Автор Тема: Звездни номади  (Прочетена 15057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Звездни номади
« Отговор #15 -: Март 02, 2009, 00:48:50 am »
Не твърдя че във войната на боговете с асурите не са били използвани и големи орбитални станции. Това обаче не потвърждава в никакъв случай твърдението че космическите пътешественици трябва да пътуват с огромни и невероятно енергоемки космически апарати. Според мен, цивилизация която може да се справи с енергиен проблем от такъв мащаб, би трябвало задължително да е стационарно установена на планета или система планети и да притежава мощна технология и наука.
Иначе идеите на Джордж Лукас за Звездата на смъртта са симпатични.  :) ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Звездни номади
« Отговор #16 -: Март 02, 2009, 11:56:02 am »
Цитат
Иначе идеите на Джордж Лукас за Звездата на смъртта са симпатични.

Не знам дали си чел теориите че нашата луна е всъщност нещо много близо до звездата на смъртта представена във филма.След като е претърпяла сериозни поражения при военни действия е била "паркирана" като наблюдателна станция. Но то и нейното приложение не е за пътуване а за война така че  ;)

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Звездни номади
« Отговор #17 -: Март 02, 2009, 14:44:04 pm »
 :)  Здравей Ейлиън!
По думите на самия Лукас за прототип на Звездата на смъртта е използван спътникът на Сатурн - Япет. За Луната наистина има такива предположения и те в основата си имат доста силен аргумент основаващ се на различията между земната почва и лунния грунд, т.е. Луната не се е откъснала от Земята при станал в далечното минало космически катаклизъм. Най вероятно е била блуждаещ планетоид, прихванат от земната гравитация... Кой знае? Бях впечатлен от промоционалния филм на ТВ ХНет БГ! За нашия естествен спътник в момента ние знаем толкова, колкото и за Марианската падина... Онези тарикати от НАСА и Главкосмос крият всичко интересно, намерено и открито там от лунните експедиции! Бих казал - не е честно!  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Звездни номади
« Отговор #18 -: Март 02, 2009, 15:51:12 pm »
Дам, то и Япет бие на изкуствен произход отвсякъде - предполагам си чел  огромната статия за него в сайта на Хоугланд.


Цитат
Бях впечатлен от промоционалния филм на ТВ ХНет БГ!

Всъщност не ми стана ясно за кой точно филм говориш щото те там са няколко и даже не си ги спомням всичките, но наскоро на сайта качих едно клипче, което преведах относно Марс и то пряко е свързано със звездното номадство  ;)
http://www.xnetbg.com/new/content/view/592/1/

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Звездни номади
« Отговор #19 -: Март 02, 2009, 18:22:41 pm »
Всъщност не ми стана ясно за кой точно филм говориш щото те там са няколко и даже не си ги спомням всичките, но наскоро на сайта качих едно клипче, което преведах относно Марс и то пряко е свързано със звездното номадство  ;)
http://www.xnetbg.com/new/content/view/592/1/

:) В него ставаше дума какво са открили американските астронавти на Луната - сгради, построени от НЯКОГО... Този филм е на НАСА и досега е бил пазен в тайна. Интересно, не бях поглеждал в ТВ-то дали няма нещо ново... Благодаря за инфото, Ейлиън!!! Относно Япет, още и за Европа има едни съмнения... Бъдещето ще отговори на въпросите ни днес.

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re:Относно: Звездни номади
« Отговор #20 -: Март 30, 2009, 22:29:58 pm »
Аз съм чел книга с подобни колонии - "НЕМЕЗИДА" от Айзък Азимов. Много много яка книга.


Та далеч в бъдещето цялата Земя е някакво мизерно гето, а в космоса има 5-10 супер гигантски колонии, които между другото имат и двигатели за придвижване.
Случайно откриват, че някаква планета 'Немезида' (или звезда беше) приближава и ще удари Земята, и всички колонии се чупят ... (демек изпаряват се)
И остава Земята да му бере гайлето. Но те си имат 2-3 ключови фигури за тяхната кауза, които ще спасяват положението.
и т.н.

Та тази идея ми е отдавна позната, повече от 10г.

