Конспирации > Български конспирации

Тунели, бункери и подземия в Пловдив

<< < (2/3) > >>

Мартин:
Здравейте,
Днес бях в пещерата на младежкия хълм и на голямата стара къща в стария град.
 Пещерата се намира на 50м от козела. Ние тръгнахме по дясната пътечка и после гледахме за отвор в скалите в обратната посока. Отворът е малък, но спокойно може човек да влезне с патешко ходене. Вътре е много тъмно (бяхме с фенерче и три телефона, но едвам виждахме къде стъпваме). В другия край на пещерата има малка дупчица, която явно преди е била част от втори отвор. Не беше кой знае колко мръсно, имаше доста бутилки от алкохол и явно някой си спретва купончета там. Като цяло беше интересно да се види и ми хареса.
 После решихме да търсим бункери на Альоша, обиколихме го от всичките му страни, минахме през сумати пътечки, но не ги намерихме, затова нека, ако някой знае нещо, дори някаква насока, нека каже. Виждал съм и в друг форум снимки на един голям бункер там, но не пише къде точно се намира. Знам, че тепетата били, като швейцарско сирене.
 Старата сграда мисля, че всеки я знае. Точно над тунела е, до Античния театър. Когато стигнете до Античния театър, продължете по стълбите нагоре и след около 30м ще Ви е от дясната страна. Има една крехка оградка, която може много лесно да се прескочи. След, като я прескочите сте в двора. Първо ще си помислите, че няма начин да влезнете, защото е с заварени решетки, но ако се огледате, ще видите, че долу вдясно има малко наклонче. Там е входа. Означен е със червена стрелка. Къщата е на 4 нива. Има асансъорна шахта, няколко места със стълби за нахоре и надолу и страшно много прозорци. Цялата е обрисувана със спрей. Всеки етаж е по около 4-5 метра височина. Има по 5 стаи и една огромна (около 70кв.м. и в центъра й има нещо, като сцена), от която се влиза в другите на всеки етаж. По-интересно е ,обаче това, че на най-долния етаж, вдясната стая,  има огромна скала, по която дори може да се покатериш. Също така в тази стая има нещо, като дупка (огромен квадрат), който също е стая, но ако слезнеш, не е сигурно дали ще може да се набереш и да се качиш пак горе, така че незнам дали има още стаи долу или дори още нива.
 Снимки по-късно!

Мартин:
Айде де, никой ли не иска да каже нещо по въпроса? :bad: Моля, ако някой знае да каже нещо по-въпроса, дори и да е само насока, или каквото и да е!

dalagg:

[/quote]
--- Цитат на: Мартин в Февруари 10, 2019, 15:16:13 pm ---
 После решихме да търсим бункери на Альоша, обиколихме го от всичките му страни, минахме през сумати пътечки, но не ги намерихме, затова нека, ако някой знае нещо, дори някаква насока, нека каже. Виждал съм и в друг форум снимки на един голям бункер там, но не пише къде точно се намира. Знам, че тепетата били, като швейцарско сирене.
 

--- Край на цитат ---
Входа на бункера на Альоша се намира зад паметника на Левски. Тръгвате вляво от паметника и след около 15-20 метра вдясно има обрасла с храсти просека. След 20-тина метра по нея е входа.
Има и един тунел за служебни помещения зад гърба на Альоша.

Мартин:
Страшно много ти благодаря приятелъо, вече си мислех, че никой не иска да сподели това, което знае, но ето, че съм грешал! А ще може ли да обясниш къде по-точно се намира секретния тунел и как се влиза (ако може изобщо). И пак ти казвам, че много ти благодаря за отделеното време и информация!

dalagg:
Зад гърба на паметника има едни езерца - били са пълни с вода навремето.Вляво от тях, като си с груб към паметника има стълби. Слизаш по тях към терасата и вляво е входа.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия