Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 162447 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #135 -: Юли 06, 2012, 10:26:48 am »
Цитат на Константин:
Дел,хубаво ги каканижеш,само и по-смислено да беше..С две кажеш,,кво искА да кажеш?
Че не е по темата,ясно..ма барем смисъл да се долавяше..

п.п.Търсенето само по себе си може да завършва само с един финал..Разграждане не само на всички форми възприети на готово,но и тези които сам си"изфабрикувал".Всяко нещо,всеки модел,рано или късно бива разграден.За да отстъпи място на нов.


 Казвам, че няма как да изразиш "личната си воля' - каквото и да значи това ако не си се потрудил да разбереш кой си и какво си, и защо искаш да изразиш, а това е вътрешен процес и не се нуждае от ничие одобрение или помощ, защото пак си остава нерешен ако следва нечии външни идеи и казвам, че ако се отдаде на това вътрешно изседване човек няма да се вълнува толкова какво иска или получава, защото ще знае, че все не стига идващото отвън, не е достатъчно...тогава ще е по-търпелив и не толкова искащ, а  смирен, тогава и няма да се сърди на другите в техните им търсения, нито ще търси техните одобрения, нито ще се води по общи представи, а ще живее в мир и приемане, а това е необходимия баланс, за да не се хвърля в крайности, докато изследва себе си... Забелязвате ли, че в момента в който един от нас каже : "Бог" , веднага насреща друг казва: "Аз"... и това са двете страни на единното...., както и да поставиш всяко в покой, то ще отхвърли обратното и пак отначало...смирението не изкуствен акт, смирението се придобива, когато се обърнеш към необятното и задаваш откровенно въпросите си, а не търсиш  удобни представи.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 10:58:14 am от del »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #136 -: Юли 06, 2012, 10:43:50 am »
http://forum.xnetbg.com/index.php?action=profile;area=showposts;u=3160

http://www.izvorite.com/smf/index.php?PHPSESSID=196f5197fd9927d738ca817dac293891&board=38.0
 Малко теми за разговор със себе си.

 Моя брат, когато бе съвсем невръстно малък и все още по детски мъдър казваше: " Всеки има своите малки сънища."..... Едва ли е важно да се отговаря, избора е за всеки, всякога..
Филма "Матрицата" добре изобразява идеята за избора... и личната воля

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #137 -: Юли 06, 2012, 11:01:09 am »
Нуждата да разбираме нещата който не са ни дадени да знаем са проблем при смирението.Не можем да си обясним,защо точно на педиатърката ще убият детето, защо олимпийски шампиони по плуване се давят и прочие несправедливости, и когато не можем да си ги обясним,не можем да се смирим.
Айдеее..па от начало!Всичко ти е дадено да знаеш Есес,стига да си в състояние да го понесеш.
Педиатърката няма да убие детето,но ще даде предпоставка на духа,да изживее определен сценарии.Давещият се дави,щото такъв е неговият избор за финал на Земното приключение.Не щото"бог"му е натиснал главата под водата.Несправедливостите като понятие,съществуват,само благодарение на съзнанието което ги категоризира като такива.Възможно е хаосът да се окаже висша форма на ред,която за нас е все още неразбираема.Не че не ни е "дадено"..Всичко е пред нас.Друг е въпросът дали и до къде можем да стигнем(към момента разбира се)?Но пък развитието на възможностите ни зависи само и единствено от нас.


Дел,сега те разбрах по-добре.Мисля,че всеки,абсолютно всеки е в състояние на изразяване на лична воля.Дори не знаещият и не търсещият изразява воля да не знае и да не търси!Това е неговият личен избор.Лична воля.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #138 -: Юли 06, 2012, 11:11:06 am »
Благодаря, Константин!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #139 -: Юли 06, 2012, 11:25:30 am »

