Автор Тема: Какво четеш в момента?  (Прочетена 68608 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Re: Какво четеш в момента?
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2005, 18:17:57 pm »
В момента чета една справка за шефката:)

Иначе "Господаря на Светлината" на Зелазни:) Култова книга. Имам я от 1993 и я чета всяка година по 1 път:)

Хор кажи им за книгата бре ::)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Какво четеш в момента?
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2005, 18:06:51 pm »
Ами... казвам им :P

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Какво четеш в момента?
« Отговор #32 -: Ноември 14, 2005, 09:57:29 am »
А някой чел ли е "Многоизмерният скок в края на времето"?Кавете си мнението за нея.Аз лично доста и се изкефих
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Какво четеш в момента?
« Отговор #33 -: Ноември 14, 2005, 15:23:58 pm »
Alien, pls прати и на мен един Терзийски!
а от споменатата поредица на Аратрон препоръчвам "Космосът на душата", и "Единствената планета на избора"
не всичко от посланията е фейк, Хорус, братче - осъзнай се!
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Какво четеш в момента?
« Отговор #34 -: Ноември 14, 2005, 17:42:30 pm »
А ultrafutur ти не си ли я чел на Терзийски ? Ок щи я пратя  :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #35 -: Декември 18, 2005, 21:44:50 pm »
прочетох Бунтът на Роботите...
страхотна е!! толкова вдъхновение блика от нея, че няма как да не се фпечатлиш...
цитат:
"В светлината на променящото се съзнание виждам как чувствителните непредубедени мюсюлмюни, евреи, християни, и други ще отхвърлят догмите на всички религии.Те ще започнат да мислят самостоятелно и ще изискват свобода на мисълта и изразяването.Призовете своя кураж, вие, мислители от Църквата, и надигнете глас! Религиозните роботи също трябва да въстанат. Екстремистите ще реагират на това предизвикателство, като създадат потенциални възможности за конфликт.Обработените фанатици, които ще бъдат още по-объркани от засилващите се вибрации, могат да прибягнат до насилие и инквизиция в опит да наложат своята воля. Ще се правят опити да се представят катаклизмите на прехода, включително времето и геологичните явления, като Божие наказание за човешката раса, която не се държи както той й казва...Това ще успее само при малцина и онези които се страхуват от ставащото, но не искат да поемат отговорността за своите собствени действия и мисли, ще се обърнат временно към тези религии. Вярвам че Братството и учените от подземните бази могат да използват своята "Уолт Дисни" технология, за да проектират илюзии за невиждани религиозни чудеса, които да внушават, че Второто пришествие предстои и че хората трябва да се разкаят...."
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #36 -: Декември 18, 2005, 23:07:08 pm »
В тази връзка как ще коментирате представянето на Господ в Библията като главен гневен съдник на хората за техните грехове че им праща по 7 язви и прочие. Ако това е единствения Бог творец и над него няма никой си таковало таковата  ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #37 -: Декември 18, 2005, 23:25:39 pm »
Аз и досега не разбирам,защо според Библията Исус Христос е Господ-Бог ? Според мен Господ е само един и това е Творецът на всичко, но не е Исус.И съденето не мога да го приема по този начин. Всеки е съдник сам на себе си.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #38 -: Декември 18, 2005, 23:26:39 pm »
Господ в библията,както споменах някъде другаде е демонина същност-имаме жестокото държаен,убийствата и развращенията и най-важното и класическото за демоните-сключването на пакт. Освен това цялата енигматичност около името му-"Аз съм този,които съм" говори че най-вероятно се крие,защото биха могли да го разпознаят.
 В книгата "боговете на новото хилядолетие" имаше доста интересна теза-че всъщност е стария бог на гръмотевиците,искащ да създаде ново общество(нещо от тоя род беше)
 
 Ицко е просто голям пророк и нищо повече.Уважавам го за това и харесвам учението му,но бог той не е.Пък и там с тея еврейски секти е била доста объркана работа-в някой от тях са смятали че лидерът им е месията.Така са смятали и за Йоан.Така е било и в сектата на Назореите,чиито член е бил Иисус,няма град Назарет,so get over it.
« Последна редакция: Декември 18, 2005, 23:29:36 pm от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #39 -: Декември 19, 2005, 12:37:00 pm »
Трябва да се разбере, че между Стар и Нов завет няма нищо общо. Едното не е продължение на другото... Не пише "ту би континиу" на гърба на Стария завет, нали? Едното е на юдеите, другото е на така наречените христяни. И двете са редактирани доволно много...
Богът, който ще излее огъня си е Йехова - демон-ануннак. Алфорд пише, че е Ишкур - богът на гръмотевицата. "Божиите" заповеди са дадени от друг май...

Gil-Galadh, събуди се.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #40 -: Декември 19, 2005, 13:36:35 pm »
Е да де ама тва за язвите и наказанията си е баш в Новия Завет

А когато сне петия печат, видях под жертвеника душите на закланите за словото Божие и за свидетелството, що имаха;
10. и викаха с висок глас, думайки: докога, Владико Светий и Истинний, не ще съдиш и не ще отмъстяваш за нашата кръв на ония, които живеят на земята?

От устата Му излизаше остър меч, за да поразява с него народите; Той ще ги пасе с железен жезъл и ще тъпче винения лин на яростта и гнева на Бога Вседържителя.


И от престола излезе глас, който казваше: хвалете нашия Бог всички Негови раби(Тва раби няма ти на предтавя как ме дразни щото ми бие на РОБИ) и вие, които Му се боите, малки и големи.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #41 -: Декември 19, 2005, 13:38:51 pm »
Това е от добавените неща ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #42 -: Декември 19, 2005, 13:47:51 pm »
Gil-Galadh, събуди се.
Какво имаш предвид тука?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #43 -: Декември 19, 2005, 13:48:11 pm »
От устата Му излизаше остър меч

Това ми прилича на змия:)
Хор, ти откъде знаеш кое е добавено и кое не бре брат:)?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво четеш в момента?
« Отговор #44 -: Декември 19, 2005, 13:50:13 pm »
ХАХА  Хорус братче,  то в целия завет гъмжи от такива неща и ако приемем че има добавени и съоветно махнати пасажи, то напрактика нищо свястно не остава. Изобщо главно се насажда страх.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27