Автор Тема: Поколението на смъртта  (Прочетена 13162 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #15 -: Март 13, 2008, 11:06:10 am »
Сигурно има "правилно" и "неправилно" отвъд нашия живот тук, иначе нещата не биха имали смисъл или биха го имали само в рамките на илюзорния "човешки прогрес" :P на чиято свинщина сме свидетели всички днес.

С риск да ме оплюете в хор като антихуманист, аз бих погледнал към самоубийството и от съвсем друг ъгъл. В японските разбирания за самоубийство например има и много достойнство, сила, честност. Това става очевидно в едно общество на болни и полумъртви хора, които се насират в завивките си и молят доктора да направи нещо, само и само да задържи телата им живи още малко... Наистина, пред това алтернативата с гордото самурайско разсичане на собствената плът изглежда далеч по-достойно и благородно!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #16 -: Март 13, 2008, 21:47:12 pm »
За самоубийците и аз не споря, макар че ми е жал и не мога да разбера защо не са намерили сили. Това което ме притеснява е УБИЙЦИТЕ на невинни жертви, които убиват без точно да знаят защо, както и хората които се самонараняват - също без да знаят защо.

Това за самураите е пракрасен пример, но това са хора, които са решили, че са пропаднали в живота и искат да си отидат с достойнство (И ПО-БЪРЗО!) Пиша го последното, защото аз искрено вярвам, че човек си предизвиква рак и други страшни болести сам, за да се отърве от гнусния живот който води.

Неактивен Balance

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #17 -: Март 13, 2008, 23:44:43 pm »
Това което ме притеснява е УБИЙЦИТЕ на невинни жертви, които убиват без точно да знаят защо, както и хората които се самонараняват - също без да знаят защо.

Това не бива да те притеснява - всеки ден се убиват невинни хора, ако тръгнеш да се тревожиш за всеки ...  ;), гледай само собственото си развитие - убииството е част от техния път, това теб не те засяга :)
Несигурността се явява неотменна част от живота - и е добре, че е така, защото тя го превръща в с

Неактивен Зурастър

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #18 -: Март 14, 2008, 09:19:47 am »
Напълно съм съгласен с Нео .Това е част от техния път и ние не сме никви да го променяме така че няма голям смисъл да се тревожим защото това не влияе на нашия път или поне не бива .
Searching to the bottom of my Soul ... Seeking the truth ... All of it ... A New Era is coming     a

stiver

  • Гост
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #19 -: Март 14, 2008, 17:22:48 pm »
Напълно съм съгласен с Нео .Това е част от техния път и ние не сме никви да го променяме така че няма голям смисъл да се тревожим защото това не влияе на нашия път или поне не бива .

Всъщност има известно място за съпричастност. Такива събития биха повлияли и на нашия път като наблюдаваме собствените си реакции и емоции и от тях да си направим съответните изводи за нас самите, как разсъждаваме и защо, какви са асоциациите, които те извикват в нас и какви действия желаем да предприемем във връзка с това. Така ние ще опознаем себе си по-добре, а и хората като цяло. Някои драстични човешки постъпки са като гротескни отражения на желанията и емоциите във всеки един от нас.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #20 -: Март 15, 2008, 23:04:55 pm »
"Исефет - докарваща нечестивост, анархия, корупция, разрушение, конфликт и техните разнообразни последици - е една вечно съществуваща сила. Тя не произлиза от света на боговете, но в човешкото семе. Определени личности са пропагандатори на тази страховита негативна сила и те трябва ясно да се разпознаят и да се воюва с тях.

Любимото място на Исефет са тълпите и събиранията на много хора, където сблъсъка на бройка значи, че законите на Маат не могат да бъдат приложени. И все пак въпреки очевидния успех на Исефет, тази сила не може да изпълни желанията си и да премине вратите към следващия свят."


Пта-Хотеп (Ptah-Hotep) - Мъдрец и Гранд-Визир на Фараон Djedkare-Isesi - 2640-2040 пр.Х. - разчетено от много египтолози и систематизирано от Крисчън Жак.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #21 -: Март 15, 2008, 23:18:23 pm »
Neo
Зурастър


Това напълно ви засяга, вас двамата; влиза във вашия път, вие сте част от него и то ви влияе пряко, при това съществено.

