Автор Тема: The Secret  (Прочетена 104751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #75 -: Ноември 25, 2008, 17:49:02 pm »
Това че от малки са "закърмени" да имат подобен мисловен модел може и да е вярно, но не оборва тезата за пирамидалната структура. Защото ако проследиш нещата детайлно ще стигнеш до извода че техния "модел" се крепи на останалите 90% робски обслужващ персонал. Ако в един момент всеки има всичко (защото вселената давала) кой ще има  мотивировка да им слугува ? Да им работи в тъпите заводи ( за производство на всякакви глупости които се продават само защото се рекламират нонстоп), да им чисти къщите, да им сервира по ресторантите и хотелите, за да могат те да имат хиляди пъти повече ? Затова изкуствено се създава недоимък в основни сфери от човешкия бит (като енергия, храни и т.н.) за да бъдат хората принудени да им слугуват.
И пак да кажа - възползвайки се от "тази теория" неможеше ли тези дето от малки са "програмирани да мислят за имане" да мислят да имат ВСИЧКИ ? Ама де такъв късмет -  май не сме уцелили на хуманисти  ;)

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: The Secret
« Отговор #76 -: Ноември 25, 2008, 18:01:30 pm »
Не знам, ама ако допускаш че Маркс не е конспиративна личност, той това искаше да направи, и стана мазало :- :-X
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #77 -: Ноември 25, 2008, 18:21:33 pm »
Искал е да направи какво ? И най- брилянтната идея може само с малки "видоизменения" да служи за зли цели а пък в случая на "комунизма" системата никога не е била въведена от каквито й да е "хуманни чувства" а единствено и само за контрол над масите. Това обаче не означава че неговата "алтернатива" капитализма е вярната система защото тя е гнила в самата си основа.
А пък най-голямата манипулация е че всеки сам за себе си и в борба с другите за ресурси и капитали е перфектната система  (която се крепи  на ТАЙНАТА - всичко е тайна и трябва да се пази от другите във форма на патенти за да могат да го продават след това на  уникално високи цени) отколкото всички заедно и СПОДЕЛЯЩИ своите знания и постижения да дръпнат напреде толкова колкото никой даже не може да си представи! За сметка на това ако случайно някой измисли нещо гениално което да може да реши основни проблеми на човечеството в крайна сметка то ще  бъде изтъргувано на определена цена което напрактика ще го обезсмисли за огромната маса но пък една малка част ще направят добри печалби защото "са инвестирали" в него.
« Последна редакция: Ноември 25, 2008, 18:35:41 pm от Alien »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: The Secret
« Отговор #78 -: Ноември 25, 2008, 18:30:59 pm »
Цитат
всеки сам за себе си и в борба с другите за ресурси и капитали е перфектната система 
Е това е истината, много съм съгласен, ама много.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #79 -: Ноември 26, 2008, 07:12:03 am »
Това че от малки са "закърмени" да имат подобен мисловен модел може и да е вярно, но не оборва тезата за пирамидалната структура. Защото ако проследиш нещата детайлно ще стигнеш до извода че техния "модел" се крепи на останалите 90% робски обслужващ персонал. Ако в един момент всеки има всичко (защото вселената давала) кой ще има  мотивировка да им слугува ? ...

Al, прав си за мисловния модел и робския труд, обаче сети се за онзи посветения дето направил разкритията си в един форум, тук имате тема за него, където той задава въпроса дали знаем къде всъщност живеем, цитирам по памет. Идеята му е именно в този смисъл, че планетата ни е място за работа с робския манталитет и дали ще избереш да го утвърдиш в себе си или да се освободиш от него си решава всеки сам за себе си. Това е тренажор за отработване на робския манталитет, нека не се оправдаваме с това колко е зле и как другите са ни виновни. Всички имаме участие в процеса и той се поддържа от колективната мисъл на всички участници. За да преобладава робския манталитет означава, че преобладават хората с такава нагласа - това е нагласата на потребители, а не на творци. Тази нагласа се наследява от родителите, придобива се от натрапването на обществени "норми", но се и превъзмогва, въпрос е на ЛИЧНОТО желание да се осъзнае и преодолее. Никой не е имунизиран по подразбиране срещу тази болест, но и никой не е неизлечимо болен от нея. ;)

