Автор Тема: За духовността и църквата като "нейния носител"  (Прочетена 48163 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #30 -: Февруари 26, 2011, 23:55:58 pm »
Tова, което все още не мога да разбера в просветлението ти, защо е нужно постоянно да ме/ни насочваш към дадени линкове и страници от "книги" или "библии"за да ми/ни  доказваш, колко си навътре в нещата,а другите как до сега не са се събудили.

Разбрах, че нямаш лична конфигурация на съзнанието си,и изхождаш все от това, което си прочел.

Ще ти кажа само, че не  чета линковете на Левашов, както и Социалните паразити използващи генератори,заложени в Библията като програмки, както ги нарече, но по-добре ще е да си спестя коментарите, след като ще пускаш само линкове, което е равносилно също на програмка  :)

Цитат
За да не се изопачава смисъла, Първо давам цитат от 2-ра страница на Раздел "Видео" - http://www.levashov.byethost16.com/video-2.html"Думата Вяра е означавала да ВЕдаш РА – Просветлението със Знанието - придобиване на Знанията на боговете ...
(Бележка на преводача: Под думата ВЕдам авторът има предвид древния й смисъл – когато човекът не само знае нещо, но и осмисля, и разбира това, което знае – виж определението от главната страница на сайта. А думата РА – означава светлина, просветление. Така предците ни във всяка дума са влагали дълбок смисъл, който се е разкривал като разчлениш думата на отворените срички (срички, завършващи с гласна буква) и я прочетеш сричково отзад напред.) "

« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 11:38:07 am от agrippa »

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #31 -: Февруари 27, 2011, 00:25:14 am »
Още две снимки - не са качествени, снимах с GSM. 

И какво искаш да ни кажеш с тези снимки?

Аз лично нищо не забелязах!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2011, 11:32:38 am »
Цитат
при определени обстоятелства Душата влиза в тяло с по-развита генетика, даваща по-голям потенциал на Душата(Същност) за развитие.

Ами аз  точно това  се опитвах до сега да ти обясня, че стремежът ти към прераждане в тяло с по-развита генетика, говори за грешната ти представа и ориентираност, както на "духа" ти така и на "тялото" ти, а да не говорим че същевременно отричаш и "Църквата", която е главният трансформатор и проводник на свръзката "дух" - "тяло" - "генетика", особенно католическата  :)

Е и аз тва го попитах..Дали прави изобщо разлика между дух и материя..Ама като гледам как се развива темата..ясно ми е защо не получих отговор.Човек потъне ли в блатото на фалша,излизането зависи само от него самият.Останалите могат само да гледат отстрани,да се посмеят и позабавляват от сърце..и евентуално да си вадят някакви поуки от подобните зомбирани състояния,ако вече са забравили какво е..Тъй де..в крайна сметка всеки е залитал понякога. 8)
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 11:34:24 am от konstantin2007 »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #33 -: Февруари 27, 2011, 11:46:48 am »
.
 За съжаление на Земята са останали още и земни паразити. Те в агонията си вече престават да действат скришно, свалят маски. Именно те -  социалните паразити (Тъмното правителство, масони, илюминати – все названия на едно и също нещо) са прекрасно знаели за навлизането на планетата ни в нова ера и последствията от това.
Знаели са, че ще се пробудят много хора и за да не разберат пробудилите се хора за престъпленията, които са правили и правят социалните паразити, те (социалните паразити)са подготвили за пробудените множество капани в вид на

