Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 112507 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2012, 12:18:44 pm »
Редукция – намаляване, съкращаване. Всяко тяло в човека има свой център. Отделно монадата е център на всички тела. Въпросният център, постоянният атом на всяко тяло остава след разпадането на тялото (примерно астралното тяло) за да даде начало на следващото астрално тяло. Може би това Митко има предвид под "редукция". Това не пречи на останалата част от тялото да си се разпада.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2012, 14:06:51 pm »

П.П. Въпросът ми е директен към Iris i mitko   :)
Имам предвид колко канала за приемане на информация имат едните и колко другите /DNK/?

Също защо първите  имат достъп до "информация" на всичко, а вторите  са подложени на амнезия от "Висшия Аз"? !
 
     Няма  да  ти  отговарям,  но  ще  ти  разкажа  една  действителна  история  която  се  случи  тук  във  форума.  Получавам  на  лични  меко  казано  нещо  от  това  което  пишете  Ти,  Олд,  Танграта  взети  заедно,  на  което  му  отговарям  доста  остро,  че  ако  иска  може  да  провери.  Е  момчето  се  оказа  доста  доста  упорито  и  за  около  6-7месеца  се  срещна  със  светлината  и  наставника  си,  но  се  уплаши  и  не  продължи,  спря  се  и  защото  му  казах,  че  аз  съм  дотук.   Е  аз  не  искам  да  ставам  гуру,   но  ми  беше  приятно  когато  ми  се  обади  наскоро  и  ми  каза,  че  не  ме  е  забравил!!   Умен  си  и  съм  сигурен,  че  си  ме  разбрал!!

:writer:......Мисля,си,че истинската мисия(и тя е цялостна,не касае само инкарнационният Аз)е развитие и еволюция всеки следвайки своята емпирична пътека @---
      Виж  колко  хубаво  е  казано  пътят  е  емпиричен,  само  с  книжки  не  става!!      


Това, че училището е практическо, водещо до опитности не означава, че няма по - високо развити и по - неразвити души. Просто ти казваш на по - неразвитите "по - зле справящи се", което нямаше да е така, ако бяха по - развити - същото е, въпрос на думи /да се върна на по - горния си пример: третокласници сме всички, ама някои са по - будни, други по - тъпички - това са по - напреднали и по - изостанали души/. Напоследък особено имам чувството, че наплива към нашия трети клас е огромен, защо? - не съм сигурна, може би заради огромната раждаемост?!.
 Всички  души  са  издържали  приемният  изпит  за  университета  наречен  Земя,  и  наплива  е  огромен  защото  е  елитен!  Завършил  образованието  си  на  Земята  отваря  всички  врати  -  престижна  диплома  Е  някои  следват  доста  дълго,  но  това  е  без  значение.

Редукция – намаляване, съкращаване. Всяко тяло в човека има свой център. Отделно монадата е център на всички тела. Въпросният център, постоянният атом на всяко тяло остава след разпадането на тялото (примерно астралното тяло) за да даде начало на следващото астрално тяло. Може би това Митко има предвид под "редукция". Това не пречи на останалата част от тялото да си се разпада.
 
Точно!!!  Бих  пояснил  само,   че  ако  ми се  наложи  да  посрещна  някой  мой  близък  оттатък  чертата  ще  използвам  астралното  си  тяло  или  негова  холограма,  а  това  не  може  да  стане, ако  нямам  базата  нали?
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 14:08:29 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2012, 16:15:25 pm »
Виж  колко  хубаво  е  казано  пътят  е  емпиричен,  само  с  книжки  не  става!!
Само ще си позволя да добавя, че ВСИЧКО, което правим или не правим е емпиричен опит, ВСИЧКО! Живеенето само по себе си е емпиричен опит. Има един чудесен цитат, за жалост не мога да го открия за да го пейстна, но той казва: всичко, даже онова което крием със срам в душите си е много важно за нашето развитие, защото ни е направило тези, които сме. Нищо не е само добро или само лошо - ние не знаем цялата история.
Iris, за пореден път съм удивена от способността ти да обясняваш, огромно благодаря!
 :hi:
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 16:18:16 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2012, 19:00:50 pm »
Един въпрос, как става въплащението на духа (пиша духа, защото той се въплащава),по лотариен принцип или със знанието какво ще му се случи и го прави заради "практиката"? Ако е на лотариен принцип, и му се падне че на 3та година от въплащението му го прегазва автомобил, каква ще е ползата от въплащението, да изпита мигновената болка ли?