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Относно: The Secret
« Отговор #80 -: Ноември 26, 2008, 09:38:09 am »
..... Ако в един момент всеки има всичко (защото вселената давала) кой ще има  мотивировка да им слугува ? Да им работи в тъпите заводи ......да им чисти къщите, да им сервира по ресторантите и хотелите, за да могат те да имат хиляди пъти повече ? Затова изкуствено се създава недоимък в основни сфери от човешкия бит (като енергия, храни и т.н.) за да бъдат хората принудени да им слугуват.
И пак да кажа - възползвайки се от "тази теория" неможеше ли тези дето от малки са "програмирани да мислят за имане" да мислят да имат ВСИЧКИ ? Ама де такъв късмет -  май не сме уцелили на хуманисти  ;)
Takа....ще ти отговоря на всички въпроси  :)
1.Както казах и в по горния си пост ,не всеки има мечти като твоите.Това да имаш всичко не означава че е всичко което и аз съм желал.Едни мечтаят за готини коли , жени,пари...други са щастливи с уюутен дом и семейство,къщичка , градинка....
2."Слугите" са истинските творци. ;) А недоимъка си го създаваш самия ти.Ако постоянно се притесняваш дали можеш да си купиш това или онова, дали тази сметка за ток е непосилна за теб..."каквото повикало, такова се обадило".Колкото повече се съпротивляваш, толкова повече се отдалечаваш от истинското щастие.Така получаваш в повече от това за което мислиш (страхуваш)  :-[
Разбираш ли ! Всичко което става в твоя ум, ти го привличаш към себе си.Най лесно ще го разбереш, ако гледаш на себе си, като магнит.Нашата работа като човешки същества е да мислим за нещата които искаме, да си разясним какво наистина желаем, тогава започваме да призоваваме един от най-великите закони на Вселената и това е законът на привличането. Ти се превръщаш в това за което мислиш най много, но също и привличаш това за което мислиш най-много. Този принцип може да се обобщи в три прости думи: мислите стават в неща!Така че ако от твоя гледна точка си "роб","слуга"... то неименуемо ще се превърнеш в такъв  laugh
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 09:53:44 am от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #81 -: Ноември 26, 2008, 21:35:14 pm »
rump ;) не знам защо ми обясняваш неща които са ми пределно ясни след като спора е за съвсем различно нещо! Тук не става въпрос за мен лично а за ПРИНЦИПА. Става въпрос за самия модел - защото за да съществува определен модел винаги има 2 страни - тези на които ти викаш че искали да бъдат "роби" и другата страна - тези които искат да имат "роби".Тази система изобщо нямаше да съществува на първо време ако "едната страна" не искаше да владее над другата. И ти ми предлагаш модел в който аз да си определя дали искам да съм роб или да имам роби, които да ме обслужват. Е аз може да не искам нито едното и да живея по съвсем различен модел с други "правила".
Но най-интересното е че  проблема  в тези "закърмените да искат" не е в това че имат. Проблема е в начина по който го имат. Ако те придобиваха всичко по друга система като нещата просто им падаха от небето или каквато и да е друга форма несвързана с експлоатация на други можеха да имат само признание и възхищение от това което правят. След като няма "ограничения" защо трябва да го искат по точно този определен начин за сметка на други ? Ето тук е разковничето - не ми пука колко имат а как. Ще ти дам един пример - Ако ти така си поискаш от вселената да кажем едни 10 бона и тя ти ги даде все едно ли ше ти бъде по какъв начин са пристигнали при теб! Точно тук е ключа от палатката! Ако видиш и знаеш процеса  на базата на който те стигат до теб. и мога да ти опиша хиляди начини при които ти няма да искаш да имаш нищо общо с тези пари ако знаеш как са стигнали при теб, но при положение че не знаеш всичко ще бъде наред. Но това е завиране на главата в пясъка защото всеки човек може да вникне и да проследи всяка една взаимовръзка и да разбере че дори и за доста елементарни неща които ползва ежедневно всъщност някой китаец или индиец бачка точно като роб.Та проблема не е ни най-малко в искането на неща а в начина по който те стигат до теб, а начина може да се промени!
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 21:36:36 pm от Alien »

