лесно да го направи в България. Аз съм прекарала последните 20 години в чужбина, в Западна Европа и също намирам, че е така. Засега.
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 18:37:07 pm от Dom »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #967 -: Октомври 20, 2012, 18:45:28 pm »
Била е значителна според какви мерки?
В момента в Канада минималната работна заплата е 10.50 $ на час. Повечето ниско образовани компютърни длъжности са със заплата близка до тази. Call support, (help)Desk support, Testers, уеб дизайнери и тн.
Това прави 1800$ на месец и 22 000 на година. На мен това ми се струва доста малко. След като извадиш от него канадските месечни разходи остава почти нищо. С такава заплата банките даже заем за жилище не ти отпускат.
За сравнение един програмист (нали си говорим за компютърни специалисти) взима 4-5 пъти по толкова.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #968 -: Октомври 20, 2012, 19:20:45 pm »
Tangrata, вече виждам освен злоба и завист към Егов. Защо така бе човек, някъде са се кръстосали пътищата с този човек и ти си останал нещо минат? Както и да е. Излизаме от темата.
       Относно доказателствата за написаното от Егов:  Ако си отварял темата за ХС и ХААРП там има няколко клипчета по въпроса, като и описание защо и как това се получава. Накратко - въглерод С 12, под въздействие на слънчевата активност, която е много по-висока от други години/погледни през прозореца/ преминава в С7, който пък ......... прочети си сам в посочената тема, защото ми омръзна да пиша едни и същи неща. Там са и и източниците за това инфо. Ти тази тема нещо изобщо я избягваш, сякаш над Канада не пръскат. Някакви притеснения ли имаш да вземеш отношение по този световен проблем? Спокойно, няма страшно!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #969 -: Октомври 20, 2012, 19:44:47 pm »
Една  сутрин  се  събуждам  и  сакво  да   видя  -  пак  съм  си  същият! 
Егов  е  прав  според  това  което  аз  знам  и  съм  публикувал  тук  във  форума  година  преди  интервюто  на  20/04/12год. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #970 -: Октомври 20, 2012, 19:59:29 pm »
Tangrata, вече виждам освен злоба и завист към Егов. Защо така бе човек, някъде са се кръстосали пътищата с този човек и ти си останал нещо минат? Както и да е. Излизаме от темата.
       Относно доказателствата за написаното от Егов:  Ако си отварял темата за ХС и ХААРП там има няколко клипчета по въпроса, като и описание защо и как това се получава. Накратко - въглерод С 12, под въздействие на слънчевата активност, която е много по-висока от други години/погледни през прозореца/ преминава в С7, който пък ......... прочети си сам в посочената тема, защото ми омръзна да пиша едни и същи неща. Там са и и източниците за това инфо. Ти тази тема нещо изобщо я избягваш, сякаш над Канада не пръскат. Някакви притеснения ли имаш да вземеш отношение по този световен проблем? Спокойно, няма страшно!
Купи си очила :), очевидно не виждаш никак добре. Няма нито злоба, нито завист.
Правя това, което обикновено правя. Анализ на думите. Оценка кое е истина, кое би могло да е, и кое не би могло да е истина. След това си пиша мнението.
Темата за хаарпа и кемтрейлите ми е просто ужасно скучна и безинтересна. Отварял съм я отвреме на време. Чел съм и по същество се повтарят едни и същи работи до безкрай.
В случая не съм изобщо поставял под съмнение компетенцията на този човек, относно кем трейлите.
Единствено поставих под съмнение някои от думите му за Канада. И за причините да се върне.
Това не е плюене (за протокола). Всеки има право да се усъмни в нечии думи. Включително и вие в моите.
А сега, след като ти ме пращаш в темата за кем трейлите, ти влезе ли в темата в канадския форум, да прочетеш непристрастени какво мислят за тези статии?
