Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 116654 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #240 -: Април 30, 2011, 22:15:54 pm »
Погледнете и снимката на една от фейсбук страниците на дъновистите

http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/group.php?gid=128796763822248




Петолъчката е символ на 5-те рани на Христос, един от най окултните образи.
Soli Deo Gloria!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #241 -: Май 01, 2011, 00:20:17 am »
Приятелю,  кажи  ми  една  свята  за  теб  личност  пред  която  би  склонил  глава  в  смирение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #242 -: Май 01, 2011, 01:15:38 am »
bogoizbrania, тъкмо се зарадвах, че ще осъществим диалог, а ти какви ги ръсиш.
Умишлено ли ги говориш тези небивалици?
Цитат
БЕлият НИ САтана  ДУми На Откровение
::) ::)


Петолъчката приятелю, вземи един лист, молив и линийка, начертай една, поиграй си с нея. Това е фрактал... "нищо повече". Което всъщност е невероятно много!

А като поченете с изцепките в стил "щом от дървото мога да направя бухалка, занчи дъвото е зло"...

bogoizbrania, добра логика имаш, солидни знания като обем, ама инуицията и езотеричния поглед са ти много чужди. Много прибързани и тотално грешни предположения.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #243 -: Май 01, 2011, 09:32:32 am »
Като ще продължавате в този дух и аз ще ви казвам вече на вашия си език.
Пълни глупаци сте.
Но за разлика от вас, ще се аргументирам.

Как може да ми пишеш, че си против окултното без да си окултист?
Ако не си окултист, занчи не разбираш от окултното.
Ако не разбираш от окултното - тогава против какво изобщо си?
Каква е тая смешка?!
Тъпа логика, която много често се използва, за да се защитава Дънов, без да се ползват смислени аргументи.

Изказвания в стил "ти нищо не разибраш" "не ти е ясно", "не си чел" са много масови.

Добре бе, нали спорим за конкретни неща. Нали включваме материали, които Господина ги е казал. Не е необходимо да се чете 100% от творчеството. Достатъчно е да се види, че има лъжи и мистификации. Достатъчно е.

Нека направя следната аналогия.
Трябва ли да съм убиец и да разбирам от убийства, да съм извършвал, че да знам дали е хубаво или лошо?!

Трябва ли да съм бъркал в контакта за да знам дали е хубаво или не?

Трябва ли да съм бил двойкаджия за да знам дали е хубаво и полезно?

Трябва ли да съм ядрен електроинженер и да разбирам от ядрени електроцентрали за да установя, че в къщи няма ток и лампата не свети?

За да се докаже/види, че нещо не работи е достатъчно да видиш, че една брънка от веригата е скъсана и веригата не е цяла и не върши работа. Не е задължително да се заровиш да гледаш под лупа всички брънки.
Достатъчно е крушката да не свети, за да знаеш, че ще ти е тъмно нощес.
Не е задължително да провериш дали е изгоряла, дали контакта, ел ключа са повредени, бушона, кабелите, централното табло, ел централата, дали си платил тока и тн и тн.

Това е принципно правило ...
Елементарна логика...

При Дънов крушката не свети. Веригата някъде е прекъсната. Поне на едно място, а може и на повече.
Не ми трябва да съм висшист по богословие, адвокат и професионален дъновист четец за да го видя.

Колкото до окултното ...

Кажи ми,
как се предава ценностна система на друг човек?
Дънов колко книги е изписал? А и да изпиша 10 книги и да ги прочетеш пак я усетиш нещо, я не.
Щото промяната е лична и става много много трудно. С много болка и много шлайфане.
И да ти го обясня, и за мен да е очевидно и логично, за теб няма да е. Защото боравиш с грешни основи и грешни начално зададени параметри. Оттам и сметките ти ще излизат криви, а ти ще си ги мислиш за верни.
Базови, БАЗОВИ понятия и принципи при Дънов ги няма. Съответно и при почтитатели подобни на тебе ги няма. Дори и да ги спомена, да обясня, че са ключови и супер важни, ще се подминат без грам внимание. Само щото великия "Учител" не ги е споменавал. И следователно и великите "Ученици" не си струва да се занимават с тях. Коне с капаци. Това е.

