Автор Тема: Бялата и Черната ложи  (Прочетена 19654 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #15 -: Декември 29, 2009, 10:38:48 am »
 :) deya ако бях сигурна в каквото и да било, нямаше да търся толкова много отговори. Вероятно има места във вселената където съществата не се учат от горчив опит, а просто знаят и се доверяват на някаккъв вид интуиция. Обаче тук на планетата Земя все още БОЛКАТА е нашият учител, а "дявола" под формата на безлюбие, егоизъм, завист и все такива чувства, участва дейно в учебният процес. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #16 -: Декември 29, 2009, 16:23:54 pm »
Тоя зеления рептил Озирис, който в едната си ръка държи пастирска гега да води ОВЦЕТЕ, а в другата камшик да бие РОБИТЕ... към ква бяла ложа е?! МОЛЯ...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #17 -: Декември 30, 2009, 01:55:47 am »
А защо тогава е в бяло? Или викаш той и папата е в бяло ама....?
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 01:57:11 am от fishbone »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #18 -: Декември 30, 2009, 11:38:44 am »
А наобратно името му е Озирис - Сиризо, доста близко до Сириус. Може и да се въобразявам...
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 11:40:06 am от P.E.A.C.E. »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #19 -: Декември 30, 2009, 12:39:21 pm »
 P.E.A.C.E. Здравей.
Цитат
А наобратно името му е Озирис - Сиризо, доста близко до Сириус. Може и да се въобразявам...
От това твое предположение ми дойде една щура идея.Може да се хилите на воля.Знаем че някакъв учен е открил А-ТОМА.От миналото знаем приказката за Тома неверни. Който хулил(обиждал)Бог,щял да спре да го хули ако Бог му се яви.Дочувал съм че Бог е слизал на земята.Приказката за Тома не цяла.Дали поради хулите или голямото му желание Бог не му се е явил?И дали Тома поради величието на Бог и земните закони не се е смалил до А-ТОМА.Тома мисля че е юдей,а юдеите си чукат главите на стената на плача.Дали не е заради него?За тях знаем че много се държат.А близките са тези които са най-настоятелни в издирванията,и са го намерили. Втора теза-Дали някой засегнат от Тома не му е имал зъб.И след като е бил намерен той не му е строшил образа(А-ТОМА).Знам че някой го е разбил.И сега този колайдер дали не е отмъщение за строшения А-ТОМА.Защото щели да търсят божията частица. :blush: Смейте се на воля но тва ми дойде от твоята идея а и аз се хиля на корем. :hi: П.П. Не ми се впрягайте.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 12:43:48 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #20 -: Декември 30, 2009, 14:48:06 pm »
Здравей meander  :hi:
Доста ми хареса твоята "щура" идея, а тя никак не е щура, защото всички големи истини 1во са били обявявани за ерес, лудост, невежество...
Не се бях замислял за написаното от теб по такъв начин, но ми се струва истина. Има едно "но" :)
Според мен не е реално историческа случка (и да и не немога да го обясня:)), а по скоро алегория за естеството на материята - колкото повече осъзнаваш, толкова повече се доближаваш към макронивото и естествено обратното. Колкото повече се заблуждаваш - пътуваш към микрото да си "научиш урока". Това доста ми се връзва с написаното от теб.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #21 -: Декември 30, 2009, 16:17:33 pm »
P.E.A.C.E. Здравей. А регрес ако е връщане към микрото май не е невъзможно.И "някои" май са го постигнали.А аз не са имам за знаен,още се учим.Живи и здрави. :hi: П.П. Не знам как да се изразя,но ще пробвам по простичко.Ако осъзнаване значи знания то - колкото повече папкаме(знания)би трябвало да наддаваме на размер(височина). ;D .Някои хора май са доста напред,чувал съм че в книгата на рекордите на Гинес има вписани бая едри хора(на ширина). Те какво са папкали знания или нещо друго.:writer:
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 17:31:18 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Бялата и Черната ложи
« Отговор #22 -: Януари 14, 2010, 12:48:06 pm »
 :) Ето едно филмче обявено за ерес... ;)
Надявам се да ви хареса. :hi:   
http://www.vbox7.com/play:27c6c429
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #23 -: Февруари 26, 2014, 18:48:38 pm »
Като чета темата се зачудих как от нещо природно се е стигнало до нещо окултно?
Нали при осветяване предметите придобиват сянка и се засенчват. Без хармонията между светлина и тъмнина не бихме  имали познавателната способност за света. Или съм в грешка? Ако живем в абсолютна тъмнина или в абсолютна светлина, няма ли да сме като слепци лишени от основно сетиво? :unknown:
Ако това е природен и физичен закон, тогава откъде идва, това че светлината било добро, тъмнината лошо? :unknown: Не разбирам защо хората товарят с окултен, и езотеричен смисъл обикновени неща като природни явления, числа, предмети и др. :unknown:
<><><>

Неактивен Awake

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Истината е перфектна, тя няма две страни
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #24 -: Юли 09, 2014, 21:34:37 pm »
Така значи тази тема много ме натъжи като я прочетох още от първите коментари.
Да започна кратко и ясно.
Такова нещо като Дуализъм и като дуалистичен свят при нас НЕ СЪЩЕСТВУВАТ! Нашият свят НЕ Е дуалистичен.
Дуализма и чиста и проста ЧОВЕШКА измислица и илюзия!

Защо?
Първо на първо: Такива неща като "добро" и "зло" не съществуват. Това са също човешки измислици. Или добре, ако трябва да бъда по-точен, те съществуват само в нашите представи. Такива неща като "добро" и "зло" не съществуват универсално. Поради тази причини сюжета на Дуализма- да има две еднакво силни страни, които цяла вечност да се борят една срещу друга- е невъзможен.

