Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 214053 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #375 -: Април 06, 2010, 22:28:56 pm »
Според мен решението на проблема с чиповете и контрола вообще е разпадането на обществото. Докато още може.
Обществото отдавна вече не ни дава тая сигурност, на която разчитаме. Няма за какво да се държим за него.
« Последна редакция: Април 06, 2010, 22:34:55 pm от Max »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #376 -: Април 06, 2010, 23:03:42 pm »
Никога не е имало сигурност за индивида в големи общества.
А за общностите като цяло има само ПОКАЗНА сигурност която всъщност никога не функционира когато действителност ИМА нужда от нея.
Забавно е ... Колкото по належаща нуждата от сигурност в обществото толкова по липсваща е ...
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #377 -: Април 07, 2010, 15:00:06 pm »
Според мен решението на проблема с чиповете и контрола вообще е разпадането на обществото. Докато още може.
Обществото отдавна вече не ни дава тая сигурност, на която разчитаме. Няма за какво да се държим за него.


Интересна мисъл.Но каква е алтернативата?
За какво ще се хванем след разпада на обществените структури? :
за племена, родове, чети, комуни, дружини или .....
Къде ще работим? Кой ще ни дава средства за съществуване? Кой ще контролира нещата? Кое ще е добро и кое зло? Кой ще ни информира за опасности например? Кой ще чисти пътищата през зимата? Как ще се лекуваме?
Едни малки въпросчета, от които зависи жалкото ни съществуване.
Струва ми се, че без общество и структури, съществуването ни ще е невъзможно.


« Последна редакция: Април 07, 2010, 15:01:46 pm от marhs »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #378 -: Април 07, 2010, 17:15:24 pm »
Интересна мисъл.Но каква е алтернативата?
За какво ще се хванем след разпада на обществените структури? :
за племена, родове, чети, комуни, дружини или .....
Къде ще работим? Кой ще ни дава средства за съществуване? Кой ще контролира нещата? Кое ще е добро и кое зло? Кой ще ни информира за опасности например? Кой ще чисти пътищата през зимата? Как ще се лекуваме?
Едни малки въпросчета, от които зависи жалкото ни съществуване.
Струва ми се, че без общество и структури, съществуването ни ще е невъзможно.


"Кой ще ни дава?"

Имам чувството че почти никой тук не различава съставните части на тия общества...

Краката са гангренясали а вие в паниката ще отрежете всичко чак до главата.

Ако искаш да си домашен любимец и някой да ти "дава" то винаги стигаш до там където сме сега. И да не забравяме че всичко което имаш сега е ПЛАТЕНО. Нищо не ти е дадено.

"Кой ще контролира нещата?" Това е реплика която чувам от душебни пенсионери най-често. Който не вижда наследствения проблем в нея, си е за негова сметка.
Още по жалко е да се наблюдава презумцията че няма алтернативи на сегашното състояние на нещата.

"Кое ще е добро и кое зло?"  Доброто и злото няма да се променят или изчезнат само защото няма общности или властващи авторитети. Това е смешна мисъл.

"Кой ще ни информира за опасности например?"

Общесвото като едно цяло НИКОГА не е било информирано за каквото и да било.
Чернобил, войни, финансови маневри, преврати итн итн ... Хората биват информирани чак СЛЕД като изядът дървото ... Дори тогава сами трябва се информират.

"Кой ще чисти пътищата през зимата?"

Само това да ти е проблема. Не че някой и сега ги чисти особено.
Ако народа има интерес да са почистени тези пътища те ще се почистят ти не ги мисли.

"Как ще се лекуваме?".

Както винаги сме се лекували - който както може. Освен ако не броиш здравеопазната система за лекуващ агент. Колко хора е спасила и колко затрила е отворен въпрос.

"Структури" Кои точно структури.

Почнете да различавате отделните елементи изграждащи обществото и тези които трябва да се премахнат преди да отхвърлите общностите като ЦЯЛО.

Наместиха се паразити във водачеството на обществените дела и вместо да ги съзрем и отстраним нище ще се делим още повече за да ни покоряват още по лесно.

На моменти направо виждам как има хора които в момента които проговорят мозъка и съзнанието им се изключва като по рефлекс ...

(не нападам никой лично - давам свободно мнение)

Обществото е като всичко останало. Не знаеш ли как да боравиш с него сам си копаеш гроба. А всички говорят за това общество като нещо в което те не участват. Единственото спасение за обществото е неговото единство. А това не го виждам от както съм роден независимо на кой какво му е мнението по въпроса.

