Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 214055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #135 -: Август 15, 2008, 21:47:29 pm »
А на всичко отгоре има и подобен план за "рестартиране" или по-скоро за избягване на Марс на определена група от елита като се остави Земята в руини, така че този сценарий също обслужва определени интереси  ;)

Уж се пишат такива работи. Ама Pimeto не знам дали ще се класира за Марс.

Pime, че ти и сега можеш да отидеш в Памир. Защо ти е нужен "big bang boom"?

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #136 -: Август 15, 2008, 22:44:06 pm »
За да й даде начална скорост :P.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #137 -: Август 18, 2008, 19:31:20 pm »
Цитат
Домашни котета и кучета - с регистрация и чипове от 1 януари



От 1 януари 2009 г. регистрацията на домашните любимци у нас и поставянето на чипове стават задължителни.

Това съобщи на пресконефернция днес генералният директор на Национална ветеринарномедицинска служба доц. Жеко Байчев.

Това ще стане за сметка на стопаните, а не на държавата.

На регистрация подлежат кучетата, котките и всички животните от семейство порови.

"Случаите на бяс в България от началото на годината са 27, като само един от тях е в района на София", добави още Байчев.

При случая с открития бяс в районна на село Владая миналата седмица, 6 екипа на НВМС веднага са започнали ваксинация на всички животни в радиус от 3 км.

Ваксинирани са общо 679 животни - кучета и котки, и са заловени 33 бездомни кучета, които ще останат под наблюдение в приюта на "Екоравновесие" в Сеславци.

За да се ограничат случаите на бяс, ветеринарите се надяват през 2009 година да започне “орална ваксинация” на хищните животни - лисици, чакали, вълци.

Ваксината се прилага в много европейски страни и ще се състои в даване на специална ваксинирана храна на дивите животни.

Общата стойност на проекта е около 2 милиона евро, като при одобрение България ще получи половината от средствата от програмите на Европейския съюз.

“На мен не ми искат оставката само за катастрофите, пожарите и удавените”, коментира доц. Байчев исканията за неговата оставка от страна на млекопроизводители.
Хаххахаха да бе, ще ме накарат да си чипирам котката.
Обаче даже не се казва за какво са тези чипове, ами само за някакви ваксини. Сега ще дават по новините и ще едитна.
Същото казаха и по новините.
« Последна редакция: Август 18, 2008, 19:47:16 pm от jediguardian »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #138 -: Август 18, 2008, 20:54:42 pm »
Интересно ми е дали ще се намери съд в света който да осъди която и да компания за производство на чипове които имат досег с човешко или животинско тяло за причиняване на здравни вреди. За доказани вреди от  цигари се скъсаха да пишат и да съдят компании иначе. Не ясно и дали тези чипове ще се имплантират или ще се поставят на каишка или нещо подобно. При всички случаи обаче дори да са извън тялото на животното а само в досег с кожата пак здравна вреда ще има...

Breath

  • Гост
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #139 -: Август 20, 2008, 13:41:35 pm »
Интересно ми е дали ще се намери съд в света който да осъди която и да компания за производство на чипове които имат досег с човешко или животинско тяло за причиняване на здравни вреди. За доказани вреди от  цигари се скъсаха да пишат и да съдят компании иначе. Не ясно и дали тези чипове ще се имплантират или ще се поставят на каишка или нещо подобно. При всички случаи обаче дори да са извън тялото на животното а само в досег с кожата пак здравна вреда ще има...

Хората не го приемат като здравна вреда при животните. Приемат го като някакъв вид "удобство" за домашните си любимци и затова и никой няма да му дойде на ум да съди някого.
Как на каишка да се поставят бе Alien, нали под кожата се слагат? Или има различни видове и начини?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #140 -: Август 20, 2008, 18:01:35 pm »
Е явно става въпрос за имплантиране,а иначе преди просто се слагаше на каишката ако се загуби животното...

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #141 -: Август 22, 2008, 13:38:55 pm »
А на всичко отгоре има и подобен план за "рестартиране" или по-скоро за избягване на Марс на определена група от елита като се остави Земята в руини, така че този сценарий също обслужва определени интереси  ;)

Уж се пишат такива работи. Ама Pimeto не знам дали ще се класира за Марс.

Pime, че ти и сега можеш да отидеш в Памир. Защо ти е нужен "big bang boom"?
много ви е мил живота нещо :)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #142 -: Август 22, 2008, 14:06:50 pm »
А на всичко отгоре има и подобен план за "рестартиране" или по-скоро за избягване на Марс на определена група от елита като се остави Земята в руини, така че този сценарий също обслужва определени интереси  ;)

Уж се пишат такива работи. Ама Pimeto не знам дали ще се класира за Марс.

