Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 214040 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #345 -: Януари 28, 2010, 02:00:08 am »
Искам само да вметна за споменатите
Цитат
Колкото до византийците и други народи, които се справят-това е защото просто искат да живеят по-добре. 
До колкото знам, наследниците на робовладелците със синята кръв, които са наследници на бла бла бла... НЕ искат това и НЕ живеят "добре" заради това. Факт.
Няма значение колко и какво може населението! Решат ли от "върха" там да е така, а на друго място инак... квот каже банката това става.

А за чиповете (по темата) напоследък ми се струва, че много бързате. А именно твоа е целта им - да Ви отвлекат вниманието!
Най-ранното масово чипиране (според мен) ще бъде поне след 30-40 години. Тогавашните поколения, ще са родени в друг свят, индоктринирани в друг свят и т.н. В момента има просто много хора с "друго мислене", може и да не е на "високо" ниво, но за момента това за тях ще бъде неприемливо. Религии, консервативни семейства, бунтари и т.н. Още се държим и то по ирония на "съдбата" именно поради нашите различия, които толкова не харесваме :)

Max

  • Гост
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #346 -: Януари 28, 2010, 21:45:29 pm »
А за чиповете (по темата) напоследък ми се струва, че много бързате. А именно твоа е целта им - да Ви отвлекат вниманието!
Най-ранното масово чипиране (според мен) ще бъде поне след 30-40 години. Тогавашните поколения, ще са родени в друг свят, индоктринирани в друг свят и т.н. В момента има просто много хора с "друго мислене", може и да не е на "високо" ниво, но за момента това за тях ще бъде неприемливо. Религии, консервативни семейства, бунтари и т.н. Още се държим и то по ирония на "съдбата" именно поради нашите различия, които толкова не харесваме :)
Според мен производителите на чиповете бързат да си продадат продукта.А след 30-40 години може да има нещо друго.
Мисля, че другомислещите, неприемащи чипизирането са малко в сравнение с безхаберните и непукистите.
Ако още „се държим”, може би е, затова, че всички предпоставки за въвеждане на чиповете още не са налице. А иначе, предполагам, всичко е запланувано по дати.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #347 -: Януари 29, 2010, 04:18:47 am »
на чиповете още не са налице. А иначе, предполагам, всичко е запланувано по дати.


Да, да, сигурно и по часове.  ;D
Не може да е толкова точно.Едно е да планираш, друго е да реализираш.
Като гледам с гриповете с имена на животни как се развива действието, по- скоро ще е е на траншове, за да не се усетят хората. Но както и да го мислим, с мислене само няма да го променим.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Red

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #348 -: Януари 29, 2010, 12:04:13 pm »
Моето мнение е, че нещата ще стават постепенно, малко по малко, така че в крайна сметка идеята за чиповете да не се струва толкова шокираща на повечето хора. Струва ми се, че се започва от някой най-елементарни и чрез натрапване направени необходими неща, като кредитните и дебитните карти на пример, с които винаги може да се знае кога, къде и какво купува човек. Ами електронните карти за градски транспорт? Трябва да я цъкнеш като се качваш в превозното средство. По този начин мого лесно се разбира къде ходи човек, къде се качва, най-честият маршрут, който ползва ежедневно. В нея има внесени данни като име, егн, професия, работно място и т.н.. Подобно е и с електронните карти за някой работните места, каквито въвеждат вече и в някой училища, моето е пример за това. Показва кога и колко пъти влизаш и излизаш, а в същото време никой не може да ти даде логичен и смислен отговор за какво по точно е това, защото никой не е на ясно. Защо поне не ми обяснят, защо всички свиват рамене и мънкат, че не знаят точно каква е причината, кой трява да знае?
Струва ми се, че по този начин- малко по малко, едно по едно, на края идеята за чиповете ще звучи някак си по-приемлива, по-модерна, по-сигурна, по-необходима. Съдя по реакциите на хората около мен. Всяко подобно нещо им се струва някакъв технологичен напредък и се чувстват едва ли не горди от това. А постепенно чрез подобни малки стъпки това чувство се засилва и желанието за нещо тавока се осилва.

