Автор Тема: Какво знаем за българите и българския език  (Прочетена 146769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #120 -: Февруари 16, 2007, 02:39:53 am »
  Този  пръстен  откъде  е? На  някой  владетел  ли  е  принадлежал?
Каква  е  приблизителната  му  възраст? И  къде  е  намерен, ако  знаеш? :-\ :D :D
Този пръстен е на пръста ми, образно казано. :)
Намерен е в двора на ямболска къща, в мека пръст под камъни за ремонт на къщата преди поне 20-30 г.
Когато някой разчете надписа може да споделя и още впечатления.
За сега всички се измъкват по тъч линията.
Тук има интересуващи се, които се надявам да се справят или да намерят Знаещ Човек. :)

.....
Можете ли да напишете как се произнася Шотландски боец. Как звучи?
Хайландур.....ако не греша = високо планинец,  през средните векове някои от Европата така са ни наричали нас българите.....ако не греша де :)
Хай ландер?!? или?
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 04:04:43 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #121 -: Февруари 16, 2007, 12:11:59 pm »
  Този  пръстен  откъде  е? На  някой  владетел  ли  е  принадлежал?
Каква  е  приблизителната  му  възраст? И  къде  е  намерен, ако  знаеш? :-\ :D :D
Този пръстен е на пръста ми, образно казано. :)
Намерен е в двора на ямболска къща, в мека пръст под камъни за ремонт на къщата преди поне 20-30 г.
Когато някой разчете надписа може да споделя и още впечатления.
За сега всички се измъкват по тъч линията.
Тук има интересуващи се, които се надявам да се справят или да намерят Знаещ Човек. :)

.....
Можете ли да напишете как се произнася Шотландски боец. Как звучи?
Хайландур.....ако не греша = високо планинец,  през средните векове някои от Европата така са ни наричали нас българите.....ако не греша де :)
Хай ландер?!? или?

Жоро - извинявай щях да ти пиша снощи. Пробвай на този емаил Директор на Института: Д-р Стефан Гайд "[email protected]" (http://www.institutet-science.com/bg/contactsb.php) или на този  [email protected] - Националния Исторически музей, в който работи и Др Божидар Димитров - http://www.historymuseum.org/links.php.

Хайлендър (Хай - високо, ленд-земя, ър - наставка)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #122 -: Февруари 16, 2007, 23:49:15 pm »
Жалко, че нямам още място в подписа да сложа някой друг цитат от темата. :(
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #123 -: Февруари 21, 2007, 23:54:10 pm »
А знаете ли от къде идва Canada - Khanata, така и викат тукашните индианци. Дори има такъв град Кханата в Онтарио
кан, кхан, Кханата.... :-\

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #124 -: Февруари 22, 2007, 14:51:26 pm »
ми то и романтичен идва от ром...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #125 -: Февруари 22, 2007, 15:00:03 pm »
ми то и романтичен идва от ром...

романтичен идва от "романс", не от ром:)
Кханата...бе ние сме навсякъде...

anna

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #126 -: Февруари 22, 2007, 16:27:40 pm »
А знаете ли от къде идва Canada - Khanata, така и викат тукашните индианци. Дори има такъв град Кханата в Онтарио
кан, кхан, Кханата.... :-\
  Това  ми  е  познато  отнякъде! Много  интересно, ако  някой  знае  нещо, нека  напише. :-\
В  подсъзнанието  ми  се  появяват  много  "непознати"  думи, само  че, не  са  непознати- изплуват  отнякъде, и  после  изчезват! Жалкото  е, че  не  знам  какво  означават? :(  Предполагам  "откъде"  идват, но  не  смея  да  анализирам, защото  това  е  опасна  зона- зоната  на  миналото... :o

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #127 -: Февруари 23, 2007, 00:08:30 am »
друга ми беше идеята...НЕ знам от всички западни народи,мисля че само келтите и италианците имат много общо с българите...особено онея шотландци дето ходятс родопски одеяла...

И свирят на нек'ви гайди, псуват МНОГО, нищо не им се разбира и т.н. доста прилики но това не ги прави българи, освен ако няма някакво приятно доказателство, като например, че герба на англия (три лъва един под друг) съвпада с герба на Стара България. За скотитата работата наистина е близка, обаче Италия... ми то там само е отишъл единия брат на Аспарух, не мога да се сетя кой, и ги беше изпозавзел методично но после какво става нямам никаква идея... просто не съм чел.
Освен това ако някой въобще не е скептичен след кратък размисъл би могъл да намери общ корен между нас и викингите. Чел съм че преди да се основе Аспарухова България тук пак е имало българи и са се преселили на изток, но една част от тях е остнала и всъщност те са станали траките. Демек траките са българи. Също така тук не е имало почти никакви славяни и да почне някой да ми обяснява, че сме били славяни и братя с наш'те товариши - има си психиатри и психолози за вас.
И още нещо Кубратовите българи не били номади и скотовъдци. Те скотовъдци са били де, ама не са хвърчали наляво-надясно из степите като гламави. Хората са си гледали жито, , при това много добро, имали са такъв сорт, който е бил отглеждан от поколения, а нали се сещате че за това трябва да не се местиш много.
[/U

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #128 -: Февруари 23, 2007, 20:26:03 pm »
По Dicovery имаше филм за това че викингите били едни от първите европейци дошли в Canada. А като добавим хипотезата за връзка между викинги и българи, съвсем не е случайно според мен и името Khanata...
Колко може да вярно, кой знае.....