Лично аз изобщо не го познавам човека. Точно ти беше този, който го намеси в темата, и взе да вадиш линкове към негови разкази. Иначе изобщо не бих ги чел. Не виждам откъде би могло да има лична пристрастност. И от там останалите форумци взеха да бъзикат радиото (на което аз, признавам си се впрегнах) и взеха да питат що мълча и дали съм се засегнал.
Ами тогава рекох да не мълча ... и стана тя каквато стана ...
За протокола работя професия в пъти по престижна, и получавам заплата в пъти колкото един уеб дизайнер. Завършил съм и един от тия университети, споменати в статиите. Но това по същество няма изобщо никакво значение по въпроса.
За трети (или четвърти) път се повтарям: просто искам да се уточни истината.

Иначе спонсорирани ню ейджъри, дето пишат (или ще пишат) книги колкото искаш. Да не споменавам имена. Имаше една тема във форума 1000 страници.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #971 -: Октомври 20, 2012, 20:53:59 pm »
"Абе жинка, що го слушаш тоя психопат?
Откровени глупости на квадрат. Просто нямам думи. Или е безкрайно луд, или безкрайно нагъл, за да си измисля така нагло."
        Психопат, луд, нагъл, това са твои думи Тангра. Ако не знаеш, на ти обясня/ за протокола/ -  изразяват злоба. И вече не можеш да ги изтриеш. Може би съжаляваш, че си изпуснал нервите, но .... Не се крий зад "честността" си. Тя се видя.  Къде са твоите доказателства за противното. То и Юл Браун/Илия Вълков/, Коперник и тн са били оплювани от неграмотниците и завистниците, но се разбра какви истини са казвали. Вълков даже в Белене  е лежал, защото е бил инакомислещ, но в края на краищата той победи.
        И пак не ми отговори въпроса ми за темата за ХС. От какво се страхуваш? Бягаш по тъча. Май има нещо гнило в Дания? Или Канада? Скучна и безинтересна, а? Но дишаш и ядеш тази химия и не те интересува? Как стават тези работи?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #972 -: Октомври 20, 2012, 21:00:32 pm »
Интерестно се получава иначе.Някой изписва 10 коментара в защита на някаква теза, след това някой друг се хваща за една дума  и 5 страници пише за тази една дума.Изгражда цял нов свят върху нея и другите къде прочели ,къде не, понеже им се повтаря едно и също нещо,го приемат за истина.Та така сега участват някой хора в някаква анкета, дали са болни хората и  нуждаят ли се от лечение.Но никой не си направи труда да прочете какво съм написала за самите болни или да види ,че това е една единствена дума извадена от контекста на всичко останало.
Цитат
Има ли някой идея каква трагедия е в нечия глава да се зароди мисълта за самоубийство? Каква болка изпитва такъв човек?Кой би пожелал това,дори на най големия си враг? Всеки 3 в България е с психично разстроиство и сигурно някой ще кажат,еми тъкмо нека нестабилните да си отидат,но тези нестабилните са нестабилни не защото са слаби,а защото са добри и емпатични и защото не могат да се примирят с пропадъка.Те понасят огромна тежест и да посегнеш на живота си според мен изисква доста смелост.А света се нуждае от смели хора,но и условия и ценности в които те да проявявт смелостта си.Защото в противен случай смелия ще се окаже онзи който може да търпи,да мачка и да реже глави.Това не е еволюция,излъгали са ви.Еволюция извън висшите  цености не може да има.Ако това наистина стане, според мен ще началото на края на нашия свят
а това е поста заради които правите анкета  :) Ясно се вижда ,че примера които се дава за операцията и после моето сравнение са абстрактни, още повече че са свързани и с надеждата ми Бог да помогне на човечеството да излезе от кризата в която се намира.
Цитат
Цитат
Цитат на: sidewinder в Октомври 17, 2012, 12:59:29 pm

    Много е трудно да се оправим отвътре. Това е все едно да дадете на крайно нуждаещ се от операция пациент скалпел и да му кажете оперирай се. Ами няма как. Има неща, с които сами не можем да се справим и ни трябва помощ отвън. Моментът е настъпил.

