Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 466050 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #315 -: Май 30, 2009, 14:51:09 pm »
Франция планира задължителна ваксинация срещу свински грип през есента :o :o :o

30 май 2009 | 14:26 | Агенция "Фокус"

Париж. Френското правителство възнамерява да започне кампания за ваксинация срещу грип A (H1N1) през есента, която ще възлезе на стойност 1 милиард евро, предаде Ройтерс.
Инициативата ще започне през есента и ще продължи 3 месеца, а френските власти подчертаха задължителния характер на кампанията. За тази цел Франция ще направи поръчка за 100 милиона ваксини срещу свински грип на стойност 1 милиард евро.


Искам да попитам тези които в темата подкрепят и насърчават ваксинирането дали считат че това горното се прави щото се мисли за "здравето" на хората или има нещо гнило ? Поне сериозната финансова изгода за някои "производители" не виждам как ще я отречете!

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:Ваксини
« Отговор #316 -: Май 30, 2009, 15:42:02 pm »

Искам да попитам тези които в темата подкрепят и насърчават ваксинирането дали считат че това горното се прави щото се мисли за "здравето" на хората или има нещо гнило ?


Естествено ще ти отговорят, че няма нищо гнило, защото съзнателно или несъзнателно слугуват на мафията...

Протестирам срещу тази несправедливост само французите да бъдат облагодетелствани с тази екстра!
Дали Елита ще се смили и няма да поръча световна ваксинация? :)

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Ваксини
« Отговор #317 -: Май 30, 2009, 20:20:10 pm »
д-р Атанас Гълъбов -
Световната конспирация срещу здравето

http://www.bg.yosif.net/med/index.htm
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен ge0rg1_2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Ваксини
« Отговор #318 -: Май 31, 2009, 18:57:02 pm »
ВАКСИНИТЕ И БАВНАТА МЕДИЦИНА (НЕ СПЕШНИТЕ СЛУЧАИ) Е ПОЖЕЛАТЕЛНО ДА НЕ БЪДАТ ПОЛЗВАНИ...

СПЕШНАТА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ Е ЕДИНСТВЕНАТА, КОЯТО СЕ СТРЕМИ ДА ПОМОГНЕ, ЗА ДА МОЖЕ ДА НЕ УМРЕМ И ДА ПОЛЗВАМЕ СЛЕД ТОВА "НУЖНИТЕ" НИ МЕДИКАМЕНТИ ДЪЛГИ И "ЩАСТЛИВИ" ГОДИНИ И ДА ИМ ПЪЛНИМ ГУШИТЕ С НАШИТЕ ПАРИЧКИ

БОЛЕСТИТЕ, КОИТО СА ТЪЙ НАРЕЧЕНИ: НЕИЗЛЕЧИМИ, ПРОСТО ЩЕ СИ ОСТАНАТ ТАКИВА... ДОРИ ДА СЕ НАМЕРИ НАЧИН ДА СЕ ИЗЛЕКУВАШ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ, НЯМА ДА БЪДЕ ПУСНАТ В "УПОТРЕБА"...

МЕДИЦИНАТА Е КАТО ПЕТРОЛНИЯ БИЗНЕС - АКО НАПРАВИШ ДВИГАТЕЛ, ДВИЖЕЩ СЕ НА ВОДА (ЗАЩОТО Е ИЗМИСЛЕН ТАКЪВ ДВИГАТЕЛ, НО НЕ БАШ С ЧИСТА ВОДА) ВЕДНАГА ЩЕ БЪДЕШ УБИТ И ПРОЕКТЪТ ТИ - ЗАБРАВЕН, ЗАЩОТО ЩЕ РАЗБИЕ НА ПУХ И ПРАХ БИЗНЕСЪТ С ТЪЙ СКЪПИЯ ПЕТРОЛ

АКО СЕ НАМЕРИ МОМЕНТАЛЕН ЛЕК ЗА НЕЛЕЧИМИТЕ БОЛЕСТИ, С КОИТО (КАКТО КАЗВАТ ЛЕКАРИТЕ) "МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ И ДЕСЕТИЛЕТИЯ АКО ПИЕШ ЛЕКАРСТВА", ТО ТОЙ ЩЕ БЪДЕ СКРИТ ДА СЕ ПОЛЗВА САМО ОТ ГОЛЕМИТЕ "ШЕФОВЕ НА СВЕТА", А СЪЗДАТЕЛЯТ МУ ИЛИ ЩЕ ЗАМЪЛЧИ ПО СВОЯ ВОЛЯ, ИЛИ ЩЕ БЪДЕ ПРИНЪДЕН ДА ЗАМЪЛЧИ (ЯСНО ВИ Е КАК  ;) БУМ БУМ)