Има една будистка градина в един от многобройните храмове в Киото, Япония. Тази градина на пръв поглед не се отличава от останалите будистки творби в района: прецизно подравнени и завихрени като спирали камъчета от бял чакъл, острови от вековно непокътнат мъх и няколко дървета, избуяли от тях, а на няколко места, като от детска шепичка захвърлени, няколко грамадни, шуплести скали. Какво е особеното в тази градина? Особеното е, че всичко това стои във взаимносвързана цялост: камъните поддържат влага и сянка за мъха, мъхът поддържа влага и хумус на дърветата, а те от своя страна засенчват камъните и им помагат да поддържат влагата. Композицията в тази градина е излята като триъгълник, в който балансът е възможен само, ако всичките компоненти са си на мястото. Направил я един тих монах, занимаващ се с изкуството на Чая, преди около петстотин години, когато прозрял, че всичко във вселената е взаимосвързано и само по себе си не може да съществува. Не бъдете надменни.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #22 -: Март 15, 2008, 23:45:22 pm »
Е добре - и аз ще слеза от клона на поетичното вдъхновение и на мъдростта на отдавна умрели мъдреци и ще напиша, че тези убийци, самоубийци, наркомани, алкохолици и деградирали същества директно ми влияят (както и на обкръжението от мои близки) и се "потопих" в отчаяния им свят за да ги разбера и се опитам да помогна.

Явно "гледай себе си" или "своето духовно равитие" никога няма да работи тука, защото ние сме част от един механизъм. Писах го и преди, но мисля че това е един откровен пример на това: Когато властите в Бурма избиха хиляди будистки монаси, се скъсах да рева, защото го изпитвах физически и знам колко са невинни и честни и нежни като религия и души...ЗАЩО? Нима не чувстваме и страданието на убийците и самоубийците по същия начин?

Неактивен Balance

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #23 -: Март 16, 2008, 03:49:27 am »
Щом
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 17:50:45 pm от Neo »
Несигурността се явява неотменна част от живота - и е добре, че е така, защото тя го превръща в с

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #24 -: Март 16, 2008, 05:49:35 am »
странно и флай и нео смятам за прави.


а и всъщност голяма грехота е да се помогне/ или да се опитваш да помогнеш на някой, който не е поискал помощта ти.

.. тогава какво ..

ами живей живота си,
срещай хората, които ще срещнеш, бъди себе си.
Ако е писано ще им помогнеш, ако е писано ще помогнеш и на себе си.
Ни най малко трябва да се тревожиш за твоето минало, бъдеще; за тяхното минало, бъдеще; дали живота ти ще има смисъл, дали утрешния ти ден ще има смисъл. Не е твоя работа да се тревожиш. Каквото трябва ще стане.
Ако е писано ще се проявиш, и ще използваш потенциала в себе си. А ако не е писано, не.
И в двата случая очаквай със спокойствие и радост утрешния ден.

Ако наистина връзката ти с Бога е силна (или в моменти, когато я усещаш по-добре), тогава ще знаеш, че всичко, всичко е на мястото си, и в бъдещето и в миналото и в конкретния утрешен ден. Всичко е така както трябва да бъде, и няма място и за микрон неспокойствие. Напротив - безгранично спокойствие.

Понякога се учудвам в този форум хората какви песимисти са. Все се говори за някакви борби, за някакви тъмни сили, за някакви врати и преминавания, покачвания и понижавания на вибрации и прочее 100000 тревоги.

Това само показва липсата на връзка с Онзи горе. Колкото по-силна е тази връзка, колкото сме по свързани с Универсалното Знание, толкова повече ще усещаме и осъзнаваме невероятния Мир и Хармония, който цари в света.

От един неграмотник, който не чете книги, а приказва от него си, каквото чувства ...
« Последна редакция: Март 16, 2008, 05:52:02 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #25 -: Март 16, 2008, 09:40:00 am »
Когато властите в Бурма избиха хиляди будистки монаси, се скъсах да рева, защото го изпитвах физически и знам колко са невинни и честни и нежни като религия и души...ЗАЩО? Нима не чувстваме и страданието на убийците и самоубийците по същия начин?
Състраданието, което си изпитала е най-голямата помощ за тях!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #26 -: Март 16, 2008, 13:07:25 pm »
Аз спрях да контактувам с тях от известно време - приключих проучването си. Включвах се на тяхната вълна дори от съобщенията им във форуми или емайли. Ужасно. Не знам как да ви го опиша - представете си че съм стиснала две високоволтови жици с негативна енергия и аз съм се озъбила по средата.

Знам, че много от тях искат помощ, но как?

Преди два дни минах край едно момиче и просто щях да припадна и ми стана лошо - облечена в техните типични "готски" дрехи както взеха да им викат - с елементи на смърт, черепи, кости, с неестетсвно бядисана коса и обици - няколко на устните, няколко на носа, няколко на веждите и по ушите... По същото време излязоха съобщения в медиите на Великобритания как едно момиче е пребито до смърт, защото е облечена като Гот:



Споровете са, че те всъщност са много добри деца - просто се обличат странно, но не е така - ако минете край такива ще усетите смъртоносната енергия която ги обгражда. А и дрехите ВИНАГИ отразяват душата!