Любо..ти си типичен пример за духовен паразитизъм.При това от най-лошите"варианти"..обикновен имитатор..Нали се сещаш,че като такъв никой не може да те погледне сериозно,камо ли пък да дискутира с теб...Но пък смехът е здраве и в тоя ред на мисли,хубаво е,че ги има и такива като теб,духовни профани,да служат за забавление,че понякога голяма скука...  :lol: :hi:
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 11:47:57 am от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #34 -: Февруари 27, 2011, 14:00:00 pm »
Но тези, които “са получили” райски живот вече няма да се върнат и няма да разкажат за него, защото за да е така, в християнството, например, е измислен много умен ход. По време на Вселенския събор през 1082 идеята за прераждането е била осъдена. Тази идея е била отразена в писанията на богослов Иоанн Итала, учението на който и самият него този Събор е предал на анатема!..."
       Интересно  се  развива  темата,  даже  много  интересно!  
        Аз  да  задам  наивните  си  въпроси  и  после  предполагам  както  досега  сам  ще  си  отговоря,  но  найсе:
        1 - Защо  1082 години  е  имало  прераждане,  а  после  е  отменено  (определено  като  ерес?)
        а - Не  е  ли  това  противоречие  с  словото  на  Христос,  който  е признавал  прераждането?
        б - Кого  устройва  това!
        2 - Защо  нападате  човека,  е  тона  му  е  малко  менторски,  но  тук  има  и  една  друга  тема  в  кято  викате  браво,  помислете  за  двойните  стандарти.  Просто  задавайте  въпроси  и  мисля,  че  можем  да  нучим  нещо  един  от  друг,  нали  така?  
        
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 15:55:41 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #35 -: Февруари 27, 2011, 14:26:14 pm »

Ами аз  точно това  се опитвах до сега да ти обясня, че стремежът ти към прераждане в тяло с по-развита генетика, говори за грешната ти представа и ориентираност, както на "духа" ти така и на "тялото" ти, а да не говорим че същевременно отричаш и "Църквата", която е главният трансформатор и проводник на свръзката "дух" - "тяло" - "генетика", особенно католическата  :)

 


Да се върнем към мнението на много хора, че „църквата е проводник между хората и Бог”.
Първо, трябва да се каже, че да търсиш проводник при условие, че се намираш в тяло с огромни възможности, е като да си в последния модел на спортна кола, а да я използваш като каручка за превозване на дърва и да търсиш кон по простата причина, че не знаеш как да си запалиш колата.

Второ, някой запитвал ли се, че ако църквата все пак е проводник, то тогава между кой и кой. А напразно.
От една страна стоят, разбира се, вярващите, а от другата страна – Бог Яхве, Йехова, еврейски богчети Библия  http://religia.shumenbg.com/center.php?wform=h&p=s&s=0a96bb022a7649e9cb000fc5e56783da , Тора http://toraonline.ru/neviim/yeshaya.htm.
(Веднага следва да се отбележи, че под термина “бог”, предците ни са  имали предвид човек, който е достигнал високо ниво на еволюционното си развитие, което му дава възможност да влияе на пространството и материята. Духовниците под думата “бог” сега разбират нещо съвсем друго: нещо неразбираемо, неопределено, но както казват, изискващо постоянно внимание и подаяния от страната на вярващите)

Именно този бог Яхве(Йехова)и даде потомство на Ева:
Виж (Ветхи завет, Битие, г. 41 стих 25 - http://religia.shumenbg.com/center.php?wform=h&p=s&d=0&gl=4&s=9f5135eb606b1a6303a9ed2b87d790ec)
25. Адам пак позна жена си (Ева), и тя роди син, и му даде име Сит; понеже (казваше тя,) Бог ми даде друго чедо, вместо Авеля, когото Каин уби. (в руския превод се пише, че „Бог положил ей другое семя”)

А Ева е била създадена за мъжете от черната раса, защото при тях женските хромозоми доминират над мъжките, ген се предава по женска линия, а при бялата раса с точност до обратното. Именно тялото на белия човек е от по-старите цивилизации във Вселена – и генетиката дава по-големи възможности – при правилно развитие белият човек има възможности да влияе върху живата и неживата природа, върху космичните процеси. А черната раса е най-младата космическа раса- няма лошо, както няма нищо лошо в бебе, просто между двете раси (черна и бяла) милиарди години разстояние, милиарди прераждания, огромна пропаст във знанията, записани в гените, които се активират при правилно обучение (истински своевременни качествени знания). Така белите хора са клонирали и създали Ева – за подробности чети - глава 1.7. „Возникновение серой подрасы” на книгата на Н.Левашов „Русия в криви огледала” (книгата е на руски език) http://www.levashov.byethost16.com/books.html#09.