Духовната работа, това е начин на живот. Има някои принципи, но и да ти ги предам, ако живееш според тях няма да ги оцениш изобщо. И няма да ги признаеш за важни.

Именно, когато критикувам, никога не е ей така, хаотично. Винаги е във връзка с такъв основен принцип. Който е трябвало да се спази, а не е бил спазен. Това е толкова основно, че все едно да шофираш и да не познаваш нито знаците, нито цветовете на светофара. И да твърдиш, че си голям шофьор. Това е все едно да не познаваш скоростния лост и да караш само на 1ва. И като обясня, че има и скоростен лост, и трябва да се научи човек да го ползва, ще има пак да недоволстваш и да обвиняваш мен, че нещо не съм разбрал големия "Учител". Който бил казал, че имало кормило и педал за газ.
Чудо голямо. Открил Америка човека.

Тъй като стана доста абстракно, ето един по-конкретен пример, който съм сигурен, че съм споменавал и преди в темата. Но винаги тези работи се подминават тихомълком.

Окултизма, възпява човека като център на Вселената. Като супер еталон. Неговата свободна воля и свободен избор са издигнати в култ. Човек почита в култ самия себе си и свободата да си прави каквото иска.
Това е връх на егоизма.
Това е и пълното бягство от божественото. Т.е. сатанизъм.

Човек трябва да се стреми към състояния с празно его и да бъде проводник на Божествената Идея. (разбира се ако има намерения да се развива сериозно)
Т.е. точно обратното.

Ето една статия за Ню Ейдж и окултното:
Лъжата "Ню Ейдж"
http://www.xnetbg.com/new/40/115/175---

Друг много важен принцип е,
реалността, материалното е отражение на духовното. Ако изобщо имаш някакво духовно познание, би трябвало да си наред в материалното. Да ти вървят нещата общо взето. Защото именно чрез духовността ти, ти действаш в материалното.
Материалното е проверката.
Материалното е и картата и терена, и училището и учителя.
Материалното е мярката дали си на прав път, дали говориш истини, или лъжи, дали изобщо си този, за който се представяш и дали думите ти имат покритие.

Нямам спомен господина Дънов да го е говорил това и да го е преподавал на учениците си. А то е абсолютен фундамент. Абсолютен. Това е толоква основно, все едно да идеш на изпит и да си мислиш, че ще минеш без лист и химикал. Седиш си там в стаята на изпита, гледаш другите как пишат и им се подхилкваш и ги мислиш за тъпи.
А после ти си тоя, който повтаря годината. И после кой е тъп?!

След като липсва основната връзка, с реалността, оттам нататък вече вратата е широко отворена за всякакви изващения и криворазбирания.
Хората започват да се занимават с какво ли не, само не и с практика, В РЕАЛНОСТТА.

Тук едно уточнение. Под реалността нямам предвид определен шев и кройка на дрехите, определен цвят, определена прическа на косата и брадата, а редовни изпитания на егото, чрез болка и усилия. Егото трябва да се тренира редовно, защото това е единсвеното, което разширява кръгозора на човек и дава знания, умения, и изобщо зрялост.
Трябва редовно да се натискаш до края на възможностите си, до там където егото става активно и започва да ти шепне разни работи, и да се учиш да продължаваш и да не го слушаш.
Непонятно е за теоретици, така че не очаквам да ме разбереш. Едва ли има смисъл и всичкото това, което го пиша. Аз съм го писал и друг път. Без ефект. Но нищо.
Жалко, че го написах точно в тая тема. Защото си струва, а темата не струва.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #244 -: Май 01, 2011, 12:00:52 pm »
Ало, Дъновистите... като оствим настрана пентаграма, моля да изкоментирате подробно символите на тази картинка
Ето ви я в по-голям размер

* Увитите змии около кръста с полумесеца
* Кабалистичното дърво на живота
* Окото на Хорус
* Пирамидалните стълби с арката
* Слънчевият диск с крила
* Ореолът на Дънов

След това искам да ми посочите произхода и характера на тези символи (макар, че на повечето от вас не ви изнася да си ги признаете пред вас самите).

« Последна редакция: Май 01, 2011, 12:03:58 pm от Hannibal »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #245 -: Май 01, 2011, 13:50:39 pm »
Цитат
Ало, Дъновистите
Аха, значи аз многократно казва, че не съм "дъновист", защото такова животно нЕма, ама ти ме познаваш по-добре.

