Автор Тема: ПОМОЩ!!!  (Прочетена 48448 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #105 -: Септември 16, 2006, 10:06:14 am »
Въобще не е нова. Създадена е от тия, дето сега са ни поставили в шах. Време е за рокада ;) ;) ;)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #106 -: Септември 16, 2006, 12:02:08 pm »
Ето какво казва класиката по въпроса:  :)

МАТРИЦАТА (1999)
Морфей към Нео:

00:44:48 Чувствам, че ти дължа извинение. Тук имаме правило -
00:44:51 "Да не се освобождава ничий мозък след определена възраст."
00:44:55 Опасно е. Умът отказва да го възприеме.
00:44:59 Виждал съм го вече и съжалявам.
00:45:02 Аз постъпих така, защото се налагаше.

IYI

  • Гост
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #107 -: Септември 16, 2006, 15:10:30 pm »
 8)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #108 -: Септември 16, 2006, 16:35:50 pm »
Смърф не си прав, Хорус е можеби най-начетения тук...
Замалчете моля ви ! ! !
Не казвам че не ги разбира работите, супер грешно сте ме разбрали...
 >:( >:( >:( >:(
искам да каже, че вие разсъждавате по начина:" искам да ПОМОГНА на ДРУГИТЕ, като помагам само на СЕБЕ СИ ..."
и ся някой ще каже "ми този сайт за кво е според тебе ?"
ами Horus ви каза много правилно че тук влизат хора които вече или са наясно с нещата или са започнали да го разбират сами (като мен) !

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #109 -: Септември 18, 2006, 17:11:36 pm »

"...най-ефективната стратегия била разработена от ясновидците, които са живеели по времето на Конквистата - безспорните майстори на прикриването. Тя се състои от шест елемента, които си взаимодействат един с друг. Петте от тях се наричат атрибути на войнството: контрол, дисциплина, търпение, точност и воля. Те принадлежат към света на воина, който се бори да се отърве от своето самомнение. Шестият елемент, който вероятно е най-важният от всичките, принадлежи към външния свят и се нарича „дребен" тиранин.
- Дребният тиранин е мъчител - отвърна той. - Някой, който или държи в ръцете си властта да разполага с живота и смъртта на воините, или просто ги дразни до смърт.
 ... новите ясновидци си направили своя собствена класификация на дребните тирани; и макар това понятие да е едно от техните най-сериозни и важни открития, те се отнасяли към него с известно чувство за хумор. Той ме увери, че във всяка една от класификациите има отсянка на злобен хумор, защото хуморът бил единственото средство да се противодейства на натрапчивия импулс на човешкото съзнание да прави описи и обременителни класификации.
Новите ясновидци, в съответствие с установената си практика, сметнали за подходящо да сложат начело на своята класификация основния източник на енергия, единственият господар във вселената, и те го нарекли просто „тиранина". Останалите деспоти и авторитаристи били сметнати, естествено, за стоящи много под категорията „тиранин". В сравнение с източника на всичко най-страховитите и тиранични хора са просто палячовци; затова те били класифицирани като дребни тирани.
...„дребните тиранчета" се делели по-на-татък на четири категории. Към първата спадали тези, които тормозят грубо и жестоко. Към втората - тези, които го правят, пораждайки непоносимо безпокойство чрез нечестност. В третата категория влизали тези, които потискат с тъга, а в четвъртата - онези, които тормозят, като карат воините да се вбесяват.
- Ти все още не си сглобил всички съставки от стратегията на новите ясновидци - рече той. - Когато го направиш, сам ще се убедиш колко е ефикасно и добре измислено средството да се използва дребен тиранин. Със сигурност мога да кажа, че тази стратегия не само освобождава воините от тяхното самомнение, но и ги подготвя за последното прозрение, че безупречността е единственото нещо, което има значение по пътя на знанието.
- Обикновено се използват само четирите атрибута - продължи той. - Петият, волята, винаги се пази за последния сблъсък, когато воинът се изправя, така да се каже, пред разстрел.
- Защо се постъпва така?
- Защото волята принадлежи към друга сфера - непознатото. Останалите четири принадлежат към познатото, точно където обитават дребните тирани. Всъщност това, което превръща човешките същества в дребни тирани, е именно маниакалното манипулиране на познатото.
Дон Хуан обясни, че взаимодействието между всичките пет атрибута на войнството може да бъде осъществено само от ясновидци, които са освен това безупречни воини и владеят волята. Този вид взаимодействие е най-висша маневра, която не може да бъде направена на сцената на ежедневното човешко съществуване.
- Четирите атрибута са всичко, от което воинът има нужда, за да се справи и с най-върлия дребен тиранин -продължи дон Хуан. - При положение, разбира се, че е намерен дребен тиранин. Както казах, дребният тиранин е външния елемент - този, който не можем да контролираме и който вероятно е най-важен от всичките. Моят благодетел често казваше, че воинът, който попадне на дребен тиранин, е късметлия. Имаше предвид, че е късмет да срещнеш дребен тиранин по пътя си, защото, ако това не стане, ще трябва да ходиш и сам да го търсиш.
Той обясни, че едно от най-големите достижения на ясновидците от времето на Конквистата било разработването на една схема, която той нарече „триетапна прогресия". Понеже разбирали природата на човека, те могли да достигнат до неоспоримото заключение, че ако ясновидците могат да пазят самообладание пред лицето на дребните тирани, те положително могат да се изправят безнаказано и пред непознатото, а след това да понесат дори присъствието на непознаваемото.
-  Реакцията на обикновения човек е да сметне, че последователността в това изказване трябва да бъде обратна - продължи той. - Ясновидец, който може да пази, самообладание пред лицето на непознатото, положително може да се изправи и пред дребните тирани. Но не е така. И точно това предположение унищожило изключителните ясновидци от древността. Днес знаем повече. Знаем, че нищо не може да кали духа на воина така, както предизвикателството да си има работа с невъзможни хора, имащи власт. Само при такива условия воините могат да придобият уравновесеността и спокойствието, необходими им за да издържат натиска на  непознаваемото.
Бурно изразих несъгласието си. Казах му, че според мен тираните могат само да омаломощят жертвите си или пък да ги направят толкова жестоки, колкото са и те самите. Изтъкнах, че са проведени множество изследвания на последиците от физически и психически тормоз, оказан върху такива жертви.
- Разликата е точно в това, което току-що каза - отвърна рязко той. - Те са жертви, а не воини.

