Автор Тема: The Bible Code  (Прочетена 75058 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #45 -: Декември 28, 2005, 21:29:55 pm »
Евреите си пазят старите ръкописи да ти кажа... Ако решат, могат да си открият истинският код. То нашите приятели си го знаят от памти века де :P

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #46 -: Януари 30, 2006, 13:30:20 pm »
Истинската, истинската, ИСТИНСКАТА Библия никога не е записвана на хартия, никога, дори и със старите еврейски букви! Истинската Библия дори не е съставена от думи, а от друг вид смислоносения, които се предават на посветения в нещо като несподелима телепатия - така се пази тайната от лудостта на човечеството.

Аз исках да направя едно добро на българите, да им покажа как да намерят еликсира на живота, но сега вече нищо няма да им дам. Те ме нарекоха какъв ли не - идолопоклонник, самозванец, ругаха ме и затова: да правят каквото искат, повече не се интересувам от тях. Употребих близо 12 години да изследвам българската глава, но я намерих много дебела. В дебелата глава няма много ум. Това не е за докачение, а факт. Исках да напиша нещо върху тия мои изследвания, което щеше да ползува българите. Това ще си остане за мене. И затова колкото научни данни съм събрал, ще ги задържа за себе си. "
Петър Дънов


Напълно гарантирам, че това не са думи на Петър Дънов - познавам начина му на изразяване и съм сигурен, че това е някаква спекулация. Като мирови Учител, вярвайте ми, той е знаел какво прави и не случайно се е спуснал към България. Причината е непонятна за нашата мисъл, но тя е много свързана с особеностите на езика и музиката ни, а също и с местоположението на земята ни. Иначе, той не веднъж е признавал, че българите са с дебели глави и това му коства много трудности. Но той не е дошъл именно тук случайно, дори с риска да ме обвините в някакъв национализъм.


Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #47 -: Януари 30, 2006, 13:55:26 pm »
няма код в библията - ние сме кода и всеки го носи във себе си.
математическият модел описан в тая книга е супер тъп е нереален. споменатите учени официално са се дистанцирали ... ама вие си вЕрвайте де, не ми пречите ;D ;D
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #48 -: Януари 30, 2006, 13:59:22 pm »
flyDragon,Петър Дънов е имал директна връзка с божественият свят.И за пророчеството му Гърция да потъне през 2010 г. пак ли е спекулация. :-\
 Атила,вземи малко разучи висшата математика ,линейна алгебра и аналитична геометрия,започни с интегралите и теорията на вероятностите.Както сам разбираш кода е чиста наука-висша математика. ;D

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #49 -: Януари 30, 2006, 14:35:44 pm »
рикардо рикардо, я седни и си отвори отново учебниците преди да вярваш на каквото и да е. Значи тука става дума за класическа вероятност от теорията на вероятностите -> каква е вероятността зададената търсена дума да съвпада с такива от библията и да има някаква геометрична зависимост.

Предполага се, че даден опит има краен брой изходи, които са равноправни. При провеждане на опита се случва някой от тези изходи, при това всеки от тях може да се случи с еднакъв ''шанс''

Рецептата е проста. Достатъчно е да преброим благоприятните изходи и разделим това число с броя на всички изходи => Брой на благоприятните изходи / Брой на всички възможни изходи

Брой на всички възможни изходи при нас са 2 - има попадение, няма попадение    
Брой на благоприятните изходи - колкото по голям обема в който търсим толкова вероятноста се покачва

Сега, смени библията с Моби Дик - почти със същият обем като библията и ще намерш и там много, ама страшно много предстакзания.

ето ти едно просто и ясно математическо доказателство  ... дай едно противно и ще говорим отново
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Oberon

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #50 -: Януари 30, 2006, 14:40:39 pm »
Логиката на Атила е желязна:)
М/у другото Рикардо, нищо лично ама постовете са някак си...как да кажа, само църковно-православни? С каква цел? Не вярвам само това да те вълнува нали?
Няма код в Библията. Някой иска да си направи код, само и само Библията да излезе книга на книгите...блах:)

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #51 -: Януари 30, 2006, 14:55:55 pm »
Oberon,тепърва започвам да пускам статии от "Свещенният КОРАН".Там нещата са изразени кратко и ясно.
Аз съм православен християнин,но КОРАНА лично за мен е свещенна книга. :D

Oberon

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #52 -: Януари 30, 2006, 14:57:27 pm »
Само че тук не сме религиозен форум:)))
Ти си пиши де:) Ако те интересува, дългите ти статии не ги чета ( не се обиждай, нямам време, а съм сигурен че има зрънца ) :)))

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #53 -: Януари 30, 2006, 15:04:58 pm »
Трябва да се прави разлика между религия и вяра. ;D
Религията е за хора без работа. ;D
А дали има код в Библията,до 2-3 години ще се разбере накъде ще ходи цялото човечество. ;D
« Последна редакция: Януари 30, 2006, 15:07:40 pm от Ricardo »

Oberon

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #54 -: Януари 30, 2006, 15:08:01 pm »
Ако питаш мене,религията дава работа на бая хора:)
форумааааа !!! Дигам ви на война с/у онези готини младежи с костюми и вратовръзки, дръзнали да дойдат по нашите земи и да сеят гнусната си зараза!!!!! Сещате ли се:)))?
Атакаааааа!

