Автор Тема: Пропастта между поколенията  (Прочетена 21972 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #30 -: Октомври 30, 2009, 12:12:58 pm »
"Око за око зъб за зъб"... ;D до там.
За Бога всички са равни колегия по форум...Сега да кажем,или изясним причините поради които човек се прави,но те(тя) може да са страшно много или адски малко.Затова има психолози психиатри медиуми и др. вещи и не до там вещи лица занимаващи се диагностика на кармата т.н закони.
 Спред мен има два вида хора такива които се правят и такива които не се правят. Едните носят лъжата и всички нейни рожби другите носят истината с нейните добродетелите от които е съставена. Но в един момент те могат да си сменят местата това е цялата работа и опира до там, Или обичаш живота си или го мразиш. И двата варианта са рискови Но Бог ви обича таквива каквито сте.Всеки сам да рашава за себе си. Но това е положението явно за да се стигне до смирението и прошката трябва първо да пострадаш било то в духовен, физичски или както искате го наречете план. :-*

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #31 -: Октомври 30, 2009, 13:22:58 pm »
Гален, сложил съм "виделият истината" в кавички, защото цитирах изказване една позиция преди моето, където ставаше дума за евентуалния човек, видял истината.
Тъй като интерпретирах този образ в мой сюжет, го сложих в кавички.Иначе разбирам стремежа ти да търсиш под вола теле, затова ще ти помогна да се откажеш и за останалото.

Ако не си забелязал, аз визирам една тясна група хора, които ЗНАЯ че мислят по този начин, и които се опитвам да достигна с тези теми и с всичко, което пиша.Защото ЗНАЯ, че това се мисли от не един, но никой не го написва, защото "сякаш не всичко е измислено" и аз искам да дам надежда на тези хора, като им покажа, че не са сами в мислите си, нито в действията си, нито в представите си и искам да ги окуража да продължат да вярват на себе си, мислейки в тази посока, въпреки трудностите, които хора като теб създават.

Бъди сигурен, че ако исках да кажа нещо на теб, щях да се обърна към теб лично, тъй като очевидно не си сред аудиторията, която целя.Така че, както казах и преди, ако обичаш, не се бъркай, ти и всичките флудери, които сте се навъдили напоследък, в чуждите съдби, тоест - престанете да си предлагате стоката в теми, които явно не са по вашите разбирания(надявам се, че наистина ще се намерят теми, които да разбирате и да четете от този форум, вместо да си дървите бастуните).


fishbone
, напомняш ми за нещо важно, на което си заслужава да се обърне внимание.

В безмерния си спамърски талант(мисля, че не само аз мога да те похваля) развиваш дяла от пропагандата, занимаващ се с осмиване(или лъже-анализиране) на автора на дадена информация.Правиш го несъзнателно, защото това лесно се научава, когато гледаш много телевизия и когато четеш много неподходяща литература.Може би ще ти е интересно да прочетеш "Окована свобода" на д-р Атанас Гълъбов, където цялата материя на пропагандата е подробно разгледана по методи.
Не за друго, а за да вземеш да разбираш начина си на общуване най-накрая.

Темата ще бъде развита въпреки стабилния отбор спамъри от последно време, просто нямам време за всичко, така че се извинявам на читателите, че в този поуст не говорих по същество.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #32 -: Октомври 30, 2009, 14:11:12 pm »
Спорт-Здраве браво за искренната присъда която ми лепна тами даде крила...Напомняш ми за :) Хитър Петър стискащ буцата сирене.

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #33 -: Октомври 30, 2009, 14:21:14 pm »
Тъй като никой друг освен Спорт-Здраве4 не е на такова духовно равнище и никой друг не може да разбере и осмисли "истините", които той говори. Аз предлагам, да спрем да пишем в този форум защото явно всичко казано от 'нас' е СПАМ и не сме достойни да пишем по каквато и да било тема  където вече се е изказал Спорт-Здраве4!

 :yes: :yes: :yes:


п.с. ако модераторите преценят могат да изтрият този поуст.

« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 14:22:52 pm от Unlock_the_Light »
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #34 -: Октомври 30, 2009, 14:26:41 pm »
Нищо не онагледява така фрапантно пропастта между поколенията, колкото коментарите в тази тема  :lol:  :drinks:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #35 -: Октомври 30, 2009, 14:46:28 pm »
там е работата, че когато някои хора имат пропаст между тях и целия останал човешки свят слагат етикет на това "пропаст между поколенията"

И защо? (би си задал някой, който мисли)

Ами много просто. Единственото качество на въпросния индивид е това, че е млад. Това е единственото, което го отличава от повечето останали.
И затова и си мисли, че това е причината да съществува такава пропаст между него и останалия свят.
Т.е. когато човек не иска да погледне истината в очите и все търси вината в другите и 'изнамира' добри качества у себе си (като преходната си младост, като няма друго какво) е налице горното.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #36 -: Октомври 30, 2009, 15:45:32 pm »

Гален,....., въпреки трудностите, които хора като теб създават.

Я кажи какво правя лично аз, какви трудности създавам, а не ме слагай в общият кюп?!
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 15:51:29 pm от Гален »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #37 -: Октомври 30, 2009, 17:41:51 pm »
Например това: "Очевидно и доброволно капитулиране от мислене, когато аргументите са съкрушителни за възприетата теза."
Колко пъти сме спорили с теб за национализма, и колко пъти при представянето на моята логика с нормални изречения ти се отказваш от дискусия, за да се предпазиш от правене на собствен извод, за да останеш в комфортната си зона? Сам ги преброй!
Така се поддържа едно статукво в общоприетите концепции.И подобни застои(когато личността е готова да ги надмогне, но се отказва) влияе на цялата интелектуална атмосфера по въпроса.
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 21:26:02 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #38 -: Октомври 30, 2009, 21:47:31 pm »
"Чавдарчето учтиво поздравява, то възрастните хора уважава."
Повтаряли сме го като мантра и май сме безнадежно заразени с вируса.
Мен ме дразни, когато едно поколение изисква уважение от друго поколение само на база възраст. И заради това, че е в изгодната позиция на възпитател. Защо да не възпита така както на него ще му е угодно? Лично аз съм безнадежно заразена "да уважавам", но поне се надявам да не заразя поколението, което ще възпитам.[/color]
       Зарази ги, да уважаваш възрастните значи да уважаваш собственото си бъдеще!  Когато бях на вашите години не се разбирах с баща си и майка си, бях много своенравен, просто див. След време когато се родиха децата и отговорностите започнаха да ме притискат осъзнах какво съм причинявал на близките си. Даже веднъж когато синът ми не се прибра една вечер (беше 22 годишен) побеснях, а баща ми ме попита ехидно "Знаеш ли как съм чуствал когато изчезваше за седмици?"  Това което ви дразни във възрастните сега ще започнете да го осъзнавате след време. Невъзможно е да расъждаваш като майка си докато не извървиш нейният път от отговорности. И бъди сигурна, ще дойде време когато ще започнеш да я цитираш.   

      Но не съм съгласна, че реакцията на хората е различна за различните поколения. Тука става върпос по-скоро за широкосроенност отколкото за години.  Точно така е!!! Човек е остарял спре ли да мечтае, дакато мечтаеш староста ще стои на дистанция!!  Мечтай си и не остарявай!
      Ако проявяваш различност, еднаквите те сочат с пръст, за да те накарат да спреш да си различен. Метода е ефективен за съжеление.
Ето вие 20+годишни смятате нас 50-60+ годишните за еднакви (посивяла тропаща с профсъюзни зъби безформена маса), за нас вие също сте еднакви, защото това което преживявате на нас ни е познато и затова скучно. Този стандартен стереотип съществува от когато свят светува и не можем да го променим докато не пожелаем това Например - веднъж сбърках в приценката за теб извиних ти се, ти замълча високомерно, а истинското различно е когато поколенията се разбират!!
     С уважение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #39 -: Октомври 30, 2009, 22:27:01 pm »
Добре казано.Нека го перефразирам, за да го разбере още по-широка аудитория.

В лицето на младите виждате младежта, която вие самите сте възпитали.Младежта, която е еднородна маса(като вас самите), носеща вашия собствен психо-патоген и повтаряща вашите младини.Това е, което казваш, нали?


Аз не говоря за тези хора, аз ги считам за едни от вас в ранен стадии на мутация.Подобни дори вече са спамили по тази тема.