Защо няма "добро" и "зло"?
Еми защото това са напълно ЛИЧНИ представи. Няма поставени универсални норми за това кое е добро и кое е зло. Има само някакви общото приети, но те са просто резултат от групи от хора със сходни мнения и разбирания за това какво е добро и какво е зло.
Пример:
Група А смята за зло актът на изнасилване.
Група Б смята за добро актът на изнасилване.
Кой е прав и кой е крив? Това, че едните го смятат за зло не означава автоматично, че другите са в грешка понеже ВСЕКИ има право на собствено лично мнение и избор.
Втора част:
Група А е 10 000 човека.
Група Б е 5 000 човека.
Прави ли това група А по права от група Б? Нима бройката има значение върху това кое е добро и кое е зло? НЕ!
Да използвах доста тежък пример с изнасилването, но беше с цел по-голям ефект. Същият пример може да се направи с какъвто и да е било сценарий: убийство, кражба, обир, взлом, отвличане...та чак и до разбиранията ни за сексуална ориентация, религия и т.н.
Просто тези, които намират нещо за добро, го приемат така както ние приемаме други неща за добро. Да ужасяващо е изнасилването да се приема за добро и аз се моля това никога да не се случи, но има хора, които намират това за добро в главите си...и ние ги мислим за "смахнати", "НЕНОРМАЛНИ", "луди" но така е само според нашите лични разбирания. За нас са ненормални, за други може да са нормални.

Поради тази причина злото и добро съществуват само при нас хората и то в нашите глави. Също както и такова нещо като "нормално" не съществува. По-точна дума от "нормално" би било "общоприето".

Дуализмът е просто една илюзия. Една човешка измислица, с която хората си обясняват това и онова в живота и някои дори се опитват да проповядват, както при Ин и Янг. Има ги и думите "двете страни на монетата", "всяко нещо си има две страни"(което дори аз използвам, но по образно казано, защото нищо никога не е само такова каквото изглежда), "баланс между добро и зло" и т.н. Всичко това са глупости, смея да кажа. Чисти и прости илюзии, с които хората се опитват да си обяснят това и онова. "Един човек направил зло, ама после ще му се върне то" (карма), "Доброто винаги за възнаграждава" и т.н......Как може тези два примера да са верни, когато няма кой да определя какво е добро и зло и няма универсални правила за тях. Но това полярно мислене само ограничава нас хората и дори ни прави подвластни на манипулация!
Ето още от тези илюзии:
добро-зло
черно-бяло
Ин-Янг
светлина-тъмнина
Изток- Запад
САЩ-Русия
Капитализъм-Комунизъм

Светът НЕ Е черно-бял! Светът ни е многообразен! И кой по-дяволите свърза светлината с "добро" и тъмнината със "зло"? Кой го определи и сложи правило? Този начин на ОГРАНИЧЕНО ПОЛЯРИЗИРАНО МИСЛЕНЕ само ни вреди и води до театрите, които гледаме днес, а те са(от достааа години вече): как медиите бълва "Запада(САЩ) срещу Изтока(Русия)"...и хората вече мисленето им е ИЛИ КАПИТАЛИЗЪМ+ Запада ИЛИ Комунизъм + Изтока. Това си е чисто и просто промиване на мозъци.
Не се оставяйте да бъдете манипулирани! НЕ ограничавайте умът си! Или както има една приказка на английски "Мисли извън кутията"(think outside the box).
-Някои виждат живота в розово, други в черно. Други пък такъв, какъвто е в действителност.Н.Николов

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #25 -: Юли 10, 2014, 08:10:24 am »
Според мен е така, но по принцип. А дефакто не е така. Колко човека не се обиждат или са превъзмогнали идеята за добро и зло. Щом като тези илюзорни представи ни влияят, значи са реални. Или за някои реални, за други не. То там е и цялата тънкост - да накараш някой да се  бори с нещо дето го няма. И още по-голямата тънкост - да го накараш да излезе от илюзията. Не е майтап работа, но си струва усилието.

____________
не съм чел цялата тема
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен Awake

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Истината е перфектна, тя няма две страни
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #26 -: Юли 10, 2014, 10:18:18 am »
Еми не е майтап работа ама тези илюзорни представи НЕ са реални дори да ни влияят. Ние сме тези, които им позволяваме да ни влияят. Има много примери за това как нещо, което не е реално може да ни влияе. Примерно, много илюзии, които заблуждават очите ни. Или сънищата - има ги, но само в нашата глава. И няма нужда да караш някого да се "бори" с принципа на дуализма, просто той трябва да осъзнае, че такова нещо няма и да го приеме...не е нещо кой знае какво за приемане. :)
Ама трудното вече иде, ако се опиташ да убедиш някой по-възрастен, че братче, няма разлика между Русия, САЩ, Изток, Запад, Комунизъм, Капитализъм. Господарите им са едни и същи. Ама ходи го набий в главите им -_-
-Някои виждат живота в розово, други в черно. Други пък такъв, какъвто е в действителност.Н.Николов

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #27 -: Юли 11, 2014, 13:01:36 pm »
Най-после някой да мисли извън кутията  :) Поздрави Awake !

Неактивен Awake

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Истината е перфектна, тя няма две страни
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #28 -: Юли 11, 2014, 14:06:59 pm »
Мерси много :) Надявам се, че все повече хора ще почнат да го правят, та малко да се подреди този свят.
-Някои виждат живота в розово, други в черно. Други пък такъв, какъвто е в действителност.Н.Николов

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #29 -: Юли 16, 2014, 11:46:20 am »
Ами то всъщност кутии НЕМА :D
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27