Оберон

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #55 -: Януари 30, 2006, 15:12:00 pm »
Войната е вече нещо остаряло,демодирало.Тези хора са жизнено необходими за пресяването на душите.
Оberon,ти си разбрал това,но много хора не са.
Насила хубост не става.

Oberon

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #56 -: Януари 30, 2006, 15:14:47 pm »
Рикардо друже:)
Войната никога не е демоде. Тя е в нас откак ни има хахахах, без майтап.
Човек никога няма да се отърси от "човешкине" неща в себе си.
Война ще има, и тази война която иде, ще е затварящата се врата на Петото слънце мдам...
Аз мисля да гледам шоуто от в.Ботев :)))

Атакааааааааааа!!!!
Оберон

valer4o

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #57 -: Януари 30, 2006, 23:02:33 pm »
Здравейте, искам да изкажа своето мнение колкото и плоско и тъпо да го наречат някои. 1. "за книгата и за истината в нея" . Сигурен съм че няма такава, или поне НЕ в количеството в което се опитват да ни убедят. 2. Защо вместо да се опитваме да разберем кои и къде са "ЛОШИТЕ" момчетаи момичета от нашият свят, не се опитаме да поискаме помощ и разяснения от "ДОБРИТЕ". Няма ли да е по-лесно????? ще си купя тази книга, но искам да се оплача, че с всяка следваща, информацията става все по -постна. Световната цензура е тотална, това е!!!! тотална дезинформация. И защо приемате "Старият завет" за чиста монета???? Как така Мойсей е писал на иврид , след като най-ранните доказателства за този език са от период 2000 години след "40 годишната разходка в пустинята" организирана от туристическа фирма "МойсейТур"ЕООД. Тогава на какъв език са писани 10 божии заповеди, и не е ли имало случайно "РЕДАКТИРАНЕ" на инфото????

 Тука всички сме от един отбор, поне така искам да бъде. Всеки може да каже какво мисли,  и другите са длъжни да се опитат да го разберат. Аз не пиша много, но пък съм прочел всичко тука. Много инфо съм събрал и съм благодарен на всички ви. Както се казваше в един филм " истината е някъде там", а аз бих добавил" ами да отидеме да я намерим"

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #58 -: Януари 31, 2006, 11:28:23 am »
Цитат
Брой на благоприятните изходи / Брой на всички възможни изходи

Брой на всички възможни изходи при нас са 2 - има попадение, няма попадение   
Брой на благоприятните изходи - колкото по голям обема в който търсим толкова вероятноста се покачва
значи това не е съвсем вярно. седнах и поразмислих още по темата

Брой на благоприятните изходи / Брой на всички възможни изходи

Брой на благоприятните изходи = f(M, g)
значи броя на благоприятните изходи е функция от обема на текстовият материал М и възможните геометрични фигури g

Брой на всички възможни изходи = 2 x f(i)
Брой на всички възможни изходи при нас са 2 - има попадение, няма попадение умножен по функция от i която дефинира дължината на търсеният израз. Идеята е - колкото по-дълъг е израза толкова по-малка е вероятноста за попадение

ми това е математическото изразяване на Кода На Библията на основа на теорията на вероятностите

Малко дефиниции на база на математиката горе:

1.
Ако библията беше 2 пъти по голяма и търсехме 2 пъти повече различни географични фигури щяхме да имаме за всеки търсен отговор 2 попадения ... веселба

2.
ако търсим кратки думи (от 3 букви примерно) вероятността на попадение трябва да е огромна

3.
в всяка книга с огромен обем можем да намерим търсени думи или изрази подредени в определена геометрична форма


... ако някой има нещо против математическият модел или смята че бъркам някъде нека пише

Поздрави
Атила

п.с. все пак става дума за библията и темата е в раздела "Религия", тъй че да се вярва в Кода не е лошо ...
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #59 -: Януари 31, 2006, 11:59:22 am »
Ето част от разработката на Библейският код описана в книгата.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
6107 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2006, 00:04:49 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27