Автор Тема: Злият дух в Библията  (Прочетена 17237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Злият дух в Библията
« Отговор #15 -: Март 09, 2010, 14:48:30 pm »
Е хубаво тогава , ние на кого се молим и "перем метани" в църквата ?

Мисля, че се молим на Бог - на истинския! Защото всеки човек има връзка с Бог и той наистина чува молбите ни. Но има и други същества на този свят, които са невидими за нас и те се хранят с нашата енергия.

Онзи, който е описан в Библията е точно такъв зъл дух, който се храни с нашата енергия. На явно се храни с енергията, отделена при страданието, защото той много пъти в Библията изисква да му се правят жертвоприношения на животни и в няколко глави на Светото Писание описва как точно да се разчленяват телата, къде да се излива кръвта, как да се изгаря тялото за "благоухание, приятно Господу". ::)

Един истински, Всемогъщ Бог би ли искал това!!!  :( Та аз изпитвам повече състрадание към убиваните животни, отколкото библейския Бог на евреите Яхве!

Изглежда, че този, който е писал част от Евангелията под диктовка се е свързал с някое от тези същества и то му е внушавало какво да пише, за да му осигуряват повече храна от енергията на убитите животни.

Но в Библията не са представени всички раннохристиянски възгледи, защото неудобните Евангелия са били отхвърлени и забранени. Някои като гностиците също вярвали, че описания в Библията Бог е враждебно настроен към хората, а истинския Бог е друг.


Обаче Христос е казал, че истиниския храм е в сърцето и вески човек във всеки момент има достъп до Бог и не са му нужни псоредници при общуването с него.
« Последна редакция: Март 09, 2010, 14:53:37 pm от Tuki »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #16 -: Март 09, 2010, 15:16:00 pm »
Обаче Христос е казал, че истиниския храм е в сърцето и вески човек във всеки момент има достъп до Бог и не са му нужни псоредници при общуването с него.
Tuki, може да звучи Богохулно но аз мисля че на Бог изобщо не му пука за нас и нито чува воплите , нито благодарностите отпратени към него .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #17 -: Март 09, 2010, 15:43:24 pm »
old, че какво сте дали на БОГ, за да искате това или онова от Него и после да да Го обвиявате, че не Му пукало. Но по лесно е е да се Богохулства отколкото да се разбере предназначението на жертвата. Ако има някой на който не му пука то това не е Той.
Кой от вас Я.Х.В.Е е изпитал, по подобен начин както изпита Авраам.
А Tuki, къде прочете Христос да казва, че не са му нужни или ненужни посредници. Ако би могла да намериш цитат от някъде или това си е твое тълкуване или тълкувание защото има разлика. Ще съм благодарен?

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #18 -: Март 09, 2010, 15:59:24 pm »
Ето документални кадри.
Малки юдейчета, закърмени с омраза от такива текстове!
Злият дух-IHWH от "Библията"-Талмуда се е вселил в тях!


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #19 -: Март 09, 2010, 16:30:21 pm »
old, че какво сте дали на БОГ, за да искате това или онова от Него и после да да Го обвиявате, че не Му пукало.

Ти откъде знаеш дали съм Му искал нещо , познаваш ли ме , щом съм го казал значи съм го разбрал !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #20 -: Март 09, 2010, 17:48:51 pm »
Оф,ма айде моля ви се..какво да му дадем на Бог?Една торба свещи ли?Хм,всъщност дори не знаех,че на Бог има нужда да му се дава каквото и да е..

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #21 -: Март 09, 2010, 18:33:54 pm »

А Tuki, къде прочете Христос да казва, че не са му нужни или ненужни посредници. Ако би могла да намериш цитат от някъде или това си е твое тълкуване или тълкувание защото има разлика. Ще съм благодарен?

