Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 162452 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #390 -: Юли 16, 2012, 14:02:15 pm »
Мхм...хубав въпрос....Ма  нещо не мога да мисля в момента...

Викаш..за кво му е на Бог,цялата тая дандания,като просто можеше да си остане един спящ летент,съзнателен за своята същност,но без да има нуждата да..Бъде..
Ами мисля,си,че е нещо от сорта на..Нещо като да знаеш,че си 100%мъж,да усещаш сексуалността и ерекцията си,но никога да не си позволиш да я изживееш!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #391 -: Юли 16, 2012, 14:33:30 pm »
............................................................

:hi: konstantin2007, хубаво си цитирала думите на Митко, ама един въпрос за какво ми е на мен някакви ..... да ми събират информация като аз съм я измислил и знам какво ще бъде, знам минало, настояще и бъдеще  ;). На Него нищо не му трябва, на нас ни трябва ( а възможно е да трябва на трети, но той остава скрит за нас, поне засега) ;).
      ОЛД  Да  вземем  едно  произволно  събитие  наблюдавано  от  100  човека,  на  колко  от  тях  наблюденията  ще  се  припокрият?  Нито  едно  няма  да  бъде  повторено  на  100%.  Колкото  гледни  точки  толкова  и  различни  в  нюансите  мнения.  Ресурса  на  развитие  не  е  неизчерпаем,  когато  гледната  точка  е  една,  па  била  тя  и  на  Бог.   Какво  мислиш  е  накарало  Бог  да  сътворява  живот  и  то  в  дуален  свят  като нашият,   а  има  и  други  дуални  светове?
    Преброй  колко  избора  правиш  на  ден,  и  това  число  го  умножи  по  7  милиарда,  а   полученото  по   другите  дуални  светове!    Е  как  мислиш  достойна  задача  ли  е  това  за  Бог,  и  добави  поддържането  на  вселената  в  хармония?  А   на  някои  им  урежда  билети  вместо  да  нахрани  гладните,  абе  остави.  "Бог  също  се  развива  и  ние  личностите,  особено  от  дуалните  светове  му  помагаме  в  развитието  Му  обогатявайки  го  с  неизчерпаем  поток  от  всякакъв  вид  информация "
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #392 -: Юли 16, 2012, 14:42:26 pm »


"Чрез Него постигаме каквото наистина ни е нужно,
Аз па все си мислех,че е обратното."Бог"постига квото му е нужно,чрез нас,не ние чрез него.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #393 -: Юли 16, 2012, 17:59:27 pm »
А степента на развитие на самото съзнание/душа, зависи от свободната воля.
Не.Зависи от индивидуалността.
       Степента на  духовно развитие  зависи  само  от  свободната  воля  затова  всяко  ограничаване  на  избора  е  ненакърнимо  право,  даже  Бог  не  го  нарушава!!!!!!!!  Начина,  обаче,  на  използването  й  зависи  от  индивидуалноста  и  ЕГОТО.
       Наистина  има  много  случаи  когато  усещаме  външно  вмешателство  в  изборите  си,  но  това  са  винаги  духовните  ни  наставници  или  други  сили,  но  никога  Бог,  и  човек  трябва  да  е  с  незнам  какво  самочествие,  за  да  твърди,  че  контактува  лично  с  Бога.
Има  хиляди  регресии,  но  нито  в  една  не  се  споменава  за  директен  контакт  с  Абсолюта.  Хора  от  ирационалния  свят  твърдят,  че  Бог  се  усеща  само  като  присъствие,  без  да  се  намесва  директно! 
       Така,  че  Есес  е  права  за  случките,  но  това  не  е  Бог!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #394 -: Юли 16, 2012, 18:22:58 pm »
Цитат от Митко:« Отговор #393 -: Днес в 17:59:27 »
"Има  хиляди  регресии,  но  нито  в  една  не  се  споменава  за  директен  контакт  с  Абсолюта. "
 
