Автор Тема: Изчезващи предмети  (Прочетена 31001 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Изчезващи предмети
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2005, 02:08:04 am »
Лелеее, разкрит съм :P

Дъвиан

  • Гост
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #16 -: Март 25, 2006, 17:29:22 pm »
И аз често съм губел книги и просто съм се побърквал да ги търся къде ли не и то по сто пъти - и ги няма и няма! Може би причината е в някакви палави полтъргайсти, каквато е обикновенно. Чел съм много подобни случай. Ето нещо от Беинса Дуно за утешение  :P:

"Ако си разтревожен, че си изгубил нещо, щом зърнеш истината, забравяш всички свои страдания. Щом дойде истината при тебе, всичко изгубено ще се върне. Защо ще скърбиш и ще плачеш тогава? Не само ще се върне, но ще се върне стократно. Следователно, ако възлюбиш истината, всички твои изгубени вещи ще се върнат, всички твои разрушени чувства ще се върнат и всичко твое изгубено ще се върне. Ще се върнат при тебе всички онези, които те обичат и ще видиш всички ония, които те любят. Ако изгубиш истината - ще изгубиш всичко. Светът ще остане неустроен."

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #17 -: Март 26, 2006, 08:34:04 am »

Много често изчезват неща, към които сме твърде привързани: за урок, за да ни се покаже, че можем и без тях, или за да бъдем спасени от някоя самозабрава. Истинският търсач трябва да може да съществува в добро настроение без коя да е своя вещ или идея, без кой да е човек до себе си... Той постоянно се изисква да може да се откаже от всичко, за да продължи по пътя си.
Много често мисловната ни вибрация се качва до такива размери на лудостта, че струва ми се, тя просто "изтрива" някои предмети от нас.

Реалността не е много по-твърда от този форум, където някой модератор или бъг може да изтрие туй-онуй. Но в това изтриване (или необяснимо появяване) винаги се пази свещеното равновесие: никой не бива ощетен, нито прекомерно облагдетелстван. Ако си награбил необосновано много (вещи или дори само ламтежи), ще понесеш загуби, които да компенсират нещата. Ако замислиш някое злодеяние, което би те смъкнало много надолу по еволюцията, твоите възвишени помощници може би ще се опитат да те спасят, като например ти изгубят пистолета, с който се готвиш да убиеш. Ако ли някой те ограби и нямаш ни къде да отидеш, ни с какво да се нахраниш, може би твоите помощници ще ти изпратят няколко лева на тротоара или среща със стар приятел, която никак не си очаквал...

При всички положения, трябва да се откажем от чувството си за собственост и от предразсъдъка за имущество! Нямаш нищо, освен идеите си, а всичко останало само за малко е в ръцете ти, заедно с цялата отговорност за какво възнемеряваш да го използваш.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #18 -: Март 26, 2006, 14:42:40 pm »
Аз пък като загубя нещо и знам дали ще го намеря или не просто така вътрешно вече знам. Например изгубих си ключа за вкъщи в една висока трева ама бях 100 %, че ще го намеря и го намерих.  :)
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

преминаващ

  • Гост
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #19 -: Март 26, 2006, 14:44:10 pm »
Че какъв проблем е една трева за Зайо!  ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #20 -: Март 26, 2006, 15:09:39 pm »
Аз пък си изгубих всички документи и пари в София (непознат град), но въобще не се притесних. Бях убеден, че са на сигурно място и че ще си ги върна. Така и стана на другият ден :P

преминаващ

  • Гост
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #21 -: Март 26, 2006, 15:14:49 pm »
Добре де! Аз защо все си намирам изгубените неща, без да съм убедена в намирането им?!
Обикновено изскачат, след като вече съм ги отписала. :D

Дъвиан

  • Гост
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #22 -: Март 26, 2006, 15:16:30 pm »
Заради хора като нас, които вярват дълбоко, че нищо не се губи и всичко се намира!

преминаващ

  • Гост
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #23 -: Март 26, 2006, 15:20:10 pm »
Браво на вас, тогава.  :P
Всъщност, аз не смятам, че нещо може да изчезне безследно. По-скоро, че изгубилият го не е в състояние да го намери.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #24 -: Март 27, 2006, 17:07:04 pm »
“Така по време на спиритичните сеанси става почти мигновено пренасяне на предмети на големи разстояния. Вижда се, че дезинтегрираните тела могат с лекота да преминават през всичко – т.нар. преминаване на материя през материя. За промяна от твърдо в етерно състояние и за запазване на предмета в новия му вид са необходими трептения, които изискват продължително усилие на волята. Същото е и при обратния процес, за да се предпази сгъстената материя в етерно състояние. Пренасянето на предмети от друга стая или от много по-голямо разстояние е един от любимите начини, чрез които по време на сеансите умрелите проявяват астралните си сили.

Неведнъж съм получавал малки предмети, донесени от разстояние – най-често цветя и плодове. В Англия са ми донесени съвсем пресни тропически плодове и свежи цветя. Когато питах ръководещите същества откъде взимат тези неща, винаги ми отговаряха, че не им било позволено да крадат по този начин каквото и да било и трябвало да търсят цветята и плодовете на места, където растат безстопанствени. Веднъж по този начин начин получих една рядка папрат и една орхидея, които бяха хвърлени на масата заедно с прясната пръст по корените. Засадих ги в градината и те се развиваха нормално.

В твърде много случаи на пренасяне на предмети от далечно разстояние очевидно е използвано четвъртото измерение...Преминаването на материя през материя или използването на четвъртото измерение срещаме в случаите, когато на ръката се надява здрава метална гривна, твърде тясна, за да може да мине през китката. Това беше направено три пъти с мене и в трите случая бях задължен на умрелите си приятели за махването й, защото беше невъзможно да се освободя от нея с физически средства, освен чрез отрязване на гривната.”

Чарлз Ледбитър, “Живот след смъртта”

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #25 -: Март 27, 2006, 17:10:56 pm »
Това го е демонстрирала и Блаватска с грозде и други неща и всички около нея се шашкали...

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #26 -: Март 29, 2006, 14:34:40 pm »
Тогава като сте такива специалисти някой да ми намери стария телефон. Аз не успях и не вярвам да го видя пак (не, че е голям проблем).
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

ssi

  • Гост
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #27 -: Март 29, 2006, 18:07:42 pm »
Абе циганите са виновни :-)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #28 -: Март 29, 2006, 18:24:08 pm »
Това го е демонстрирала и Блаватска с грозде и други неща и всички около нея се шашкали...

И не само тя  ;) Дънов го е правил с една тава с баница която ненадейно долетяла отнякъде :)

Неактивен Rokambol

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Отг: Изчезващи предмети
« Отговор #29 -: Юли 09, 2006, 10:28:59 am »
Цитат
Бях чел в една книжка че и предметите си имат душа или дух,и за това понякога дори те проявяват своеволия.

   И Ванга казвала,че “В ПРИРОДАТА ИМА ХАРМОНИЯ И ВСИЧКИ НИЕ СМЕ ЧАСТ ОТ НЕЯ. НЯМА „НЕЖИВА” ПРИРОДА. ВСИЧКО „ЖИВЕЕ” И СЕ ПОДЧИНЯВА НА ВИСША ОРГАНИЗАЦИЯ И РАЗУМ.”

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27