Автор Тема: В мрежите на "Агни-Йога"  (Прочетена 39219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #15 -: Януари 14, 2006, 12:08:02 pm »
Много богове станаха  :)   Няма ли да е по-лесно, ако се каже, че Бог е един-Творецът, а всички останали са много възвишени негови деца ?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #16 -: Януари 14, 2006, 15:09:46 pm »
Една е Богинята-майка и всички са нейни деца :)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #17 -: Януари 17, 2006, 20:47:13 pm »
Ето аз още не довършвам и вие правите грешката ще ви предам нещо което е казал Йов(пророк) които много далбае открива смърта правете си каквито искате изводи
Поздравявам Ricardo за това че не само е намерил Истината но се опитва и да Я опази

firma

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #18 -: Януари 19, 2006, 19:47:18 pm »
Ето аз още не довършвам и вие правите грешката ще ви предам нещо което е казал Йов(пророк) които много далбае открива смърта правете си каквито искате изводи
Поздравявам Ricardo за това че не само е намерил Истината но се опитва и да Я опази

virtual не смятам че съм открил истината.Опивам се да мисля трезво.Форума ми харесва и то много :D :D :D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #19 -: Януари 19, 2006, 20:54:52 pm »
Ето аз още не довършвам и вие правите грешката...
Както казваше един приятел на 3-та ракия - грешки сме, хора правим.   >:(
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #20 -: Януари 19, 2006, 23:01:35 pm »
 ;)

orlinji

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #21 -: Януари 27, 2006, 20:58:58 pm »
Струва ми се че никое учение не може да бъде изцяло добро или изцяло лошо. Във всяка школ аима искрени верни последователи, които носятв себе си Божият Дух! Както иобратното - в най-чистите(поне според нас)школи има хора които само носят маска на ученици, а вътрешно и по делата си са обратното! За Блаватска - определено има връзка с водачите на планетата ни, тези в сянка - можем да съдим дори само по символите! Но колко огромна ценна информация може да бъде извлечена от там... както и от Ани Безант, Ледбитър и прочие, синтзирали Тайната Доктрина в ясен и разбираем вид! Нищо не е такова каквото изглежда - така е! Но ние можем да пресяваме даденото, да извличаме доброто от всичко! Доколкото за Учителите на Блаватска и Рьорихови - дали са Наги(рептилии) или не - не знам - знам само че над двете братства - Бялото и Тъмното - стои трето, което си служи и с двете и засега има нужд и от двете! Казват че злото е като корените на дървото, Доброто като ствола и клоните, а Истината е като цветовете и плодовете! Кои сме ние да съдим и отричаме? Християнството е толкова ценно, колкото и будизма и даоизма, и индуизма, и исляма, и юдеизма, и т.н. Ако имаме широко съзнание, едва ли ще успеем, дори и да се напъваме, да се ограничим в тесните рамки на някоя секта, била тя и нелоша! Исус е прекрасен пророк и мъдрец, но не е ли такъв и Зороастър, и Буда, и Индийските Риши, и Лао Дзе, и т.н. Дали Исус и Христос са едно и също? Исус е тялото, а Христос духът! Може ли този велик Космически дух да се ограничи до една религиозна система? Едва ли! Нима той не живее в сърцата на чистите и стремящи се към Истината хора от цял свят, независимо от религиозното им изповедание или липсата на такова? Аз допускам последното за вярно!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #22 -: Януари 28, 2006, 09:46:47 am »
orlinji    И аз от доста време си правя  такива изводи че нещата меко казано никак не са добре обяснени и очевидно има сериозна причина затова.  Ето ти споменаваш за евентуално по-висша ейрархия която стои над  тъмните и светлите и  аз също имам подобни мисли но понеже нямам информация вече нещата мога да ги разглеждам само от интуитивна и спекулационна гледна точка. Кой какви игри играе във Вселената и какъв му е интереса е трудно да се каже - има и много двойни агенти! Всичките тези учения имат някаква определена цел - да се вземе едно ниво по-нагоре, но докъде водят е доста мъгливо! Единствено си мисля че каквато и "война" или вражда да съществува в по-горните йерархии (ако допуснем че има такива конфликти защото според някои материали там цари само пълна любов") тези евентуални конфликти са за повече информация и контрол над информацията! И дори този който се смята за най висш т.е Бог и той в един момент осъзнава че над него стои нещо по-голямо. Ефекта на матрьошката ! Аз и друг път съм писал за  него . А възможно ли е да няма край ? Да не свършват матрьошките ? Все въпроси на които с тези ограничени сетива няма как да си отговорим.
« Последна редакция: Януари 29, 2006, 06:40:02 am от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #23 -: Януари 28, 2006, 15:19:49 pm »
Наричат се Балансьори. Те нямат страна. Само балансират едната да не унищожи напълно другата.

Oberon

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #24 -: Януари 30, 2006, 15:12:24 pm »
Аз съм от тях.

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #25 -: Януари 30, 2006, 19:38:06 pm »
или си добър или си лош това е.
По първообраз или както искате го наречете хората са закърмени от доброто.ЗАЩО?
защото си представете ако човек произлезе от злото то просто няма да просъществува, защото в основата си ще има само завист,недоверие,алчност и още, и още саморазрушителни качества
Ако първообраза е доброто то ще може да осигури всичко за да се създаде и съхрани първообраза.
ролята на злото е подривна дейност

viryska

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #26 -: Януари 31, 2006, 13:45:39 pm »
Ето аз още не довършвам и вие правите грешката ще ви предам нещо което е казал Йов(пророк) които много далбае открива смърта правете си каквито искате изводи
Поздравявам Ricardo за това че не само е намерил Истината но се опитва и да Я опази
От момента в който се родим,най-сигурното нещо е,че все някога ще умрем.Не виждам защо плашиш гаргите със смърт.Ще дълбая,колкото и както ми е писано и не ме е страх,ще поема своята отговорност. :)Теб страх ли те е от смърта?Не е ли това прекалена привързаност към земното,към материалното?

Oberon

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #27 -: Януари 31, 2006, 14:15:56 pm »
Всеки го е страх от смъртта. Код.
Идеята е да не се самоубиваме, щото така се губи от месото :)
Затова ти натрапват, че самоубийството  е грях, а тя не е.

Оберон

viryska

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #28 -: Януари 31, 2006, 14:43:04 pm »
Тъй де,от какво да ме е страх?Всички ще умрем,нали?Сега нямам намерение да треперя до края на живота си.Като ми дойде времето,ще мра и това е,но няма да се крия като мишка дотогава :)

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #29 -: Февруари 01, 2006, 17:40:46 pm »
няма се предвид замната viryska.
Oberon заради друго  самообийството е грях. то е грях защото това показва, че не можеш да отцениш това което ти е дадено.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8637 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42656 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16806 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12944 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
11812 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27