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Относно: The Secret
« Отговор #82 -: Ноември 30, 2008, 10:47:58 am »
Извинявай ако не съм те разбрал правилно.
Не съм казал че някой иска да е роб.Не ме разбирай погрешно.Това са хора които живеят несъзнателно, без цел и вяра.
Не ти предлагам да си робовладелец.Престани да ми изкривяваш думите.Това какъв искаш да бъдеш ,какви са мечтите ти.....си е лично твоя работа.Ако това да имаш своя собствена фирма с мн. служители наричаш „робство”,  така да е ;) .
Едно ще ти кажа, начинът по който мислиш че ще ти дойдат пари от вселената, и се притесняваш от техния произход....всичко това е СЪПРОТИВА . С този начин на мислене, ще получиш единствено в повече от същото.Не мисли как, остави се на течението,остави вселената да се погрижи за това.
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: The Secret
« Отговор #83 -: Ноември 30, 2008, 10:59:05 am »
Извинявай ако не съм те разбрал правилно.
Не съм казал че някой иска да е роб.Не ме разбирай погрешно.Това са хора които живеят несъзнателно, без цел и вяра.
Не ти предлагам да си робовладелец.Престани да ми изкривяваш думите.Това какъв искаш да бъдеш ,какви са мечтите ти.....си е лично твоя работа.Ако това да имаш своя собствена фирма с мн. служители наричаш „робство”,  така да е ;) .
Едно ще ти кажа, начинът по който мислиш че ще ти дойдат пари от вселената, и се притесняваш от техния произход....всичко това е СЪПРОТИВА . С този начин на мислене, ще получиш единствено в повече от същото.Не мисли как, остави се на течението,остави вселената да се погрижи за това.


С всеки твой пост,се убеждавам все повече и повече,че ти си писал сценария на филма. :D

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: The Secret
« Отговор #84 -: Ноември 30, 2008, 13:00:53 pm »
Споделям  идеята на rump , ако я схващам правилно разбира се..

Да кажем , че искам да съм милионер, бос на голяма компания . Това ще наричам  „моето искам” . Да кажем, че за мен работят 20000 човека.  Приемам работата  им в мойта фирма за „тяхното искам”.  Аз не съм ги поробил, нали? Те сами са кандидатствали за работно място и са го получили. Тоест, те са избрали, какво да работят.

„Моето искам” ще съществува единствено и само  докато съществува „тяхното искам” .  Аз не мога да бъда бос и да стана богат, ако тези хора не искат да работят в моята фирма.  Моята фирма ще фалира и пропадне, ако никой не иска да работи в нея. Ако "тяхното искам" не се осъществи, "моето искам" също не ще се осъществи.

В тази симбиоза, един ще е бос и милионер, а другите - служители във фирма. Но и двете страни ще съществуват  по начин, който сами са избрали.  Изборът е бил техен.

Нека не замъгляваме реалната преценка с високо-морални позиции. Колко кофти човек е милионерът, щот експолоатирал невинните си работници за стотинки. Защото, в мига в който заемеш такава високо-морална позиция, ти  осъждаш начина, по който някой живее и печели пари. Да осъждаш, това автоматично  значи да отричаш на този някой изконната  му свобода на избор. Което, рано или късно, рефлектира върху теб.  Това, което rump  нарича  „противопоставяне”. 

Ако аз започна да давам съждения, кой живее правилно или неправилно, това несъмнено ме поставя в осъдителна позиция. Кой съм аз и кой ми е дал правото да съдя? Защо да съдя? Нали и аз искам никой да не ме съди? Не прави на другите това, което не искаш да ти се прави на теб. 

