Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478711 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: 2012 г.
« Отговор #705 -: Септември 12, 2011, 00:10:44 am »
Цитат
P.E.A.C.E. , не си в положение ( както и никой от нас тук) да казваш кой чии интереси обслужва. Липсва ти обективност.
За обективност, като крайна институция не претендирам :) Но съм в положение да изкажа мнение и аз.
Цитат
Всички са я агенти на ЦРУ, МОСАД и т.н., я рептили, я програмирани.
Генерализираш.
Не всички са, само някои.
Цитат
Знаеш ли колко е лесно, докато се опитваш да се балансираш да залитнеш точно към Тъмните с този негативизъм?
Не виждам негативизъм. Това е вече субективно.
Цитат
А да ти е хрумвало, че Тъмните и Светлите всъщност са едно и също? ;)
Да, но според мен не са. Дулизма е нещо, на първо място необходимо за нашата еволюция и на второ място - нещо напълно естествено.
Цитат
И двете служат на една цел.И двете изпълняват отделни части на един и същ план,на една и съща игра, така че са нужни.
Тук съм напълно съгласен с теб вече. :)
Цитат
Защото ти знаеш много добре, че всичко е опит, нали? ;) Пътят на един е насам, на друг- натам. Защо претендираш, че разпознаваш посоките?
Ами не знам защо, но ги разпознавам, колкото и не скромно да звучи. Не всички естествено, тази конкретната - изкривяването на езика и изразяването на нещо което се предполага за добро с думата "адски"...
Мога да дам и други примери (страшно яко, или пък софийския лаф "копеле" вместо лафа на други места "брат" - една и съща мисъл, облечена в противоположни думи тъмни/светли; това показва мисълта кое течение обслужва), но стана много офтопик, за което се извинявам.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: 2012 г.
« Отговор #706 -: Септември 12, 2011, 02:35:50 am »
P.E.A.C.E., zащо се дразниш? Човека отправя градивна критика, а ти изкачаш от равновесие. Ами ако АЗ всеки път реагирах на твойта критика като теб, до сега да сме се хванали за гушите и да сме се избили. Постъпвай зряло като мен. Изслушвай хората, бъди адекватен,не се оправдавай и не нападай. Нищо лично, а просто съвет ;).

Поздрави ARRI  :hi:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: 2012 г.
« Отговор #707 -: Септември 12, 2011, 10:44:01 am »
Съжалявам, че не разбирате какво съм написал :)
Не се дразня. Не нападам, камо ли пък "да изскачам от равновесие". Защо някой разбира така, аз не зная :) Може би истината боли?
Всъщност, дори не разбирам кое ви кара да мислите, че който и да било се дразни?! Дали ще повярвате, ако ви кажа, че не само че не се дразня, дори напротив, спокоен съм и пиша с усмивка.
Това, че моето мнение противоречи на вашето, може би вие се дразните (от липса на аргументи) и действа "огледалото" - очаквате подсъзнателно моята реакция да е като вашата (това са психологически спекулации вече) :) да не приемете пак нещо на криво.

Дори напротив, обясних с аргументи, по косвен път, как за мен (да свържа с темата), получавам по езотеричен път поредното доказателство, че информацията на друнвало-удю е фалшива.
Човек който се интересува от духовното, не би изразил нещо красиво с думата "адски". Няма да обяснявам повече, защото съм казал достатъчно.

Иначе, тези фалшиви външни структури, които се изграждат насила, за следващи измерения - това са капани на Тъмните.
Бързата работа - срам за майстора.
Човечеството (като цяло, винаги има изключения, но те не се водят по "общи формули") има още мнооого работа в 3Д и на нашата планета. Поне още 5-6 хиляди години :)
А те ще се не по-малко интересни от 15то измерение и каквото и да е още.
Фалшивите мечти, подадени отвън (от Тъмните), ни карат да не оценяваме това което е пред нас - тук и сега.
Ей това е най-голямата конспирация с "1999, 2012" и т.н.
« Последна редакция: Септември 12, 2011, 10:53:15 am от P.E.A.C.E. »

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: 2012 г.
« Отговор #708 -: Ноември 28, 2011, 17:15:06 pm »
Интересно филмче за галактическото подравняване. С две думи - то вече се е състояло.
Явно заплахата за 2012 г.  ще си е съществуващата икономическа и политическа криза.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Le-4kmVKW_M#!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: 2012 г.
« Отговор #709 -: Декември 03, 2011, 15:22:04 pm »
Това твърдение хвърля друга светлина по въпроса за 21 декември 2012 г. и не е  лишено от логика и смисъл :

2011-12-01 18:13:44
Маите не предрекли апокалипсис, а нова епоха

Краят на човечеството не наближава. Такъв поне е изводът на германски експерт, който твърди, че декодирана от него плочка на маите, съдържаща позоваване на годината 2012 г., не означава край на света, а преход към нова епоха.