Може да ми се смеете, но Ако сравня Бог с енергийна система и съответно човек като еманация (не знам дали е най-точната дума) на Бог...то има контакт, но не би бил директен, защото струва ми се системата човек, на този етап просто ще гръмне от тъкъв мощен контакт, явно Бог общува, но посредством подсистеми, пригодни на свой ред да предадат адекватно на нас, предполагам на това се дължи цялата тази описана Йерархия от 9 степени на проявление на силите съответно: Първи чин (висша йерархия):Серафими, Херувими, Престоли; Втори чин (средна йерархия): Господства, Сили, Власти; Трети чин (низша йерархия): Начала (архонти), Архангели, Ангели, на гръцки αγγελοι — най-близо стоящи до хората...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #395 -: Юли 16, 2012, 19:06:31 pm »
      ОЛД 
1.Да  вземем  едно  произволно  събитие  наблюдавано  от  100  човека,  на  колко  от  тях  наблюденията  ще  се  припокрият?  Нито  едно  няма  да  бъде  повторено  на  100%.  Колкото  гледни  точки  толкова  и  различни  в  нюансите  мнения.  Ресурса  на  развитие  не  е  неизчерпаем,  когато  гледната  точка  е  една,  па  била  тя  и  на  Бог.   
2.Какво  мислиш  е  накарало  Бог  да  сътворява  живот  и  то  в  дуален  свят  като нашият,   а  има  и  други  дуални  светове?
3.Преброй  колко  избора  правиш  на  ден,  и  това  число  го  умножи  по  7  милиарда,  а   полученото  по   другите  дуални  светове!   
4.Е  как  мислиш  достойна  задача  ли  е  това  за  Бог,  и  добави  поддържането  на  вселената  в  хармония?  А   на  някои  им  урежда  билети  вместо  да  нахрани  гладните,  абе  остави.  5."Бог  също  се  развива  и  ние  личностите,  особено  от  дуалните  светове  му  помагаме  в  развитието  Му  обогатявайки  го  с  неизчерпаем  поток  от  всякакъв  вид  информация "
:hi: Мите
1.Тази оценка за Бог е направо …….
2.А дали Бог го е сътворил, ти сигурен ли си, и както обичаш да казваш,  докажи го!
3.Ами това е смешно и го оставам без коментар.
4.Аз не се бъркам в Божиите работи, нито му давам оценки …. Не съм запознат с неговите дела.
5.Това последното бих се съгласил само че при едно условие, ние сме „филмовите актьори”, "продуценти" и "режисьори" са други а Господ зрителя, съгласен ли си с мен?

П.С.Забравяме че Господ е  ;).... но Той също има и помощници, като гледам досега все за Господ се говори и неговите дела, сякаш ни е солташак :D, не забравяйте че ние сме едно гоооооолямо нищо и докато стигнем до познанието за Него, милиард инкарнации ще ни са малко, особено за нашата нация, щот ние сме най и даже и от Него по-по-най :D.

« Последна редакция: Юли 16, 2012, 19:30:22 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #396 -: Юли 16, 2012, 19:06:45 pm »
       Степента на  духовно развитие  зависи  само  от  свободната  воля  затова  всяко  ограничаване  на  избора  е  ненакърнимо  право,  даже  Бог  не  го  нарушава!!!!!!!!  Начина,  обаче,  на  използването  й  зависи  от  индивидуалноста  и  ЕГОТО.
       
  :hi:
Единственото, което бих променила в това твое твърдение е, че бих махнала думичката "само".
Защото има технологично време за духовното развитие, което не може да се прескочи, дори и с най - дисциплинирани и целенасочени усилия на свободната ни воля и при сътрудничещи на развитието си индивидуалност и его. От какво зависи това технологично време: дали от способността ни да осъзнаваме или от нещо още - не знам, но знам, че го има. Именно по тази причина не можеш да "събудиш" някого, нито пък да го "издърпаш" нагоре. Всеки е точно там, където му позволяват възможностите да бъде.
Винаги се сещам за една реплика: "Кажи ми как да порастна по - бързо"...Ами - няма такъв начин - растеш с максималната скорост с която си можеш, по - бързо не става. И ще се самоцитирам от една друга тема тук: "Не можеш да си надскочиш сянката. Програмата не вижда самата себе си. И можеш да помогнеш само на някой, който вече е готов да получи помощта ти. /А той готов ли е за това, значи вече си е задал правилните въпроси, а това пък значи, че е способен вече и сам да си отговори на тях, просто не го знае още, и всъщност не му трябва помагач.../ Получи се затворен кръг."
Това беше малко "оф" от моя страна.
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 19:15:53 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #397 -: Юли 16, 2012, 22:39:41 pm »
:hi: Мите
1.Тази оценка за Бог е направо …….
2.А дали Бог го е сътворил, ти сигурен ли си, и както обичаш да казваш,  докажи го!
3.Ами това е смешно и го оставам без коментар.
4.Аз не се бъркам в Божиите работи, нито му давам оценки …. Не съм запознат с неговите дела.
5.Това последното бих се съгласил само че при едно условие, ние сме „филмовите актьори”, "продуценти" и "режисьори" са други а Господ зрителя, съгласен ли си с мен?

