Автор Тема: Не дължим уважение на Църквата  (Прочетена 25653 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2012, 10:53:31 am »
А  дали  ЦРУто  няма  информатори  в  различните  вероизповедания ??? :bomb:

Ами ето нещо подобно. Оказва се, че дори главния мюфтия на България също е бил член на ДС. Не че нещо се учудвам, де. ;D Ето целия материал: http://vbox7.com/play:b43df3d54c
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #46 -: Февруари 27, 2012, 21:15:30 pm »
В основата е самозабравата!После правиш каквото можеш!!!Власт да имаш,от малко се започва...3-5 човека....
На времето се започна,жалко че не го спряхме...  ???
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 21:18:00 pm от tazmdg »
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #47 -: Април 21, 2012, 15:03:59 pm »
Църквата като иституция е егрегор. И функционира по правилата на егрегорите. Има си и магьоснически апарат, циклични повтарящи се ритуали, твърди канони, йерархия, и т.н. Типичен егрегор.
Чела съм Новия завет и съм се опитала да отсея казаното лично от Исус от онова, което му е приписано, че е казал /ей така, интуитивно, за себе си/ и мисля, че, ако той гледа "отгоре" какво става тука "долу" след него...умира от срам заради тия, дето с неговото име на уста вършат каквото вършат тука...
И още една гледна точка: пред нищото /анархията, циганията, крадливостта, безпросветността и т.н./ църквите /даже някои от сектите измежду тях/ са добро решение за циганската популация у нас. Вършат услуга на всички нас като ги вкарват в някакво русло на духовност /примитивна, наложена, и т.н./, но поне обуздават анархията която иначе безпросветните мангали предизвикват.
Във връзка с горното си мисля, че преди 2000 години дереджето може да е било сходно /като сегашното дередже с циганите и циганията/...И за тогава егрегора - църква  си е бил много на място даже. С наказанията, каноните, заповедите и т.н.
Но от един момент нататък не става...не може човек да се събуди духовно и да се осъзнае като дете на Бог и едновременно с това да продължи да пребивава в егрегора на църквите. Просто не става. Защото събудиш ли се, започваш да виждаш различно нещата. Посредник с Бог не е нужен на будния човек.
А иначе: църквите /сградите/са красиви и в тях /когато са празни от навалица/ се мисли /или медитира?!/ много добре. Цари покой. Енергията там в повечето случаи е хубава /когато не са пълни с народ!/.
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен emo_G

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #48 -: Ноември 20, 2012, 11:55:24 am »
Просто не успях да се стърпя да я публикувам:


Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #49 -: Ноември 24, 2012, 13:48:00 pm »
Не изчетох всичко, само отгоре отгоре. Някой доста ревностно защитават тази институция, други са против нейното съществуване, като мен. Да, сигурно множеството ще оплюе (те вече го направиха) начинанията и изводите на малцинството, но разни хора, разни идеали.

Всеки един свещеник би попитал - А, защо да не имате уважение? Все пак църквата ни учи кое е добро и кое лошо. Умеем да разграничаваме хората, умеем и да вярваме. Защото за кой ли свещеник вярата не е умение. Да вярваш и почиташ, това е нова висша и духовна форма.

Дали? Разбира се, палим свещички, молим се, кръстим се, кой с лява, кой с дясна... Проблем няма. Стига да вярваш. Но винаги о
е от дете в моето мозъче се въртяха едни такива въпроси - в какво вярваме ние? В църквата или в Исус Христос? Кое е по значително - свещеникът или Йехова? Всеки свещеник би ти казал, естесвено, че Бог е на първо място, а тогава защо всички пропагандират, че кой не ходи на църква той не е вярващ и е дълбоко отхвърлен от всевищния. Не дължим нищо на църквата, а на нас самите. Поне аз съм на такава вълна.

Не може едни свещеници, които според проучвания получават мизерни заплати, в България да имат коли като БМВ, мерцедес, курвет и др. подобни красиви колички. Кой ги дава тези парички, след като вземат минимални заплати (Минимални, минимални, колко да са минимални - от порядъка на 600 -700 лв, което за България си е супер, ако не живееш в столицата.) И ето на, плебеите по казаните, свещениците в мезонетите.

Църквата още от дълбоки времена е символ на мира, на спокойствието и обединението. Църквата е миролюбива, тя отрича това което според нея е пропаганда. Чудно как тогава тази институция зае място и в интернет пространството. Къде вече няма банерчета с надпис - цъкни тук. И къде те води? В някой неизвестен сайт, на някой неизвестен свещеник. Гласувай, подай парички... Глупости на търкалета. Все неща, които разбира се за нас са неприемливи и са, но Светият Синод... няма общоприето мнение по този въпрос от тяхна гледна точка. Църквата вече е истинска пропаганда. Не може Негово светейшество Максим, да бъде така опорочено няколко минути след смъртта си с - Гласувайте за мен. Аз ще бъда новият метрополит.