Тия американци дето обикновено им се подиграваме вече започнаха активно да се обединяват срещу тиранията в тяхната страна. Няма да го видите по новините но улиците се пълнят с все повече хора... А на тях им липсват времената в които през ден са си бъбрили дружелюбно в задните си дворчета, благия съседски дух итн. А на вас липсва ли ви? Колко у нас въобще могат да общуват без алкохол, дискотеки и по принуда.


Чиповете никога не са били заплаха. Глупоста е заплахата. С чипове и без чипове си остава.
« Последна редакция: Април 07, 2010, 17:25:32 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #379 -: Април 07, 2010, 19:17:56 pm »
Евалата :)

Неактивен moralist7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #380 -: Април 07, 2010, 22:31:48 pm »
Много добре изразено.Не бих си имплантирала чип доброволно.Само че имам 2деца и то във възраст в която не са способни да се грижат сами за себе си.Може би най добрият вариант е финансова независимост но и това не решава кардинално проблема.Всъщност щастливи са тези които в тези хаосни времена носят отговорност само за себе си!!!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #381 -: Април 07, 2010, 22:59:42 pm »
Интересна мисъл.Но каква е алтернативата?
За какво ще се хванем след разпада на обществените структури? :
за племена, родове, чети, комуни, дружини или .....
Къде ще работим? Кой ще ни дава средства за съществуване? Кой ще контролира нещата? Кое ще е добро и кое зло? Кой ще ни информира за опасности например? Кой ще чисти пътищата през зимата? Как ще се лекуваме?
Едни малки въпросчета, от които зависи жалкото ни съществуване.
Струва ми се, че без общество и структури, съществуването ни ще е невъзможно.

Вечно излишните въпроси на слепеца и роба, който не знае, че е роб. Напълно е възможно общество и структури по съвсем друг образец, но за целта трябва да отворим истинските си очи! Четете и се наслаждавайте! Книгата е най-добрия отговор и е невероятна!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #382 -: Април 08, 2010, 00:43:14 am »

Вечно излишните въпроси на слепеца и роба, който не знае, че е роб. Напълно е възможно общество и структури по съвсем друг образец, но за целта трябва да отворим истинските си очи! Четете и се наслаждавайте! Книгата е най-добрия отговор и е невероятна!

  Първо-по принцин съм против чипове и чипиране.

Даааа, в стремежа си да изпъкнете с нещо, или от липса на самочувствия просто да се заядете, се изхвърлят празни думи, непълни мисли и необмислени заключения.
Може и да е от пролетната умора.Нейсе.
Второ-този пост бе в отговор на твърдението на Макс, който въобще отрича обществото като такова.
Трето-Polymorpher си засвири в съвсем друга посока , ядосан, че сега обществото не му дава това, което иска.Но дали той знае как да го иска, или е сърдит, както казва народа-сутрин на себе си, а след обяд на другите.
Нещо смесваш смислите, ама от дистанция, знаеш, че си анонимен и можеш да си лееш безсмислиците.
А какъв друг вариант на това, което отричаш, предлагаш философе!! Никакъв. Твоето си е едно детско отричане, ей тъй, щот ти е криво!? >:(

4.--SMSI-H от роб на роб казани тея неща не ме засягат толкова.А и както виждам и ти не отричаш общестното, в някаква друга форма.И от тая гледна точка, не виждам що се пениш толкова.

Явно някои въпроси затрудняват, някого, на други нямате отговори, или най-лесно е по елементарния, кръчмарски начин, с тряскане по масата и удари в гърдите.Но може би за някои така е по-изгодно, да няма абсолютно никакви правила.Ама тогава не се знае кой-я камилата, я камиларя -  човек трябва да внимава какво си пожелава. :)Тогава не знаеш до кога си хищник, и от кога си храна за някои по-силен. ;)

Но все пак не видях смислена реакция на тези въпросите си, поначало и миролюбиво отправени към Макс.Мисля, че и отговорът би трябвало да е негов.И по само тази причини, отговорите ви са меко казано, не на място и неадекатватни. Хубаво е да има конспиративни реакции по темите, но чак толкова безмозъчни.Да не ви прихваща злобата от Биг Брадър  ;D. Тя си е заразителна.Но това си е ваш проблем.Има и хора, които мислят в тоя сайт, макар, да не отговарят често.

Всъщност жалко е, че нивото падна толкова.Кво до са прай-криза отсякъде.




