Автор Тема: Политиката на САЩ  (Прочетена 182263 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен targy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #15 -: Септември 19, 2005, 23:45:06 pm »
/офф
Много пъти съм си мислил за купища неща, и много пъти като се съберем с приатели, говорим и обсъждаме 80% оте темите които са подхванати тук. радвам се, че намерих съмишленици..
/офф

та за американската паплач - к'во ще кажете ще осерат ли пайзажа още повече?
where is the truth

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #16 -: Септември 20, 2005, 01:13:38 am »
Докъде ще стигне американската наглост? Дали света ще им се противопостави, или просто ще стои наблюдаващ как тези бандити правят каквото си пожелаят, където си пожелaят. Лично аз съм на мнение, че ще стане много много лошо ... - 3-та световна ???
Интересно ми е какво мислите. Вие сте :)

На тебе това ли ти е мечтата на живота, а? Да станеш свидетел на "много много лоши" неща? На 3-та световна? На стотици милиони жертви?

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #17 -: Септември 20, 2005, 03:18:00 am »
аз предлагам да го вържем капитана, да му турим една коркова тапа у гъза и една седмица само боб и люти пиперки.
Качваме го в един самолет за САЩ и с дистанцонно му махаме тапата.

... казвам ви - урагана Катрина пасти ще яде.

На това му се вика мръсна балканска бомба  ;D

Тероризираш цигани в казармата, пишеш с правописна грешка през ред, войнстваш безпричинно и обиждаш хората.
Сигурно това е твоя начин да се бориш с конспирацията, с въпросните ти познания по чушко-бобова динамика? :))
Ще ми дадеш ли поне една основателна причина да те взимам насериозно?

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #18 -: Септември 20, 2005, 03:21:57 am »
captain_picard, бригадире ;)
ами дай да изоставим "говоренето наизуст и търсенето на евтини сензации." и да действаме.
Ти какво би направил по въпроса? Дай идеи и да действаме.
От къде да се започне?
Предлагам, всеки да огледа собствения си двор, буквално и преносно. И да го въведе в изряден, според природата, вид и същност.
Е, кога започваме бригадата? Само да не е съботник, находил съм се на таквизи в недалечната ни история. ;)

Аз си действам за себе си. Колективната отговорност за мен е вид безотговорност :)) А ти май имаш някакъв комплекс от въпросната "недалечна история", би ли споделил с нас, незапознатите? :))

Иначе това което бих предложил, е да не се обръща много внимание на всяка глупост, която изтърсят от телевизията, ами и да се мисли малко.  :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #19 -: Септември 20, 2005, 03:52:37 am »
Колкото и да е противно сегашните събития вещаят това, има си и предсказания направени. Дано да не се сбъднат.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен targy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #20 -: Септември 20, 2005, 11:11:01 am »
Докъде ще стигне американската наглост? Дали света ще им се противопостави, или просто ще стои наблюдаващ как тези бандити правят каквото си пожелаят, където си пожелaят. Лично аз съм на мнение, че ще стане много много лошо ... - 3-та световна ???
Интересно ми е какво мислите. Вие сте :)

На тебе това ли ти е мечтата на живота, а? Да станеш свидетел на "много много лоши" неща? На 3-та световна? На стотици милиони жертви?

@captain_picard: не мечта, а ми най - големия кошмар... и все пак може да си дадеш мнението а не да ме режеш. просто ми е интересно какво мислите!
where is the truth

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #21 -: Септември 21, 2005, 00:56:35 am »
Докъде ще стигне американската наглост? Дали света ще им се противопостави, или просто ще стои наблюдаващ как тези бандити правят каквото си пожелаят, където си пожелaят. Лично аз съм на мнение, че ще стане много много лошо ... - 3-та световна ???
Интересно ми е какво мислите. Вие сте :)

На тебе това ли ти е мечтата на живота, а? Да станеш свидетел на "много много лоши" неща? На 3-та световна? На стотици милиони жертви?

@captain_picard: не мечта, а ми най - големия кошмар... и все пак може да си дадеш мнението а не да ме режеш. просто ми е интересно какво мислите!

Мнението ми е, че след десетина години най-много ще се усетят че агресивната им политика им създава само врагове, и ще поемат по-мек курс. Най-много някой луд фанатик да взриви някоя атомна бомба нейде на запад, и съответно да изравнят родината му със земята. Трета световна война трудно ще стане - САЩ, Русия и Китай не се управляват нито от глупаци, нито от луди. И между тях няма сериозен конфликт. Макар Том Кланси в една от книгите си да описва третата световна като съвсем конвенционална война в началото - танкчета, самолетчета и т.н. :)) Но дори и там все пак имаше сериозен конфликт между изтока и запада.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #22 -: Септември 21, 2005, 08:25:42 am »
Капитане, какъв комплекс? Не съм се усетил.
Имах предвид точно което и ти.
Колективната безотговорност. От мързел, всеки се надява друг да свърши работата и друг да "опере пешкира".
За разлика от тебе, аз си действам за другите. Не е лесно но така съм избрал.
Не знам чий са думите:
"Всички са егоисти. Едните са умни а другите глупави.
Глупавите мислят и действат за себе си, а умните мислят и действат за останалите."
Нищо лично.
Както виждаш, вече те наричам капитан...
Та капитане, ако всеки действа за себе си = орел, рак и щука. И за резултата, на кой му пука. ;)
Ако всеки действа за другите ..... аз го наричам взаимна обич (некои казват любов).

