Автор Тема: Какво е добро и какво е зло  (Прочетена 37886 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aro

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #120 -: Май 02, 2006, 12:04:12 pm »
Ми да , ето...сам си го каза  :) Ако достатъчно добре познавахме добро и зло нямаше да имаме нужда от непрекъснат контакт с Бог.На нито едно място не съм казала, че не трябва да се стремим към съвършенство, защото точно това трябва, но това не значи, че можем да го постигнем, че можем да станем Богове.Това противоречи на християнското възприемане на нещата.Има само един Бог и това си е - край.Да, можем да станем по-добри, да бъдем по-близо до Бог, но не и богове.Нали знаеш кой си е помислил, че може да бъде Бог и какво е станало с него :)
Не налагам мнението си като абсолютно универсално, даже по-нагоре има един пост, в който накрая съм писала, че това са си мои виждания...или не може да ги изказвам, само ти можеш, че и си прав на всичкото отгоре?Е, това вече не е толерантност :)Никого не спирам.Нали темата е такава - всеки да каже какви са вижданията му, а не да гравитираме върху едно мнение и да сме съгласни всички с него.Всеки си има свой живот и свое виждане за нещата, това съм го разбрала доста отдавна и знам, че това което е добро за мен не е непременно добро за някоя моя приятелка.
Нима след като клетката е част от мен тя е способна да стане като мен?
Освен това от къде знаеш колко религии познавам, какво съм учила и до колко и с кое съм запозната, че да съдиш какво трябва да чета и препрочитам?Не позволявай на суетата ти да говори вместо теб, защото точно това правиш :) , че и се опитваш до поучаваш.
Да Бог е любов и на нито едно място не съм го отрекла.
Мерси за беседата!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #121 -: Май 02, 2006, 15:38:22 pm »
Добро и Зло - две спирали на ДНК.
Ами ако бяха 12?
Колко категории щяха да се измислят?
;)
Говори се,че ние хората сме уникални с притежанието си на Божествената искра и способноста да се самовъзпроизвеждаме.
Това го може ВСЯКО Божие Творение.
Но творенията на Творението не го умеят. Т.е. както помня, възгорделите се решили да покажат, че и те са равни на Създателя си, и че могат да творят.
Но....
Резултата от техните творения не може да се самовъзпроизвежда.
Доста от другите същества, не се самовъзпроизвеждат, а се самосъздават. (И сред тях има хуманоиди)
Това може да е един от критериите за различаване на Сътворците и Разбунтувалите се.
Т.е. на Доброто и Злото. (колкото и относитъелни да са тези понятия)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #122 -: Май 02, 2006, 17:25:36 pm »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #123 -: Май 02, 2006, 17:32:19 pm »
FlyDragon, ти наркоман ли си? Бла бла а?

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #124 -: Май 02, 2006, 17:46:23 pm »


хора имам само един въпрос -  от толкова много теми в този форум , толкова ли не разбрахте че Религията е измишлъотина и че Бог не съществува?
Елементарен човек!

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #125 -: Май 02, 2006, 17:51:34 pm »
Религията - да, но Бог...има хора които са се докосвали до Божественото, недей да пишеш така неподготвен:))) Прочети малко какво казват Ламите, те за мен са истинските духовници сега...
« Последна редакция: Май 03, 2006, 17:24:52 pm от Horus »

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #126 -: Май 02, 2006, 18:01:23 pm »
Религията - да, но Бог...има хора които са се докосвали до Божественото, недей да пишеш така неподготвен:))) Прочети малко какво казват Ламите, те за мен са истинските духовници сега...

'сега......" а утре? да не бъдат други? Който иска да вярва в Бог , просто си го търси под една или друга форма , защото така му изнася .. ;) Щом отричаш Религията , отричаи и Бог тъй като той е центъра и.
« Последна редакция: Май 03, 2006, 17:26:59 pm от Horus »
Елементарен човек!

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #127 -: Май 02, 2006, 18:10:09 pm »
А ти след толкова теми не разбра ли, че религията и Бога са 2 съвсем различни неща? кво се прайш на мотика? Това, че се използва божественото за гадни човешки стремежи....оф, както и да е, ти си знаеш, нямам нерви вече...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #128 -: Май 02, 2006, 21:51:33 pm »
аз също до голяма степен отричам религията,но Боговете са друга бира...ВЪпреки че религията експлоатира божественото не тя го е създала.Има си неща отвъд нея
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

aro

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #129 -: Май 03, 2006, 09:00:13 am »
@flyDragon, мерси за отношението и вообще за констатацията,че съм някъде долу и повличам останалите с мен.За това, че успя да ме опознаеш от няколко писаници и стигна до заключение.
Тъй като доста време съм учила история на религиите - още от гимназията, знам какво говоря.Дори и да не съм права, дори и да не ти харесва - така усещам нещата със сърцето си, а това е много важно за мен.
Човек еволюира и не съм застрахована от това, за в бъдеще да достигна до друг поглед върху нещата.
И наистина не ми харесва високомерното ти отношение, но никога няма да стигна до извода, че ти си долу, а аз някъде горе и те превъзхождам с нещо.Няма как да стигна до подобно заключение, защото виждам колко много грешки съм способна да направя за минимум време, в колко много заблуди мога да  изпадна и т.н.Явно ти не го правиш.Искрено ти се възхищавам ако е така.
Да, бла-бла-бла...

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #130 -: Май 03, 2006, 10:25:07 am »
aro х 10, най-после! А сега да оставим собствената ни личност, способна на безброй грешки за минута. Да оставим тази личност и ДА СЕ ВГЛЕДАМЕ В НЕБЕСАТА!... flyDragon може би е високомерен и заслужава за това някоя жаба да го налапа и да си отиде долу в тинята, за да храносмила сребристите му крилца. Но небесата... Небесата, към които човекът винаги се е устремявал! Небесата, които му изпратиха дори Единородния, за да бъде човекът образа и подобието на Оногова, Който го е създал и го е пожелал равен на Себе Си!... Тези небеса, aro, тези небеса!...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #131 -: Май 03, 2006, 10:47:36 am »
flyDragon сигурен ли си че не те хваща Мориелизма.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #132 -: Май 03, 2006, 17:13:33 pm »
...да ме хваща какво?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

aro

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #133 -: Май 04, 2006, 07:01:19 am »
Имам чувството, че далеч не разбра (по-скоро не поиска да разбереш) какво точно исках да ти кажа, но няма значение.И съм на мнението, че не можем да оставим собствената си личност, защото именно тя е пътят към усъвършенстване, но както и да е, в нов безсмислен спор не ми се влиза. ;)
« Последна редакция: Май 04, 2006, 08:19:19 am от aro »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #134 -: Май 04, 2006, 10:11:12 am »
Да, да, аро, виждам, че по чудесен начин съчетаваш скромността с непреодолимото желание да впишеш името си като последен говорил в темата за Доброто и Злото!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27