« Последна редакция: Април 08, 2010, 00:52:34 am от marhs »

Неактивен moralist7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #383 -: Април 08, 2010, 09:31:34 am »
 :writer:Когато някой спомене разпадане на обществото веднага АВТОМАТИЧНО започвам да мисля за безредици беззакония и своеволия.Не е задължително да става така.Ние обикновенните хора сме силата.Какво ли би станало с управляващите ако ние спрем да си плащаме данъците?Всички ейтака просто отведнъж.Ако престанем да се държим незаинтересовано към всичко и всички.Ако ясно и точно кажем и покажем как искаме да живеем.СИЛНИТЕ биха смазали хиляда или три хиляди роптаещи ,ние обаче сме много повече.Според мен най важно е днес да знаеш какво точно искаш,да си мрънкаш анонимно и тихичко,или просто да направиш нещо!!!Това не е отправено към някой конкретно,и моето желание не е да обиждам някого.Просто се замислих доколко ние сме се сраснали с това гнило така наречено общество.И всъщност не мога да не се запитам кога за последно разчитах на подкрепа от това така наречено общество?Нямам отговор на този въпрос!А относно сигурноста която ни предлага-вие чувствате ли се сигурни и защитени?На фона на събитията които се задават кой смята че може да разчита на държавата и на така нареченото общество ,такова каквото е в момента?Аз лично дори не си го помислям на сериозно.Още един път искам да се извиня и да подчертая че не изкам да обидя никого ,просто изразявам лично мнение.

Max

  • Гост
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #384 -: Април 08, 2010, 20:12:01 pm »
Според мен решението на проблема с чиповете и контрола вообще е разпадането на обществото. Докато още може.
Обществото отдавна вече не ни дава тая сигурност, на която разчитаме. Няма за какво да се държим за него.

Интересна мисъл.Но каква е алтернативата?
За какво ще се хванем след разпада на обществените структури? :
за племена, родове, чети, комуни, дружини или .....
Къде ще работим? Кой ще ни дава средства за съществуване? Кой ще контролира нещата? Кое ще е добро и кое зло? Кой ще ни информира за опасности например? Кой ще чисти пътищата през зимата? Как ще се лекуваме?
Едни малки въпросчета, от които зависи жалкото ни съществуване.
Струва ми се, че без общество и структури, съществуването ни ще е невъзможно.

Може някога да е било необходимо хората да се обединят, за да си помагат в оцеляването, с цел увеличаване на популацията и утвърждаване на човешкия вид. Силните помагат на слабите. Морални норми, даващи права на слабите, ограничавайки силата на силните. Количество за сметка на качеството.
Човекът вече е доминиращ вид, с което застрашава равновесието. От там и заплахата за оцеляването му.
Аз говоря за обратния процес – разпад на обществото. Отказ от фалшивия морал, фалшивото човеколюбие. Връщане на истинския закон – оцелява силният.


Цитат
Интересна мисъл.Но каква е алтернативата?
Не съм имал за цел да предлагам алтернатива на другите. Мислил съм само за собственото си откъсване от обществото.
Цитат
За какво ще се хванем след разпада на обществените структури? :
за племена, родове, чети, комуни, дружини или .....
Наистина не съм мислил и не ме интересува. Аз съм сам за себе си.

Цитат
Къде ще работим? Кой ще ни дава средства за съществуване? Кой ще контролира нещата? Кое ще е добро и кое зло? Кой ще ни информира за опасности например? Кой ще чисти пътищата през зимата?
Ще трябва сами да се грижим за себе си. При липсата на изкуствени правила
Цитат
Как ще се лекуваме?
Не съм убеден, че болестите са неизбежни. Но травми и злополуки ще има . Трябва да можем сами да се справяме.

Цитат
Едни малки въпросчета, от които зависи жалкото ни съществуване.
Струва ми се, че без общество и структури, съществуването ни ще е невъзможно.
Единици ще оцелеят.  Популацията ще намалее драстично. Първите поколения няма да са подготвени за такова оцеляване.
Цитат
Въпросите около средствата за съществуване, контрола, доброто и злото ще бъдат други.
Кой ще чисти пътищата през зимата?
Пропуснал съм да кажа, че свързвам отказа от обществото и с отказ от повечето блага на цивилизацията.
Такива неща са се случвали в човешката история.  


