Автор Тема: Какво знаем за българите и българския език  (Прочетена 146769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

karutzar

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #165 -: Май 16, 2007, 17:52:19 pm »
Gil-Galadh :), никой не си прави илюзиите, че всички, които са граждани на република (не знаям какво и е рето, но публиката е повечето на азис ;D) България са българи. Малцина са тези, които могат да претендират за генетично чисти българи. Според мен тракийците (беломорието), в Родопите, Средна гора и Стара планина - там по би могло да търсим генетично запазен материал от старите българи (тракийците). "Мистерията на Българските гласове" вече никой не слуша. Слуша се само азис, нам си кви глории и прочие федераско-лесвийки ;D) . Много сме напред - другите народи са стигнали само до вторичното затъпяване - при нас третичното е в пълна сила и гоним четвъртичното - при маймуните в Зоото. Приятелю, по фолклора можеш да разбереш колко е бил извисен духовно даден народ.
Препоръчвам ти да чуеш "Полегнала е Тодора" в изпълнение на "Българските гласове". Песента е в дорийски лад - значи е доста старичка - от времето по което в европите е имало само ледове...

Честно казано много обичам да чета истории,които ни изкарват основополжници или наследници на всичко де е по света...кара ме да се замислям какъв би бил света,ако наистина беше така...всъщност от целия буламач единсвтвено връзката ни с келтите ми се вижда смислена...
А за близостта на шотландци и българи и Ирландци надявам се не съдите от гайдите...

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #166 -: Май 16, 2007, 18:06:20 pm »
Цитат от Тина:

" Вече е ясно, че преди 7512 години (днешната дата по българския календар) е имало потоп в Черноморе.От там нашите хора (заедно с други скитски племена) са се преселили в Месопотамия, а после са създали Египетската цивилизация....Знам, че пусках тази връзка преди, но пак ше я пусна: http://www.institutet-science.com/index.htm"

Откъде е ясно, не ми е много ясно, ама карай:)
За потопа ок, имало е. Как обаче "нашите хора" са отишли в Месопотамия след Потопа не ми е мноог ясно. Защо са тръгнали към Месопотамия баш, това пък въобще не ми е ясно. Ей ти Европата с полянките, планините, поточетата и т.н. Колко време са стояли в Месопотамия? Как са създали египетската цивилизация, за мен е абсолютна мъгла! Казваш го така, все едно им е било хоби да създават за 200-300 години цивилизация. И защо, след като сме създали египетката цивилизация, сме се върнали пак тук?

Много по-вероятно е, египтяните да са помогнали в сформирането на тракийската култура, отколкото обратното
Да вметна, че когато е настъпил върпосния Потоп, Сфинксът вече го е имало. Има вероятност и Пирамидите да са били в Египет, но някак си по-издържаната версия е, че са построени доста по-късно, около 3-4 хил.г.пр.Х.

Връзката която си дала..Никога не съм виждал подобен тракийски артефакт, може и да има не знам.
Знам обаче, че в гробницата Оструша, е имало египетски символи, които добросъвестно са премахнати от някакъв реставратор, който вече е в САЩ, а иначе е българин. Прочети какво съм писал за Оструша в една друга тема. Това е най-силната връзка м/у Египет и българските земи, заедно с гробницата на Бастет. Да не говорим, че митологиите и символиката на двете култури е коренно различна. Най-древните легенди свързани с Египет разказват, че на техния бряг са акостирали огромни кораби, чиито екипажи са били от хора със светлосиня кожа, които са подпалили корабите и са се скрили в горите ( тогава е имало гори там ), и повече никой не ги намерил. Някой автори смятат, че това са Атлантите, предшественици на жреческата каста в Египет.

