Автор Тема: Комунизмът турцизира и циганизира България  (Прочетена 100524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Българите са всичко друго, но не и неспособни на национален дух! Тогава: КАКЪВ Е ДЕЙСТВИТЕЛНИЯТ ИЗТОЧНИК НА ТУРСКО-ЦИГАНСКАТА ЧАЛГИЯ?, която днес повечето от нас са склонни обективно да вменят като типична за населението, наричано от всички "български народ"!

ЧАЛГАТА НЕ Е БЪЛГАРСКО ПРОИЗВЕДЕНИЕ , ТЯ Е ВНЕСЕНА ОТ...

Напротив г-н Летящ Дракон. Убеден съм че чалгата си е българско произведение
на базата на турско-циганската музика.
Убеден съм в това ,защото преди около 15 години в България беше някакъв американски политик вероятно и специалист в музиката или на друга тема,но той заяви по телевизията :" Българската музика е много тъжна" . След неговото посещение постепенно се появи и чалгата. Вероятно този човек се е срещал със съответните специалисти в София и са решили как да променят българската музика,за да не бъде тъжна и са започнали съотвентата дейност.
Вероятно между тези специалисти е бил и Митко Пайнера споменат от РедГай.
Няма да се очудя ако науча че Пайнера е бил спонсориран за създаването на компанията си от ЦРУ.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Струва ми се че заглавието на темата е сбъркано. Темата трябваше да бъде " "Демокрацията" турцизира и циганизира българите", защото чалгата се появи по време на "демокрацията".
Снето от интернет дир.бг клуб БГ фолклор:
1. Който слуша чалга- ЩЕ го потурчат и ще падне под робство!
2. Слушателите на чалгата са убийците на Левски!!!
3. Първа цел на Турция е почалгяването ни. Шефове на Пайнер са турски пратеници и служители, изпълняващи държавни поръчки с политически подбуди. Чалгата е турската политика за турцизиране на българското население- засега благодарение на чалгарите- успешна. Разполагам с вътрешна информация от безспорни достоверни източници!!!
4. Има предсказание за всеки чалгар, който дори веднъж не е бойкотирал чалгата, че ще бъде потурчен, ще бъде прекръстен с турско име, ще попадне под натиска на мюсулманската религия насилствено и ще бъде под турско робство и произволие во веки веков до последно коляно.

Тайни служби на ДПС сложиха в журито на Music Idol туркиня, която пее на сцена и по тв на турски език! Имаме новини на турски език! Това не е случайно и не е направено за малцинствата, а за вас специално- българите. Замислено и Реализирано.

5. Който слуша чалга независимо рядко или дори веднъж - значи не му пука задето е умрял Левски за да ни освободи, и той ще спре, КОГАТО СЕ ИЗПЪЛНИ ПРЕДСКАЗАНОТО ЗА НЕГО И БЪДЕ УБИТА ОТ ТУРЧИН ЖЕНА МУ, ДЕЦАТА МУ, А СЪЩО И ТОЙ САМИЯ. Тогава няма нужда да се сеща, просто ще усеща!

6. Ако бойкотирате чалгата, спрете да ходите на концерти, не си я включвате по радия и телевизии, вие няма да бъдете облъчвани от турската пропаганда и ще бъдете достойни българи!

ИМАЙТЕ ПРЕДВИД МОИТЕ ДУМИ, НЕ ГИ ЗАБРАВЯЙТЕ- ВЪПРОС НА МНОГО МАЛКО ВРЕМЕ Е- ОПРЯЛИ СМЕ В КРИТИЧНА ТОЧКА!!! Масмедиите в България, нарочно скриват от зрителите на телевизията критичния момент за да не се усетят зрителите. Молим ви, защото утре ще е вече късно!!!
ИМА ХИЛЯДИ ПЪТИ ПО-ХУБАВА, СТОЙНОСТНА И КАЧЕСТВЕНА МУЗИКА. НЕ БЪДЕТЕ ПРОСТИ РОБИ НА НАСОЧЕНА ЧУЖДА ПРОПАГАНДА, А ЦЕНИТЕЛИ НА ИСТИНСКОТО ИЗКУСТВО!!!


Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
В потвърждение на тезата че заглавието трябваше да бъде " "Демокрацията" турцизира и циганизира българите искам да споделя нещо което ме смая в началото на прехода към "демокрация", а то е следното.
В началото на деведесетте години гледайки телевизия по канал 1 или бтв
попадам на филмче направено за чужди държави , което запознава гражданите с нашите черноморски курорти и им прави реклама . Зъвършвайки със  Златни пясъци и Варна последните думи на диктора , на фона на джамията във Варна бяха " българския народ се връща към своята традиционна култура".
Останах изумен и възмутен,но това отива зад граница ,прави реклама на курортите,но повече внушава на чуждите граждани че в България живеят мюсюлмани,които се връщат към културата си.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Аз до колкото знам от баби и дядовци, през кломунизма циганите не са ги тачили много много, същото се отнася и за турците. Дори е имало списък с позволени български имена с които може да кръщаваш детето си ! Не мисля, че тогава започва заглавието на темата (неискам да го пиша с думи, защото ме плаши), но харесва ли ни или не - вече е факт !
Сега да ви попитам и си отговорете честно - колко от вас слушат българска музика, имали изобщо някаква нова, убава бг музика ?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Аз до колкото знам от баби и дядовци, през кломунизма циганите не са ги тачили много много, същото се отнася и за турците. Дори е имало списък с позволени български имена с които може да кръщаваш детето си !

Да, сещам се. Тогава за около 3-4 месеца се казвах Невен.  >:(

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
В потвърждение на тезата че заглавието трябваше да бъде " "Демокрацията" турцизира и циганизира българите искам да споделя нещо което ме смая в началото на прехода към "демокрация", а то е следното.
В началото на деведесетте години гледайки телевизия по канал 1 или бтв
попадам на филмче направено за чужди държави , което запознава гражданите с нашите черноморски курорти и им прави реклама . Зъвършвайки със  Златни пясъци и Варна последните думи на диктора , на фона на джамията във Варна бяха " българския народ се връща към своята традиционна култура".
Останах изумен и възмутен,но това отива зад граница ,прави реклама на курортите,но повече внушава на чуждите граждани че в България живеят мюсюлмани,които се връщат към културата си.
Да, те винаги си служат с такива подсъзнателни внушения, които не са и толкова подсъзнателни.
Например, ако се сещате когато тръгнаха новините на турски език, се водеха като новини на майчин език.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Цитат
Струва ми се, че заглавието на темата е сбъркано. Темата трябваше да бъде "Демокрацията" турцизира и циганизира българите", защото чалгата се появи по време на "демокрацията".