Сравнението ти е много точно, човечеството се нуждае от Божията намеса за да се оправи,то е болно и има нужда от лечение,а кой друг освен Бог може да излекува децата си?

И после имало конспирации,ами хора ,научете се да мислите сами, научете се да си вадите изводите сами, а не да ги получавате наготово от някой некомпетентен  драскач.
Същото ще се случи сега,когато някой още няколко пъти каже,че в поста на Танграта има злоба.
Предлагам 5 страници по късно да направим анкета и за това  :unknown: Но така си е, който не може да мисли сам, другите го правят вместо него  ;)
Нямах идея ,че липсата на модератори ще ви направи толкова чувствителни  :blush: и  докачливи
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 21:07:04 pm от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #973 -: Октомври 20, 2012, 21:15:51 pm »
Ето, аз как си представям краят (НАЧАЛОТО)
Мисля че ще прилича много на това което пише Мелхиседек или просто ми се иска да е така.
http://silverunicorn.org/forum/index.php?topic=64.0
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 21:19:48 pm от eses »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #974 -: Октомври 20, 2012, 21:24:19 pm »
"Абе жинка, що го слушаш тоя психопат?
Откровени глупости на квадрат. Просто нямам думи. Или е безкрайно луд, или безкрайно нагъл, за да си измисля така нагло."
        Психопат, луд, нагъл, това са твои думи Тангра. Ако не знаеш, на ти обясня/ за протокола/ -  изразяват злоба. И вече не можеш да ги изтриеш. Може би съжаляваш, че си изпуснал нервите, но .... Не се крий зад "честността" си. Тя се видя.  Къде са твоите доказателства за противното. То и Юл Браун/Илия Вълков/, Коперник и тн са били оплювани от неграмотниците и завистниците, но се разбра какви истини са казвали. Вълков даже в Белене  е лежал, защото е бил инакомислещ, но в края на краищата той победи.
        И пак не ми отговори въпроса ми за темата за ХС. От какво се страхуваш? Бягаш по тъча. Май има нещо гнило в Дания? Или Канада? Скучна и безинтересна, а? Но дишаш и ядеш тази химия и не те интересува? Как стават тези работи?
Не, Божинка, тия думи не изразяват злоба. Няма и нерви. Съвсем спокоен съм. Казах вече. Виж в канадския форум. Там има и доста други хора, които не го познават и го определят с подобни епитети. Разбира се, има и други, които казват "ами просто не го разбирам. хора разни." Най-вече тези, които ги мързи да мислят, или пък не искат да влизат в някаква конфронтация.
Сега, разбирам, че ти е някакъв личен приятел, и затова се разпени толкова.
Твоя е грешката, че го намеси в темата. Пак ти повтарям, не го познавам и нямам нищо лично против него.
Проблема е, че харесваш хората, които говорят каквото искаш да чуеш, и съответно не харесваш хората, които говорят, каквото искаш да НЕ чуеш.
И по една случайност аз съм от тия, дето говорят, каквото искаш да не чуеш.
Което прави мнението ти крайно субективно.
В кемтрейлса ти казах, че съм влизал. Ще ми трябват 2 месеца за да я прочета цялата. Аз ходя и на работа, за разлика от някои хора. Нали не мислиш, че имам време за всичко. Дали пръскат с кем трейли, не знам. Потърсих му из мненията на човека. И над неговата глава пръскали, на село. Ами тогава къде да ида? Може би на луната? И какво общо имат кем трейлите, за втори път питам, с това, което той си измисля за Канада и за връщането си?
Дори в другия форум мен нарекоха луд, заради това, че съм прочел двете части на интервюто до край. Аз да се обиждам сега на хората ли за това?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5048 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5850 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5732 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4309 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11559 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27