СЪЩОТО Е И СЪС ВАКСИНИТЕ - РАЗБОЛЯВАТ ТЕ ОТ БОЛЕСТТА И ТИ СИ КУПУВАШ "ЛЕКАРСТВАТА"* (долу ще обясня защо е в кавички) ИМ ЗА ДА СЕ ЛЕКУВАШ


*НАПИСАЛ СЪМ "ЛЕКАРСТВА", ЗАЩОТО ТЕ НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ НАРЕЧЕНИ ТАКА... ХММ ЗАБЕЛЯЗАЛИ ЛИ СТЕ, ЧЕ ОТ ЛЕКИ БОЛЕСТИ (С КОИТО ОРГАНИЗМЪТ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ САМ) - КАТО НАСТИНКАТА НАПРИМЕР - С ЛЕКАРСТВА СЕ ОПРАВЯТА ЗНАЧИТЕЛНО ПО-БАВНО ОТКОЛКОТО БЕЗ ЛЕКАРСТВА... ТЕ ОТСЛАБВАТ ИМУННАТА СИСТЕМА ЗА ДА ПОДДЪРЖАТ БОЛЕСТТА ПО-ДЪЛГО И ВИЕ ДА КУПУВАТЕ ПОВЕЧЕ ЛЕКАРСТВА... НЕСЛУЧАЙНО В КАНАДА ЗА НАСТИНКА ПРЕДПИСВАТ САМО... ПОЧИВКА ВКЪЩИ НА ТОПЛО... БЕЗ НИКАКВИ ЛЕКАРСТВА...
« Последна редакция: Май 31, 2009, 19:00:42 pm от ge0rg1_2 »
ДАТСКИ ЕВРОДЕПУТАТ ОБИДИ БЪЛГАРИТЕ,КАТО ГИ ОПРЕДЕЛИ КАТО ПО-МАЛКО ИНТЕЛИГЕНТНИ ОТ ГРАЖДАНИТЕ

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #319 -: Юли 08, 2009, 12:54:29 pm »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #320 -: Юли 14, 2009, 01:43:29 am »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #321 -: Юли 15, 2009, 16:46:12 pm »
Най- голямата грешка, която правим и сме направили е, че сме избрали личен лекар. Не зная от некомпетентност ли е или умишлено, РАЗБОЛЯВАТ ни. Кой ме би по главата да избилам джипи на бебето. Вече втори път ми се случва да плащам за да имам диагноза. На къде върви тая здравна система?!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Ваксини
« Отговор #322 -: Юли 15, 2009, 17:14:32 pm »
Здрасти мамче  :) Наистина трудно се гледат деца в това време.А за грешките на лекарите-това е една голяма и за съжаление неприятна тема.Лошото е че когато се случи на твое дете, е много неприятно, притеснения.А още по-лошо е, че рядко им се търси сметка. Търси, има и добри джипита.Пожелавам ти да попаднеш на добър/а.А ваксините са си добри.Въпросът е, понякога за някои хора са необходими допълнителни изследвания за поносимост.Аз например като малък бях алергичен към пеницелин. ;)
Аз ползвам двама (стар и нова) но за късмет и двамата са много добри диагностици.Много съм доволен. :-*
« Последна редакция: Юли 15, 2009, 20:46:06 pm от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #323 -: Юли 15, 2009, 17:30:27 pm »
А ваксините са си добри.Въпросът е, понякога за някои хора са необходими допълнителни изследвания за поносимост.Аз например като малък бях алергичен към пеницелин. ;)

Толкова "добри", че алергията ти към пеницилин нищо чудно да е била "отключена" от някоя ваксинка.
Невероятно е, как хората не виждат взаимовръзките.