Представете си, че някои от поколението на смъртта стоят на един чин с детето ви или ходят в същата дискотека или...

stiver

  • Гост
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #27 -: Март 16, 2008, 13:35:03 pm »
Тина, и аз нещо напоследък плача повече отколкото бих искала  :) . Може и да е заради "промените". Тези дни след като научих какво става отново в Тибет минах и пътьом си взех една книжка на Далай Лама "Да прозреш себе си". Още съм съвсем в началото, но се надявам да науча много от нея. Мисля си - така Далай Лама ще помогне на мен да разбера. Аз ще науча повече за техните възгледи за света и мога да помогна мъничко за тяхното популяризиране. Това е което Тибет моли за помощ - да пробуждаме хората за тази ужасна несправедливост. Ето и един малък откъс:

"Какво причинява всички тези мъки на света? Собствените ни вредни чувства. Породени веднъж, те ни нараняват двояко - външно и дълбоко вътрешно. Тези болезнени чувства не водят до нищо друго, освен мъки от началото до края. Опитаме ли се да противодействаме на всяко поотделно, ще се окажем въвлечени в безкрайна битка. И така, коя е същинската причина за болезнените чувства, към които можем да се насочим по-плодотворно?"

До тук съм стигнала. Хубавото ми предстои  :-)

И ти помагаш. Не само със състраданието, но и с това, че уведомяваш повече хора за несправедливостите по света. Ако не беше писала тук за самоубийствата сред кюрдските жени, никога нямаше да узная за това. На мен още не ми излиза от главата. Искам да вярвам, че колкото повече хора изпитват състрадание, толкова по-голяма е вероятността тази красива енергия да приеме реални форми и да окаже добро влияние върху света.

За готите - и аз познавам много от тях. Всичко това е театър, който те си играят. Е, несъмнено има и доста глупост сред някои от децата, но какво да се прави. На никого не вредят. Лошото е, че хората трудно възприемат някой да е различен. Не съм усетила чак толкова лоша енергия около тях. Те са наистина деца - всичко прилепва по тях, не е тяхно още.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #28 -: Март 16, 2008, 17:01:17 pm »
Аз спрях да контактувам с тях от известно време - приключих проучването си. Включвах се на тяхната вълна дори от съобщенията им във форуми или емайли. Ужасно. Не знам как да ви го опиша - представете си че съм стиснала две високоволтови жици с негативна енергия и аз съм се озъбила по средата.

Знам, че много от тях искат помощ, но как?

Преди два дни минах край едно момиче и просто щях да припадна и ми стана лошо - облечена в техните типични "готски" дрехи както взеха да им викат - с елементи на смърт, черепи, кости, с неестетсвно бядисана коса и обици - няколко на устните, няколко на носа, няколко на веждите и по ушите... По същото време излязоха съобщения в медиите на Великобритания как едно момиче е пребито до смърт, защото е облечена като Гот:



Споровете са, че те всъщност са много добри деца - просто се обличат странно, но не е така - ако минете край такива ще усетите смъртоносната енергия която ги обгражда. А и дрехите ВИНАГИ отразяват душата!

Представете си, че някои от поколението на смъртта стоят на един чин с детето ви или ходят в същата дискотека или...

Само не бъркайте Готите и Емата....А готите,макар и да се мъкнат с много черно,черепи, кости и т.н. са едни крайно артистични,поетични и в повечето случаи интелигентни хора с много широка обща култура,нещо което на повечето обикновени хора липсва.Д ане говорим че много от тях са и доста духовни....аз лично бих настоял детето ми дая стои с някое гот-че, по-добре отколкото с някое чалгарче или хъзарче
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Поколението на смъртта
« Отговор #29 -: Март 16, 2008, 18:56:30 pm »
Незнам с какво е по-лоша енергията на един гот от тази на чалгар,защото ознавам и от двете.Едната е умна,рисува много добре и е добра душа,другите,защото повечето от чалгарите изглеждат и мислят еднакво и който е имал близки срещи от третия вид с такива,знае за какво става въпрос,едни се разбива под звуцит на Азис в обиатията на заможен чичко,други...абе я отскочете до близката ромска махла да видим за ква енергия става въпрос/или слушайте 108 пъти умри на азис преди лягане/...макар че има и такива които свестни,но масата...
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27