Pime, че ти и сега можеш да отидеш в Памир. Защо ти е нужен "big bang boom"?
много ви е мил живота нещо :)

ДА!!!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #143 -: Август 22, 2008, 15:01:14 pm »
много ви е мил живота нещо :)

То ако ставаше дума само за физическия живот, нямаше да е такъв проблем за повечето тук, предполагам..
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Чип имплант помага при отвличания
« Отговор #144 -: Август 23, 2008, 23:57:42 pm »

 
В Мексико, където похищенията на хора е процъфтяващ бизнес, потенциалните жертви се бранят с миниатюрни чип-предаватели.
Богатите мексиканци възлагат надежди на микроскопични схеми, които обещават да предадат информация за местоположението им, в случай, че бъдат отвлечени.
В латиноамериканската държава броят на отвличанията за периода от 2004 до 2007 г. е скочил с почти 40 на сто, сочи официалната статистика. Наред с конфликтни зони като Ирак и Колумбия, Мексико се нарежда сред най-рисковите за похищения държави.
Местните жители, вече обръгнали на престъпността, бяха възмутени от скорошното отвличане и убийство на 14-годишния Фернандо Марти. Той беше син на известен бизнесмен.
Мексиканците от средната класа също търсят мъничкия чип, разработен от Xega, местна компания за сигурност, чиито продажби скочиха с 13% тази година. С помощта на спринцовка, компанията инжектира обвития в кристал чип, с размерите и формата на зрънце ориз, в тялото на клиента.
Предавател изпраща сигнали през сателит, за да установи точното местоположение на човека. Така, ако той е в опасност, лесно може да бъде открит.
Като превантивна мярка, 28-годишната Кристина е имплантирала чипа в себе си и в 7 от членовете на семейството си миналата година. Тя не искала да се разкрива фамилията на семейството й от съображения за сигурност.
"Не сме заможни, но престъпниците са способни да те отвлекат и за един часовник. Всеки живее в страх", казва тя, цитирана от redorbit.com.
Чипът струва $4 000 плюс годишна такса от $2 200.( ;D )
Много от похищенията в Мексико остават необявени. Въпреки това, независимите анализатори твърдят, че поне 6 500 отвличания са направени през 2007 г., повечето то тях са били "експресни" – при тях жертвите са хващани и заставяни да изтеглят пари от банкомати.
Официалната статистика на правителството отчита едва 751 отвличания за миналата година. Институтът за изследване на престъпността ICESI обаче твърди, че броят на похищенията надхвърля 7 000
.


 >:( >:( >:( >:(
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Чип имплант помага при отвличания
« Отговор #145 -: Август 24, 2008, 07:14:20 am »
В Мексико, където похищенията на хора е процъфтяващ бизнес,

Светът се е овълчил яко. И като се сетя за "доносниците" от Лас Вегас, които хадзапи спомена, направо ми става едно гадно...

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #146 -: Август 25, 2008, 00:01:34 am »
Еон, доносниците са в целите САЩ, това е от статия, която бях чела за тях(ЗА КЛЕВЕТНИЦИТЕ НА ПОЛИЦИЯТА, ЗА КОЕТО ИМ СЕ И ПЛАЩА. Колко ли невинни хора така са пострадали от "правосъдие", което взима предвид случайни свидетелства. Явно затова има толкова невинно осъдени в САЩ, само някой да си отчете статистика, че броя на "разкритите" престъпления са много.)
Просто в Лас Вегас живеят роднините ми. От леля ми разбрах, че отвличанията там са често срещано явление. Тя затова и отиде там да гледа внуците си, защото братовчедите ми се страхуваха да не ги отвлече някоя "детегледачка", ако наемат такава.

Breath

  • Гост

Breath

  • Гост
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #148 -: Септември 11, 2008, 22:04:48 pm »
U.K.'s Biggest Credit Card Provider Says We'll All Pay With A Microchip Soon


http://themoralcollapseofamerica.blogspot.com/2008/09/uks-biggest-credit-card-provider-says.html

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #149 -: Октомври 19, 2008, 13:42:03 pm »
каквито и доводи да излагат управляващите аз винаги ще бъда против и ако трябва ще мятам павета с/у парламента.

На мен ми се струва, че ще бъдат взети мерки публични протести да няма, защото тези, които смятат чипа за благо, без да са се замисляли и търсили информация, може и да се запитат „защо ли там онез толкоз се противят” и да вземат и те да се присъединят и процесът да се забави. Макар да е ясно, че той спиране няма.

и сега могат д ани следят без проблем и си имат лични данни колкото си искат,аз лично не виждам проблем.Стига да зная къде точно е чипа в тялто ми,че да мога да го извадя при нужда...

Именно, ние сме като на длан,  но доколкото съм разбрал, основното предназначение на чипа е дистанционен контрол над мисленето и поведението. А вероятно и над здравето. Предполагам, че социално слаби с хронични заболявания, ще бъдат някак, с помощта на чипа, набързо отстранявани, за да не са в тежест. Вероятно това важи  и за пенсионерите.

Колкото до махането на чипа, вярвам, тази възможност е обмислена от създателите му и са взети мерки. Някъде пишеше, че при опит да бъде изваден, обвивката му се разрушава и в тялото попадат токсични вещества, които го натравят.
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 15:51:35 pm от Max »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27