Доказателство, че е била дадена на мъжете от черната раса  - има в самата Библия:
Нашият мъж ще каже , тази жена си взех за съпруга;
А в библия Адам отговаря :”   12. Адам отговори: жената, която ми даде Ти - тя ми даде от дървото, и аз ядох.” – виж Библия , Ветхи завет, Битие, гл.3, стих 12  ;
 А че това касае мъжете от черната раса се крие в следната фраза в библията:
В руски превод на Библия , Битие, глава 3, стих 10 пише следното:
„10 Он сказал: голос Твой я услышал в раю, и убоялся, потому что я наг, и скрылся.”
( българския е променено вече съгласно съвременното мировъзприятие – „Той каза: чух гласа Ти в рая, и ме достраша, защото съм гол, и се скрих.”)
Наг на старославянски е означавало – не е гол, а човек от племето на древните индуси – ДРАВИДИ И НАГИ-  Древна Индия
 Т.е. Адам е научил, че той е различен и няма същия потенциал, който имат хората от бялата раса. Змеята е символ на съществото от долния астрал. Ябълкае символ на южните плодове, съдържащи наркотични вещества. Да не ядеш ябълка – означава да не вземаш наркотици. Те отварят планетарните бариери и ако човекът не е готов за това, той ще може да бъде обладан, манипулиран, изяждан (буквално се изпиват жизнените сили) от съществата, намиращи се в долния астрал. Отварянето на бариерите е не опасно сам в един от случаите – когато човек е получил качествени знание, т.е. Просветление със знание и бариерата сама е паднала. Това означава, че човекът е готов към срещата с това планетарно ниво. Природата е много мъдра.
 
И така експериментът на бялата раса се проваля, т.к. Бог Яхве, двуполо същество от друга планета, опложда Ева няколко пъти – потомките са левити. Чети Славяно-Арийски веди http://www.radosvet.net/file/book/28-slavjano-arijjskie-vedy-kniga-vtoraja..html и книгата на Левашов „Русия в криви огледала” http://www.levashov.byethost16.com/books.html#09.

Тези хора не се женят на хората от другите раси. И още смята се, че ако мъж евреин се е оженил за жена от друга раса, то потомките му вече не са евреи, а ако бял мъж се е оженил за еврейка, то децата му са „черни” (мръсни) евреи. Отгатката на това е в генетиката.

Между другото, не може Библията да е наша свещена книга – а ние да сме потомци на Евреите (Адам и Ева). ЕВРЕИТЕ НИКОГА НЕ СА ПРИЕМАЛИ ЧУЖДИ. Ти може колкото искаш да разсъждаваш, че си потомок на Адам и Ева(респективно –евреите), на Президента … , но те в най-добрия случай само ще ти се смеят.

Библията е адаптирана ТОРАвариант за ГОИ. Защото ако неевреин (ГОЙ) прочете Тора  - според техните закон, изложени в Тора, трябва да бъде убит.
А сега един пасаж от 5-та глава на 2-ри том на книгата на Н.Левашов „Огледалото на душата ми” за тези, които не са чели ТОРА:


Също както много хора не знаят, че името ЛУЦИФЕР се превежда от латински език като НОСЕЩ СВЕТЛИНА!!! И за да се разбере каква ”СВЕТЛИНА” ТОЗИ БОГ НОСИ СЪС СЕБЕ СИ И НА КОГО, достатъчно е да се прочетат няколко реда от ТОРА - ПЕТОКНИЖИЕТО:
……………………………………………………………….
2. Ибо вот, МРАК ПОКРОЕТ ЗЕМЛЮ и МГЛА — НАРОДЫ, А НАД ТОБОЙ ВОССИЯЕТ СВЕТ БОГА, и слава его над тобой явится.  
3. И БУДУТ ХОДИТЬ НАРОДЫ ПРИ СВЕТЕ ТВОЁМ и ЦАРИ — ПРИ БЛЕСКЕ СИЯНИЯ ТВОЕГО.
……………………………………………………………… ( «Пятикнижие и гафтарот». Книга «Дварим», Иешаягу LX, 2-3, 1286 с, Издательство «Мосты культуры», 2004, ISBN 5-93273-047-1.).
Преводача пише: Не можах да открия в интернет тази книга на български, но я намерих на руски, затова давам този пасаж още веднъж на руски, само че от интернет, за да могат читателите да видят източника на цитата:
   