За да започнем наистина да обсъждаме какво да правим(обръщам се към нормалните хора), трябва първо да си подредим фигурите на дъската и това се опитвам да направя с тази тема.Да подредим фигурите, да се видят отборите и тогава да започнем да дискутираме.За което мисля, че сме готови.


П.П.
mitko, също така имай предвид, че аз не философствам като теб в момента, защото съм изложил тезата си с факти и аргументи според познанията ми в раздел Езотерика.Разбираемо е защо спамърите избягват атмосферата на конкретика там и избират атмосферата на привидна неточност тук.Но аз мисля, че се изказах достатъчно ясно в двете теми и ако твърдиш, че греша, моля, коментирай написаното в Езотерика, тема "Старостта".Надявам се да спазиш конкретния дух на точност и терминологичност, за да се разбира какво искаш да кажеш и за да са отчетливи аргументите ти.







Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #40 -: Октомври 30, 2009, 23:49:35 pm »
Iris, аз никъде не казвам, че не трябва да се уважават хората. Против съм, когато трябва да се уважават заради годините им. И това поставя пропаст м/у поколенията. По-младите не се чувстват равни и младостта се бунтува срещу тези мерки за подчинение. Иначе това уважение, за което говориш ти, е следствие от любовта към хората и няма нищо общо с другото, което е набивано в главите ни. Не мисля, че уважението към възрастните ще доведе до там. По скоро завета на Един, който ни е казал "Обичайте се един другиму, както Аз ви обикнах".

Цитат
Ако проявяваш различност, еднаквите те сочат с пръст, за да те накарат да спреш да си различен.
mitko, Под еднакви изобщо не визирам хората от едно поколение. Казах го малко по - горе, че мисля, че не може да се съди по възраст. Аз имам приятели от всички поколения и си мисля, че дори и пропастта м/у поколенията зависи от конкретните хора и не може да се генерализира.
Незнам и кога си ми се извинявал и аз съм замълчала високомерно. Малко тежко обвинение, което по принцип не ми пречи, но не е добре да се раздават кфалификации така. :flag_of_truce:

Иначе искам да обясня кой вид задължително "уважение" ме дразни. Да речем човека Х според действащия модел в обществото и според собствените си природни нужни "решава" /слагам го в кавички защото това не е решение, а резултат от размножителна програма/ да си роди дете, за да си осмисли живота. И всичко е супер той става родител най-важния човек в живота на детето си, то е малко и безпомощно, той е голям и силен. Но идва време, когато детето пораства и вече не е толкова безпомощно и човека Х вече не е най- важния човек в живота му. Живота на Х отново губи смисъл и той почва да се нуждае детето му да го уважава и да му е благодарно, за това, че го е отгледал. "Аз заради тебе цял живот съм работил", "Аз съм те отгледал", "Аз съм те направил човек". Като всъщност той не го е направил заради детето си, а заради се себе си - за да има смисъл живота му, за да се чувства голям и силен.
Държа да подчертая, преди да сте скочили всички, че не съм против отглеждането на деца, нито уважението към родителите. Против съм против безмозъчното подчиняване на модели и опити са осмисляне на живота, за сметка на друг безмощен живот.
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 00:12:05 am от eli »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #41 -: Октомври 31, 2009, 00:06:12 am »
Публикувана от: Спорт-Здраве4


Нещо повече - влиянието на съзнанието е заразно.Концепциите, възприети от съзнанието, имат тенденцията да се разпростират върху съседните съзнания и така да се подсилват.

Не сте съгласни? Знаете ли, че ако поставите дюля между круши, дюлята ще узрее почти 5 пъти по-бързо, отколкото ако е поставена далече от крушите? А знаете ли, че дюлята няма да узрее навреме(няма да узрее според научно предвидения срок), ако е поставена сред други дюли?
Нима не знаете, че който общува с възрастни, расте по-бързо на акъл и който общува с деца, си остава дете.
   