Относно въпроса дали бих си имплантирала чип. Ами не. Защо ли? Защото това вече е последната стъпка, прекрачваща границата на личното ми пространство. В крайна сметка аз съм човек, индивид, личност. Имам правото на свобода и на това да не бъда под постоянен контрол. Чувствам се ужасно при самата мисъл за това. Това е в разрез с всичко естествено. Сигурна съм, че ще бъдат изтъкнати милиони плюсове в подгрепа на въпросните чипове - сигурност и здравеопазване, но в крайна сметка това ли е най-важното? Не мисля, не и за мен. Човек е роден за да живее самостоятелно и да се развива, а не да бъде следена, контролирана и направлявана всяка негова крачка.
« Последна редакция: Януари 29, 2010, 12:06:11 pm от Red »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #349 -: Януари 29, 2010, 15:18:55 pm »
Драга Ред, говориш за карти с, които се разрешава достъп, покупки и т.н.
На твоето и на вниманието на участниците тук, ще дам пример, че работите на някои места в България са понапреднали и картите вече не важат-друго важи.
Мой познат работи в представителството на Луфтханза ТУК В БЪЛГАРИЯ! Достъпа на работното си място той осъщестява чрез ПРЪСТОВ ОТПЕЧАТЪК!!! Взели са му отпечатъци от пръстите и са ги монтирали в специализираната техника за достъп. Знаете как става по филмите... А си казал:"Ама моля ви се, не искам, какви са тези работи!", а си останал без сигурна и добре платена работа! :mad:

П.п.
Подготовката за безкритичност към ставащото, започва от тях/филмите/. Лека-полека, киноманите от фермата с овчо съзнание, стават бързо подготвени за "добрините", които предстоят в тяхното битие!

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #350 -: Януари 29, 2010, 20:04:13 pm »
Драга Ред, говориш за карти с, които се разрешава достъп, покупки и т.н.
На твоето и на вниманието на участниците тук, ще дам пример, че работите на някои места в България са понапреднали и картите вече не важат-друго важи.
Мой познат работи в представителството на Луфтханза ТУК В БЪЛГАРИЯ! Достъпа на работното си място той осъщестява чрез ПРЪСТОВ ОТПЕЧАТЪК!!! Взели са му отпечатъци от пръстите и са ги монтирали в специализираната техника за достъп. Знаете как става по филмите... А си казал:"Ама моля ви се, не искам, какви са тези работи!", а си останал без сигурна и добре платена работа! :mad:
П.п.
Подготовката за безкритичност към ставащото, започва от тях/филмите/. Лека-полека, киноманите от фермата с овчо съзнание, стават бързо подготвени за "добрините", които предстоят в тяхното битие!


Е нали вече ще ни задължават за пръстови отпечатъци по личните карти. Приравнени сме с престъпниците. Мерки за сигурност да знаеш ... Интересно че измамите в България се увеличават заедно с мерките за сигурност.
Нали и на американските редови агенти от фбр, цру и тн. им запушсват устите като им кажат - "а гъкна а те уволнихме, анулирахме ти пенсионните права и се оправяй". Даже не ги заплашват сериозно. Ония са толкова зомбирани на тема "социална сигурност" че полудяват от страх.

Смях, заплаши някой че ще му прекъснеш робстото и той веднага козирува.
Вече оценявам цялата световна предстотия. Грандиозно представление си е.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #351 -: Януари 29, 2010, 22:25:57 pm »
Свещеник следи посещаемостта на църковните служби чрез пръстови отпечатъци

Полски свещеник монтирал на входа на църквата, в която служи, електронен четец на пръстови отпечатъци, съобщи Ройтерс, като се позова на публикация в днешния брой на вестник "Газета виборча".

Идеята на свещеника е да следи дали учениците в неговата енория в южния полски град Грифов сласки редовно посещават църковните служби.

Учениците трябва да оставят пръстовите си отпечатъци всеки път, когато влизат в черквата.

Ако за три години един ученик се регистрира по този начин поне 200 пъти, той ще бъде освободен от изпит преди конфирмацията им в католическата вяра.

Учениците харесали идеята, защото не им се налага всеки път да се редят на опашка, за да получат подписа на свещеника. БТА

http://curious.actualno.com/news_282218.html

Явно католическата църква (ако се следва логиката) няма да има нищо против и имплантацията на чипове. А  "съпротивата" на религиозно ниво ще е само от "секти".В православната църква има доста големи настроения против чиповете доколкото знам само че ако се стигне до официална позиция нещата могат да се развият и по друг начин.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #352 -: Януари 30, 2010, 00:56:27 am »
Цитат
Явно католическата църква (ако се следва логиката) няма да има нищо против и имплантацията на чипове. А  "съпротивата" на религиозно ниво ще е само от "секти".

Да, но на този етап един много голям процент от сектите се прикриват зад католическата църква и точно те ще изиграят главната роля за въвеждането на чиповете, асоцирайки се с нея.

Цитат
В православната църква има доста големи настроения против чиповете доколкото знам само че ако се стигне до официална позиция нещата могат да се развият и по друг начин.


