Специални категории > Съобщения до потребителите

За правописа и чистотата на българския език

<< < (2/10) > >>

H.:

--- Цитат на: Geta в Юни 18, 2008, 15:58:34 pm ---Сложете програма за правопис към приложенията, както е в АБВ. Колкото и грешки да има ще се оправят. Може и приложение Българска Граматика.  ;D
--- Край на цитат ---

Не е в това номера. Ако искахме да се роботизираме - да сме сложили.

cdms:
Това е единственото решение. Истината е че грамотността на младите хора е вного ниска. Правописът е в ужасно състояние. Дори има ТВ водещи, които сричат в ефир. Колкото до сайта трябва или да сложите правописна програма, или да въведете курсове по български език. И в двата случая работата не е на добре. А и във всички български форуми е същото дередже. Другият вариант е да при регистрация да правите граматичен и правописен тест.

Eon:

--- Цитат на: Geta в Юни 18, 2008, 13:41:41 pm ---Има програми за правопис. Няма да е лошо да има и една и към допълнителните опции.

--- Край на цитат ---

Geta, няма смисъл да слагаме програма за правопис. Когато аз съм се учил да пиша, нямаше интернет и програми за правопис.

Сега всичко е дадено наготово на хората, дава им се едва ли не със сребърна лъжичка в устата, а тях пак ги мързи да се научат или да се поинтересуват. Няма смисъл и нужда да се слага такава програма. Който иска сам ще се научи да пише като хората, а се съмнявам някой да я тръгне да я използва.

Mirotvorec:

--- Цитат на: H. в Юни 18, 2008, 14:16:30 pm ---Еон подкрепям те напълно брато, но нещата в случая вървят правопропорционално надолу... Все по-зле става и ще става. В началото редактирах, но после разбрах че няма смисъл.

Предлагам да трием цели мнения ако има по-фрапиращи постове ;D

--- Край на цитат ---
Аз съм ЗА триенето, защото и на мен почва да ми писва от редакции  ;D

Black Adder:
Аз като по-мързелив ползвам ТАЗИ добавка към Firefox-a.
Доста помага  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия