Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 162452 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #375 -: Юли 13, 2012, 21:37:07 pm »
balar  -  ако ти се случи нещо такова на децата пак ли така ще игнорирате? Какво ще се усмихнеш веселко и ще кажеш. Съдба кво да се прави.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #376 -: Юли 13, 2012, 21:46:14 pm »
balar  -  ако ти се случи нещо такова на децата пак ли така ще игнорирате? Какво ще се усмихнеш веселко и ще кажеш. Съдба кво да се прави.
       И  някой  да  каже  "Да  бъде  волята  МУ" 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #377 -: Юли 13, 2012, 22:03:29 pm »
Клайв Луис има едно великолепно изказване: „Има два вида хора. Едните казват на Бога: “Да бъде Твоята воля”. А на другите Бог казва: “Е, щом така желаеш, да бъде според волята ти.”

There are two kinds of people: those who say to God, "Thy will be done," and those to whom God says, "All right, then, have it your way."

* Клайв Стейпълс Луис (на английски: Clive Staples Lewis) (29 ноември 1898 - 22 ноември 1963), известен повече като К.С. Луис е британски писател, критик, професор, теолог и християнски апологет. Добива известност с художествените си произведения "Писма на Душевадеца", "Хрониките на Нарния" и "Космическа трилогия".
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #378 -: Юли 14, 2012, 00:19:46 am »
balar  -  ако ти се случи нещо такова на децата пак ли така ще игнорирате? Какво ще се усмихнеш веселко и ще кажеш. Съдба кво да се прави.
немога да мисля предварително за неща които все още не съществуват.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #379 -: Юли 14, 2012, 06:56:26 am »
balar  -  ако ти се случи нещо такова на децата пак ли така ще игнорирате? Какво ще се усмихнеш веселко и ще кажеш. Съдба кво да се прави.
немога да мисля предварително за неща които все още не съществуват.

Не пиши тогава наизуст, моли се на твоя господ да не ти се случи защото друга песен ще запееш!
« Последна редакция: Юли 14, 2012, 08:21:45 am от ₪ Eon ₪ »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #380 -: Юли 14, 2012, 08:28:14 am »
Ами ако е писано ще стане. Ако ми е карма няма къде да избягам. Ако не е карма може да се промени. А  моят господ, Исус Христос,  гледам да не го занимавам със себе си. Има много по-важни неща на този свят от мен. Но ще се моля висшата Му справедливост да възтържествува, понеже земна няма и утре тоя убиец ще е на свобода. Както става обикновенно.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #381 -: Юли 14, 2012, 14:15:13 pm »
Пак ли я дъвчете тая тема?
Не стана ли ясно, че като човешко същество си длъжен да напънеш волята си докрай. Но също така отново си длъжен едновременно с това да кажеш "Да бъде волята ти!"

Има една много добра фраза, която някои хора употребяват:
"Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!"

По никакъв начин "Да бъде волята ти!" не те освобождава и отказва от (не само правото, но дори задължението, да имаш) свободна воля. Това са интерпретации на малоумници. А също и на злонамерени религии.
Така или иначе ще бъде неговата воля. Няма как да е инак. Въпросът е, ТИ, до колко ще си в синхрон, и доколко ще приемаш тази истина. Съответно колко "в мир и покой" ще си от този факт, и колко "близо" до него.

Спрете да мислите за неговата воля, като за волята на някой политик. "Това ще се направи, онова ще се направи". Волята му, това е причината за движението/вибрацията на всеки атом из Вселената.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #382 -: Юли 14, 2012, 14:20:32 pm »
Спрете да мислите за неговата воля, като за волята на някой политик. "Това ще се направи, онова ще се направи". Волята му, това е причината за движението/вибрацията на всеки атом из Вселената.
:hi:...Направо ви завиждам,с Ирис и Митко,как успявате с две думи да кажете каквото искате..На мен ми отне 20 стр.за да напиша онова което ти събра в две изречения! :drinks:

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #383 -: Юли 14, 2012, 14:29:13 pm »
Човешката и божията воля са едно и също.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #384 -: Юли 14, 2012, 19:40:24 pm »
Спрете да мислите за неговата воля, като за волята на някой политик. "Това ще се направи, онова ще се направи". Волята му, това е причината за движението/вибрацията на всеки атом из Вселената.
:hi:...Направо ви завиждам,с Ирис и Митко,как успявате с две думи да кажете каквото искате..На мен ми отне 20 стр.за да напиша онова което ти събра в две изречения! :drinks:
Това, обаче, също така не изключва интелигентната подредба, за която говори Есес. А също и желанието да се синхронизира с "волята му", като нещо добро.
Но как точно се съчетават тези неща, това е сериозна работа. Има някои отговори тук в темата, но се подминаха тихомълком.

В най-грубия и общ случай можем да го сравним с училище. Ние, обаче не знаем, че това е училище. И сме го приели като детска градина. Негова воля е да праща учителки и контролни. Наша воля е да учим, да не учим, да посещаваме часовете, да не ги посещаваме, да харесваме някои предмети повече от други, а дори имаме и свободата да повтаряме годината.
Въпросът и темата на Есес е най-общо казано "как да направя така, че да усетя общия замисъл и да не се налага да повтарям годината. А и ако може да изкарвам 6ци".
На това няма 100% отговор. Можеш евентуално да се стараеш да се вслушваш повече, докато си безмълвен и без лични страсти. Така имаш повече шансове да усетиш по-голямата "причина" и "кауза" от личното ти его.
Но в никакъв случай това не е еквивалентно да робуваш на религии и да отдаваш енергията/вярата си на идоли и егрегори.