Църквата вече не е това, което беше. Дали трябва да влезе в училищата? Предпочитам някой отшелник с шепа пари да преподава вероучение, от колкото някакъв богопамазан с парички свещеник. Нищо не дължим, освен хубави псувни и хули.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #50 -: Ноември 24, 2012, 14:03:22 pm »
Църквата вече не е това, което беше. Дали трябва да влезе в училищата? Предпочитам някой отшелник с шепа пари да преподава вероучение, от колкото някакъв богопамазан с парички свещеник. Нищо не дължим, освен хубави псувни и хули.
И каква беше църквата според твоите спомени?Живяла си във времена и епохи,когато църквата е била нещо различно от сегашната си форма ли?
Църквата никога,ама никога не е била нещо друго,освен инструмент за моделиране,манипулиране и диктатура!Още от самото и създаване.

Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2012, 20:38:53 pm »
И каква беше църквата според твоите спомени?Живяла си във времена и епохи,когато църквата е била нещо различно от сегашната си форма ли?
Църквата никога,ама никога не е била нещо друго,освен инструмент за моделиране,манипулиране и диктатура!Още от самото и създаване.

Може и да си прав. За пример може да дадем ясния отпечатък във времето с Филип Хубави и невероятният разгром над тамплиерите през 1307 година. Тогава той ясно заповядва на народът и на църквата да се оттегли и да заеме нова позиция спрямо закрилата над тамплиерските войни.
Друг невероятен момент е как братство като масоните, последователи на тамплиерските движения, също биват заличени и въпреки, че всъщност тези движения целят по - голям обхват в религията и по - обективно мислене, с което да се укрепят основите на църквата, тя пак не ги подкрепя... Дори и сега. Питаш дали помня църквата преди и как я виждам сега? Истината е, че в животът си да съм ходила на църква около 10 - 15 пъти. Мнението ми от преди и сега е, че църквата драстично промени своите възгледи и промени посоката в която се движеше. С пример давам инвитрото върху безплодните майки. Църквата ясно отхвърляше такова забременяване, но ето до преди няколко месеца тя прие и тази част от медицината, като отхвърли сурогатното майчинство. Нима Светият Синод е решил да промени посоките на своите вярвания само с едно събраниице...?
Фейсбоок, Туйтър, вбокс... и др. вече са ползвани и от свещеници. За пример давам един свещеник от нашият град, където си беше направил регистрация в сайт за запознанства. Кога църквата е действала така? Всъщност винаги. Винаги се е месила там където не и влиза работа. За пример този път ще дам с теорията за Големият взрив. Цитирам: Ние, църквата приемаме теорията за Големия взрив, но в момента на нулевото си състояние и преди него, оставете на нас. Тоест, образуването на галактиките, разпръсването на частиците, църквата казва - Ок, приемаме, но преди този момент е наша работа.
Винаги е било и ще бъде. Накъде ще поемат вероученията... Може някой ден да ни учат как да правим сайтове с цел да направим реклама на църковните институции. Нищо вече не ме учудва.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #52 -: Ноември 24, 2012, 21:21:32 pm »
Eeee,ти па..Че то и папата си има регистр.у сурат-тефтера. :D

Върни времето,преди тамплиерите.Църквата си е била пак същата секта!Църквата никога не е имала мислене и мнение!Една институция(па макар и божествена)не може да мисли и разсъждава!Това го правят нейните представители.Така,че примерът ти с ин витрото не е на място.Времената се менят(както вика 5 годишният ми син)и е нормално"нравите"да се менят също.И то по посока на вятъра.С други думи..Главата на църквата,съвсем не е главно-командващия на тая планета.Нормално и папата да целува нечия ръка.И е така.

Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #53 -: Ноември 24, 2012, 22:16:17 pm »
Така е, но кои са тези, които въртят конците? Ватиката, Съюза, САЩ?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2012, 22:31:02 pm »
Е Ватикана що я слагаш?Тя е резиденцията на папата.
Иначе..Ето го въпроса..
За съжаление поне за мен отговора не се изчерпва с "тези"или"онези"..Не е толкова просто..И в главата ми е пълна каша,за тва и не пиша по тоя въпрос.Отговорите са мисля,от времето преди изобщо Исус да се появи на сцената.Може би..От преди времето на Адама.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27