Толерирай.  Много хора разбират толерантността, като съгласяване или харесване на нещо. За мен е ясно, че да толерирам нещо, не значи, че го харесвам или споделям.  Да съм толерантен , не значи да харесвам непременно нещо, а да приемам фактът, че то съществува.  Приемам и не си хабя енергията да му се противопоставям, защото, дали ми харесва или не, някой е направил своя избор. Това е изконното му право. Аз приемам това, защото искам и аз да имам право на избор.  Ако го отрека на другите, значи да се усъмня в моето собствено право на избор.

Това постоянно  люшкане на махалото в правилно-неправилно, ще организира за мен един доста ограничен, осъдителен живот и несъмнено ще рефлектира върху моето мислене. Осъждайки даден индивид и поставяйки на морална оценка начинът му на живот, несъмнено ще поражда у мен чувства на негодувание, вина, неприязън и подобни, които ще осигуряват допълнителната стагнация на духа ми.  Сори, но не мисля, че морализирането и осъждането е еволюция на духа, по-скоро е стагнация за духа.  Поне за мен. Моят най-нов любим принцип е : допускай, позволявай, толерирай.



« Последна редакция: Ноември 30, 2008, 13:04:35 pm от July »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #85 -: Ноември 30, 2008, 16:35:12 pm »
Това щеше да е вярно само при положение че тези "работници" наистина искаха да работят във фабриката а не са принудени да го правят за да не умрат от глад - както и се получава в много държави от третия свят където  буквално си умират от глад.Когато от това да работиш в дадена фабрика или не зависи физическото ти оцеляване - "свободен избор" ли го наричаш ? И то при положение че някой вече си е присвоил основните ресурси, като земя полезни изкопаеми и т.н. Значи единия избрал да им дава пари колкото да не припаднат на работното място а другите приели със свободен избор ? На това му се казва  ИЗНУДВАНЕ! Те и терористите така ти дават "свободен избор" дай ми каквото искам или ще те убия = работи ми  за без пари или съвсем умри от глад.

Много е странно обаче че ти July се позоваваш на свободния избор в твоя пост след като точно той е най много нарушен при сегашната "система". То и това е най-големия проблем че ми даваш примери при които предварително са зададени определени правила КОИТО ОГРАНИЧАВАТ МОЯ ИЗБОР И ГО ЛИМИТИРАТ като ме вкарват в определени рамки от които няма мърдане и всеки опит за излизане от рамките срещат ПРОТИВОПОСТАВЯНЕТО  на цялата бюрократична машина  заедно със структурите за налагането на контрол. Точно свободния избор и застрашен. Иначе примера който даде е прекрасен и едва ли шяха да се намерят хиляди шивачки дето да "искат" да работят по 12 часа на ден при мизерни условия вместо да правят нещо което "наистина искат"а не са принудени да вършат.И тогава наистина собствениците щяха да фалират и да разберат че така не става. Ама след като в тях е и ХЛЯБА И НОЖА за свободен избор няма как да се говори.
А може да погледнеш въпроса и под друг ъгъл - тези милиони хора не са ли МАНИПУЛИРАНИ от техните "работодатели" ?


Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Относно: The Secret
« Отговор #86 -: Ноември 30, 2008, 17:24:45 pm »
Много добър разбор July,поздравления. ;) Няма смисъл да се повтарям отново.Изглежда Watcher не ме разбира. :-\ Ще цитирам Фредерик фауст: „Във всеки човек се крие спящ великан.Когато великанът се пробуди, се случват чудеса”.В филма "Матрицата", Морфей предлага на Нео 2 хапчета.Едното зелено, а другото червено.Изборът е твой.Едното те пренася в реалноста, другото .... оставаш в блатото където съществуваш (казвам "съществуваш",а не живееш) .И да...манипулация има, но това дали ще допунеш да бъдеш манипулиран зависи единствено от теб.За тези които само съществуват, това е напълно възможно  :-X
« Последна редакция: Ноември 30, 2008, 17:41:07 pm от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: The Secret
« Отговор #87 -: Ноември 30, 2008, 18:54:26 pm »
Ал,  ( и вече ше събирам по 20 стинки за авторско право за името Ал   ;D ) разбирам доводите ти.. Аз не казвам, че одобрявам сегашната система. Само казвам, че тя нямаше да съществува във вида,  в който съществува, ако не  зависеше от двете страни  едновременно. Едната - „експолоататорите „ и другата -  „експлоатираните”.  И тази система съществува точно откакто съществуват цивилизациите -  организираните общества.  Просто е така. 