Цитат
Несправедливостите като понятие,съществуват,само благодарение на съзнанието което ги категоризира като такива.
Нали затова казвам,че е нужно смирение,защото нашата мерна единица е изкривена.
Цитат
Възможно е хаосът да се окаже висша форма на ред,която за нас е все още неразбираема.
Е евала,нали затова говорим от самото начало.Нали за това казваме че е необходимо смирение,защото ние не разбираме нещата.
Цитат
Не че не ни е "дадено"..Всичко е пред нас.Друг е въпросът дали и до къде можем да стигнем(към момента разбира се)?Но пък развитието на възможностите ни зависи само и единствено от нас.
Не не ни е дадено, защото ако ни беше дадено да знаем нямаше да има противоречия ,илюзии и изкривявания.И когато осъзнаваш собствената си изкривеност и ограниченост ,собственото си неразбиране и липсва на истинско знание,тогава избираш смирението в противен случай ще сме смирени по същество от раждането си.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #140 -: Юли 06, 2012, 11:33:13 am »
Ако преценя, че дадено мое действие е правилно, ще го извърша защото аз го смятам за правилно, а не защото Бог го смята за правилно. Последствията винаги са за мен, независимо какво ще реша (дори и изпълнявайки чужда воля). Не за Бог, а за мен. Естествено за това, което не знам и не разбирам, аз ще потърся насока и ще се доверя на тези, които знаят и разбират. В частност по отношение на духовното ми развитие, аз ще се доверя на тези, които смятам за по-напред от мен по-въпроса. Говоря за реални хора или др. същества. Колкото до Абсолюта, спрямо него мога само да развивам теории, но не и да се уповавам на него, когато става въпрос за неща от практиката. Дори и Христос, казвайки "Да бъде волята Ти, Господи" едва ли е имал в предвид Абсолюта. (Представям си как ще ме анатемосат някои християни след тези думи). Това в действителност са думи не на отказ от своята воля, а на признаване на висшето, на духовното, на това, което още самият ти не си в състояние да разбереш. Това е признаване на нашето относително несъвършенство спрямо тези, които са по-напред в развитието си от нас. Ние няма как да се откажем от волята си, но можем да я насочим в посока хармонична с тази на по-напредналите от нас. Разбира се решението за това, кои са по-напреднали от нас, отново си е наше. Решението на кого да се доверим е наше. Това е част от развитието ни - да се научим да преценяваме правилно.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #141 -: Юли 06, 2012, 11:37:20 am »
        Много  пъти  съм  казвал:  Аз  не  вярвам,  че  има  Бог!  Аз  знам,  че  има  Бог!!  И  въпреки  знанието  си  за  Него  не  мога  да  кажа  -  Да  бъде  волата  ти!!  Мисля,  че  това  ме  унижава  като  личност.  Не   Боже,  не  мои  духовни  наставници,  няма  да  бъда  смирен  пред  нищо  което  ограничава  и  подтиска  правото  ми  на  избор,  знам  във  власта  и  възможностите  ви  е  да  ме  манипулирате,  но  в  моите  правомощия  е  да  тръся  отговори!  И  аз  в  своето  си  търсене  открих  две  ваши  "слабости",  и  ще  си  възползвам  от  тях  за  своя  изгода,  а  именно  да  порастна  като  инкарнационна  личност  с   която  ирационалният  ми  АЗ  да  се  гордее! 
         Първата  ви  "слабост"  е,  че  всичко  което  правите  е  да  ме  подкрепяте  в  пътя  ми!!   Всичко  негативно  (болести  разочарования)  които  стоварвате  върху  ми  е  с  цел  да  ме  научите  да  стоя  изправен  и  да  не  свеждам  глава  пред  трудностите.   Дано  в  тая  инкарнация  съм  научил  този  урок!!!
         Втората  ви  "  слабост"  е  че  притежавате  чувството  за  справедливост,  а  има  ли  справедливост  значи  всичко  е  наред.
         Друго  което  знам  е - какво  искате  от  мен  -  Да  бъда  справедлив  спрямо  себе  си  и  другите  и  да  мога  да  поема  отговорността  за  всяка  своя  мисъл  и  действие.  Това  не  го  владея,  но  има  и  следващ  път. 

          Един  пчелар  не  се  интересува  от  отделната  пчела,  а  се  грижи  за  целият  кошер!!!!!!!!!!1
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #142 -: Юли 06, 2012, 11:53:45 am »
      И  въпреки  знанието  си  за  Него  не  мога  да  кажа  -  Да  бъде  волата  ти!!  Мисля,  че  това  ме  унижава  като  личност............................................................................

 :hi:
Горд като ротвайлер, още веднъж  :hi:.

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #143 -: Юли 06, 2012, 11:57:32 am »
  Отново цитат на Митко
  "Първата  ви  "слабост"  е,  че  всичко  което  правите  е  да  ме  подкрепяте  в  пътя  ми!!"
И моя път е стигнал до тук...
 ! - Самосъзнателния е самодостатъчен и не се нуждае от подкрепа, а да бъде оставен да изследва себе си, уви на този Свят има много системи, които ни учат как, защо, кое какво е и ние се изгубваме, вместо да се помага е добре да се остави да се добие самостоятелност, да не се пречи. Едва ли Бог е така взискателен, ако след като Знае И Вижда какви ги вършим все пак ни е дал избор да ползваме лична воля...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #144 -: Юли 06, 2012, 12:04:17 pm »
      И  въпреки  знанието  си  за  Него  не  мога  да  кажа  -  Да  бъде  волата  ти!!  Мисля,  че  това  ме  унижава  като  личност............................................................................

 :hi:
Горд като ротвайлер, още веднъж  :hi:.