Handle the dwarf
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

stt

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #167 -: Май 16, 2007, 22:46:57 pm »

Знам обаче, че в гробницата Оструша, е имало египетски символи, които добросъвестно са премахнати от някакъв реставратор, който вече е в САЩ, а иначе е българин. Прочети какво съм писал за Оструша в една друга тема. Това е най-силната връзка м/у Египет и българските земи, заедно с гробницата на Бастет. Да не говорим, че митологиите и символиката на двете култури е коренно различна. Най-древните легенди свързани с Египет разказват, че на техния бряг са акостирали огромни кораби, чиито екипажи са били от хора със светлосиня кожа, които са подпалили корабите и са се скрили в горите ( тогава е имало гори там ), и повече никой не ги намерил. Някой автори смятат, че това са Атлантите, предшественици на жреческата каста в Египет.

Handle the dwarf



Виж това:  http://www.astrohoroscope.info/trakiiskoto_pismo.htm

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #168 -: Май 17, 2007, 01:09:57 am »
И какво като го видях? Виж извода само. Цитирам от твоя линк:

"Но тракийските плочици са с поне 1000-2000 години по стари от най-ранните познати египетски надписи, което недвусмислено ни води до извода, че писмото на египтяните е производно на тракийското.  Открито е поредното доказателство за древността на културата по нашите земи, която става първоизвор на културата и цивилизацията в целия древен свят."

Кое позволява на автора да направи този извод? Първото изречение е логично, обаче второто? Ами ако и египетската и тракийската култури имат един първоизточник?

Да не говорим, че м/у фиг.А и фиг.Б има чудовищна разлика. Откъде се взеха хора на плочица Г не можах да разбера...

А ето и наистина уникален превод:

“Който е преминал през Мистерията на Смъртта и Възкресението,
той е новороден и е с Ново Божествено Естество.
Той е оставил лъжата и е познал Истината
и царува с короната и жезъла на Правдата в този свят и в отвъдния.”[2]

А ето и оригинала ( на картинката ). Да виждате прилика? Аз освен чертички, друго не виждам...
« Последна редакция: Май 17, 2007, 01:13:58 am от Handle »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #169 -: Май 17, 2007, 10:17:02 am »
Handle ,  ;D на теб и очила няма да ти помогнат (не че не ти са необходими  ;D) - искам извинение от модераторите, но провокациите на незрящите.... ми то бива, бива, ама цял вол за мезе не бива...
Handle , препоръчвам ти най-добронамерено да попрочетеш това-онова преди да се взираш в йероглифите - става ли? Има доста учени хора, които са и написали книги за това (ама не чети само вестници - особено часовете и труд(чужд)) щото с търсене се намира истината.
И не ме провокирай защото езичето ми може да съска - какво искаш да ме скараш с админите ли?
Според мен си за бан - 100%
Каруцар, не ти стигат очила , трябва и акъл - /това не е реклама/, това определено, за акъла става дума. Съскането също няма да ти помогне, рептилиите не са добре дошли в този форум. :D :D :D :D :P

Сега, към тази фигура, доколкото знам, никой в БГ не знае какъв е бил древнотракийския език и не може да го говори, за разлика от доста други мъртви езици, второ - доскоро се говореше, именно от учените глави, че траките не са имали писменост. Та сега с горните условия, ще се опитаме да решим елементарна задача - без знание за  езика и азбуката, как е разкодиран този надпис. Решението е елементарно - пълен фейк, някой е трябвало да вземе някакви пари по някаква програма и гие взел. Написал е това, което е сънувал предната вечер и е звучало горе долу добре, за да се хареса на поръчителите. Това е! :o

П.П.Сега съм се вгледал в наръчника  на  настройките на телефона си, написан на арабски - що идеи имам, кое копче, за какво може да служи. Дали е истина обаче :-\ :-\ :-\
« Последна редакция: Май 17, 2007, 10:29:06 am от Trandev »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #170 -: Май 17, 2007, 11:14:54 am »
Цитат от Тина:

" Вече е ясно, че преди 7512 години (днешната дата по българския календар) е имало потоп в Черно море.От там нашите хора (заедно с други скитски племена) са се преселили в Месопотамия, а после са създали Египетската цивилизация....Знам, че пусках тази връзка преди, но пак ше я пусна: http://www.institutet-science.com/index.htm"

Откъде е ясно, не ми е много ясно, ама карай:)

Нека да не го превръщаме в говорилня като в българския парламент.....Аз се придържам към факти и не бих пуснала недоказани неща. Едно от тях е, че основното ядро на миграцията след потопа в Черно море е била към Месопотамия. От там следва Египет а така нареченото "голямо преселение" на народите към Индия и обратно в Европа.