Всичко изглежда толкова трогателно,  а и вярно, както го описваш, но само привидно. Преди да се издигнеш над нещата и не погледнеш която и да е ситуация точно, както съветваш ти,  не под твоя „ нормален” ъгъл,  пречупен през твоите собствени, субективни възгледи.. Разбирам, че ти си против експолоатацията и империализма, както и против всяка система, която подтиска масите.  Твоята позиция е ясна. Няма нито да я оборвам,  нито да споря с нея.  Ти имаш право да я имаш. Но другият ъгъл трябва да бъде лишен от емоцията,  която изгражда  собствените ми  възгледи,  и се отнася до фактите.  Поне за мен. Както казах, не съм защитник  на експлоатацията, но и не мога да накарам насила хората да си отворят очите и да видят, че ги манипулират всяка една секунда.   Защото,  насила не се отварят очи. Проглеждаш, когато САМ ОСЪЗНАЕШ.  И когато осъзнаеш, не си длъжен да се примиряваш.  Можеш да се възпротивиш на системата. 

Масите са експолоатирани на глобално равнище, да, или поне това ни се казва и показва в медиите. Нали? Нямаме пряко наблюдение. А,  знаем, колко манипулативни могат да бъдат медиите.  Всичко може да се изманипулира. Непрекъснато се появяват  сърцераздирателни  статийки в пресата за  фабрика на Гап или друга фирма,  от журналисти, които са открили топлата вода едва ли не.  Но и тези журналисти  си купуват тениски от Гап.  И като напишат статийката или покажат фабриката по тв,  си казват : „Ах, колко лошо, но, какво да се прави” .  Лягат в удобните си легла и заспиват нахранени.  Тоест,  само говорят, но нищо не правят.  Това пък е техният избор . Да използват манипулацията отново за себе си, ( а не за експлоатираните)  за да продават бройки на вестника си и за рейтинг.  И с този избор няма да споря. 

Напоследък  имах  конкретен пример в  Китай.  Непрекъснато се говори  за Китай, как там подтискат работниците си и как,  едва ли не всички бачкат  под строй. Имам обаче пряк поглед върху Китай.   Скоро бях свидетел, как се построи  най-голямата фабрика за влакове в Китай. За отрицателно време.   Сигурна съм , че това щеше да бъде отразено супер изкривено в западните медиии. Как са бачкали по 3 смени и така нататък.  И така си беше.  Хората бачкаха доста. Но им увеличиха заплатата  двойно за  извънредното  време,  докато се построи фабриката.  Това,  съм сигурна, щеше да бъде пропуснато от сензационалистите...

Ние, българите имаме порочната психика,  да смятаме всяка една работа за експлоатация.  Аз съм свидетел, как в определена култура, като китайската, хората не работят защото партията им нарежда, а е въпрос на  чест.  Не се наемам да обсъждам тяхната култура и защо е така. Просто трудът не винаги е смятан от хората, които го вършат,  за долнопробно нещо.  Обратно на българския манталитет:  Учи, мама,  та да не работиш!  Това го няма в други култури. Уверявам те.  Хората са  доволни и са адски горди какво им излиза от цеха като призводство.  Те произвеждат нещо с ръцете си и са горди от това нещо.  И се усеща една позитивна енергия от тях.  Усещането, че са доволни от живота си.  Ако обаче седна в българско кафене, на 7-мата минута съм депресирана. Нон стоп мърморене,  оплакване от  политици ( които сами са се избрали, може би?) от съдба, от какво ли не. Никой не взима нищо  в собствените си ръце обаче. Пафкат,  лющят кафета и светът е ужасно несправедлив към тях.