П.С.Забравяме че Господ е  ;).... но Той също има и помощници, като гледам досега все за Господ се говори и неговите дела, сякаш ни е солташак :D, не забравяйте че ние сме едно гоооооолямо нищо и докато стигнем до познанието за Него, милиард инкарнации ще ни са малко, особено за нашата нация, щот ние сме най и даже и от Него по-по-най :D.
1)  Без  коментар
2)  По  тази  точка  съм  допуснал  грешка!!  Извинявам  се!! Бог  е  сътворил  ирационалният  свят,  а  нашият  са  го  сътворили  други,  с  негово  разрешение.  Ако  Бог  го  бе  сътворил  нашата  реалност  сигурен  съм,  че  би  била  доста  по-добро  място  за  живеене,  но  доста  по-скучно.
 3)  Без  коментар
 4)  Всеки  който  мисли  се  бърка  в  делата  МУ. 
5)  Напълно  съгласен,  ако  зрителя  има  последната  дума  за  съдържанието  на  филма.  Съгласен  съм  и  с  послеписа.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #398 -: Юли 16, 2012, 22:41:00 pm »
5.Това последното бих се съгласил само че при едно условие, ние сме „филмовите актьори”, "продуценти" и "режисьори" са други а Господ зрителя, съгласен ли си с мен?
И продуцента!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #399 -: Юли 17, 2012, 05:43:04 am »
       Степента на  духовно развитие  зависи  само  от  свободната  воля  затова  всяко  ограничаване  на  избора  е  ненакърнимо  право,  даже  Бог  не  го  нарушава!!!!!!!!  Начина,  обаче,  на  използването  й  зависи  от  индивидуалноста  и  ЕГОТО.
       
  :hi:
Единственото, което бих променила в това твое твърдение е, че бих махнала думичката "само".
Защото има технологично време за духовното развитие, което не може да се прескочи, дори и с най - дисциплинирани и целенасочени усилия на свободната ни воля и при сътрудничещи на развитието си индивидуалност и его. От какво зависи това технологично време: дали от способността ни да осъзнаваме или от нещо още - не знам, но знам, че го има. Именно по тази причина не можеш да "събудиш" някого, нито пък да го "издърпаш" нагоре. Всеки е точно там, където му позволяват възможностите да бъде.
Винаги се сещам за една реплика: "Кажи ми как да порастна по - бързо"...Ами - няма такъв начин - растеш с максималната скорост с която си можеш, по - бързо не става. И ще се самоцитирам от една друга тема тук: "Не можеш да си надскочиш сянката. Програмата не вижда самата себе си. И можеш да помогнеш само на някой, който вече е готов да получи помощта ти. /А той готов ли е за това, значи вече си е задал правилните въпроси, а това пък значи, че е способен вече и сам да си отговори на тях, просто не го знае още, и всъщност не му трябва помагач.../ Получи се затворен кръг."
Това беше малко "оф" от моя страна.
Личната воля и личният избор не се дели само на "да" и "не". Има много нива и степени. Заедно с духовното развитие расте и волята. И обратно. Ако за дадено ниво на човек духовното развитие е на някакво ниво, то той няма как да има лична воля да го надхвърли. Да работи по това, да. Но повечето обикновени хора нямат безгранични количества воля. Като се напънат, ще успеят до там, докъдето им е личното духовно ниво. А по една случайност и волевото ниво и то е пак дотам.