За православната църква и аз имам такова предчувствие ако се стигне до официална позиция,откакто взе да раздава благороднически титли за архонти на когото и падне.
Като пример мога да дам Слави Бинев, провъзгласен от Старозагорския митрополит Галактион в титла архонт на специален ритуал проведен в църквата "Санта Манджоре" в Италия в присъствието на членове на "Опус Дей".
 

« Последна редакция: Януари 30, 2010, 02:32:27 am от Z-931 »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #353 -: Януари 31, 2010, 14:54:57 pm »
Като чели религиите някога са имали по висок приоритет от мърчандаизинга на догми. И да е имало такива проблясаци те не са запомнени от хора които не изучават задълбочено история.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #354 -: Февруари 15, 2010, 15:41:21 pm »
За тези, които се чудят, колко ли хора в момента се разхождат с чипчета някъде по себе си-ето отговора  ;D

4,6 млрд. души притежават мобилен телефон  

 http://www.vesti.bg/index.phtml

14:10 | 15.02.2010
Броят на абонатите на мобилни телефони в света е нараснал до 4,6 милиарда души и се очаква през 2010 г. да достигне 5 милиарда, съобщи днес Международният съюз за телекомуникации към ООН, цитиран от ИТАР-ТАСС и Associated press. Операторите на мрежи за мобилни телефони в богатите страни предлагат модерни съвременни услуги и пакети, докато хората в развиващите се страни все по-често използват мобилните телефони за здравни услуги и банкиране, отбелязва организацията."Дори в периода на икономическа криза не бе отчетено намаляване на търсенето на комуникационни услуги", посочи генералният секретар на Международния съюз за телекомуникации Хамадун Туре."Най-простият и евтин мобилен телефон може да направи толкова много за подобряване на здравеопазването в развиващия се свят", отбеляза Туре, посочвайки примери за пациенти, които получават съобщения, напомнящи им за уговорен час при специалист, или съобщения, указващи как да се приема сложно лекарство.През следващите пет години достъпът до интернет на хора, които са в движение, включително чрез лаптопи и смартфони, вероятно ще надмине достъпа от настолни компютри, отбелязва организацията.

След като копирах статията, тя изчезна от сайта на новините  :-X
Къде ли не рових, не я открих.
Ако някой я открие, да се обади. :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2010, 15:42:26 pm от marhs »

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #355 -: Февруари 15, 2010, 18:16:49 pm »
http://economynews.bg/Companies/Technologies.html?id=7167

Търсите под вола теле!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #356 -: Февруари 15, 2010, 23:22:28 pm »
 :hi: за намирането.
Не го търсим-то си е там отдавна. ;D Какви са частите на мобилния?Пълен е с микрочипове-ХИ технологии.

Защо мислиш така?
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 07:47:16 am от Mirotvorec »

Неактивен Castiel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #357 -: Февруари 16, 2010, 20:07:02 pm »
По-скоро бих умрял отколкото да си сложа чип.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 22:22:10 pm от Castiel »

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #358 -: Февруари 17, 2010, 01:38:17 am »
Не носим ли отдавна "хартиени чипове" с всичките ни документи за самоличност?
Keep 'em occupied!

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #359 -: Февруари 17, 2010, 13:06:42 pm »
Не носим ли отдавна "хартиени чипове" с всичките ни документи за самоличност?

Кой ти знае кво носим и кво не носим. Нали първо носим после мислим.
Знам само че като си оставя телефона до тон колонките има смущения през броени часове пък не знам каква информация тече напред назад.

Знам че на били геитс продуктите ползваш ли компютъра ти е като отворена книга на улицата.

Знам със сигурност че ни тровят с нещо което направо ни претапя инициативата и ентусиазма, усещам прогресията през годините а не съм депресиран.

Знам че когато си оставя компютъра включен и отида да обядвам без да има работещи програми на него като се върна твърдия диск чагърта като ненормален.
Знам че като си оставя компютъра само със скайп включен хард диска задължително чагърта систематично.

Знам че пастата за зъби прави всичко друго но не и да държи зъбите ни здрави.
Знам че каквито и да е закони погазващи човещината минават през гласуване като пръдня из гащи.

...

Както казах преди чиповече са само за ефективност и съкращение на бюджета.
Всичко търпи модернизация. Както си изхвърляте кухненскки 4 уреда и си купувате 1 дето върши същата табота - така и с чиповече.
Чиповече най-вероятно ще има след някое друго поколение ако децата ни са толкова успани колкото мнозинствата по света са СЕГА.

За тия дето много им знаят главите и устите има жандармерия, танкове итн итн. Не е като да не става. Китай преди 25 години, Америка съвсем скоро, България видяхте ... Франция - кога ли не.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27