А съвета ти "да не се обръща много внимание на всяка глупост" е по-подходящ за тъмно-ложите, ;) а това "ами и да се мисли малко" вече ми е в повече.
Защо малко бе друже? Страшни ли са мислещите много?
Надявам се да е само правописна или сходна грешка. Щото иначе, за съжаление си паднал и ти в капана им.... :(
До скоро капитане
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #23 -: Септември 22, 2005, 06:20:56 am »
Ех, колко хубаво щеше да бъде ако беше така. Но за съжаление не е! Огледай се и пак си помисли. Вероятността за трета световна огромна. Като гледам въобще няма да се усетят за политиката си. Ще си я карат по старому докато нещо не се промени, а то ще се промени в най-скоро време.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #24 -: Септември 22, 2005, 17:37:05 pm »
Ех, колко хубаво щеше да бъде ако беше така. Но за съжаление не е! Огледай се и пак си помисли. Вероятността за трета световна огромна. Като гледам въобще няма да се усетят за политиката си. Ще си я карат по старому докато нещо не се промени, а то ще се промени в най-скоро време.

Ама не ми харесва този начин на разсъждение. Да чакаме да стане трета световна, и тя стане след 100 години например, и да кажеш "Аз казах ли ви че така ще стане". :))  Не ми харесва факта постоянно да се живее в страх. Подобен конфликт е възможен поне след 50на години, докато Китай укрепнат позициите си и решат да се правят на мъже и да влизат в конфликти (в момента Тайван е единствена възможна причина), защото мисля че само те са способни да оспорят господството на САЩ. Русия не смятам да рискуват, още не са си стъпили на краката. В момента няма толкова големи конфликти, че да не бъдат разрешени по друг начин. А пък това някой луд арабин да взриви бомба на американска територия и да му изравнят държавата със земята после, не го считам за трета световна ;)) Но дори и и да имаше причини за конфликт, нещата не стават толкова бързо. Сигурно ще има поне месеци ако не година дипломации, копчето не се натиска ей така, на бърза ръка.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #25 -: Септември 22, 2005, 17:53:44 pm »
В най-скоро време, ще започнат военни действия в Иран.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #26 -: Септември 22, 2005, 18:13:28 pm »
Капитане, какъв комплекс? Не съм се усетил.
Имах предвид точно което и ти.
Колективната безотговорност. От мързел, всеки се надява друг да свърши работата и друг да "опере пешкира".
За разлика от тебе, аз си действам за другите. Не е лесно но така съм избрал.
Не знам чий са думите:
"Всички са егоисти. Едните са умни а другите глупави.
Глупавите мислят и действат за себе си, а умните мислят и действат за останалите."
Нищо лично.
Както виждаш, вече те наричам капитан...
Та капитане, ако всеки действа за себе си = орел, рак и щука. И за резултата, на кой му пука. ;)
Ако всеки действа за другите ..... аз го наричам взаимна обич (некои казват любов).

А съвета ти "да не се обръща много внимание на всяка глупост" е по-подходящ за тъмно-ложите, ;) а това "ами и да се мисли малко" вече ми е в повече.
Защо малко бе друже? Страшни ли са мислещите много?
Надявам се да е само правописна или сходна грешка. Щото иначе, за съжаление си паднал и ти в капана им.... :(
До скоро капитане

Да, прав си, че е вид грешка. Нека да се чете "да се мисли малко повече" :))) Да се мисли повече, защото всяка крайност е опасна. Както е опасно да вярваш сляпо на медиите, така е опасно и сляпо да смяташ че постоянно някой от теб нещо крие.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #27 -: Септември 22, 2005, 18:52:37 pm »
Капитан Пикард,дълбок поклон за последното изказване
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #28 -: Септември 22, 2005, 19:56:47 pm »
Дам само остава да настроят обществото против Иран както беше с Ирак и ще налазат.Америка води експанзия в момента ,а Китай не се смята за заплаха от американците в стратегически план до 2010 година поне.

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #29 -: Септември 22, 2005, 20:07:04 pm »
Съмнявам се че имат интерес от нанасяне на ядрени удари,дори да са запланували такава атака то тя ще е със слаби заряди според мен тъй като след ядрен удар щетите са огромни във човешки ресурс,инфраструктора и суровини, а и американците притежават неутронна бомба която е по ефикасно оръжие ако  стигнат до супер крайности,но се съмнявам че ще се използват толкова зловещи оръжия.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27