Интерпретацията на йероглифите, извършена от Свен Гронемайер от австралийския университет Ла Троуб, бе представена за първи път в археологическия обект Паленке в южната част на Мексико, предаде Асошиейтед прес.

Гронемайер е проучил каменна плочка, открита преди години при разкопки в Тортугеро, в мексиканския щат Табаско. Текстът на нея е бил издълбан преди 1300 г. Камъкът се е напукал и краят на надписа е почти нечетлив, допълва БТА.

Според учения надписът описва завръщането на тайнствения бог на маите Болон Йокте в края на 13-я период от 400 години, еквивалентен на 21 декември 2012 г.

13 е свещено число за маите. В датата няма нищо апокалиптично, подчертава Гронемайер.

Дарик Нюз

http://www.infobulgaria.info/news.php?itm=15592

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: 2012 г.
« Отговор #710 -: Декември 05, 2011, 15:16:52 pm »

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re: 2012 г.
« Отговор #711 -: Декември 05, 2011, 18:31:51 pm »
Вложете по едно намерение нищо апокалиптично да не се случва а и да сменим обществения модел с нещо по-добро и това е най-доброто което можем да направим, според мен. Сложете едно намерение и го оставете да отлежава в подсъзнанието. Така ми се струва, че работи.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #712 -: Декември 05, 2011, 19:05:41 pm »
  Маите не предрекли апокалипсис, а нова епоха
 http://www.infobulgaria.info/news.php?itm=15592

 За повече подробности прочетете:  Мексико призна съществуването на второ послание на майте по отношение на 2012 година

 

Е, ние от 6 години ревем тука, че край на света няма да има, ама кой да чете....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: 2012 г.
« Отговор #713 -: Декември 05, 2011, 19:10:59 pm »
Вложете по едно намерение нищо апокалиптично да не се случва а и да сменим обществения модел с нещо по-добро и това е най-доброто което можем да направим, според мен. Сложете едно намерение и го оставете да отлежава в подсъзнанието. Така ми се струва, че работи.


И с какъв точно модел смяташ да сменим сегашния? Нарисувай ни с няколко думи позитивното ни бъдеще, че да можем да подвъртим една колективна медитация. Нали колкото повече, толкова повече все пак.....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re: 2012 г.
« Отговор #714 -: Декември 06, 2011, 13:18:15 pm »
Хората не са дорасли, а и вместо да им се помага им се пречи постоянно, може би и затова не са дорасли като цяло. За системите през които преминаваме, и които са нарекли комунизъм, социализъм капитализъм, има по добра дум и тя е демагогия, така че нека ги наречен всички демагогизъм.
На мен това което ми се иска не може да се приложи на момента, именно заради различното ниво на хората в обществото.
Затова за съжаление пак трябва да има статуирани правила, които да задават някакви рамки. Които с течение на времето да могат да отпаднат в ресонанс със нивото на израстване.
Не съм мислил в детайли но и това може да се измисли, но в общи линии човек интуитивно-логически може да се сети за някои варианти.
Първо - всичко е свързано, икономика, политика, общество - няма как да бъдат разделени.
Общество - трябва да се върви към сближаване на класовите различия, които основно произтичат от финансовата способност в наши дни.
Не ресурсно, както предлагат глуповато за мен, или парично както е сега а метаориентирана икономика, тя ще включва и парично и ресурсно и обектно и обществена ориентираност.
Наблягане на:
селско стопанство, все още повечето държави могат да произвеждат много повече отколкото могат да употребят, тези които нямат условия за това могат да допринасят чрез други дейности, например при тях да става прозиводството на крайният продукт и т.н. - идеята е, че за това трябва да им воля от всички.
Наука - аз и сега смятам, че има достатъчно технолгия за качествено нова енергетика например. А ако няма, да се намерят и приложат.
Ресурси - добиването на ресурси, които се образуват с течение на милиони години трябва да спре и тук може да се замести с новите начини за енергодобив и със производството на изкуствени ресурси. То и в момента си ги има, като например изкуственият диамант.
С две думи дотук - изхранване и енергетика и ресурси, обвързани с науката.
Политика - запазване на държавите като структура, но пак трябва да има някакви по-големи съюзи, които да могат да правят връзката между държавите. Но идеята централизирано правителство има алтернативи, и тук е демагогията отново, те ни казват че няма алтернативи, всъщност има, макар да не съм ги мислил детайлно и по същество.
Отношението държава и частници - просто оттук е тръгнал целият проблем, аз съм по-скоро за развитие на малък и среден бизнес, като всеки мега бизнес и монопол може дори да бъде забранен. Всеки голям отрасъл може да бъде под шапката на съответната държава, която да се явява представител на частния бизнес.
Ето тук е важното индивидуалното израстване, хората сами трябва да се откажат от идеята, за господството над другия, където искаш все повече и повече. Идея която за мен е насаждана. А за да се откажат, настоящата система и хората които я движат трябва просто да си заминат.
Аз не споделям идеята, че хората са такива по рождение, сигурно има и такива, но повечето хора се раждат ..невинни във оригиналният смисъл на думата и зависимост от средата в която живеят стават такива или такива. Някои могат и да се преборят със средата, други не успяват.
То просто всички сме свързани някак си,за да сме добре индивидуално, трябва да сме добре като общество и обратното. Докато има такова голямо разделение, каквито и системи да налагат, които и да го правят - резултата ще е същият.
Значи трябва да се работи против разединението (разяждането) на хората, а в момента и от много години се работи за него. Ето затова е демагогия, защото ни се казва - искаме да ви обединим, но ни разединяват.
Затова и е тази обърканост и хората са готови да скокнат на всеки сигнал, да отрекат идеята например - това е т.нар. фалшива метакомуникация, както и във форума срещнах като определение- истина-лъжа-истина. Ако ние ви убеждаваме с години, че работим за ваше добро, което е взаимно обединение, но правим обратното в един момент когато го осъзнаете, ще намразите и самата идея за обединение. Може да си го представи човек като морзова азбука, може да е истина-истина-лъжа и т.н. Покрай сухото гори и мокрото, ако се обърнем към поговорките в които май всичко е вече казано.
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 19:04:43 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #715 -: Декември 06, 2011, 14:29:15 pm »
Нали колкото повече, толкова повече все пак.....
Е казал Мечо Пух :good:

