Автор Тема: Не дължим уважение на Църквата  (Прочетена 25645 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #15 -: Януари 18, 2012, 11:23:01 am »
Предпочитам тези които не дължат уважение към църквата да млъкнат.
Няма кой да спаси България  освен православната църква.
Ще ме извиняваш, но не можеш да казваш на който и да е било да млъкне само защото не ти харесва мнението му. Защо не отвориш нова тема "Дължим уважение на Църквата".
Ще ми обясниш ли как ще ни спаси църквата? И защо досега не го е направила?


Аз не казвам на никого да млъква. Аз написах само моето предпочитание и разбиране на нещата. Външни сили постоянно охулват нас българите и лошото е че някои от нас започнаха да им подражават. Всичко това води до разединение и разкол на държавата.
Православната църква ще спаси България чрез обединение на народа около философията на православието. Това някои външни сили не искат и затова охулват православието. Имате ли вие представа колко свещеници в САЩ са агенти на ЦРУ, колко техни посланици и политици от висок ранг са били и накои са агенти на ЦРУ, същото е във всички западни държави и не само. Само ние оплюваме професионалните си политици посланици държавници и църковници, защото това е в интереса на новия световен ред пропагандиран и организиран от сащ.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #16 -: Януари 18, 2012, 12:10:22 pm »
Прав си даскале,но тук много малко човечета ще те разберат.Няма друга нация,освен нашата,която да плюе и цапа себе си така изкусно!!!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #17 -: Януари 18, 2012, 12:47:58 pm »
Даскале, уважавам различните вярвания на хората стига да не вредят на никого.
Срещала съм отвратителни свещеници. По скоро приличат на мутри. На последния Великден литургията я водеше пиян свещеник. Педофили-свещеници, измамници, крадци и какво ли още не. Да не забравяме и инквизицията колко народ е изтрепала. Та те питам защо да уважавам църквата?Уважавам отделната личност.
Силата се крепи на единство. Всички знаем легендата за Хан Кубрат и снопа съчки.
Това ни е големия проблем. Липсата на единство. Когато българите наистина станат единни и престанат да гледат в чуждата паничка може би тогава нещо хубаво може да излезе.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #18 -: Януари 18, 2012, 12:55:41 pm »
     Кой  кого  трябва  да  уважава?  
     Материалният  израз  на  чувствавта - уважение  любов  и  т.н.  се  нарича  ГРИЖА!  Никого  не  можеш  да  накараш  насила  да  изпитва  някакво  чувство!    
    Ето  чета  постовете  на  Даскала  и  не  мога  да  не  го  уважавам  заради  болката  която  изпитва  когато  пише  за  поругавате  бълрарищината.  
    Чета  Калан  и  не  мога  да  не  я  уважавам  заради  стремежа  й  към  обективност.  
    Уважението  идва  отвътре!
    Хайде  сега  ми  кажете  за  какво  да  уважавам  църквата  като  институция,  но  конкретно ???  
    Работех  в  Сирия,  и  попитах  един  техен  имам  или  как  се  казва  там,  ако  умра  в  пустинята  как  ще  ме   погребе?  По  твоя  обичай,  ако  вярваш  в  Бог!!!!! - ми  отвърна.  Е  кажете  как  да  не  уважаваш  този  човек  
      
 нищо,  че  е  от  друга  вяра?  А  тук  при  нас  как  е?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #19 -: Януари 18, 2012, 13:21:36 pm »
   Изгледайте  тези  два  клипа  и  кажете  можете  ли  да  не  уважавате  тези  деца?  Та  така  е  и  с  всичко  останало!!!
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #20 -: Януари 18, 2012, 13:51:40 pm »
А това дете как да не го уважваш?

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #21 -: Януари 18, 2012, 20:01:51 pm »
Педофили-свещеници, измамници, крадци и какво ли още не. Да не забравяме и инквизицията колко народ е изтрепала. Та те питам защо да уважавам църквата?Уважавам отделната личност.

Калан.  Имаше ли изнесено  по медиите че стотици педофили католици в сащ и други държави бяха обявени и католическата църква реагира много вяло. Тогава не реагирахме в България, защото това не ни засяга. Сигурно и там има много и пийващи и всякакви други.Когато най-големите крадци корупционери и др.мошеници в България са т.н. политици, всички вие си мълчите.
Сега ви подават като стръв нашите духовници и вие сте готови да ги унищожите психически. Мисля просто че вие играете по чужда свирка.Пазете БЪЛГАРИЯ. Тя трябва да бъде над всичко.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #22 -: Януари 18, 2012, 22:21:06 pm »
Едно време църквата е унищожавала обикновения човек и физически и психически, пък сега обратното. Тук може и кармата да е замесена. Кой знае.
Някой хора ги е грижа за България, а други не. Аз лично не играя по ничия свирка.
Когато си разхождам кучето му събирам аките. Не съм видяла никой друг от съседните блокове да го прави. Така се опитвам да дам моя принос към таз държавица.Ама дреме ли му на някой. Чак понякога ме е срам, че го правя. И се питам понякога защо си правя труда. Около мен хартишки, фасове, презарвативи и бутилки пък аз глупачката лайна събирам.
Съжалявам, но си имам своите лични отрицателни спомени от тези "духовници". И затова не ми пука за тях. Разбира се не тръгвам с лошо към всеки срещнат поп, но съдя по думи и най-вече действията, а не по расо, сан и прочие.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #23 -: Януари 18, 2012, 23:11:57 pm »
    Ето  на  кого  бих  се  поклонил  и  целунал  ръка  с  уважение,  почит  и  бих  нарекъл  Отче: 
Отец Иван
 
 
 
Държавата иска да събори приют за 145 бездомни
Отец Иван от Нови Хан каза, че ще застане пред тракторите, за да го прегазят

21 ноември 2011 г.