П.С.Иначе това което пишете много добре звучи, но е само една теория.
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 19:31:56 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2012, 21:21:11 pm »
      Няма  нищо  случайно,  и  не се  въплътява  духът,  а  душата  (духът  е  съставна  част  на  душата).  Да,  всичко  се  прави  с  някаква  цел,  която  на  нас  не  ни  е  позволено  да  знаем  в  подробности.  Духовните  наставници  са  в  правото  си  да  прекъснат  дадена  инкарнация  при  определени  условия!  И  ще  добавя  това  което  пиша  е  повече  информация  от  практически  контакти  с  ирационалното  отколкото  прочетено  от  книги,  е  признавам  си,  че  не  съм  много  добър  в  обясненията,  но......
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 23:03:38 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2012, 21:31:53 pm »
1.и  не се  въплътява  духът,  а  душата  (духът  е  съставна  част  на  душата).

2.признавам  си,  че  не  съм  много  добър  в  обясненията,  но......
И за първото и за второто не съм съгласен, за първото няма да коментирам за да не изпаднем в безмислена полемика, за второто, аз разбирам всичко което обясняваш, за мен то е много достъпно, няма ги излишните словоизлияния които ме карат да не доизчитам докрая постовете на някои потребители, за което благодаря :hi:.

П.С.И все пак да не забравим Дух, Душа и тяло = човек ;).

« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 21:55:41 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2012, 23:24:00 pm »
П.С.И все пак да не забравим Дух, Душа и тяло = човек ;).
   
       Монада (неповторима  индивидуалност),  около  нея  се  завихря  информация.  Когато  последната  достигне  необходимото  количество  и  концентрация  за  да  се  изпълни  условието - информацията  да  се  обърне  навътре  тоест  да започне  да  се  самоосъзнава  като  индивидуалност  значи,  че  първичното  съзнание  е  оформено.  Всичко  това   става   в  Абсолюта  и  понеже  индивидуалвост  в  индивидуалност  не  може  да  се  развива  младото  съзнание  се  отделя  от  Бога  и  започва  самостоятелно  съществуване - основният  АЗ  Енергията  която  притежава  Монадата  ние   наричаме  дух!  Енергията  (духът)  е  психична  такава!  И   тук  съществува  нещо  като  омагьосан  кръг,  количеството  емоционална  информация  увеличава  силата  на  духа,  това  пък  води  до  глад  за  още  информация.  Новопостъпилата  информация  не  е  филтрирана  (съдържа  желания  знания  съмнения  и  т.н.)  и  се  складира  около  първичното  съзнание,  връзката  между  двете  съзнания  се  нарича  интелект.  Всичко  горе  изброено  събрано  в  едно  цяло  се  нарича  душа +  тяло =  човек  
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 23:26:13 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #67 -: Февруари 06, 2012, 08:17:08 am »
Намерих си цитата  :):
"Всяко преживяване, всичко, което са ви причинили или вие сте причинили на другите, е страшно важно за развитието ви. Дори лъжите ви, жестокостта и несправедливостта към другите, дори и те са много важни. И това, което криете със срам в душата си, също е много важно, защото ви е помогнало да станете това, което сте. Всичко, преживяно ви помага да станете милосърдни, цялостни и изпълнени с любов. Ако успеете да си простите и да се приемете такива, каквито сте, ще излекувате себе си, а заедно със себе си и планетата. Помнете: Нищо не е нито хубаво, нито лошо. Ние не знаем цялата история..."
 :)

П.П.:
това  което  пиша  е  повече  информация  от  практически  контакти  с  ирационалното  отколкото  прочетено  от  книги,  е  признавам  си,  че  не  съм  много  добър  в  обясненията,  но......
Митко, не е нужно да противопоставяш "прочетеното + осмислено + приложено в живота" на онова, което е  "преживяно, и после прочетено в книги". И аз говоря с мъртвите в съня си, и аз съм чувала в ума си "глас" от отвъдното не един път...Даже с очите си съм виждала нещо...което не знам даже как се нарича...може би ектоплазма би било най - вярното в случая...Но това е нищо само по себе си, ако не съм си задала след това правилните въпроси, ако не съм изпитала порив да разбера и науча повече. Откъде? От всякъде!!! Мога да уча от всичко и от всякъде, но предпочитам добре написаните книги.
Колкото до обясняването - спокойно, ставаш все по - добър! :hi:
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 10:03:09 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #68 -: Февруари 06, 2012, 11:38:29 am »

