Автор Тема: Житните кръгове/Crop Circles  (Прочетена 199808 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #405 -: Юни 25, 2012, 15:41:26 pm »
Ето и една от фигурите от месец юни тази година:

musica universalis

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #406 -: Юни 25, 2012, 21:01:11 pm »
Цитат
Дон Скот, изследовател от Калифорния, също провел редица наблюдения в тези райони, където явлението било често срещано. Техниката с която разполагал, включвала детектор за радиация, прибори за инфрачервено виждане, фотоапарати и кинокамери. Той изхождал от факта, че на местата на появата на пиктограмите било засечено присъствие на радиоактивни изотопи. И така, с помощта на детектора за радиация избрал своето място за наблюдение и разположил апаратурата си. След няколко дена, около два часа през ноща се включила инфрачервената камера. През прибора за нощно виждане, той наблюдавал, как класовете се огъват, образувайки кръг. Увеличавайки изображението, Скот видял малки “същества”, да сноват по полето. Това съвсем не били пришълци от космоса. Създатели на кръговете били … мравки. Но какво кара мравките да обикалят в кръг?
Ето от тук ми е заключението за мравките!
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #407 -: Юни 25, 2012, 22:06:55 pm »
Мравки?!?Може би въоръжени с мини косачки или..как..Газят и от тежестта на телата им ли,или..А радиацията?За мравча киселина,бях чувала,ма за мравча радиация :nea:

Неактивен fD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #408 -: Юни 25, 2012, 22:30:36 pm »
Възможно е - ако наблюдението на Дон Скот е истина - мравките да са привлечени от явленията, които "разчертават" житните кръгове. Обаче тезата, че насекомите са "автори" на кръговете, е несериозна по много причини. Първо, в кръговете с просто око се забелязва изключително висока геометрична интелигентност, каквато (подобие на каквато) не наблюдаваме в строежа на мравуняците или в други дейности на мравките. Второ, извиването на стеблата (стеблата се извиват под прав ъгъл, като че са "разтопени" - включително и на възлови места, където извиването по принцип е невъзможно и би трябвало да се получи счупване) става по непозната за нас технология, която у мравките не е наблюдавана при никакви обстоятелства. Трето, след "разчертаване" на кръга се наблюдава остатъчна радиация, нарушения в магнитното поле и други явления, които не можем да свържем с мравките по никакъв начин. Единственото ми предположение за Дон Скот - ако не става дума за умишлена дезинформация - е, че проявява невежество, далеч не подобаващо за един "изследовател". Друг е въпросът, че "науката" се пъне с всички сили да даде конвенционално и обезсмислящо "обяснение" на Житните кръгове - само и само за да не признае истината.

« Последна редакция: Юни 25, 2012, 22:34:10 pm от fD »
Този пост достига до вас чрез Tor Project org

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #409 -: Юни 25, 2012, 23:40:45 pm »
fD, много добре го е обяснил, че мравките са следствие, но не и причина.

Все пак аз се замислих за две неща. Понеже сме в България и да звучи малко по-реално и достоверно като възможност, да разберем каква е причината;

1.  Дали някой е изследвал ПОД кръговете какво има?

2. Не очаквах, че в сайт с подобно име ще намеря толкова пълна и изчерпателна информация за българските кръгове. Прочетете го. Доста е интересно, като защита на учените, които всъщност имат доста хипотези, освен тривиалните.

http://www.fermer.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%B2-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1%8F.-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-news1573.html
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #410 -: Юни 26, 2012, 02:46:58 am »
Princess_Deja, винаги съм си мислил, че тук пръст в тази работа може да има Карлсон който живее на покрива... обаче след сериозно умуване стигам до извода, че и той не би могъл да се справи. Просто все някъде щеше да допусне грешка и да го хвана. Но нещата са твърде перфектни за човек и повечето твърде сложни за изработка. Категорично няма такъв човек на земята оборудван с каквато и да било техника който да може да направи това! Няма! Категорично това нещо не може да се получи от каквито и да било природни сили, полета, мравчоци или каквито си изберете биологични видове. В онези коментари във фермер.бг даже се твърдеше, че са гъбички?! Абсурдно е. В това нещо има математика и прецизна геометрия която в много от случаите човек може с пергел и триъгълник да си начертае на лист, но на полето в посевите е напълно невъзможно да възникне от самосебе си по неясни за нас естествени причини. Това цялото нещо си е чиста заигравка на по-висш разум от нас, който всячески и системно се опитва да ни привлече вниманието, обаче ... не! Ние не се даваме, правим се на слепи и се държим сякаш нищо не се е случило. Опитваме се да даваме какви ли не абсурдни и фантастични обяснения отказвайки да приемем очевидното. Ние не сме способни да го направим, значи не сме ние... тогава са Те... Другите! Не онези от филма с Никол Кидман... не, че ги изключвам напълно, а по-другите... от друг свят може и да не е далечен, може да е паралелен. На две или три места в този филм който посочи x_name41 видях (и беше наблегнато на тях) НЛО на местата с кръговете. Ето още от тях, в момент на творчески вихър... за автентичност не мога да гарантирам. Днес има магьосници на CGI, но аз не мога и да ги отхвърля категорично. Може да се види на последния колко хора, време и каква подготовка изисква един сравнително елементарен кръг да се направи от хора, и колко би било необходимо за доста по-сложните... които се появяват за една нощ.


Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #411 -: Юни 26, 2012, 04:33:54 am »
forcomnet,
първите две клипчета са заигравка с компютъра ;) 
Даже за първото си призна човека, които го е правил.
И да, правят се и от хора, но разбира се не се знае каква част са правени от хора и каква от разни други.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #412 -: Юни 26, 2012, 10:30:37 am »
Правят се от хора?Ми да..В днешно време е възможна имитацията.А преди 100-ина години?Е ли била възможна?

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #413 -: Юни 26, 2012, 10:59:51 am »
Princess_Deja, пак се изказваш не подготвена. Изследвано е какво има под кръговете и резултатите са отразени в темата.
                Имитациите са жалка пародия на оригиналните кръгове. Също така на имитаторите е добре заплатено от съответната организация, целяща да не се вдига шум по кръговете.                                                                                                              Източник: "Тайни в полята" от Фреди Силва изд. 2003 г.

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #414 -: Юни 26, 2012, 10:59:56 am »
не се знае каква част са правени от хора и каква от разни други.
Чети целите изречения и ми покажи къде твърдя, че всичко е имитация.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #415 -: Юни 26, 2012, 15:29:07 pm »
bojinkata,

хубаво е като си почнал с мантрата "четете темите" и ти да го правиш, но внимателно. Защото 100 страници може и да не изчета, не че не съм любознателна, но двадесет и няколко не са ми проблем!
Не мисли обаче, че ще правя summary на темата. Преди време в друг форум за забавление и хора интелигентни и с чувство за хумор го правехме и се получаваше доста забавно. Но тук няма да се получи. За това те моля, не се обръщай повече към мен. Ако имаш конкретно мнение с аргументи, твои собствени, заповядай.

Въпреки, че  Хорус, вече не пише тук, аз косвено искам да му благодаря за много смислените и информативни мнения. Цитирам едно, което ми се струва най-съществено и изчерпателно от стр. 8 на настоящата тема.
За ... нямащите време и желание ще подчертая малкото, което се надявам да могат да схванат адекватно!

Общо взето версията е, че кръговете се правят от правителството със сателити и няма никакви послания за тях, а са обикновен mind-control ;)

Защо му е на правителството да се занимава с глупости след като си има телевизията за mind-control?

Защото правителството има над 5000 начина за mind-control, това че ти знаеш само за телевизията, нищо не променя в глобален план ;) Илюминати искат да контролират всички хора и са много добре наясно, че не всички се поддават на един и същ тип програмиране, и не само от 1 източник ;)

А и факта ,че този "феномен" не се показват по "себеуважаващите" се телевизии и вестници, показва ясно дали правителството има нещо общо.

Наивно мислене, без да се обиждаш. Те Дейвид Айк канят по ВВС вече над 3 пъти, ще ги е страх от някакви формички на къра. Не забравяй, за това, което ти писах по-горе. Те искат да контролират всички. А "всички" са много различни прослойки от хора. 70% от книгите за конспирации и НЛО са поръчкови от САМИТЕ илюминати. Но за тези книги не се говори по телевизията също, въпреки че И книгите, И телевизията са тяхно дело. Защо? Защото така заблуждават по-голям процент маса, като си създават собствена опозиция. 60% контролираш с телевизия, 30% контролираш като им подаваш дезинформация под формата на окултизъм и конспирация, без тях да ги има по начина, по който ги представят те.