ЕДНО ОТ плементата мигрирали от басейна на Черно море е наричало себе си "БЛГ" - по онова време не са се пишели гласните букви. Както виждате пак подчертавам ЕДНО от племената или народите.

Що се отнася до Ирландците - те сами си пишат че са наследници на българите - какво има да се спори тук. Прочетете малко постове - мисля че преведох част от аналите на преселенията в Ирландия, а от там - по-късно и в Шотландия. И да освен гайдите и кавалите има и други сходни неща...

Не забравяйте и изтока - Балхара - там хората също твърдят, че са наследници на българите. От Балхара по пътя на голямото преселение на народите се трасирват и останалите ни държави.

Поне тези факти, които изнасям тука са добре документирани!

Eon

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #171 -: Май 17, 2007, 11:20:27 am »
Просто в тази тема искам да ви кажа, че нямам нужда да твърдя, че цялата древна история произлиза от българите за да ме накара това да се чувствам горд, че съм еди какъв си. На вас нужно ли ви е това?

Ще се опитам да прочета цялата тема и да напиша нещата, които ме интересуват, надявам се да ми отговорите с доказателства.


Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #172 -: Май 17, 2007, 11:38:44 am »
Коя е най-истинската истина?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #173 -: Май 27, 2007, 21:35:26 pm »