Хората не са дорасли,

.
Затова за съжаление пак трябва да има статуирани правила, които да задават някакви рамки. Които с течение на времето да могат да отпаднат в ресонанс със нивото на израстване.

Пак ли не сме"дорасли"беееееееее?Пфууу..омръзна ми отвсякъде да ми се повтаря колко тъпи,недоразвити,недорасли и т.н.са хората :---

П.с.Като те чета...пропуснал си мнооооого важна част от"статуираните"правила и рамки.Образованието и ограмотяването  8)

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re: 2012 г.
« Отговор #716 -: Декември 10, 2011, 14:03:28 pm »
Еми да разбира се, не е хубаво това да се повтаря, но реално виждаш ли човечеството като дорасло? За това систематично му се пречи , разбира се. Хората не обичат да са в кюпа с останалите, а същевременно говорим за колективен разум, че и за душа. Ами това е то - колективният разум е отражение на сбора от индивидуалните разуми. Поле, разум, душа, а може и да са различни неща, но пак са сбор, пак са общо кратно. А дори и да е само наелектиризване на въздуха.
Дори за мен вече не е само достигане на критична маса.
Тези хора против които говорим, наистина те сами ли са? Хиляди и милиони директно работят за тях, и още повече косвено. Така, че достигането на критичната маса е необходима, не просто върху всички общо, а според ролята в обществото.
Реално не може да имаме точна представа колко са дорасли или не хората, няма как дори и за хората с много и дейни контакти да генерализират. Ще го кажа със примери, например лектори като Уилкок, те събират хора със сходни интереси, и наблюденията им ще са върху такива хора, някой друг който изпълнява роля свързана с много контакти (бизнес например), той пък едва ли има виждане за тоя аспект, тъй като неговите контакти са в сфери много далеч от това да преценява колко духовно или морално е осъзнат човека.
Аз лично като количество го виждам основно чрез интернет и медии, там мога да видя много мнения на различни хора.
Отвори си напосоки един  блог или сайт обсъждащ някоя конспирация - и виж колко много хора след тоя целият шум,който се вдигна през последните години, още мислят всичко това за брътвежите на луди хора. И пак въпреки тоя целият шум, сигурно 90% от хората ще ти кажат, че са чували нещо за "сиви кардинали" но нищо повече, пък и не им влиза в работата.
Мислиш, че пишещите в сайтове за духовно израстване или конспирации са представителна извадка?
Аз казах, добре е всеки да си даде един път поне намерението за нещо по-добро. Само, че хората незнаят, от тия които знаят малко са го направили.
Въпреки това, аз не споделям в момента апокалиптичните сценарии, мисля че надежда има. Вижда се, че плановете им са забавени, обаче виждам че и в последните седмици са се разтичали за да наваксат изгубеното.
А ние кога ще наваксаме?