Има непубликувани в Библията раннохристиянски Евангелия. Има и едно друго - Тибетско Евангелие. Там, когато евреите се оплакват, че са им разрушили храмовете и няма къде да се молят Исус казва, че на хората не са им нужни посредници при общуването с Бог и че Той е винаги в сърцата им. Но това никога няма да бъде написано в Библията по обясними причини. Църквата е печелила невероятни суми и имоти, особено пък Ватикана и никога не биха допуснали да има подобни вредни за тях неща в еврейската Библия.
« Последна редакция: Март 09, 2010, 18:35:00 pm от Tuki »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #22 -: Март 10, 2010, 00:08:34 am »
Злият дух си е самата библия ;)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #23 -: Март 12, 2010, 22:56:08 pm »
 :hi: Здравейте,  уважаема гопожица Tuki!
Ще се опитам да отгововоря на някои от въпросите ви въпреки, че не съм свещенник и не познавам Библията съвършенно.
Първо, вие задавате въпроса " Защо Бог си противоречи в изказванията за убийствата?"
Това недуразуменее може би идва от вашата младост. Понеже не сте живяли в държава в която има смъртни наказания, които нямат нищо общо с едно своеволно решение за убийство на някого като показните убийства на мафията примерно.
В древния Израил е било задължително да се извърши съдебен процес в който обвиняемия е бил виновен до доказването на противното и защитник му е бил самия съдия - първосвещенник. Който се е налагало да защитава обвиняемия въпреки обвиненията на най-малко двамата свидетели на престъпното деяние.За това е имало и прибежищни градове където са биле тези които са извършили не-предумишлено убийство. А що се отнася до обвиненията ако не сте забравили, тази държава е била "Теокрация" и законите са биле по различни от съвременното гражданско право. Въпреки, че вие сигурно не знаете но само преди двадесет и няколко години в България са одирали кожата на хората от бой само защото са разказали политически виц  :--- и в момента няма нито един наказан от онези изверги които буквално са убивали хора в социалистическите конц-лагери и са хранели прасетата с още мърдащите им тела на острова в Белене.  ??? И между другото в Израел са нямали "желязна завеса" (питайте дядовците си какво означава) която да забранява на евреите да отидат да живеят в друга държава. Така, че който е искал да живее в Израел е трябвало да се съобразява със законите в него.
Второ: последното ви изказване не е коректно понеже се изказвате, че в Библията не пишело, че спасението е безплатно  ;D
Уважаема госпожице, точно защото пише такива работи Библията е била забранена от ненаситната католическа църква да се чете от простолюдието и за притежанието дори на малка част от Библията са изгаряли цели семейства на клада.
Ето ви един пример:
Исая. 1:2 Чуйте, небеса, и дай ухо, земьо. Защото Господ е говорил, казвайки :
Чада отхраних и възпитах;
Но те се разбунтуваха против Мене.
Ис. 1:3 Волът познава стопанина си,
И оселът яслите на господаря си;
Но  Израил не знае.
Людете Ми не разсъждават...
Ис. 1:11 Защо Ми е множеството на жертвите ви? Казва Господ;
Сит съм от всеизгаряне на овни
И от тлъстина на угоени;
И не Ми е угодна кръв от юнци,
Или от агнета, или от едри козли.
Ис. 1:12 Когато дохождате да се явявате пред Мене,
Кой е поискал от вас {Еврейски : Ръцете ви.}† това, да тъпчете дворовете Ми?
Ис. 1:13 Не принасяйте вече суетни приноси;
Темянът е мерзост за Мене,
Тоже  и новолунията, и съботите, и свикването на събранията;
Не мога да търпя беззаконието заедно с {Еврейски : И.}‡ тържественото събрание.
Ис. 1:14 Душата Ми мрази новолунията ви и празниците ви;
Досада са на Мене; дотегна Ми да ги търпя.
Ис. 1:15 И когато простирате ръцете си,
Ще крия очите Си от вас;
Даже когато принасяте много молитви не ща да слушам;
Ръцете ви са пълни с кръв.
Ис. 1:16 Измийте се, очистете се,
Отмахнете от очите Ми злото на делата си,
Престанете да вършите зло,
Ис. 1:17 Научете се да струвате добро,
Настоявайте за правосъдие, поправяйте угнетителя,
Отсъждайте право на сирачето, застъпвайте се за вдовицата.
Ис. 1:18 Дойдете сега та да разискаме, казва Господ;
Ако са греховете ви като мораво,
Ще станат бели като сняг;
Ако са румени като червено,
Ще станат като бяла  вълна.
и
Михей. 6:6 С какво да дойда пред Господа,
И се поклоня пред Всевишния Бог?
Да дойда ли пред Него с всеизгаряния,
С едногодишни телци?
Мих. 6:7 Ще благоволи ли Господ в хиляди овни,
Или  в десетки хиляди реки от масло?
Да дам ли първородния си за престъплението си,
Плода на утробата си за греха на душата си?
Мих. 6:8 Той ти е показал, човече, що е доброто;
И какво иска Господ от тебе
Освен да вършиш праведното, да обичаш милост,
И да ходиш смирено със своя Бог?