 :-\

http://tayna.hit.bg/


Обръщение към нечестивите мъже
   
 Господа Ганьовци, пуснете знанията да се върнат по българските земи! Този апел към вас не се отнася само за наскоро прокудените знаещи хора от България и нуждата от тях. Те все още могат да бъдат полезни, особено ако усвоят повече знания и бъдат стимулирани за това. Става въпрос за древната българска култура, която е била прокудена и унищожавана от вашите предци. Те така добре са си вършели работата, че днес на вас не ви е много трудно да довършите българския дух. Подхвърляте на хората постната история, която сте съчинили заедно с вашите предци и искате от тях те да се гордеят с нея, като знаете добре какъв ще е резултатът. Умишлено оставяте с остатъците от великата история на България да се занимават само дилетанти и ваши хора, за да предизвикате присмех изобщо над идеята за съществуването на такава. Погледнете какво правят вашите събратя (не става въпрос за народността евреи) в САЩ, как накараха хората в страна без история да се чувстват безмерно горди с нея! Разбира се те преследват целите и задачите си, както и вие, господа Ганьовци. Вие добре знаете, че българите са ви нанесли много вреди и затова сега предотвратявате потенциалната опасност да се повтори същото. Нима науката и културата в Европа не е освободена и задвижена след прогонването на българи и гърци на запад? Тогава вашият лост беше държавата на османците – съставена от низвергнати мародери от кръстоносните походи и ислямски племена, обирджии на кервани. Тогава не беше много трудно на предците ви да предизвикат у тях национална гордост, стига да има достатъчно плячка. С хитрост успяхте да наложите османците и над много ислямски народи. Така погина и арабската култура, дръзнала да събира и усъвършенства знания като древна Гърция. Направихте османците балансьор в християнско-ислямския конфликт. За погроми и плячкосване на балканите османците изпращаха перси, араби, татари, а в Азия и Африка пращаха балканци. Затова в народната памет като поробители на България са останали не турци, а перси, арапи, татари и т.н.. Всъщност названието “турци” е латински аналог на елинското “скити”. Наричали ги така поради номадския им начин на живот. Двойнствената игра на османците личи още по-добре от обвиненията за съюз с “неверниците” от поробваните мохамедани. Истината е, че османците постоянно са разпалвали и балансирали направения от предците ви конфликт. Наследниците на тези, които някога, за разлика от българите, не са знаели да пишат, а само са сричали на непонятен латински, днес имат самочувствието на родоначалници на световната култура. Това вие, многоуважаеми Ганьовци, не можете да го промените, защото братята ви няма да се съгласят, но поне бъдете по-снизходителни на своя територия! След време ще е от полза и за братята ви по света. Нали знаете, че ако тук не ви забелязват, отгоре Някой гледа и този Някой може да има апостоли на земята, които да ви потърсят сметката? Може да стане така, че и вашият Никой да ви изиграе лоша шега. Вие казвате на братлетата ви политици от Запад да казват на братята ви капиталисти да накарат творците си да творят в България, защото тук има пазарна икономика и се подобрявали показателите. Забелязали сте как японците приемат западните знания, как се стремят да изхвърлят пошлото. След като приеха знания от гордите пруси, те дори на колене учеха от американците. А вие убеждавате българина, че това не можело, че онова не можело, а друго не му трябвало. Нима искате да направите от българина свиня, която се валя в боклуците на Запада?!
    Но като сме тръгнали да говорим за стара българска цивилизация, къде е тя? Макар предците ви доста да са унищожили, вие сте си създали историческо бунище, наречено тракийска култура, на което изхвърляте остатъците. Дори закопахте още повече България с “великия” професор по тракийската култура Богдан Филов. Братята ви в Русия пък изхвърлят българската култура на скитското бунище. Няма спор, че и други бунища си имат, като татарското например. Вашите нови авгиеви обори, вашата геена огнена се казва Македония. Вие добре знаете, че “насила хубост не става”, но се опитвате нарочно да водите нещата натам, за да погинат фактите и историята. Македонските ви братушки също работят, но много мърляво.
    Намери ли се златно съкровище без да има каквито и да е надписи, вие го обявявате за тракийско. Разкопае ли се могила, вие я наричате тракийска гробница. На хората малко им е известно, че според "Българският апокрифен летопис" един български цар, на име Слав, е наречен Стомогилен Цар, защото е изградил много могили. Вие искате да убедите българите, че са живели само в юрти и колиби. Могилите не са правени само за гранични очертания и за възпоменание, но предимно за зимуване и прохлада през летните жеги. Пръстта, която са натрупвали над жилищата, е служела за топлоизолация. Знае се, от францисканските мисионери например, че българите копаели землянки за през зимата. За знатните хора обаче тези землянки е трябвало да се издигат над земята, за да няма влага, да се виждат отдалеч и да показват власт. Вратите е трябвало да се запечатват добре, когато тези жилища са били напускани, за да се пазят от крадци, като предците ви. Някои велможи за по-голям уют и топлина са правели жилищата си от масивно и добре осмолено дърво. От тези жилища до днес са останали само купчина пръст и дребни предмети в основата им. Когато някоя могила бъде разкопана, вие не треперите, защото знаете, че отците ви са се погрижили жилищата и притежателите им да останат празни и в забвение. Предците ви погребаха велики хора в домовете им. Вашите усилия са в същата посока. Вие сте родени, за да лъжете.

ОБЕТОВАНАТА ЗЕМЯ
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #174 -: Юни 27, 2007, 21:41:30 pm »
Цитат
Честно казано много обичам да чета истории,които ни изкарват основополжници или наследници на всичко де е по света...кара ме да се замислям какъв би бил света,ако наистина беше така...всъщност от целия буламач единсвтвено връзката ни с келтите ми се вижда смислена...
А за близостта на шотландци и българи и Ирландци надявам се не съдите от гайдите...