     Привет,
     След този цитат на Спорта не ми остава нищо друго освен да гледам много много учудено!  
     Ето езотериката доказва необходимоста от нас възрастните!!!! Възползвайте се младежи!!! Забележете това го казва Спорт-Здраве4
     С уважение към обективноста на Спорта!  
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 00:25:45 am от H. »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #42 -: Октомври 31, 2009, 01:13:15 am »
Iris, аз никъде не казвам, че не трябва да се уважават хората. Против съм, когато трябва да се уважават заради годините им. И това поставя пропаст м/у поколенията. По-младите не се чувстват равни и младостта се бунтува срещу тези мерки за подчинение. Иначе това уважение, за което говориш ти, е следствие от любовта към хората и няма нищо общо с другото, което е набивано в главите ни. Не мисля, че уважението към възрастните ще доведе до там. По скоро завета на Един, който ни е казал "Обичайте се един другиму, както Аз ви обикнах".

Цитат
Ако проявяваш различност, еднаквите те сочат с пръст, за да те накарат да спреш да си различен.
mitko, Под еднакви изобщо не визирам хората от едно поколение. Казах го малко по - горе, че мисля, че не може да се съди по възраст. Аз имам приятели от всички поколения и си мисля, че дори и пропастта м/у поколенията зависи от конкретните хора и не може да се генерализира.
Незнам и кога си ми се извинявал и аз съм замълчала високомерно. Малко тежко обвинение, което по принцип не ми пречи, но не е добре да се раздават кфалификации така. :flag_of_truce:

Иначе искам да обясня кой вид задължително "уважение" ме дразни. Да речем човека Х според действащия модел в обществото и според собствените си природни нужни "решава" /слагам го в кавички защото това не е решение, а резултат от размножителна програма/ да си роди дете, за да си осмисли живота. И всичко е супер той става родител най-важния човек в живота на детето си, то е малко и безпомощно, той е голям и силен. Но идва време, когато детето пораства и вече не е толкова безпомощно и човека Х вече не е най- важния човек в живота му. Живота на Х отново губи смисъл и той почва да се нуждае детето му да го уважава и да му е благодарно, за това, че го е отгледал. "Аз заради тебе цял живот съм работил", "Аз съм те отгледал", "Аз съм те направил човек". Като всъщност той не го е направил заради детето си, а заради се себе си - за да има смисъл живота му, за да се чувства голям и силен.
Държа да подчертая, преди да сте скочили всички, че не съм против отглеждането на деца, нито уважението към родителите. Против съм против безмозъчното подчиняване на модели и опити са осмисляне на живота, за сметка на друг безмощен живот.
Ели, всичко това е хубаво, аз съм съгласен, но къде видя в последните теми някой, който да оспорва точно това, или пък някой, който да го твърди? Ти говориш за някакъв частен случай.

Ако някой някъде има проблем с конкретен възрастен човек, това в никакъв случай не му дава право да генерализира. Нещо, което някои хора с широка ръка правят. Аз лично може също да съм имал проблеми от възрастните навремето, да съм бил ограничаван и тн. Но това си е за мен, не правя от моя проблем световен. Не генерализирам.
Здравето в тия теми съвсем се отлесна, преувеличи и генерализира. Затова и съм против. Може и да има някакви елементи, които са верни, но като цяло тезата му е прибързана и в цялост грешна.
Призовавам всички, като искат да заемат дадена позиция, или да застанат зад някого, да проверяват в цялост нещата, и крайните твърдения, а не да се съгласите с 1-2 очевидни неща и прибързано да си кажете, че изцяло сте "съгласни" с дадено мнение.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #43 -: Октомври 31, 2009, 09:00:41 am »
Ето и моята гледна точка:Ние младежите (от гледна точка на генетиката) сме сбор на еднакъв брой гени от родителите ни и те са ни възпитали по начин ,който са сметнали за добре.На кратко те са ни определили по гени и възпитание така че те нямат от какво да се оплакват.Все едно  аз сам да си избера ел елементи за една платка ,да я   направя и после да я обвинявам нея в това ,че неработи.Елементарно.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #44 -: Октомври 31, 2009, 10:36:19 am »
Tangrata, за съжеление за мен това не е частен случай, защото наблюденията са ми, че масово хората, раждат деца, за да си осмислят живота и после искат тези деца да съм им длъжни... Но дано да не съм права. Иначе аз не заставам зад ничия друга позиция. Просто пиша защо мисля, че се създава пропастта м/у поколенията.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27