В крайна сметка има 2 варианта: Посланията са позитивни или негативни. За улеснение да допуснем ,че всички хора вкупом като овце ще повярват на едното или другото.
1.Лицето Х което твърди ,че посланията са позитивни няма мотив да лъже умишлено, защото дори и да го прави един позитивно настроен човек наблюдавайки обекта (за който си е самовнушил благодарение на лицето Х, че е за добро) колкото и негативна енергия да излъчва (обекта) то тя (енергията) не би му повлияла. Тоест самата цел на евентуалното негативното послание не може да бъде постигната. В обратния случай ако Х казва истината, позитивната енергия ще резонира с очакванията на хората и тя ще бъде приета. Извода е, че ако Х казва истината всички печелят, а ако лъже то нито се печели нито се губи.
2. Лицето Y твърди, че посланията са негативни (mind-control). В единия случай приемаме, че това е така... очакванията и нагласата на хората резонира с негатичната енергия и всички я приемат. В другия случай посланието е позитивно, но въпреки това ефекта от него е нулев поради нагласата на наблюдателите.
Извода е, че ако Y казва истината всички губят, а ако лъже то нито се печели нито се губи.

Ох, ами откъде да го започна това...
Закона на привличането на подобното е прехвален и не действа точно по начина, по който е представен в бозата "The Secret". Първо, изобщо не е нужно някой да вярва, че нещо му вреди, или му помага, за да има то един от двата ефекта върху човека. Ти например, може да не вярваш в негативното въздействие на психо-генераторите, но ако се разходиш малко из София и после си кайма - не се чуди. Същото е ако отидеш при способен човек с пси-способности. Не вярваш в това, че може да лекува, но въпреки това ти изпарява камъните в бъбреците. Вярваш или не - факт. Предварителната ти нагласа е без особено значение, освен ако не си се самокапсулирал по невероятен начин и нищо не може да премине оттам, освен ако сам не си помогнеш отвътре, на ниво мисъл. Но това са подробности вече, схвана идеята. Исках да кажа, че закона на привличането ("предварителна нагласа", както я наричаш ти) е прехвален, защото теоретиците му пропускат ред по-важни фактори.

Питам ви, кои от хората в правителствата, на каквото и да било ниво, могат да вложат златно сечение в почти всяка от тези окръжности, и да метафоризират на такова многоизмерно ниво ?
Това, което казвам, може да бъде потвърдено и преповторено от хиляди очевидци, които освен, че гледат кръговете по нета, ходят, и на място се интересуват какво и как се е случило..   

ultra, наричаш ни пишман-конспиратори, а в същото време мислиш едноканално? Очудваш ме просто.
Невероятно наивно е да смяташ, че илюминати виждаш ли, НЕ МОГАТ ДА ВЛОЖАТ златното сечение в нещо на многоизмерно ниво - ти сякаш това го отхвърли някак изначално?... Те са носители на свещената геометрия от началото на времето, виж сградите им (които вибрират на астрални нива и са на опредлени места, точно за да са многоизмерни!), виж проектите им, виж мисълта им. Или те не може да творят в духа на свещената геометрия, защото тя е "" на Светлината? Айде стига... Свещената геометрия и тя е много over-rated в момента, много спекула с нея по различните книги и е trigger за много специфично програмирани люде.

Общо взето версията е, че кръговете се правят от правителството със сателити и няма никакви послания за тях, а са обикновен mind-control ;)

Много малко са кръговете от истински извънземни и те са били в началото на самият феномен...

H. версията си е версия, а истината друга.

А, ти... имаш не поредната версия, а... Истината? :P Всяка Истина е версия, докато не стане Истина ;) Затова има разлика между ПРЕЖИВЯНО и теория. Аз не казвам че знам истината, казвам си мнението, само че тук няколко човека си мислят, че знаят абсолютната истина за житните кръгове :P Np, аз самият се изказвам крайно постоянно и разбирам прекрасно този тип мислене :)

Доколкото имам някои изрезки от стари пулбликации, кръгове в житата е имало още преди петстотин и /вече не помня от кога точно/ повече години. Тогава ги е имало в късното средновековие. Ама е нямало сателити и mind-control от днешния тип.

Това казвам и в първият си пост, нали:

Много малко са кръговете от истински извънземни и те са били в началото на самият феномен...

:P :P :P

* * *

И така, ето и моята теория (аз не знам конкретната истината) за "crap circles", както ги нарича Стюърт :P Тя е смесица от няколко чужди теории:

Днешните са 80% фалшификат, между тях има и истински. Не отричам перфектността, невероятна им красота и космичност. Според мен тя е изначално спазена и вложена през вековете от извънземни цивилизации. Нооо... малко от днешните кръгове се правят от извънземни (дадох общ процент 20, допускам че 10% от тях са правени от светли и 10% от тъмни такива, за техни си цели, като процента може и да е друг в полза на светлите).
80% се правят от правителството или чрез сателити, или чрез man-made UFO's (на които именно има очевидци). Технологията илюминати имат от половин век, не е проблем, това прилича точно на графичен дизайн от компютър, който принтера ви после изпечатва. Само че тук образа е "изрязан" в царевицата.
Въпросът е: защо им е? Защо си правят труда? С каква цел.
Целите са много.