Виждам, че не е прочетен първоначалният текст, с който настоящата тема започна, или макар и прочетен, не е бил разбран... Едно от нещата, които се проследяват там, е идеята, че наблюдаваната по времето на "демокрацията" де-културизация на българския народ е резултат от един протекъл по-рано процес... Такъв процес по принцип не може да протече от днес за утре, за десетина години!... Също така, голяма наивност представлява идеята, че "демокрацията" е нещо качествено различно от "комунизма" - така се опитват да ни убедят, че е, но... На съответните места във Форума пространно се обяснява как в действителност се случва "преходът" и кой всъщност е на власт в нашата държава. Моля, нека да не си говорим като пазарски сеирджии, а да се опитаме да мислим върху базата на вече даденото! Иначе няма смисъл.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Не мисля, че е толкова до някакъв процес. Кучето май скачаше според тоягата. Освен това колкото търсенето определя предлагането, толкова и предлагането определя търсенето.
По времето на комунизма просто нямаше предлагане.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Имаше. Просто по различен начин, но имаше...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Имаше. Просто по различен начин, но имаше...
Например? Касетките със сръбска музика презаписани незнайно откъде? Класическата циганска музика?
Всъщност какво влагате под турцизация и циганизация? Цигани и турци във властта? Култура, музика? Примери?
Или нещо друго? Обработване на маталитета? В какво се състои? Нито циганите нито турците бяха еднакви. Сега станаха много еднакви. И единни. Проблема бе внесен отвън. Няколко години преди десети по някакъв начин се осъществяваше подготовка на нелегални турски групи по планините. Държавата реагира. Под различни предтексти, например учения, по такива места бяха струпвани поделения, танкове бяха закопавани и т.н. Бях малък, аз ама по-добре помня някои неща от някои стари. Даже не само войници а вероятно и спец служи, щото се разкраваха и барети с картечни пистолети, например.
Каквото и да е било подготвяно беше усуетено. После дойде десети, вече нямаше нужда от нелегални групи. Вече се действа "легално".
Ми той го каза мн просто един активист на ДПС - как няма да поддържаме ДПС, като сега наште хора влизат във властта и командват.
« Последна редакция: Март 20, 2008, 22:20:56 pm от Ashaman »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
За да се разбере в какво се изразява "турцизацията" и "циганизацията" на България и как комунистическият режим осъществява това, е добре да бъде прочетена статията, с която настоящата тема започва. Там нещата са представени доста подробно.
« Последна редакция: Март 21, 2008, 12:45:16 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Ето как комунизмът превърна българския народ от пазител и наследник на хилядолетна мъдрост, в смърдящ от кебабчета и китайски джапанки панаир и във време, в което трябва свещенодейно да прогонваме злото, до моите уши достига чалга, ...

Всъщност в термините турцизиране и циганидзиране Вие г-н Летящ Дракон влагате смисъл на пролетаризиране и погледнато в такъв смисъл поста е правилен,но след като има истинско турцизиране и циганизиране след "демократизацията" просто не е редно да ги исползвате като заместители на пролетаризирането.
Думата демокрация я поставям в кавички защото всъщност имаме диктатура на КАПИТАЛА а не демокрация.



Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
За да се разбере в какво се изразява "турцизацията" и "циганизацията" на България и как комунистическият режим осъществява това, е добре да бъде прочетена статията, с която настоящата тема започва. Там нещата са представени доста подробно.
Що си мислите, че след освобождението България е била цъфнала и вързала? Всяка революция налага нов вид диктатура и далеч не всички и най-истински революционери се включват в управляващият елит в последствие. Ето ти го примера на Че Гевара, той става неудобен. Имаш го и примера с възрожденците, малко от тях заемат някакви отговорни длъжности след освобождението и повечето се чувстват омърсени. Така е било винаги.
Колкото до тракийският дух и т.н. това е съвсем отделна тема, няма да се впускам. Можеш да се върнеш още преди турското робство, когато Борис ликвидира 52 болярски рода за да въведе насилствено християнството.
Казвал съм го много пъти, но дали някой може да се вслуша незнам. България изкрава 5 много важни за съвременно развитие века с наведена глава. Забравя дори писмеността си. Забравя си историята, може да не знаеш, но тия които ние сме учели на писмо, история и ценности - руснаците, се налага да ни учат на това на което ние сме ги учели, когато още е нямало Русия.
Колко века изминават докато Пайсий припомня собсвената ни История?
Сега къде ние е елита? 20 години демокрация, няма го, пак е псевдо.
Да, да национализацията, за много хора е дошла като манна небесна. Тия работи дето ги говориш може и да са така, но може да се провери каква земя са имали хората, кой имал два квадрата, кой нямал. И колко близка до феодалният строй е била България след освобождението.
Аз м/у другото сега съм на мнение, че е нужна не национализация, но един строг контрол от държавата, защото както е тръгнало скоро частните земи, ще бъдат изцяло в ръцете на чужденци, най-вече от Турция.
Във военни и следвоенни времена няма много място за творчество и изкуство. Още повече че бяхме от загубилите, при нас след 50 години свобода, и две войни идва и третата. А преди освобождението не сме били богата държава, напротив много бедна. Ами една сила като Германия, и трябват 15 години след войната за да тръгне нагоре и да осъществи истински скок. В интерес на истината инфраструктурата у нас е изцяло изградена след втората световна.
Разбира се, може би щяхме да бъдем много по-добре иникомически ако се бяхме развивали в капитализъм. Незнам. Но съм доволен, че от комунистическо време поне ни останаха собствени жилища, защото на Запад само най-богатите не живеят под наем. Да живееш ця живот под наем, каква съблазън...
И да така е, несвободата на словото е наложила упадък в литературно например отношение. Защото са пряко свързани неща. Но другаде като науката, не е повлияло и ние винаги сме имали добра наука. Разликата е, че тогава са се отпускали средства, а сега не.
За щастие щерката на първия се е оказала една одухотворена личност и културният подем е тръгнал стремглаво нагоре.
Но както и да е, не се разбира връзката с идеята ти за турцизация и циганизация. Обръщаш внимание на музиката, например. Еми добре. Всяко читалише си имаше състав за народна музика и танци.
Посетил си панаир, но както се разбира това е в сегашно време. Посещавал съм панаири в края на комунизма и в началото на демокрацията. Нищо общо с това което говориш за сега.
Всъщност първите години на демокрация не бяха лоши. Но после дойде Ваньо и какво облагодетелстване падна, не е истина.
Ако ще и махалите едно време бяха много по-чисти и подредеин, поне в моя край.
Разкарай се в някоя турска община и ще разбереш, какво е турцизация. Турският манталитет, като зерги. Скакалци. Мръсотия, това е турцизация. Престъпност - новото лице на циганите. А да крадат едно време де?
вярно имаше трагикомични случки, бях си оставил найлоновата торба с учебниците на една ограда. Съседката решила, че е бомба и се обадила в полицията. И веднага довтасаха.
Защо туберколозата беше изкоренена. Сега се завърна редом с много други болести.
Така де, не виждам турцизацията в комунизма, много други лоши неща виждам, но не и тези.
При нас така се получиха нещата, че едно време пари имаше, ама предлагането беше в петък на гастронома и банани в корекома. Сега пък стана обратното.
Но каквото и да е, няма го тоя дух на единство, който го имаше тогава. Дребни душици винаги е имало и ще има, кой кого натопил, кой кого наклеветил.
Ама поне имаше някаква грижа за подрастващите. Къде са сега кръжоците по авиомоделизъм, например?
Каквото искате мислете, но на тая България и трябва една путинизация в някои отношения, при нас свободата е свободия и слободия.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Споко, скоро ще ти дойде Бойко да ти изплющи една путинизация - ще останеш доволен :P
В защита на своята теза ще повторя няколко от опорните си твърдения:

 - комунизмът забранява живи части от изконната българска култура и задължава хората да живеят в коловозите на социалистическия реализъм;
 - комунизмът систематично изтребва царската българска интелигенция и я подменя с дребни функционерски протежета, овчари и простаци, бетонирайки своята номенклатура;
 - комунизмът извършва серия от национални предателства, сервилно нагъзвайки Татковината ни към х*я на СССР, предавайки националните ни идеали за обединение и свобода;
 - комунизмът къса връзката на народа ни с изконния му начин на живот, естествен бит и култура, заменяйки това с уродливите панели на заводския си устрем и налудничави планови стопанства.

Чрез всичко това комунизмът планомерно изкоренява източниците на самосъзнание, консолидираност и доблест у българите, като оставя единствено милиционерския и ДС-апарат да сдържат реда. След отпадането на силово-репресивното присъствие на комунизма и при вече ликвидираната вътрешна устойчивост на народа, превърнат в пролетарска и лумпенизирана пасмина, чалгаризацията става доста лесен и естествен резултат...
« Последна редакция: Март 21, 2008, 22:01:28 pm от ultrafutur »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Съгласен съм отчасти по първо тире и в по-малка степен по трето. но така или иначе ние не изключвам от конюнктурата. По останалите не. Това са процеси текли преди какъвто и да било комунизъм.
Дотегна ми това антикомунизиране и безплодни спорове, мигар с това се изчерпват българските конспирации, та раздела да се занимава основно с това.
Едно нещо ще ти, кажа и си прави изводи - България пропусна Ренесанса.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27