 “Българската държава е между седемте световни цивилизации”. - Проф. Шигеоши Мацуяма
  “Българите бяха оня народ, който – покрай Викингите – допринесе най-много за организиране и оформяне на цивилизацията на цяла Източна Европа. Прабългарите са организирали българо-славянските племена в една нация, в която бългаският дух и култура са останали подкваса за вечни времена”.  - Проф. Геза Фехер
“В човешката история има 28 цивилизации и една от тях е българската” - сър Арнълд Тойнби
  “България, спасявайки делото на св.св. Кирил и Методий е заслужила уважението не само на другите славянски народи, но и на човечеството и това ще бъде така, докато влагаме истинско съдържание в думите напредък, култура и човечност. България не само е спасила великото дело на Кирил и методий от пълно заличаване, но по своите земи тя е развила, обогатила и усъвършенствала това неоценимо наследство”. - Роже Бернар
  “Симеон е бил българският Карл Велики и дори по-щастлив от него, защото е положил основите на национална литература”. - Алфред Рамбо
  “Старобългарската литература постига високо развитие по-рано, отколкото литературите на другите славянски страни. Тя е със столетие по-стара от руската литература”. - Акад. Дмитрий Лихачов
“Волжските българи съществуват като народ и сега под наименованието “татари”. -Реза Х. Бариев, д-р на философските науки
  “Въпреки, че ни смятат за татари, всъщност ние сме българи. Ние сме най-близки родственици с българите от Дунав. Просто едните са останали на Волга, а другите са отишли до Дунав и са се смесили със славяните”. - Талгат Таджмудин – Шейх ул-Ислам, Мюфтия, председател на духовния съвет на мюсюлманите в Русия и Европейските страни
  “Историята свидетелства, че румъните са живели дълго време в близък контакт с българите, които са разпростели своята власт в отвъд дунавските земи. На този съвместен живот румъните дължат своята цивилизация през Средните векове”. - О. Деншиану
“ Българите стоят в основата на човешката цивилизация”. - Франсоа Митеран
(http://www.sarakt.biz/bulgarite.htm)

И видях в десницата на седещия на престола книга, написана отвътре и отвън запечатана със седем печата.
    И видях, че един силен ангел прогласяваше с висок глас: Кой е достоен да разгъне книгата и разпечата печатите й?
    И никой, нито на небето, нито на земята, не можеше да разгъне книгата нито да я гледа. И аз плаках много, защото никой не се намери достоен да разгъне книгата нито да я гледа.
    Но един от старците ми каза: "Недей плака: ето лъвът, който е от Юдовото племе, който е Давидовият корен, превъзмогна, за да разгъне книгата и да разпечата нейните седем печата".
    И видях между престола и четирите живи същества между тях и старците, че стоеше Агне като заклано, което имаше седем рога и седем очи, които са седемте Божии духове, разпратени по цялата земя.
    И то дойде та взе книгата из десницата на седещия на престола.
    И когато взе книгата, четирите живи същества и двадесетте и четири старци паднаха пред Агнето, като всеки държеше арфа и златни чаши пълни с темян, които са молитвите на светиите.
    И пеят нова песен, думайки: Достоен си да вземеш книгата и да разпечаташ печатите й: защото си бил заклан, и със Своята кръв си изкупил за Бога човеци от всяко племе, език, люде и народ и направил си ги на нашия Бог царство и свещеници: и те царуват на земята. (Откровение 5,1-10)  :-X

“Българите са хората, които ще вкарат всички народи по света в рая.” - Петър Дънов  ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #175 -: Юли 19, 2007, 14:01:12 pm »
Ето откъде идват нашите предци

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%8F

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #176 -: Септември 02, 2007, 01:21:42 am »
Аз съм на мнение, че преди Бактрия/Балхара сме обикаляли малко повечко. Виж пак постовете на Тина.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #177 -: Септември 12, 2007, 14:31:36 pm »
"Българите са хората, които ще вкарат всички народи по света в рая.” - Петър Дънов"

Как ще стане точно това? Като се вкараме ние в Ада първо ли?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен boli_te_fara_nali

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #178 -: Септември 14, 2007, 21:43:33 pm »
Има много истина в това което казвате ,но за мен най-достоверен източник е Баба Ванга.
Тя казва ,че сме един от най-древните народи в света и сме съхранили  качества ,който другите народи не притежават.
Някой народи имат звезди за покровител ,а други планети.Народите ,които имат планети няма да оцелеят ,а Българите ,българите имат цяло съзвездие.
Ако успея да намеря линка  ,ще го сложа.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #179 -: Септември 14, 2007, 21:49:01 pm »
Хм, интересно, това не го знаех.
Може би го е казала метафорично, тя обичаше:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27