Но все пак се радвам, че се опитвате да размишлявате върху Свещенното Писание  :drinks:

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #24 -: Март 13, 2010, 00:57:17 am »
Уважаема госпожице, точно защото пише такива работи Библията е била забранена от ненаситната католическа църква да се чете от простолюдието и за притежанието дори на малка част от Библията са изгаряли цели семейства на клада.
Аз античността не я разбирам и обяснението за дренвата щдейска държава ще го подмина без коментар, ама тая епична простотия откъде я изкопа?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #25 -: Март 13, 2010, 01:03:09 am »
Свещено се пише с едно 'н'. Това е голяма дума за тебе, явно често я ползваш, трябва и да се научиш да я пишеш правилно.
Образува се от свещен + о (о се добавя за среден род в бълг ез)
"Свещенник" е с 2 'н'та, защото включва "свещен" + "ник"
Също както "изммам" "ник", или "чертож"+"ник".

Най-първо искам и аз да изкажа задоволството си, че вие също
" се опитвате да размишлявате върху Свещеното Писание". Хубаво е човек да опитва.

Само не разбрах щом тия изверги са убивали хора в Белене и са ги убивали от бой, това с какво оправдава подстрекателствата в Библията за същото?
Също и не разбрах какво общо имат суровите закони в древния Израел, и неговата правораздавателна система, пак с подстрекателствата в Библията за убийсва.
След като такъв е бил редът - да се убива, това някак оправдава написаното в Библията ли!?
Да, може би го ОБЯСНЯВА, и то давайки светлина, че евентуално библията е писана от обикновени хора от онова време. Но между обяснява и оправдава има огромна разлика.
А тези дълги псалми, дето си постнал, така и не разбрах, (а може би ти не обясни), това лично Бог ли говори, или някой си човек писал, каквото си науми?
И каква е изобщо тезата ти с цитирането на това?
Това "в" подкрепа на писаното в Библията ли е, или е "против", или "вместо".
Май май е "вместо".
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #26 -: Март 13, 2010, 02:21:20 am »
:hi: Здравейте,  уважаема гопожица Tuki!

Това недуразуменее може би идва от вашата младост.

Откъде знаеш, че съм госпожица и на колко години съм?  :-X

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #27 -: Март 13, 2010, 20:58:54 pm »
Аз искам да задам няколко въпроса :
1.Бога от стария завет бащата на Христос ли е ?
2.Защо първо Бога се е показал в тази светлина , а след това е дошъл "социалния" Бог ?
3.Защо при евреите с какво те са били повече от другите народи ?
4.Защо е написана Библията и каква е целта и ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #28 -: Март 13, 2010, 22:04:36 pm »
 :hi:
Много благодаря за урока по правопис Тангра и аз се радвам, че си добре! Между другото не съм сгрешил само тези думи, досега се притеснявах да не сгреша някоя буква и да бъда разбран погрешно, но от сега нататък щом те има теб Тангра знам, че ще имам безплатна редакция за което ти благодаря!
А между другото това не са Псалми,  а книгите на Исая и Михей.
От стария омразен на вас завет. ;)

,


Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Злият дух в Библията
« Отговор #29 -: Март 13, 2010, 22:15:08 pm »
:hi: Здравейте,  уважаема гопожица Tuki!

Това недуразуменее може би идва от вашата младост.

Откъде знаеш, че съм госпожица и на колко години съм?  :-X

Извинявам се ако съм ви обидил, предположих заради розовите цветчета и поради свяна да си сложите символ от какъв пол сте. Надявам че не сте господин обиден от обръщението „госпожица” ако е така се извинявам смирено! :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27