Та, освен,  че нещата винаги се манипулират и преувеличват от медиите, (защо ли? Друга тема. ) масите, за които говорим,  са съставени от индивиди. За съжаление, тези индивиди не осъзнават силата , която им е дадена по рождение. Свободата да избират.   Който се смята за експлоатиран, може да се възпротиви на системата. Но хората се страхуват, защото ментално не са еволюирали до нивото на съпротивата.  Тяхната еволюция се свежда само до страха.  ( И пак, страх за оцеляване на физическото тяло) Самият страх е вече ограничаване, което те сами си налагат. И разбира се, по-хитрите се възползват от този страх.

Въпросните „лоши батковци”, подтисниците, поне са достатъчно ясни с посланията, които изпращат на Съзиданието. Смятам, на всеки средно интелигентен човек му е ясно тяхното послание : искаме да сме богати и да експолоатираме хората и го правим.  Понеже са брутално ясни и откровени  в целите и намеренията  си , вселенските закони бачкат в тяхна полза.  Те ясно формират менталната  си идея ( макар и на нас да ни изглежда гадна тази идея) И така те създават това, което искат.  Но, всеки го може.  Просто експлоатираният не може да си позволи  свободата да мисли  инак, освен като жертва.   Мислиш като жертва, съмняваш се в себе си и даваш съответните подобни сигнали на вселената. И нещата са такива, каквито си ги направиш.
 
А, пък от друга страна,  самите моралисти и „борци” за човешки права само бърборят  и нищо не правят,  за да се променят нещата, което , съгласи се, не е много ясен сигнал към вселената какво , точно искат.  Те казват: „не одобряваме”, но не правят нищо или нямат конкретни идеи как да се подобрят нещата.  Вселената не  е наясно с техните намерения и съответно нищо не се получва само с говорене. 

За съжаление всичко идва с осъзнаването на това кой си.  Осъзнавайки , можеш да поемеш в друга посока от досегашната. Всеки може да промени коренно живота си във всяка една минута. Но не смеят. И  кофтите пичове използват това.  На това се крепи техния свят.

Но всичко пак се свежда до свободния избор, поне за мен.  Не мога да отричам свободния избор на империалиста,  да  се възползва от масите.  Както не мога да отрека свободния избор на някой, който търпи да го ерксплоатират.

Знам,  колко е трудно да се разбере такава позиция.  Защото изглежда адски студено. Но не е така. Аз наистина съчувствам на тези хора, които биват експлоатирани,  духът им сломяван непрекъснато и   съществуеванието им свеждано до базисно оцеляване.  Непрекъснато мислено се обръщам към тях: Събудете се , бе, хора! 

Скоро някой ми прати от ю-туб пак онази брутална сцена от „Време разделно”, където слагат на дръвника  детето и казват на баща му: или слагаш феса или колим детето.  Страхливеца, какво би направил? Би сложил феса, защото се страхува за живота си.   Нашият пич, обаче не сложи феса и го помляха.  Той застава на позицията си и няма да позвили да бъде манипулиран, макар това да коства живота на детето му и неговия.  Това е осъзнаването, че имаш избора да не си роб, макар това да значи смърт.  Колко такива познаваш, Ал?

Но не  мога да насилвам  робите да не търпят.  Това би било нарушаване на избора им да търпят.

За съжаление,  всичко, което ни изглежда супер хаотично и несправедливо, е всъщност само проявлението  на един идеално самоорганизиращ се космос. 

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #88 -: Ноември 30, 2008, 18:59:12 pm »
Ника ми не е watcher a Alien  ;)