Поредният абсурд, който твори българската държава представи Иван Кулеков в „Шоуто на Слави“. Двуседмичен срок е оставен на отец Иван от Нови Хан, за да събори сам приюта си, в който живеят 145 бездомни. Ето какво разказа Иван Кулеков:

„Отец Иван е единственият български свещеник, който изпълнява мисията на църквата – да служи на Бога и на човека. В продължение на повече от 25 години с лични дарения и с дарения на хората от цялата държава той построи приют за изхвърлени на улицата хора, в който до този момент живеят 145 човека, половината от тях са деца. Но държавата, с мълчаливото съгласие на църквата, иска да събори този приют и е дала двуседмичен срок това да стане – има заповед за това. Защото за него липсва разрешение за строеж и за собственост.“ Кулеков уточни, че такъв документ липсва и за строежа на храм-паметника Александър Невски. Той даде идея на управляващите – да съборят храм-паметника Александър Невски, да съборят приюта на отец Иван в Нови Хан и да вложат материала в строителството на магистрали. Така, както са постъпвали в световната история всички варварски племена и варварски държави.

http://www.slavishow.com/index.php?cat=1&mid=25&id=17040
 
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #24 -: Януари 19, 2012, 11:27:26 am »
      Потърсих  тема  във  форума  за  предатерството  на  "българското"  народното  събръние  с  признаването  смяната  на  имената  за  етническо  прочистване,  но  не  намерих!
      Та  да  попитам --  Може  ли  прегрешенията  на  митрополитете  да  се  сравняват  само  с  този  предателски  акт  на  нашите  избранници?  И  като  претендираме  за  обективност,  мисля  де  бъдем  такива  за  духовните  и  политическите  си  водачи.
     Да  сложим  на  кантара  и  онзи  списък!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #25 -: Януари 20, 2012, 12:55:43 pm »
Бареков пак прогърмя: Скандалът в Синода е педерастка работа (видео)
http://www.novini.bg/news/44608-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%8A%D1%80%D0%BC%D1%8F-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%82-%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B5-%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-(%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE).html
Мислех си, че няма по-голямо дъно, когато четох досиета на колеги журналисти. Там един колега клепа свои познати, че разказвали вицове и че един от тях се е изпикал на Паметника на Съветската армия. Това каза водещият на предаването Бодилник Николай Бареков.
Оказа се че има и по-голямо дъно – скандалът в Светия Синод. Дядо Калиник клепал митрополит, че бил шавлив. Друг от дядовците пък преспал със секретаря си от мъжки пол. Педерастка работа, недоумяваше Бареков. Време е да си обират крушите всички, отсече водещият. Изцепката отново принуди Инна Пелева срамежливо да се усмихне. Чакам сега Георги Лозанов направо да ме разпъне на папийонката си в понеделник, прогнозира Мистър Новина. Преди време СЕМ разгледа заплахата на Бареков "да реже гумите на разюзданите селяни, които задръстили София с тракторите си."
90% от митрополитите са били обикновени доносници . След две години обаче стават епископи. Тези хора са допуснали отдавна държавата да влезе в църквата и да кадрува. Тези дядовци са получавали възможност да израстват в кариерата. Те са се издигали благодарение не на отдаденост на Бога, а на отдаденост на доноса.
освен че ще излизат гей афери, педофилски скандали.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Chona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #26 -: Януари 20, 2012, 19:05:40 pm »
Добре, това е провокативна терапия, въпроса е каква е целта на терапията?
Дали дължим уважение към българската православна църква, първо тя е българска, второ тя е православна. И трето това не в въпрос на дълг, вярата въпрос на дълг ли е?
p.s. Вярата е въпрос на дълг в един други общества, които на мен не ми допадат.
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 19:09:55 pm от Chona »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #27 -: Януари 20, 2012, 19:27:18 pm »
Умерено вярващ съм, но нито уважавам религията, нито приносителката и - църквата. Те сами си се докараха до падението, което са. Не само българската църква, а всички. Самата църква е нарицателно на алчност, извращения, педофилия, гей скандали и пр. Е, ние ли сме виновни за това. НЕ!!! Мислите ли, че някога, да речем след 100 години, тази ''институция'' и религиите ще изчезнат :-X.......
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #28 -: Януари 20, 2012, 19:54:41 pm »
Ако изчезнат религиите, кое тогава ще е "опиум" за народите? :)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Не дължим уважение на Църквата
« Отговор #29 -: Януари 20, 2012, 20:09:05 pm »
Това може да е важело по времето на маркс, но сега не важи :nea:. Никакъв опиум не ни е. Сега езотериката е опиума на масите.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27