Z-931, мен са ме заченали на 22 декември(зимно слънчестоене) и до колкото знам е било умишлено. В моето семейство се прави така. Старите баби си имат някакви техники, броят, пресмятат и тем подобни. Та мен са ме създали на 22 декември и майка ми, пак умишлено ч/з секцио ме е родила на 15 август 1986г. Баща ми, дядо ми, неговия баща и дядо пак за заченати на 22 декември.

Арри,искаш да кажеш,че жените у вашият род,поколения наред овулират баш на 22 декември? ::)


Мога да уча от всичко и от всякъде, но предпочитам добре написаните книги.


Най-големят кеф,е да учиш от собствената си книга.
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 11:47:41 am от konstantin2007 »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #69 -: Февруари 06, 2012, 11:56:04 am »
Един въпрос, как става въплащението на духа (пиша духа, защото той се въплащава),по лотариен принцип или със знанието какво ще му се случи и го прави заради "практиката"? Ако е на лотариен принцип, и му се падне че на 3та година от въплащението му го прегазва автомобил, каква ще е ползата от въплащението, да изпита мигновената болка ли?

П.С.Иначе това което пишете много добре звучи, но е само една теория.
Еее,Олд,т'ва сме го нищили..Приемем ли,че е на лотариен принцип,веднага изниква въпросът кой разбърква сферата с числата :).Всичко е доброволно.
Няма нищо насилствено.Свободна воля.И това,че ние не виждаме смисъл в някои"ситуации"не значи,че те са лишени от такъв.Поздрави :hi:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #70 -: Февруари 06, 2012, 11:58:23 am »
Най-големят кеф,е да учиш от собствената си книга.

 :hi:
Не най-голям кеф а най-правилното, разбрах го много късно .... но в малкото ми останало време ще се помъча да спазвам неотменно това правило!

Еее,Олд,т'ва сме го нищили..Приемем ли,че е на лотариен принцип,веднага изниква въпросът кой разбърква сферата с числата :).Всичко е доброволно.
Няма нищо насилствено.Свободна воля.И това,че ние не виждаме смисъл в някои"ситуации"не значи,че те са лишени от такъв.Поздрави :hi:

Поста ми беше към Митко, той разбра за какво иде реч и ми отговори ;).
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 12:01:23 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #71 -: Февруари 06, 2012, 19:49:48 pm »
1.Може ли да се каже, че още при раждането си душата е притежател на информация за всичко възможно, но не и на личен опит, т.е. липсва и познанието за придружаващата конкретните житейски казуси емоция? Или душата няма нито информацията, нито личния опит /с емоцията/?
Душата съвсем бял лист ли е в началото или не?
2.Може ли да се "изроди" същинската ни самоличност трайно, вследствие на прекомерно влияние на инкарнационната личност върху нея? Какво става с такава душа?
3.Може ли да се каже, че целта на поредиците от инкарнации е да се удържи победа на духа над материята, но не чрез игнориране и аскетизъм, а чрез смесване с нея и проявяване на духа някакси чрез нея? Единствено развиването на способността за различаване на вечното от тленното ли е критерия? Или не става дума изобщо за удържане на победа, а по - скоро за самоопознаване в материята?
 :hi:
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 19:51:38 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #72 -: Февруари 06, 2012, 21:44:12 pm »
Мите разгледай линка и сподели.  http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-08-07-24/41-2008-07-27-20-29-45/227.html

 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #73 -: Февруари 06, 2012, 22:25:46 pm »
Мите разгледай линка и сподели. 
      Тъмното  не  мога, а  и  не  искам  да  коментирам!!  Моля,  ако  може  да  направи  коментар  Ирис  или  някой  друг! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #74 -: Февруари 06, 2012, 23:30:41 pm »
Мите разгледай линка и сподели.  http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-08-07-24/41-2008-07-27-20-29-45/227.html

  

Може ли аз? :)
Глупости на търкалета.
Само като прочетох простотията с лимита от 12"души"и ми светнаха не всички лампи,а всички всевъзможни прожектори! :hi:
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 23:33:02 pm от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27