Прави си за някои неща от книгата, но за някои не си. Само една от колониите открива, че към Слънчевата система се приближава звезда с платетна система. И само тази колония тръгват точно към тази звезда. Нататък да не разказвам, че... ;) Много интересна книга наистина. Между другото, тази идея за разселване в Космоса е реализирана и в една PC игра - Freelancer. Въпреки че доколкото си спомням, хората спяха в кораба по време на пътуването и се събуждаха щом корабът пристигне.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Звездни номади
« Отговор #21 -: Март 31, 2009, 06:29:11 am »

Иначе идеите на Джордж Лукас за Звездата на смъртта са симпатични.  :) ;)
Да, ама за да построят Звездата на смъртта, Империята са смукали средства от 1000 (или бяха 10 000) звездни системи. Едва ли е по възможностите на една цивилизация да си позволи подобен лукс. Това са пълни абсурди - да се натъпче цялата цивилизация в кораби, защото било по 'безопасно'.
Според мен пък корабите са много по-лесно унищожими. Да не говорим за липсата на организация, съгласуване и управление и контрол между тях.

Къде ще са им университетите, къде ще са научните центрове за разработки и тн;
Изобщо откъдето подхвана; за което се сетя, тая идея издиша като балон.

Не че ще е чак такава загуба, ама и интернета няма да може да го има. А също и форумите из него.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Звездни номади
« Отговор #22 -: Март 31, 2009, 20:25:35 pm »
Здравей Tangrata_! :)
Напълно подкрепям тезата ти. И сега, тук, ще намеся още един доста популярен писател-фантаст: Хари Харисън. Та той, в книгите си от поредицата за Стоманения плъх, визира точно тази идея - дали е възможна междузвездната военна инвазия. Не знам дали си чел книгите му, но твоите аргументи за подобно начинание, доста точно се припокриват с неговите! Невъзможността да се осъществява нормална военна логистика, прави в случая подобно събитие /междузвездната война/ изключително трудно, дори излишно и пагубно за икономиката на този, който го започва. Вероятно, по-осъществим е конфликта между цивилизации в рамките на една планетна система, но извън тях е много съмнително. Звездата на смъртта използва енергийна установка способна да унищожи планета... има ли някой приблизителна представа колко теравата на ен-та степен са нужни за това? Аз нямам... Не мога да предположа и каква е стойността на енергията, нужна за изкривяването на пространството за да се прехвърли тази маса през хипотетичния, за сега, тунел. Но това е все пак фантастика - една приятна за окото приказка... Продължавам да мисля че, не военната агресия има бъдеще в междузвездните пространства, а резидентурни апарати, подкопаващи отвътре и разяждащи самото общество. И когато нещата достигнат апогея си, те просто вземат властта и подчиняват по този начин планетата - с малки сили - но многократно по ефективно. Такъв процес днес се наблюдава и тук - на Земята. Но това е друг въпрос.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Звездни номади
« Отговор #23 -: Март 31, 2009, 20:48:57 pm »
Цитат
Невъзможността да се осъществява нормална военна логистика, прави в случая подобно събитие /междузвездната война/ изключително трудно, дори излишно и пагубно за икономиката на този, който го започва.

То точно затова е и измислена и Орионския тип икономика - да се захранват подобни проекти. На Земята където е приложен подобен принцип - огромните средства се акумулират чрез изкуствено създаден дефицит или така да се каже стоката е забранена за продажба но пък се произвежда доста лесно и след това се продава на хиляди пъти по-висока цена (наркотиците) като средствата главно отиват за финансиране на "черни операции".