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #129 -: Февруари 24, 2007, 00:07:48 am »
Освен това Перперикон е един от енергийните центрове на България, а може би и на света! Там е имало тракийски (бългасрки) храм с изключитлено напреднала за времето си архитектура. За пример: В храма има улеим, вдълбани много ппрецизно в камъка, за които учените на разкопките са умували доста дълго за какво служат. Един ден завалява проливен дъжд, тук искам да подчертая че храма се намира на доста голяма височина, оказва се, че улеите всъщност са перфектна отводнителна система -  нито какпа вода не остава или не се оттича в храма. Намерени са някои находки, които загатват за наличието на анансьор, макар и доста първобитен. А това е нещо изпреварило времето си.
Самия храм има изключително силно излъчване и много голям енергиен заряд.
Там е било "седалището" на един от световните оракули, нещо като делфийския оракул само че доста по силен и "известен". Именно той е предсказал на Александър Македонски, че завладее половината свят.  Разположен е по начин сходен на пирамидите в Египет, слънцето огрява част от него(мисля че нещо като олтар, но не съм запознат) в точно определено време. За повече информация прверете http://www.perperikon.bg/.
Не съм достатъчно запознат с темата за да предложа повече информация, но ще проуча и ще пиша за това какво още се знае за това място.
[/U

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #130 -: Февруари 25, 2007, 02:56:46 am »
Не е било асансьор, но е имало жлеб за макара, с която са качвали нещата, които им били нужни за церемониите.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #131 -: Февруари 25, 2007, 12:30:31 pm »
Добре...  макара да е, нямам особени претенции по въпроса, ама важното е че го е имало нали?
[/U

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #132 -: Февруари 25, 2007, 12:37:14 pm »
Ами да Габаро, имало го е - макара с въже и кофа сигурно на другия край! Можеш да я видиш на всеки строеж все още, ако вече не ползват асансьори навсякъде.
Това си е стара технология, имало си я е още тогава, но не са познавали развитата и употреба - начинът за намаляване на необходимата прилагана сила чрез комбинация от различни видове макари имам предвид.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #133 -: Февруари 26, 2007, 00:47:54 am »
Добре...  макара да е, нямам особени претенции по въпроса, ама важното е че го е имало нали?

Gabaro, не се заяждам, просто уточнявам, да няма объркване после.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #134 -: Февруари 26, 2007, 14:49:28 pm »

 Gnostic, която не се е заинтересувала от пре-христовото време и малко се забърква от про-византийската, про-турската и про-съветската пропаганда.


Многоуважаема Тина, сигурно си забелязала, че аз не говоря за племето на българите, за племенни съюзи -интересувам се от държавността. Достигането до идеята за държавност - това е едно по-високо съзнание, едно културно подплътено събитие. Затова в един мой пост подчертах, че засега се доверявам на Именника. За мен това е единственият исторически документ, в който е заявена официално претенцията за държавност - 165г.
Достатъчно митично изглежда на съвременните историци това първо име - Авитохол и годината, стояща срещу него, толкова митично, че в неспособността си да разбират митологичното мислене на старите народи, побързаха да го приравнят до по-реалния Атила. Да не говорим за "малката" подробност, че самият Атила се появява на историческата сцена доста по-късно, но какво са 100-200 г., когато просто вярваш в интерпретацията си...
Та мисълта ми е, че предхристиянското време, митологичното време крие доста капани за нашето съвременно мислене. Без ясни ориентири не може да се възстановяват истини.
Много хубаво звучат предадените от теб теории и човек наистина може да се почувства горд, че е българин, но...да не се главозамайваме!
За да се докоснем до истината е нужно много внимателно и детайлно да преценяваме, особено що се отнася до това, споменато от теб, предхристово време. Не, че не съм чела нещата, които ти пускаш във форума - явно е, че просто имаме различна степен на предоверяване. За себе си мога да кажа, че съм пестелива.
Всеки има право да изразява позицията си. Няма нужда от убеждаване. Ще се радвам, ако някъде по пътя срещна факт, който да доближи позициите ни. За сега нека оставим нещата така.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27