Автор Тема: Схема на Масонското Посвещаване  (Прочетена 9125 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Схема на Масонското Посвещаване
« -: Август 20, 2005, 04:32:49 am »
Ето една доста подробна и детайлна схема на Масонските рангове. От първото до тридесет и третото ниво на посвещение. Може да се увеличава многократно и се виждат доста детайли.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #1 -: Август 20, 2005, 04:45:52 am »
Ами степените след 33?
Да речем, от 80 нагоре? ;)
Имали ги или някои си ги измислят за да им е по-весело?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #2 -: Август 20, 2005, 04:52:05 am »
Казват, че са до 33. Някъде бях чел пък, че Илюминати имат до 35 или 38 - нещо такова ми се върти в главата... Но официалната версия е, че всички тайни общества имат 33 степени на посвещение. А неофициално може и да са над 80  ;D Нали затова са "Тайни Общества". Трябва да имат тайни  :P

Атила

  • Гост
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #3 -: Септември 01, 2005, 22:52:08 pm »
аз като стана масон ще ви драсна как стоят точно нещата ....

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #4 -: Септември 02, 2005, 14:29:34 pm »
всички така казват преди да ги посветят;)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #5 -: Септември 02, 2005, 14:53:58 pm »
:D :D :D

tarikkat

  • Гост
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #6 -: Септември 09, 2005, 15:24:44 pm »
ТЕзи ложи наистина се славят с 33 степени и всъщност всички тайни общества си приличат много
Но ако обърнете малко внимание и си спомните древната история още от времето на Орфей и древните учители съществуват различни степени на посвещение. Така че определено нищо ново под слънцето
има една стара книга от времето на соца - Тронът на Луцифер препоръчвам ви я да я прочетете забавна е и но и има много информация - не само за ложите и обществата
 ;)

BrainDonor

  • Гост
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #7 -: Септември 12, 2005, 11:52:25 am »
Казват, че са до 33. Някъде бях чел пък, че Илюминати имат до 35 или 38 - нещо такова ми се върти в главата... Но официалната версия е, че всички тайни общества имат 33 степени на посвещение. А неофициално може и да са над 80  ;D Нали затова са "Тайни Общества". Трябва да имат тайни  :P
Мисля че на Илюминати стигато до 34, не повече...

Атила

  • Гост
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #8 -: Септември 12, 2005, 12:22:19 pm »
още не съм станал масон ама съм на път ... ще пиша с коя степен съм почнал... е да взема първо де :-)

BrainDonor

  • Гост
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #9 -: Септември 12, 2005, 12:34:46 pm »
Аз не премам масоните като нищо особено, верно е че и те си имат тайни, но едно истинско тайно общество са илуминатите, те са достигнали до такова ниво на укритие, че много хора си мислят че те спират да съществуват, но в това няма логика, защото кое тайно общество би се разпаднало само защото Германското правителство ги обявява за незаконни ( поне така мисля )

tarikkat

  • Гост
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #10 -: Септември 12, 2005, 18:17:04 pm »
А какво мислите за иезуитите ;D ;D ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2005, 05:35:03 am »
Ето една по-добра и нагледна схема ;)

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #12 -: Ноември 06, 2005, 03:46:04 am »
Ами степените след 33?
Да речем, от 80 нагоре? ;)
Имали ги или някои си ги измислят за да им е по-весело?

Спомням си Строго Секретно да споменава Рузвелт да е бил масон някъде 62 -степен, а и си мисля, че според Никола Николов степените се делят 1-33, 34-66, 67-99, 100, като първата е за всеки, втората е за евреи, третата за равини, а последната незнам за кой ще да е... но това би трябвало да означава, че и Рузвелт е бил евреин - а това май не e така...
« Последна редакция: Ноември 07, 2005, 03:08:08 am от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #13 -: Април 03, 2006, 00:45:03 am »
Айде - това вече е дъ бест 8) 8) :P
Увеличавайте го многократно, вижда се в детайли :D

fisk

  • Гост
Отг: Схема на Масонското Посвещаване
« Отговор #14 -: Април 03, 2006, 13:54:58 pm »
Няма токова нещо,  степените при масоните зависят от потеклото, 33 са степените при масоните,  нито една повече, принадлежащи към Scottish Rite, Масоните от York Rite  имат малко по различни концепции при тях степента  Knight Templar е като степента  Master Mason при шотландците, а общо са 3, това не значи че се различават, просто са с различни потекла. Другото най-ново потекло е това в Северна Америка, базирано в Ню Йорк - Shrine те също имат и собствени традиции, а отделно много от ложите по света променят по малко ритуалите и практиките си. Отдавна вече се и допускат жени в братството. А това за степените на илюминати пълна измислица, BrainDonor потърси малко инфо „илюминати” за какво става въпрос, че нещо много често срещано се използва това определение безсмислено .

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27