Казват (мъдри хора), най-добрият начин да се синхронизираш, това е правенето на изкуство, работенето, усъвършенстването по него. Особено усещането на празнотата по време на процеса на правене. Това съм го писал много пъти, ама Есес не го желае това. Много работа иска, а пък малко "седянка". Вероятно изглежда твърде "селско" и "грубо". Неизтънчено за велики персони. За съжаление не знам други "седящи" методи.
То си е казано, тия работи не са за жени. Те са твърде много погълнати да съзерцават самата себе си. А работата върху изкуство/себе си изисква самоотрицание, поне в степен, която физически не те уврежда като организъм.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #385 -: Юли 14, 2012, 19:51:45 pm »
Цитат на Tangrata_:
"Казват (мъдри хора), най-добрият начин да се синхронизираш, това е правенето на изкуство, работенето, усъвършенстването по него. Особено усещането на празнотата по време на процеса на правене. Това съм го писал много пъти, ама Есес не го желае това. Много работа иска, а пък малко "седянка". Вероятно изглежда твърде "селско" и "грубо". Неизтънчено за велики персони. За съжаление не знам други "седящи" методи.
То си е казано, тия работи не са за жени. Те са твърде много погълнати да съзерцават самата себе си. А работата върху изкуство/себе си изисква самоотрицание, поне в степен, която физически не те уврежда като организъм.
"

Да!
« Последна редакция: Юли 14, 2012, 20:21:17 pm от del »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #386 -: Юли 16, 2012, 02:34:43 am »
balar  -  ако ти се случи нещо такова на децата пак ли така ще игнорирате? Какво ще се усмихнеш веселко и ще кажеш. Съдба кво да се прави.
немога да мисля предварително за неща които все още не съществуват.

Защо, да не можеш? Те тези неща си съществуват. Това, че не са ти се случили лично на теб не ги игнорира като случили се и с някаква вероятност, щом са възможни и на теб да се случат, макар и не под същата форма и сценарий.
За това е интересно да се схване края на питането. Ако на теб ти се случи с голяма доза вероятност, нима няма да се тормозиш дълго време какво си можел да направиш или предотвратиш, а просто ще приемеш, че "така е трябвало да стане".
Дори да е така няма оправдана жестокост и насилие. Няма приемане, което да те успокоява да се примириш, защото утре е естествено да решиш, че щом Бог позволява това, какво пречи и ти да си като Сульо и да си жесток и малоумен неосъзнат галфон.
Всеки си има граници както на разбирания така и на търпимост. Контролът дори да не зависи от теб, трябва да има нещо по-силно, което да успява да те спре да си просто неосъзнато агресивно и само искащо същество да оцелеее на всяка цена.

И двете воли- Божествена и човешка, не са едно и също. Ако бяха само едната щеше да е достатъчна. Нямаше да има коректив и всичко щеше да е ... "мамата"...
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 02:38:25 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #387 -: Юли 16, 2012, 08:48:17 am »
Всеки отговаря за себе си. А тая тема стана банална. Различни биле. Ами добре. Но ако се съгласявам със всичко казано къде ще е спора? Спора води до истината а тя е някъде по средата. Всеки държи парче от пъзел и като бъде нареден истината излиза. По-добре коментара на del да си остане като край на темата.
За другото... обикновенно следвам Кратет, но сега ще постъпя като Зенон Китионски и ще избягам от отговор на нещо което за мен е абсурд. Инъче сте всезнаещи.
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 09:03:39 am от balar »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #388 -: Юли 16, 2012, 13:05:19 pm »
      Да  заменим  понятието  океан  с  понятието  Бог  и  понятието  капка  с  понятието  съзнание.  Колкото  и  съзнания  да  да  се  отделят  от  Бога  цялоста  не  се  нарушава,  и  не  само,  напротив  при  това  отделяне  Бог  възстановява  информацията  която  ни  е  отдал  още  преди  да  се  отделим,  така,  че  там  има  копие  на  това  което  сме  били  преди  отделянето. Връзката  ни  с  Бога  не  подлежи  на  съмнение  и  е  информационна,  ние  също  събирайки  и  преработвайки  информация,  чрез  акашовите  полета  обогатяваме  Бога,  затова  намесата  на  Бог  в  свободната  ни  воля  е  равно  на  цензура,   все  едно  Бог  да  каже:  Искам  само  такава  и  такава  информация!       

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #389 -: Юли 16, 2012, 13:20:20 pm »
............................................................

:hi: konstantin2007, хубаво си цитирала думите на Митко, ама един въпрос за какво ми е на мен някакви ..... да ми събират информация като аз съм я измислил и знам какво ще бъде, знам минало, настояще и бъдеще  ;). На Него нищо не му трябва, на нас ни трябва ( а възможно е да трябва на трети, но той остава скрит за нас, поне засега) ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27