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Звездни номади
« Отговор #24 -: Април 01, 2009, 03:54:45 am »
...за да построят Звездата на смъртта, Империята са смукали средства от 1000 (или бяха 10 000) звездни системи. Едва ли е по възможностите на една цивилизация да си позволи подобен лукс. Това са пълни абсурди - да се натъпче цялата цивилизация в кораби, защото било по 'безопасно'.
Според мен пък корабите са много по-лесно унищожими. Да не говорим за липсата на организация, съгласуване и управление и контрол между тях.
Къде ще са им университетите, къде ще са научните центрове за разработки и тн...
То точно затова е и измислена и Орионския тип икономика - да се захранват подобни проекти. На Земята където е приложен подобен принцип - огромните средства се акумулират чрез изкуствено създаден дефицит или така да се каже стоката е забранена за продажба но пък се произвежда доста лесно и след това се продава на хиляди пъти по-висока цена (наркотиците) като средствата главно отиват за финансиране на "черни операции".
...не военната агресия има бъдеще в междузвездните пространства, а резидентурни апарати, подкопаващи отвътре и разяждащи самото общество. И когато нещата достигнат апогея си, те просто вземат властта и подчиняват по този начин планетата - с малки сили - но многократно по ефективно. Такъв процес днес се наблюдава и тук - на Земята...
Точно това е картинката. Не от генерали и настъпващи роботизирани армии телепортиращи се от огромни кораби на околоземна орбита е заплахата днес. По-скоро тя представлява бавен и отровен процес, свързващ различни сфери на легалната и нелегалната икономика, медиите като цяло, комуникациите изобщо, глобализация и най-накрая подчиняване на управлението. Мисля че точно изброих последователността на етапите. За тази цел се създават тайни ордени и организации от местни предатели и родоостъпници, които осъществяват и прокарват идеите на нашественика. Тези местни слуги разполагат с много средства и възможности, произхождат от средите на властимащите и са наследници на дълги родови линии /напр. Сакскобурггота/, тоест от векове те са служители на тази кауза. Мисля че точно това е началото на т.нар. Апокалипсис. Дано да се лъжа...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Звездни номади
« Отговор #25 -: Април 12, 2009, 05:13:09 am »
Абе изведнъж ми хрумна ... Баба Ванга защо не е говорила за тия работи?

Скрити правителства, планове, извънземни, завземан на властта?
Нима не е знаела?

Според мен няма да станат така нещата.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Звездни номади
« Отговор #26 -: Април 12, 2009, 14:52:58 pm »
Абе изведнъж ми хрумна ... Баба Ванга защо не е говорила за тия работи?

Скрити правителства, планове, извънземни, завземан на властта?
Нима не е знаела?



Щото е техен представител  ;) Разбира се това е само версия, а освен това е и Гущерова  :P

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Звездни номади
« Отговор #27 -: Април 12, 2009, 19:36:04 pm »
Абе изведнъж ми хрумна ... Баба Ванга защо не е говорила за тия работи?... Според мен няма да станат така нещата.
  :)  ;) Оставила ни е поле за творчество...
Кой знае как ще станат нещата Tangrata_ , може би така, може би не...   :-\

Неактивен kaiza

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
  • People don't go to heaven. People grow to heaven!
Re:Звездни номади
« Отговор #28 -: Април 13, 2009, 14:07:13 pm »
Глупости говорите!Баба Ванга точно говори за анунаките и за плеядите както и съобщава за закона за привличането и тайната на водата.Ако не вярвате прочете "На колене пред Ванга" да видите колко ще ви се изяснят нещата!!!!!
Only at the brink of destruction people find the strength to change.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Звездни номади
« Отговор #29 -: Април 13, 2009, 18:57:37 pm »
Глупости говорите!Баба Ванга точно говори за анунаките и за плеядите както и съобщава за закона за привличането и тайната на водата.Ако не вярвате прочете "На колене пред Ванга" да видите колко ще ви се изяснят нещата!!!!!

Това че някой говори против нещо или за нещо не го прави автоматически за него или против него нали ? Това че някой политик се "вайка" за икономическата криза дали означава със сигурност че и той не в кюпа на ограбилите милиарди чрез "финансови бонуси"? Още повече че това че някой е правил верни предсказания от негативен характер по никакъв начин не гарантира че той има добра кауза а и източниците на Ванга са с много неясен характер (тези от които получава информацията). Принципно аз лично не съм сигурен какво точно е казала Ванга и какво се "твърди" че е казала защото наизлязаха доста писания които твърдят че тя е казала нещо но прави впечатление че обикновено се цитира когато има някакво "апокалиптично" нейно  предсказание и е цитирана както в руски така и в западни източници.Та не съм съвсем сигурен дали някои не и приписват определени предсказания нарочно. Аз когато чуя пресказание дори и да се сбъдне винаги имам едно наум .А иначе може да споделиш какво говори за ануннаките и за плеядите защото ще бъде интересно и е в съзвучие с темата ако си чел въпросната книга,която има доста плашещо заглавие  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27