И ти също не ме разбра  ;) Аз изобщо не оспорвам че има "методи и способи" с които да си направиш живота какъвто искаш да бъде на индивидуално ниво.Или по-скоро има достатъчно възможност за лавиране но проблема е че основната рамка е сгрешена или по-скоро променена така че да се утвърдят модели които са доста нелицеприятни и които ограничават свободния избор на другите. Тоест ти може да си си уредил живота както си искаш с каквито и коли къщи и т.н. но това първо е ограничен избор (защото нещата стават по предварително установен начин , който се вижда а не падат от небето)и второ е ограничен откъм възможности защото колкото и да искаш например да си захранваш къщата със "свободна енергия" имаш възможността просто да си платиш тока на НЕК без някой да те пита нито дали искаш да го плащаш на тази цена нито дали си доволен от напрежението. И от безкрайните възмобности , които "вселената дава" се оказва че някой се е погрижил така хубаво да ги ограничи като в същото време основния мотив  е - ВСИЧКО Е ЧУДЕСНО ВСИЧКО Е НАРЕД. Да, то може в личностен план благодарение на собствените усилия да е наред но се огледай и виж реално света в който живееш дали ти харесва и дали няма място за Огромни Промени. Има огромна нужда на модификация на игралната матрица.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: The Secret
« Отговор #89 -: Ноември 30, 2008, 20:06:13 pm »
Вероятно не те разбрах, както ти би искал да те разбера.  Но те разбрах по мой си начин. Не говоря за „методи и способи” и колите и удобствата, които всеки хитрец, може да изманипулира да има. Не се изисква кой знае колчав интелект за това, нали?  Нито пък,  кой знае какво съзнание.  Виждаш ги по улиците.  Всеки квадрат може да кара Х6.  Не споменавам изобщо за материално постижение в личностен план.

Оглеждам се и вече казах, че и на мен някои неща в света не ми харесват, но просто го приемам какъвто е.  Защото не мога да насилвам хората да не се страхуват.  Няма как да стане.

Говоря за робския манталитет и за страха.  Те управляват света.  Дори на друго място казах, че подозирам, че рамката за която говориш,  е манипулирането на ДНК-то много отдавна. Но нали е манипулирано на всички ни. Защо тогава аз разбирам, че се опитват да ме манипулират,  а други не разбират това?  Те смятат, че просто съдбата им е нещастна.  Защото сме на различно ниво на развитие на съзнанието . И винаги е било така.

Никой  не може да ограничи постоянния приход на енергия от вселената.  Затова ограничват хората.

Но, пак ти казвам промени не може да станат в общество, в което самите членове на това общество – хората,  не желаят да се променят.

Никоя система не може да се промени, ако не се промени първо индивида. Промяната трябва да стане на индивидуално ниво.  Всеки вътрешно трябва да се промени. Иначе ще сменяш едни закони с  други закони, ще налагаш схеми, които ти смяташ за правилни. Но, винаги ще има нарушени права на хора и никога един закон няма да пасва на всеки и на всяка ситуация.

Съзнанието трябва да се промени, а как го виждаш това да стане?  Въобще мислиш ли, че  на етапа на нашата еволюция на съзнанието, един утопичен свят, където никой не експлоатира другите, е възможен? Сега, тук, на тази планета.  Или щом казваш, че има място за огромни промени в матрицата , кажи какви. Или сам променяй.  Прави това, в което си убеден.  Прави промените, защото говоренето за промяна не променя нищо.

Аз съм по-скоро на мнението, че животът е такъв какъвто Е.  Лош или хубав го прави само пъпеша на раменете ми. Защото съм си изградила някакви мои, жалки, фалшиви системи, които ако не резонират с нещо, казвам – лошо, ако резонират, казвам  - добро.

Да не се повтарям, но светът е какъвто си го направим ние.  Докато търсим причините другаде,  а спасението извън нас, винаги ще оставаме слепи за силата, кото притежаваме.

Единственото нещо, което космоса прави е да зарежда света с първични атоми, тоест с безкрайни възможности. Всичко останало правим ние.   Ние разиграваме игрите в милиони и милярди варианти и няма как да е иначе. 
Няма идеален свят, защото ако беше идеален,  нямаше да има резон да еволюира и да се развива и щеше да колабира  пак обратно  до първични атоми.  Защото те са единствените идеални частици  в космоса.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5603 Прегледи
Последна публикация Декември 08, 2005, 15:46:18 pm
от H.
TOP SECRET-MAJIC autopsi alien report

Започната от globalufos НЛО

1 Отговора
3872 Прегледи
Последна публикация Септември 15, 2007, 21:15:54 pm
от Eon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27