Мдаамм..Митко,респект! :hi:


Есес,кое не е дадено и от кого?Примерът на Митко с кошера е идеален!Пчеларя не само не се грижи за всяка пчела по-отделно,но и не ограничава нито посоката нито интензитета им на летене.
Както казах,всичко е в индивидуалните ти възможности.Квото си натрупал като актив,с това разполагаш!И ако дадена информация(знание)не е достъпно за теб,то е само благодарение на самата теб.А не щото бог ти е забранил да знаеш.И смирението не трябва да е пред няква фалшива воля свише,решила видиш ли ти да си циклиш "прост",а да се смириш пред(да приемеш) нивото на възможностите си за момента.Да не бъдеш в конфликт със самият себе си,заради нещата които просто още не си усвоил.Просто щото не е градивно и ниската самооценка,"смирението"пред това,че не ти е дадено(не зависи от теб)..всичко това не помага особено в процеса на развитие.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 12:15:01 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #145 -: Юли 06, 2012, 12:15:57 pm »
Цитат
Едва ли Бог е така взискателен, ако след като Знае И Вижда какви ги вършим все пак ни е дал избор да ползваме лична воля...
Въртим се отдавна в един кръг и той е че различаваме нашата от неговата воля.Това разграничение се поставя от осъзнаването ни ,че сме невежи пред Него. От една страна осъзнавайки невежеството си аз казвам искам да следвам Неговата воля, други казват Не моята воля е на първо място, а трети той е милостив щом ни е дал свободна воля. Но всъщност тези разграничения са само в главите ни.Няма разграничаване по същество.Неговата и нашата е една и съща, проблема се явява както казах вече съмнението.За съмнението,че разпознавам глас,който всъщност е нестихващ,за други съмнение в това ,трябва ли да следва каквото и да било,а за трети целите на Бог и дали нашите "грешки" са приети. Затова казах,че е много по лесно да наблюдаваш Божията воля, извън себе си, защото в нея по трудно ще се усъмниш. Няма никакво противоречие, нито между това дали аз "чувам" божията воля, нито в това дали на Митко и на Бог личността са едно,нито в изпълнените "грешни" лични воли.
Света е толкова разтресен сега именно за да се обърнем към Бог и именно за да видим това единство.А как да преодолеем,(не да разберем) тези си съмнения, нямам никаква идея.А и не знам колко е правилно,защото ако премахнем съмнението,може да спрем да търсим истината.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 12:21:12 pm от eses »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #146 -: Юли 06, 2012, 12:19:32 pm »
Да бе Есес,разбрахме те.Ама..не забравяй,че Абсолюта може да бъде само и единствено неутрален!В противен случай..няма как да е Абсолют!
Успех в следването на "Неговата"воля! :drinks:

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #147 -: Юли 06, 2012, 12:22:44 pm »
И тук не виждам противоречие

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #148 -: Юли 06, 2012, 12:36:20 pm »
О,не..няма..Само се питам..Каква ли би била"волята"на нещо абсолютно неутрално?Каква по-различна освен абсолютен неутралитет?И в този ред на мисли..волята на Абсолюта по отношение на на единиците,не може да бъде друга освен неутрална.Пълен "непукизъм:. :D
п.п.Та след като вярвате,че ..айде да е Бог(вече го приехме като абсолютен неутрал),има специална воля,по отношение на вас,как..като какво..точно се изразява това чудо?В какво и как точно би се изразила(проявила)една неутрална воля?М?


Ууупс..Да бъде волята ти Боже!Абсолютен неутралитет!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #149 -: Юли 06, 2012, 12:51:47 pm »
Преди няколко поста ти ме попита
Цитат
Яяяяя,ма ти знаеш каква е целта на"бог"?
Отговорих ,че не я знам,но така като гледам ти я знаеш и целта и волята му и всичко останало.
Не мога да кажа каква е волята на Бог и дали е само неутрална,защото е вероятно да съществува и понятие което ние нямаме за неговата воля и цел.А и не мисля чак в такива мащаби,не е моя работа да се занимавам с Абсолютната цел и воля.Неговата воля ме интересува дотолкова доколкото е свързана с мен,с моето предназначение.Не вярвам ,че Господ не се грижи за всяко нещо поотделно,защото ако беше така не щеше да създаде такова съвършенство и в най малкия квант,в най малкото цветенце,в най малката снежинка до степен да са единствени и уникални. В началото ви казах, за "грешката" която наблюдавам в последно време в "търсачите" те толкова са притеснени,че Бог може да им обръща специално внимание,че чак дори са решили,че не може да е така,че не го заслужават за да е така.Затова си мислят по близо до мен е висшия ми аз,с него ще общувам,на него ще се моля,той знае кой са моите висши цели, няма да занимавам Господ със себе си.Когато говорите за пчелния кошер и как се грижите за него а не за всяка пчела по отделно и правите паралел с Бог,сравнявате Бог с човека и забравяте че той е далеч по могъщ и обичащ,безкраен и абсолютен от най висшата ви представа за него,камо ли за сравнение с някакъв си кошер.Защото без отделната пчела кошер няма и да може да се грижиш за общото,на частното е дори по важно.И ние всеки ден виждаме това в света.Да важно е общото бъдеще,но всяка една съдба по отделно кове еволюцията и развитието.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 12:58:15 pm от eses »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27