Първо по-маловажната - да - използват се за контрол над съзнанието, но само като активиращ спусък на СПЕЦИФИЧНО програмирани хора с много специфични мисии, а не посредствени програми като "Монарх", тип Кати О'Браяън. Това е рядко обаче, защото няма нужда, при наличието на по-прости методики за активация и се ползва, ако трябва да се активира голяма група хора на различни места по света, обикновено агенти под прикритие с фрагментирана личност.

Второ - повечето от царевичните формации са хипер-пространствени архетипи, които са инжектирани на ключови места в планетарната морфо-генетична решетка, в ред и последователност служещи за активиране/дезактивиране на различни типове ДНК и специфични мисловни модели, както и промяна на самата планетарна еко-сфера (не в екологичният смисъл). Btw, формации има по цял свят. Конспиративната платена общност обаче, говори изключително само за кръговете в Англия. Защо? ;) Защото искат да обърнем внимание само на тях, докато всъщност важни са кръговете по света, активиращи различни мисловни модели в съответния район - за определени цели.

Трето - Това е форма на атака на Планетарният дух. Както е и средство да му се помогне с положителни архетипи от някой добронамерен разбира се. Формациите се правят с микровълнова/ELF технология от лабораториите Бруукхейвън. Както казах - тези в Англия са повечето за шоу и отвличане на вниманието. Истинските се правят на ключови места на планетата, на строго определени меридиани. Земята има енергийна система, точно както има и човешкото тяло. Разликата е в структурата им, принципа е същият.


Както виждате скъпи приятели, едно нещо има толкова измерения, за които дори не можете да предположите. Според мен, по-скоро вашите теории са несъстоятелни. Чуйте как звучи:

Извънземните (защото си нямат друга работа?), правят формациите и влагат послания в тях. Няма ченъли на килограм, където нещата се казват директно (съвсем друг въпрос че са фейк 98%), ами трябва да се чертаят И ребуси, чийто значение трябва да отгатваме, предвид че те като мъдри извънземни трябва да знаят колко спекулация става в интернет и как всеки си го тълкува за него си. Т.е. - ако това са добронамерени извънземни, искащи да помогнат на хората и планетата, те ще ни пратят послание, което да е недвусмислено и достъпно. Но не - те са решили да си играем на загадки, защото е по-забавно и само някои ще се досетят за какво иде реч, а покрай тях ще се излее тонове дезинформация/спекулация/догадки за тълкувание на формите. Като на Мариана Везнева анализите по картина :P Btw, нейната теория пък е, че кръговете ги правят от Шамбала - ако не знаете - да знаете вече ;D

Не приятели :D Това са активиращи символи. Мислете малко повече и не бъдете конспиративно стадо (без да влагам обидният нюанс в думата), възприемащо официалната конспи-теория и бунтуващо се срещу всяко по-различно и нестандартно мнение ;)
Инак... с какво се различавате по поведение от другият вид "стадо", за което има много теми във форума на xnetbg?... :D


А филмчето по-долу е специално за ultrafutur- което да си представи, че е правено и рисувано от голям човек, но с въображение и интересен поглед, за да го разберат деца... които не са малоумни и един ден не е нужно да пораснат с мисълта, че извънземните са лоши или несъществуващи. Т.е. иронията ми съвсем не е ирония, а много сериозна хипотеза и то непредполагана до сега. Докажи ми, че е невъзможно и тогава ще говорим за уместност и разбиране на "ирония"!

<a href="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=dd876ab7" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=dd876ab7</a>


« Последна редакция: Юни 26, 2012, 23:47:57 pm от Black Adder »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #416 -: Юли 05, 2012, 14:30:44 pm »
Кръг се е появил в Македония. Информацията е от Юли 2012 г.

http://ufohunters.org/node/57

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #417 -: Юли 05, 2012, 16:37:49 pm »
Ще ми се да е истински, но тия македонци измислят твърде много лъжи.  Може те да са го направили за да покажат, че всичките фигури из цял свят са тяхно дело. За всичко с тамошен произход си имам едно на ум. :unknown:

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #418 -: Юли 05, 2012, 16:48:13 pm »
Кръг се е появил в Македония. Информацията е от Юли 2012 г.

http://ufohunters.org/node/57

Изобразява типичен трискелион.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #419 -: Юли 05, 2012, 16:49:29 pm »
Кръг се е появил в Македония. Информацията е от Юли 2012 г.

http://ufohunters.org/node/57
Красива работа. Определено има някакво послание, но тук има думата Мариана Везнева.
sidewinder, имаме три пера, а не три крака. Може би имаш предвид нещо друго?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12101 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27