Отделно от това, някои мъдри хора са казвали, че една инкарнация е достатъчна за просветление, за които и да е. Стига да се посвети и да работи сериозно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #400 -: Юли 17, 2012, 09:05:12 am »
Но човек с достатъчно  количество воля може да се издигне за нула време. Въпрос на нагласа и желание. Съгласен съм че и едно въплъщение стига за да се стигне до по високи нива на духовно развитие. Все пак едни идват да се осъвършенстват,  а други търпят наказание. Именно вторите са тия с многото прераждания. Докато на първите и едно им стига.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #401 -: Юли 17, 2012, 09:33:52 am »
Личната воля и личният избор не се дели само на "да" и "не". Има много нива и степени. Заедно с духовното развитие расте и волята. И обратно. Ако за дадено ниво на човек духовното развитие е на някакво ниво, то той няма как да има лична воля да го надхвърли. Да работи по това, да. Но повечето обикновени хора нямат безгранични количества воля. Като се напънат, ще успеят до там, докъдето им е личното духовно ниво. А по една случайност и волевото ниво и то е пак дотам.

Отделно от това, някои мъдри хора са казвали, че една инкарнация е достатъчна за просветление, за които и да е. Стига да се посвети и да работи сериозно.
Говорим явно за едно и също нещо, но ти си го формулирал по - добре от мен. :hi:
Но човек с достатъчно  количество воля може да се издигне за нула време. Въпрос на нагласа и желание. Съгласен съм че и едно въплъщение стига за да се стигне до по високи нива на духовно развитие. Все пак едни идват да се осъвършенстват,  а други търпят наказание. Именно вторите са тия с многото прераждания. Докато на първите и едно им стига.
Не приемам думата "наказание". Защото всички трупаме опит и няма абсолютни "добро" и "зло". Ще ти дам и една аналогия: двама скиори сме - аз и ти. Избрали сме си стръмна трудна писта, но в последния момент ти решаваш да не рискуваш и да си караш в края на пистата, отстрани. А аз - риск-не риск - през средата. И ето: ти бавно и славно на почивки стигаш до долу без падания, а аз десетина пъти падам - ставам и финиширам по ...*адник в крайна сметка. И сядаме с теб долу и анализираме: ти падания нямаш, а аз-да. И аз се връщам отново горе за да се пробвам по - добре.
Чела съм в книгите на Силвия Браун за такова решение: да се инкарнираш само веднъж. Става въпрос за нейната духовна наставница. Но мотивите и са били, че земята е много "хард" училище и предпочита да продължи еволюцията си отвъд.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #402 -: Юли 18, 2012, 10:27:45 am »
Отделно от това, някои мъдри хора са казвали, че една инкарнация е достатъчна за просветление, за които и да е. Стига да се посвети и да работи сериозно.

Все си мисля,че"просветлението"не е главна цел в задачата..За един живот може и да "просветнеш"за някои неща,но няма как да изживееш пълнотата и разнообразието от аспекти,които предлага битието.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #403 -: Юли 18, 2012, 10:41:27 am »
Спрете да мислите за неговата воля, като за волята на някой политик. "Това ще се направи, онова ще се направи". Волята му, това е причината за движението/вибрацията на всеки атом из Вселената.
:hi:...Направо ви завиждам,с Ирис и Митко,как успявате с две думи да кажете каквото искате..На мен ми отне 20 стр.за да напиша онова което ти събра в две изречения! :drinks:
Това, обаче, също така не изключва интелигентната подредба, за която говори Есес. А също и желанието да се синхронизира с "волята му", като нещо добро.
.

Ъъъ,ти сериозно ли?Дай да уточним нещо..Ние говорим за интелигентната подредба на всеки градивен елемент и казахме,че в това именно се състои божията воля!Есес е къде,къде по-прозаична..За нея волята на бог се изразява в това,че и е отключил вратата и  и купил билет за концерта на Мадона!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #404 -: Юли 18, 2012, 11:48:38 am »
Отделно от това, някои мъдри хора са казвали, че една инкарнация е достатъчна за просветление, за които и да е. Стига да се посвети и да работи сериозно.

Все си мисля,че"просветлението"не е главна цел в задачата..За един живот може и да "просветнеш"за някои неща,но няма как да изживееш пълнотата и разнообразието от аспекти,които предлага битието.
          Една  инкарнация  е  достатъчна  да  получиш  просветление,  но  това  не  значи,  можеш  да  прескочиш  ниво  или  нива,  просветне  ти  и  хоп  във  висините  -  не  става  така.  Трябва  си  оритност!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27