п.с. Вече колко години след потока за масово пробуждане, да, както казах пречи се на това, със всички сили и средства.
Абе и по тия въпроси, то изобщо няма такова нещо като само аз, мисля, че тия които смятат, че са независими от хората около тях и случващото се около тях, всъщност това е друга проекция на свръх его. Като цяло тази идея за самостоятелното израстване, еми тя не е много вярно формулирана, защото къде е това самостоятелно, когато ти контактуваш и живееш сред други хора.
Ето това, ще ви кажа, самостоятелно може да е ако още при раждането те отнесат някъде накрай света, далеч даже от човешката енергетика, където няма грам живот - ето израствай самостоятелно, тук в обществото няма самостоятелно.

п.п.п. Аз реално за себе си чувствам, колко по-лесно би било да не знам нищо, да си живея колкото и докато, въпреки това не искам да забравя. Ако сте попадали в ситуации когато трябва да направите неща, които ви уморяват или не ви допадат, отнемат ви безгрижността и т.н. - да дори за мен лично нямаше ай да има разлика ако изобщо не пиша. Аз обаче усещам натиска върху себе си, като човек от това общество, усещам го че ако в близко време наистина не се промени нещо, може да стане истински ад. Незнам как може да се промени, като един обикновен човек не виждам с какво мога да допринеса освен с намерение. Но усещам че трябва и че времената в които просто си говорехме за нещо което може да се случи в бъдещето, вече са в настоящето.
« Последна редакция: Декември 10, 2011, 14:25:06 pm от xtring »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #717 -: Декември 11, 2011, 02:30:49 am »
Еми да разбира се, не е хубаво това да се повтаря, но реално виждаш ли човечеството като дорасло? За това систематично му се пречи , разбира се...
A да ти е хрумвало,случааааайно,че не друг,а ние самите(на едно по-више ниво)самите сме поставили пречки пред"растежа"ни?И то именно за да има къде да получим нужните ни условия за еволюция?Щото..за 4,5млрд.години никой не може да ме убеди,че"човекът"не е могъл да"порасне".Просто тук такъв е гейма.За кво са тези напъни за обречена кауза?Така де..като ходиш някъде на гости,не пренареждаш мебелите на домакините,нали?
Въпреки това, аз не споделям в момента апокалиптичните сценарии, мисля че надежда има.
Надежда тука,всяка оставете! 8)
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 02:38:57 am от konstantin2007 »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: 2012 г.
« Отговор #718 -: Декември 11, 2011, 12:16:12 pm »
xtring, принципно съм съгласен с теб. Ооообаче, има един малък проблем. Поне за мен де. И това е технологичното време, което е нужно за реализацията му. Ще минат поне 80-90-100 г. до като се направи това. А до тогава? Означава ли, че ние сме нещо като мъртво поколение? Според мен, сега е времето всеки да се спасява по единично. Например, да си намериш вариант, хем да живееш извън матрицата, хем да се ползваш от паричният и ресурс. Като например, всеки който се чувства зле в този материален свят, да си купи къща на село с 5-6 декара двор, и да произвежда картофи, домати, краставици.....да отглежда животни.....Да продава голяма част от продукцията, а останалото да оставя за собствена консумация. Ето например, бабчето няколко пъти в месеца ходи до едно близко село и купува от там - домашни пилета, яйца, мляко, теленца сме копували, прасенца....пуйки......боб....и каквото друго се сетиш. АЗ също съм ходил и то много пъти. Та това в общи линии ми е идеята. Ако АЗ реша да го направя това, ще си направя и гъбарник. Ще си изкарвам повече пари на месец. И хем ще си имам пари за ток, телефон, нет, лекарства, хем ще си живея спокойно. Факт.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #719 -: Декември 11, 2011, 18:53:27 pm »
Личното развитие, духовно, и всякакво друго става само лично.
Влияние от средата и от другите хора има, но това е в зависимост от твоето ниво.
Ако си слаб, (духом) средата ще ти влияе повече.
Освен това, всички, всички духовно развити са намерили един или друг начин да се справят с паричния въпрос и т. нар. матрица. И това отново е част от развитието. Допълнителна проверка, колко си решен.
Отговорността също е лична, а не обща. Аз не чога да си позволя, да съм на една нога с някой фен на Азис, например. И да заработвам повече ресурси от него, и накрая да е всичко общо. Той по цял ден да си отглежа трева в задното дворче. По-добре 8часа на ден да работя за себе си, и други 2-3-4ч на ден да си тренирам и да се развивам както аз си знам.
Единственото, което спира някой от серизни тренировки и занимания, това е самия той, мързела му, страховете, че няма да успее, липсата на вяра, че това не си струва достатъчно.
Мисля, че е много нагло, човек да не е искрен със себе си и да не си дава добре сметка, за собствените си страхове и липса на вяра.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5078 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5880 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5774 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4342 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11597 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27