Пък за пеницилина...То си е цяла тема. Как да не е алергичен човек.. Към хубавото никой не е алергичен. ;)
« Последна редакция: Юли 15, 2009, 17:32:21 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Ваксини
« Отговор #324 -: Юли 16, 2009, 08:04:23 am »
Пеницилинът е първият в света антибиотик, открит от Александър Флеминг през 1928. Пеницилинът спада към групата на бета-лактамите. Емпиричната му формула е R-C9H11N2O4S, където "R" е остатък. Антибиотиците от пеницилиновата група са производни на 6-аминопеницилановата киселина. Те подтискат синтеза на бактериалната стена и действуват бактерицидно само срещу размножаващи се микроорганизми. Според спектъра си на действие се различават:

    * тясноспектърни - биосинтетични и бета- лактамазоустойчиви
    * широкоспектърни - аминопеницилини, карбоксипеницилини, уреидопеницилини

Откриването на пеницилина се приписва на шотландския учен Александър Флеминг през 1928 година. Разработката на пеницилина за употреба като лекарство се приписва на австралийският лауреат на Нобелова награда за медицина Хауард Уолтър Florey.

Въпреки това, няколко други изследователи описван бактериостатичния ефект на Penicillium по-рано от Флеминг. Изглежда че първата подобна публикация е направена през 1875 г. от Джон Тиндал в Кралското дружество в Лондон.[1] Френският лекар Ернест Дюшен (Ernest Duchesne) документира смъртоносното въздействие на някои видове мухъл върху бактериите в публикация от 1894 г., която не е приета от института „Пастьор“ заради младостта му.

Флеминг разказва, че моментът на пробива му е в утрото на петък, 28 септември 1928 година. [2] Докато работи в лабораторията си в мазето на болницата Св. Мария в Лондон (сега част от Империъл Колидж), Флеминг забелязва "ореол", в който липсва бактериален растеж около синьо-зеления мухъл, замърсяващ паничката на стафилококова бактериална култура. Той заключава, че мухълът освобождава субстанция, която подтиска бактериалния растеж и разтваря клетките на бактерията. Отглежда чиста култура и открива, че това е пеницилиновия мухъл, сега познат като Penicillium notatum. Чарлз Том, американски специалист работещ в Министерството на земеделието на САЩ, е признат експерт и Флеминг отнася въпроса до него. Флеминг измисля терминът "пеницилин" за да опише филтрата на "бульонната" култура на пеницилиновия мухъл. Дори в тези ранни етапи, пеницилинът се оказва най-ефективен срещу Грам-положителните бактерии, и неефективен срещу Грам-отрицателни организми и плесени. Първоначално Флеминг смята че пеницилинът ще бъде полезен дезинфектант, тъй като е мощен при минимална токсичност в сравнение с антисептиците в онези дни, и отбелязва неговата стойност при изолация на Bacillus influenzae (бактериална инфлуенца / грип) (сега познат като Haemophilus influenzae). [3]. След понататъшни експерименти Флеминг е убеден, че пеницилинът не може да оживее достатъчно дълго в човешкото тяло за да убие патогенните бактерии и сприра да го изучава след 1931 г. През 1934 г. подновява клиничните проучвания до 1940 г.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Ваксини
« Отговор #325 -: Юли 16, 2009, 09:31:03 am »
Толкова "добри", че алергията ти към пеницилин нищо чудно да е била "отключена" от някоя ваксинка.
Невероятно е, как хората не виждат взаимовръзките.
Пък за пеницилина...То си е цяла тема. Как да не е алергичен човек.. Към хубавото никой не е алергичен. ;)

Сигурно е така.Но пък иначе си бях здрав.На 2-3 години само по някоя настинка

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #326 -: Юли 19, 2009, 17:32:00 pm »
А ваксините са си добри.Въпросът е, понякога за някои хора са необходими допълнителни изследвания за поносимост.Аз например като малък бях алергичен към пеницелин. ;)

Толкова "добри", че алергията ти към пеницилин нищо чудно да е била "отключена" от някоя ваксинка.
Невероятно е, как хората не виждат взаимовръзките.

Невероятно е как на някои им се привиждат взаимовръзки. И без ваксини може да има алергия.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #327 -: Юли 19, 2009, 19:08:18 pm »
Аз съм някой, да, но има честни лекари, които говорят за това. Сигурно и на тях да им се "привижда" нещо. Алергиите са болест на нашия век. Всичко необяснимо е "алергия", а алерголозите- най- големите шарлатани.
;)
Алергиите са рожба на  фармацевтичната примишленост + още няколко вида промишленост и на загубата на връзката на човека с природата.
Държа да поясня, че не си "бая на главата", а говоря от личен опит.
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 17:12:56 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Ваксини
« Отговор #328 -: Юли 19, 2009, 19:25:49 pm »
Алергиите са плод на психоза и самовнушение, лабила психика и невежество.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #329 -: Юли 19, 2009, 22:13:33 pm »
Ако е така, фармацията добре се възползва от това. ;)
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 17:13:17 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27