Щом лепиш етикети по другите, би ли казал какъв е твоят?
За да бъдеш коректен все пак. Както какъв се самоопределяш, че да можеш да определяш другите какви са?

И не на последно място, моят коментар беше за петолъчката.
А не за тези измислени неща около нея, които:
- как разбра, че са от Дънов?
- кой изобщо е направил тази картинка?
- ако някой от тези които се мислят, за негови последователи са го направили, означава ли, че и Дънов е като тях?

Или щом кръстоносците убиват в името на Христа, значи и Той е лош?!

"Аргумента" ти е толкова силен, колко и аз да кажа, че тази пентаграма с тези неща около нея си я нарисувал ти - въздух под налягане.
Едно голо твърдение.
« Последна редакция: Май 01, 2011, 21:57:48 pm от Black Adder »

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #246 -: Май 01, 2011, 14:31:53 pm »
Лол
Къде те споменах поименно в коментара ми, че се идентифицираш с него? От една страна не си дъновист, от друга се засягаш? Ясно съм посочил още в първия си ред към кого съм отправил запитването си.
Етикет си нямам, защото не съм обвързан с никакви религиозни, окултистки или сектантски организации, така че оставям на твоята височайша милост да ме поставиш в някоя графа.
Снимчицата, специално, виси по всички дъновистки сайтове и бидейки там е логично да си помисля, че й придават особен смисъл и значение. Не ме ебе, кой е направил картинката, защо виси по сайтовете им?
Ти за моите аргументи не се притеснявай, гледай си твоите и без това ги няма!

П.П. Не, Христос не може да бъде лош или добър, просто защото не съществува.
« Последна редакция: Май 01, 2011, 18:27:03 pm от Mirotvorec »

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #247 -: Май 01, 2011, 14:42:53 pm »
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?app=nexus&module=payments&section=store&do=item&id=111
Цитат
Изданието съдържа обяснителни бележки върху символите на пентаграма и упътвания за неговото използване.

Притежава ли човек Пентаграма, трябва да работи за Слава Божия. Ако го използва правилно, тогава Пентаграмът ще бъде източник на богатство и благословение. Ако иска да се ползва правилно от неговата сила, човек трябва безвъзвратно да реши в себе си да служи на Бога и да няма връщане назад.

Автор: Учителя Петър Дънов (Беинса Дуно)
Издателство: Бяло Братство, София, 2008 г.
ISBN-978-954-744-091-3
Мека корица, формат:16,5/11,5 см, 16 страници;
« Последна редакция: Май 01, 2011, 14:44:22 pm от Hannibal »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #248 -: Май 01, 2011, 14:59:17 pm »
Помислих, че е към мен, защото всеки плюе, а аз "адвокатствам".
Ще я потърся тази книжка, 16 страници, то даже книжка не е.

И все пак, прави ми впечатление, че вички са от лошите, а от добрите са само критицеите на лошите... поне така разбирам от теб и другите против Дънов.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #249 -: Май 01, 2011, 15:07:11 pm »
Намерих разни неща ,на които не бях попадал.
Признавам и на мен са ми неприятни повечето от тези символи, защото ги асоциирам с илюминати - моментално.

Виж, като видя католическа катедрала с Всевиждащото Око - не ми харесва.
Дънов защо го е ползвал нямам идея - тук няма да го защитавам.
Не разбирам толкова много от окултното.

Предавам се - всички са зли и лоши :)


ПП.
Може би е добре да погледнете темите на 396 за геометрията.
Не смятам, че един геометрични форми са "зли" или "добри". Зависи как се използват.
Ако си невеж, даже да искаш за добро - пак може да стане зло.
Аз затова не ги ползвам, защото не ги разбирам!
« Последна редакция: Май 01, 2011, 15:11:10 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #250 -: Май 01, 2011, 15:31:07 pm »
Доброто е вътре в нас и винаги е било там. Затова илюминатите винаги са ни стимулирали да го търсим навън, чрез месии, пророци и религии...втълпявали са ни, че сме грешни по рождение и можем да бъде спасени и опростени само с външна (божия) намеса, че трябва да бъдем водени като стадо. Това е най-голямата ни заблуда. Всеки един от нас може да бъде Христос и спасител.
Най-големият им страх, е че можем да се обърнем към доброто в себе си, страх ги е от обединението ни. В този ред на мисли религията е перфектният разединител. 
Месиите, учителите, избраните са просто залъгалки удължаващи властта им!
« Последна редакция: Май 01, 2011, 15:33:58 pm от Hannibal »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #251 -: Май 01, 2011, 15:48:59 pm »

Колкото до окултното ...