Идеята да се използва дребен тиранин служи не само за усъвършенстване духа на воина, но също и за извличане на радост и щастие.
- Как може някой да изпита радост от срещата си с чудовището, което описваш?
- Той е нищо в сравнение с истинските чудовища, пред които са били изправени ясновидците от времето на Конквистата. По всичко личи, че онези ясновидци са се забавлявали до забрава при срещите си с тях. - Те доказали, че и най-върлите тирани могат да доставят наслада, при положение разбира се, че човек е воин.
Дон Хуан обясни, че грешката на обикновения човек при сблъсъците му с дребни тирани е, че няма стратегия, към която да прибегне; фаталният недостатък на обикновените хора е, че се вземат много на сериозно; действията и чувствата им, също както при дребните тирани, са най-важни за тях. Воините, от друга страна, не само имат добре обмислена стратегия, но са освободени и от бремето на самомнението. Това, което възпира самомнението им, е факта, че са разбрали, че действителността е само една интерпретация, която правим."
                                                                                                                                   К.Кастанеда "Огънят отвътре"

Да знаете, че някой би ни завидял на положението,а ние се жалваме все още.  ;D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #110 -: Септември 18, 2006, 17:45:23 pm »
ммм Кастанеда.Тоя човек така и не почна да ме кефи
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #111 -: Септември 18, 2006, 20:48:50 pm »
Niya, много добър текст, който точно навреме ми припомняш.  :D   
И аз като Gil-Galadh ще кажа, че не можа изцяло да ми влезе под кожата Кастанеда, сигурно причината е в мен, но пък отделни моменти от неговите истории направо ме грабват.
Не мисли като човек!-Крион

IYI

  • Гост
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #112 -: Септември 19, 2006, 00:15:27 am »
Кастанеда си е Кастанеда, има невероятна ценна информация-знания, които не се намират никъде!

Дъвиан

  • Гост
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #113 -: Септември 19, 2006, 00:18:16 am »
Никъде? Можеш ли да дадеш примери?

IYI

  • Гост
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #114 -: Септември 19, 2006, 00:19:10 am »
Никъде си е никъде, ти дай къде :---

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #115 -: Септември 19, 2006, 00:21:35 am »
А, той как се е сдобил с нея?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

IYI

  • Гост
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #116 -: Септември 19, 2006, 00:25:48 am »
Той е Шаман учен от потомствени такива-Индианци!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #117 -: Септември 19, 2006, 02:19:13 am »
Тва направо кат по филмите, но и малко офф топик :)

Antonium

  • Гост
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #118 -: Септември 19, 2006, 13:19:54 pm »
Кастанеда си е Кастанеда, има невероятна ценна информация-знания, които не се намират никъде!
За този автор не писаха ли че всичко си е измислил, както и ония с Анастасия.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: ПОМОЩ!!!
« Отговор #119 -: Септември 19, 2006, 14:23:54 pm »
не всичко,но голяма чатсот нещата с аизмислени.
Наскоро ми разправяха че лъжел жените че има свещенно семе,и за това да спят с него.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27