Автор Тема: Български глас в "Baraka"  (Прочетена 23653 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Български глас в "Baraka"
« -: Януари 14, 2006, 15:22:49 pm »
Български глас в Холивуд

Мария озвучи филма "Барака", предизвиква фурор с бостънската група The 3 Kings, разказва сп. "Грация"

13.01.2006



28-годишната българка Мария Алексиева е гласът, който звучи в саундтрака на нашумелия филм "Барака". Младата певица е родена във Видин, а сега довършва специализацията си по оперно пеене в прочутия Бъркли колидж в Бостън. Преподавателят на Мария - Джими Качулия, я чува как се разпява с българска народна песен и я препоръчва на музикалния продуцент на филма "Барака" (документален, заглавието е суфистка дума и означава "присъствие на Божествен дух" - бел.ред.). Така българката се включва в записите на саундтрака. Американските композитори й дават пълна свобода да импровизира в студиото. Мария сама прави вокалите, дори включва няколко православни напева. "Една българска песен е толкова неочаквана и нова, че където и да пея, казват: "Това не е Средна Европа, не е и индийска музика. Какво пееш?". Аз им отговарям, че половината свят си няма и хабер каква е българската музика и колко трудни са ритмите ни, разказва Мария. Тя все повече се увлича да експериментира с български ритми в различни музикални стилове. Изгряващата звезда записа вокалите в новия компактдиск на нашумялата бостънска група The 3 Kings, която участва във фестивали и концерти през миналата година. Благодарение на тези изяви Мария се прочу отвъд океана като "момичето, което прави балканска музика в Бостън". През 2004 г. групата е номинирана за Бостънските музикални награди в раздела "уърлд мюзик". След успеха на "Барака" Мария е канена на големи частни партита и се сприятелява със звезди като Джулиън Мур и Скалата. В края на 2005-а българката се явява на интервю в "Юнивърсъл студио" в Калифорния, където официално й предлагат да започне работа, защото в Холивуд има интерес към българска музика след успеха на саундтраците на "Троя" и "Александър". В Холивуд Мария се убеждава, че да учиш в Бъркли е особена привилегия. Почти във всяко студио, звукозаписна компания или медия българката открива човек, който е завършил колежа:

"Невероятен шанс е. Просто бившите студенти на Бъркли са навсякъде".

Завидна кариера

От 4-годишна Мария свири на пиано, по-късно продължава да пее в православна църква във Видин. На 15 години печели фестивала за българска песен "Златният Орфей", но голямата й страст е оперното пеене. В София участва в майсторските класове на известни оперни педагози. Сред тях е и незабравимата Гена Димитрова. Мария е приета в Бостънската консерватория с пълна стипендия. През последния семестър се премества в Бъркли колидж, където залага повече на джаз и поп музика. Влюбена е и в народната ни музика.

Източник: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=830141

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #1 -: Януари 14, 2006, 15:24:07 pm »
Btw, още като гледах филма за първи път ми се стори, че имаше наши мотиви. Особено в "The Host of Seraphim". Oberon-ски? :)

Eon

  • Гост
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #2 -: Януари 14, 2006, 15:24:50 pm »
еййй
видя го бе! :P
викам айде да не го поствам, че да се изкефи човека

сега остава мадамата отгоре като пътува за ЛА, да стане в самолета и да тръгне да раздава истерични
крясъци и юмруци....

ПС - В Дед Кен Денс има 25 кадър...
и като ги слушаш на обратно има скрити послания...
Муахахахахахахаха :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #3 -: Януари 14, 2006, 15:28:38 pm »
Хахаха :D К'во от т'ва :P Нали са Dead Can Dance ;D ;D ;D :D :D :D

Eon

  • Гост
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #4 -: Януари 14, 2006, 15:32:00 pm »
ми промиват ти мозъка
и ти смъкват вибрацииите в низшия астрал

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #5 -: Януари 14, 2006, 15:34:38 pm »
Ахахаха 8) Кой те накара да мислиш, че има 25 кадър в музиката - хахахаха. Това е в телевизията :D Не в музиката.
Това едно.
Второ, като се съберем, лично аз и Оберон ще те обезкостим зарад тези твърдения - хихихихихи :P :P :P

Eon

  • Гост
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #6 -: Януари 14, 2006, 15:52:14 pm »
имам предвид 25-тия кадър във видеото на концерта им


Пред фактите дори и Глобал Модераторите мълчат...

 8) 8) 8) 8) 8)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #7 -: Януари 14, 2006, 15:55:01 pm »
Аз не виждам факти. Но ти ще видиш как фигурите на Хорус и Оберон се приближават към теб - хахаха :P :P :P

Eon

  • Гост
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #8 -: Януари 14, 2006, 16:00:03 pm »
ок ок

айде стига, че много се отклонихме...
бъзикам се, но като си взема нов комп ще разследвам обещавам!!!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #9 -: Януари 14, 2006, 16:38:52 pm »
И двамата с булката скочихме като чухме българските напеви   :D
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #10 -: Януари 30, 2006, 17:35:46 pm »
Не знаех коя е, но знаех че има нещо наше в Барака:) Да, особено на Host of Seraphim:). Много яко:)))

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #11 -: Януари 30, 2006, 18:46:20 pm »
мене тая ми мяза на 40 годишна а пък соундтрака на Барака е баси бозата - точно като всичко на Умрелите моат да танцувар ... буаааа баси сатанизма лъха от заглавието само, па после хорус на мене ми разправя, че съм бил сатанист или атеист ... слушайте си там подкачащуте умрели и си промивайте кофите
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Oberon

  • Гост
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #12 -: Януари 31, 2006, 11:28:36 am »
Атила, много си зле брат:)))
Слушай се там бозите, и като говорим за истинска музика, не се обаждай неподготвен.:)))

Оберон

Eon

  • Гост
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #13 -: Януари 31, 2006, 11:46:21 am »
Оберонски, като слушахме ДЦД като бяхме у вас
И като се връщахме, жената така се афектира от музиката, че чак почна да я пболи главата.

Изглежда на всеки харесва такава музика каквато му пасва на вибрациите на тялото.
т.е. вибрациите на музиката която обича да слуша и вибрациите на тялото му съвпадат.

Иначе на мене ми харесаха ДЦД. Особено парчетата които наподобяват тези от гладиатор.

Имам предвид този стил...

Поздрави.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Български глас в "Baraka"
« Отговор #14 -: Януари 31, 2006, 11:50:08 am »
стига с това "брат" .. на братсво заприличахме ... а "Умриелитие Моат Да Тинцуват" са сатанисти
Цитат
Murderer!
Man of fire.
Murderer!
I’ve seen the eyes of living dead
...
...

Give me 69 years,
Another season in this hell.
It’s all sex and death as far as I can tell.
...
..
това си е чиста готика ама по-нежна ... мани мани ... а после аз съм слушал боза ... хехехехех


промивайте се и не ми говорете !!!
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
70 Отговора
60303 Прегледи
Последна публикация Ноември 08, 2022, 13:05:52 pm
от paci1
36 Отговора
41336 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2011, 02:16:18 am
от hung
22 Отговора
16973 Прегледи
Последна публикация Октомври 28, 2008, 23:39:18 pm
от Peacekeeper
20 Отговора
13631 Прегледи
Последна публикация Октомври 13, 2010, 20:00:49 pm
от otnesen
43 Отговора
25180 Прегледи
Последна публикация Ноември 05, 2012, 23:28:53 pm
от blade

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27