Кажи ми,
как се предава ценностна система на друг човек?
Дънов колко книги е изписал? А и да изпиша 10 книги и да ги прочетеш пак я усетиш нещо, я не.
Щото промяната е лична и става много много трудно. С много болка и много шлайфане.
И да ти го обясня, и за мен да е очевидно и логично, за теб няма да е. Защото боравиш с грешни основи и грешни начално зададени параметри. Оттам и сметките ти ще излизат криви, а ти ще си ги мислиш за верни.
Това важи преди всичко за теб самия. Ето и пример:

Окултизма, възпява човека като център на Вселената. Като супер еталон. Неговата свободна воля и свободен избор са издигнати в култ. Човек почита в култ самия себе си и свободата да си прави каквото иска.
Това е връх на егоизма.
Това е и пълното бягство от божественото. Т.е. сатанизъм.
Окултизмът не възпява човека като супер еталон. Култът, ако може да се говори за такъв, е към потенциала на човека, който е неограничен, но потенциалът, въпреки че е една възможност, все пак за да стане реалност, следва да бъде реализиран. Да разкриеш своите възможности само по себе си не може да се нарече егоизъм. Егоизмът се определя от начина, от целите за които използваш тези възможности.

Свободната воля означава, че човек може да взема решения в определени граници, но тя също така отчита отговорността и последствията. Т.е. можеш да убиеш някого, но ще си понесеш последствията. Имаме свобода на избора, но не и от резултатите до които ще доведе този избор.


Цитат
Друг много важен принцип е,
реалността, материалното е отражение на духовното. Ако изобщо имаш някакво духовно познание, би трябвало да си наред в материалното. Да ти вървят нещата общо взето. Защото именно чрез духовността ти, ти действаш в материалното.
Материалното е проверката.
Материалното е и картата и терена, и училището и учителя.
Материалното е мярката дали си на прав път, дали говориш истини, или лъжи, дали изобщо си този, за който се представяш и дали думите ти имат покритие.

Нямам спомен господина Дънов да го е говорил това и да го е преподавал на учениците си.
Нямаш спомен. Аз имам. Но тук освен това трябва да поясниш какво разбираш под „наред с материалното“. Може да имаш превъзходна кариера, обществено положение, пари, власт и в същото време да нямаш вътрешно психическо равновесие. Тогава наред с материалното ли ще си, ако въпреки всички добри външни условия, ти се чувстваш несигурен? В крайна сметка „наред с материалното“ не означава ли човек да бъде психически независим от материалното? То е ясно, че съвсем физически независим няма как да бъде човек, докато е в плътно тяло.

Цитат
След като липсва основната връзка, с реалността, оттам нататък вече вратата е широко отворена за всякакви изващения и криворазбирания.
Хората започват да се занимават с какво ли не, само не и с практика, В РЕАЛНОСТТА.

Тук едно уточнение. Под реалността нямам предвид определен шев и кройка на дрехите, определен цвят, определена прическа на косата и брадата, а редовни изпитания на егото, чрез болка и усилия. Егото трябва да се тренира редовно, защото това е единсвеното, което разширява кръгозора на човек и дава знания, умения, и изобщо зрялост.
Трябва редовно да се натискаш до края на възможностите си, до там където егото става активно и започва да ти шепне разни работи, и да се учиш да продължаваш и да не го слушаш.
Непонятно е за теоретици, така че не очаквам да ме разбереш. Едва ли има смисъл и всичкото това, което го пиша. Аз съм го писал и друг път. Без ефект. Но нищо.
Жалко, че го написах точно в тая тема. Защото си струва, а темата не струва.
И ти обвиняваш другите в егоизъм??? Ами ти освен в собствената си представа за нещата, не си способен да вникнеш в нищо друго. И как съдиш, че някой е теоретик, че го обявяваш с такава увереност? Та ти вече задочно си осъдил всички, които ще изкажат мнение за П. Дънов по-различно от твоето. А той и това, последното дето си писал, дето не е за теоретици, и него го е споменавал не веднъж в беседите си. Ти си си внушил, че в учението на П. Дънов става въпрос за отвлеченост и за никаква практичност – това си е твой проблем. Да има и отвлечени неща, но има и практични. Примери в беседите и в двете посоки има колкото си искаш. И не, не те карам да четеш беседи за да ги търсиш, но да твърдиш, че ги няма, е тъпо.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #252 -: Май 01, 2011, 16:00:48 pm »
Ало, Дъновистите... като оствим настрана пентаграма, моля да изкоментирате подробно символите на тази картинка
...
* Увитите змии около кръста с полумесеца
* Кабалистичното дърво на живота
* Окото на Хорус
* Пирамидалните стълби с арката
* Слънчевият диск с крила
* Ореолът на Дънов

След това искам да ми посочите произхода и характера на тези символи (макар, че на повечето от вас не ви изнася да си ги признаете пред вас самите).
Много хубави символи, като изключим ореолът около главата на Дънов, който предполагам, че е по-късна добавка (възможно е първоначално вместо Дънов, да е бил изобразен някой друг, примерно Христос). А ако не можеш да различиш характера на символите, а се водиш от прочетени тенденциозни тълкувания, значи си сляп.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #253 -: Май 01, 2011, 16:07:32 pm »
Цитат
Доброто е вътре в нас и винаги е било там. Затова илюминатите винаги са ни стимулирали да го търсим навън, чрез месии, пророци и религии...
Вярно и също нещо което Дънов се опитва да обясни на тези които го слушат - работа трябва! Работа! Нищо не се дава на готово.
Цитат
втълпявали са ни, че сме грешни по рождение и можем да бъде спасени и опростени само с външна (божия) намеса
Това го втълпяват външите светски институции. Което си е глупост и причина да отлъчат Дънов, защото той казва, че не ти трябват храмове за да се молиш и т.н.
Цитат
Това е най-голямата ни заблуда. Всеки един от нас може да бъде Христос и спасител.
Глупости! Никой неможе да бъде като мен, никой не може да бъде като теб! Всички са уникални, няма две еднакви неща. Колкото и да сме свързани, това е разликата след степента на животинския свят - Азът.
Но делата ни - това е друга работа вече. Там трябва да се стремим да бъдем като Христа.
Цитат
Най-големият им страх, е че можем да се обърнем към доброто в себе си, страх ги е от обединението ни. В този ред на мисли религията е перфектният разединител. 
И отново затова той е обявен за еретик и какво ли не.
Защото там е разликата между религия и учение.
Цитат
Месиите, учителите, избраните са просто залъгалки удължаващи властта им!
Ти щеше ли да се научиш да пишеш без учител? А откъм математика? А по-сложните науки?
Тук мога цял фермат да изпиша...

Защо казвате ИЛИ / ИЛИ ?!

Точно това е което ползват Тъмните за да разделят и владеят. Обединете небето и земята; Горе и Долу. ;)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #254 -: Май 01, 2011, 16:08:13 pm »
Доброто е вътре в нас и винаги е било там. Затова илюминатите винаги са ни стимулирали да го търсим навън, чрез месии, пророци и религии...втълпявали са ни, че сме грешни по рождение и можем да бъде спасени и опростени само с външна (божия) намеса, че трябва да бъдем водени като стадо. Това е най-голямата ни заблуда. Всеки един от нас може да бъде Христос и спасител.
Най-големият им страх, е че можем да се обърнем към доброто в себе си, страх ги е от обединението ни. В този ред на мисли религията е перфектният разединител. 
Месиите, учителите, избраните са просто залъгалки удължаващи властта им!
Точно така, доброто е вътре в нас. И всички значими месии, пророци, религии и учения, повтарят именно това. Не се опитвай да създаваш противоречия, там където ги няма. Това, че хората в 99.99% не са готови да погледнат в себе си не е проблем на религиите и ученията, нито това, че винаги се намират хора, които да се възползват от хорското невежество. Нито Христос, нито Дънов имат нещо общо с тъмните ложи, илюминати и др. под., но това не означава, че последните няма да се възползват и да подтикнат последователите към фанатизъм, ако им се открие възможност.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27