Това са просто мисли. Ние обменяме виждания.
« Последна редакция: Април 08, 2010, 22:09:28 pm от Max »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #385 -: Април 08, 2010, 20:44:02 pm »
Това са просто мисли. Ние обменяме виждания.

И аз така си мислех когато публикувах но съдеики по ответа ще си помисли човек че съм го дебнал с томахавки и развалени яйца да го замерям.
То такава защита на личностна основа, такова чудо.

Предполагам гузен негонен бяга.

И в допълнение...

Аз съм размишляваш достатъчно по въпроса.
Постепенното изискване и внасяне на отговорност и прозрачност във всички обществени дела ще реши почти всички обществени проблеми - най-големите със сигурност. От там нещата ще се преструктурират на принципа на оптималност.

Аз водя живота си според идеите ми. Не бих изискал повече от колкото бих дал в едно общество според личните ми представи. Един от ефектите на това е че повечето хора не могат да понасят дори нивото ми на искреност какво остава за останалите ми характеристики. Ужасно немирно чувство е да носиш нежелана промяна. Не е решението в това някой да ДАДЕ алтернатива. Решението е в това всеки е да е помислил за алтернативите и да се акумулира съгласие на базата на допирните точки между личностите участващи в обществото.

Така че marhs колкото и да се правиш на нападнат - не си. Ако пък искаш да се осведомиш кой от нас е мислил повече по въпроса. Имаш варианти като лични съобщения и среща в/на удобно време и място из столичното село.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Max

  • Гост
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #386 -: Април 09, 2010, 19:22:21 pm »
Откъсването от обществото е възможно само за хора с нагласата да не очакват нищо от другите, да не възлагат надежди на други хора, да не строят планове свързани с живота на други личности, да се откажат от досегашните си притежания и удобства. И с ясното съзнание и примирение с  факта, че имат малък шанс да оцелеят, поради факта, че не са научени сами да се обезпечават.  
Оставането  и приемането на контрола върху съзнанието за мен е също толкова самоубийствен избор, както навлизането в неизвестността и несигурността извън обществото,
« Последна редакция: Април 09, 2010, 19:50:07 pm от Max »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #387 -: Април 09, 2010, 20:48:45 pm »
Max,много песимистична прогноза.Все едно още утре ще ни сложат тези чипове.  ;D
А аз да попитам-на никого ли не му хрумва идеята,че масите хора може да се обединят против чиповете и чипосването?В крайна сметка хората са милиони,дори милярди,а управниците една шепа.Да,може би ни манипулират доста умело от доста дълъг период време,но в повечето случай е нужно дори един пробуден да поведе заспалите овце,както неведнъж се е случвало в историята и става доста забавно. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #388 -: Април 09, 2010, 21:17:00 pm »
Аз затова казвам, че ще им е по-лесно да ни чипосат без това да буди подозрение.
Примерно по въздушно-капков път, като грип. Само трябва да създадат чипове, които са малки колкото грипен вирус. ;)
Dreams are messages from the deep.

Max

  • Гост
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #389 -: Април 09, 2010, 22:18:58 pm »
Max,много песимистична прогноза.Все едно още утре ще ни сложат тези чипове.  ;D

Прогноза ли? Къде съм писал че прогнозирам?
Утре или в други ден все тая, не вдъхва оптимизъм.
А аз да попитам-на никого ли не му хрумва идеята,че масите хора може да се обединят против чиповете и чипосването?В крайна сметка хората са милиони,дори милярди,а управниците една шепа.Да,може би ни манипулират доста умело от доста дълъг период време,но в повечето случай е нужно дори един пробуден да поведе заспалите овце,както неведнъж се е случвало в историята и става доста забавно. :)
Да бъда един от отговарящите, ако позволиш  :)
Масите хора винаги до сега са се обединявали в името на собствената си гибел. Спомни си всички войни и революции. „Милионите, дори милиарди” хора в масата винаги са били жертви. А шепата управници са с друг тип мислене.
 Мисля че е много самонадеяно да делим  хората на пробудени и заспали овце. Къде всъщност виждаш разликата? Какво е различното в начина им на живот? Какво по-различно постигат като резултат „пробудените”?
Защо все си мечтаете за водачи бе? Елита не ви ли стига? Нямате ли поне малка съпротива срещу тази мисъл, че трябва да сте обединени и някой да ви води?
както неведнъж се е случвало в историята и става доста забавно. :)
Забавно ставало, а?
Дай един пример от историята.
« Последна редакция: Април 09, 2010, 22:29:13 pm от Max »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27