(2) Ибо вот, ТЬМА ПОКРОЕТ ЗЕМЛЮ и МРАК – НАРОДЫ; А НАД ТОБОЙ ВОССИЯЕТ Г-СПОДЬ, и слава Его над тобой явится. (3) И БУДУТ ХОДИТЬ НАРОДЫ ПРИ СВЕТЕ ТВОЕМ, и ЦАРИ – ПРИ БЛЕСКЕ СИЯНИЯ ТВОЕГО. (Тора онлайн, Йешайа, Глава 60, стихове 2-3 http://toraonline.ru/neviim/yeshaya.htm)
Следва буквалният превод на пасажа на български:
……………………………………………………………….
2. Защото, МРАК ЩЕ ПОКРИЕ ЗЕМЯТА и МЪГЛА НАРОДИТЕ, А НАД ТЕБЕ ЩЕ СИЯЕ СВЕТЛИНА НА БОГ, и славата му ще се яви над теб.
 3. И ЩЕ ХОДЯТ НАРОДИТЕ ПРИ ТВОЯТА СВЕТЛИНА и ЦАРЕТЕ — ПРИ БЛЯСЪКА НА СИЯНИЕТО ТИ.[/b]

……………………………………………………………….
От този пасаж е пределно ясно каква “светлина” носи Бог Яхве (Йехова) и на кого и защо този "Бог" има друго име - НОСЕЩ СВЕТЛИНАТА - ЛУЦИФЕР - това директно следва от текстовете на Тора!!!”

« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 14:28:47 pm от Liubo »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2011, 14:35:50 pm »
Tова, което все още не мога да разбера в просветлението ти, защо е нужно постоянно да ме/ни насочваш към дадени линкове и страници от "книги" или "библии"за да ми/ни  доказваш, колко си навътре в нещата,а другите как до сега не са се събудили.

Разбрах, че нямаш лична конфигурация на съзнанието си,и изхождаш все от това, което си прочел.

Ще ти кажа само, че не  чета линковете на Левашов, както и Социалните паразити използващи генератори,заложени в Библията като програмки, както ги нарече, но по-добре ще е да си спестя коментарите, след като ще пускаш само линкове, което е равносилно също на програмка  :)




Давам линковете, не е защото толкова съм навътре в нещата, а защото не го измислих аз, а повтарям чуждите думи. Не мога да си ги присвоя. Левашов първи откри това, което откри. Прочетох, разсъждавам.
Във физиката и в различни документи между другото е задължително трябва да даваш списъка на литературата, която си използвал при изсказването на свое собствено мнение. Винаги в края на разработката се пише списък с използваните документи.
Прости, нищо лично, навик ми е.

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2011, 14:47:25 pm »
.
 За съжаление на Земята са останали още и земни паразити. Те в агонията си вече престават да действат скришно, свалят маски. Именно те -  социалните паразити (Тъмното правителство, масони, илюминати – все названия на едно и също нещо) са прекрасно знаели за навлизането на планетата ни в нова ера и последствията от това.
Знаели са, че ще се пробудят много хора и за да не разберат пробудилите се хора за престъпленията, които са правили и правят социалните паразити, те (социалните паразити)са подготвили за пробудените множество капани в вид на

Любо..ти си типичен пример за духовен паразитизъм.При това от най-лошите"варианти"..обикновен имитатор..Нали се сещаш,че като такъв никой не може да те погледне сериозно,камо ли пък да дискутира с теб...Но пък смехът е здраве и в тоя ред на мисли,хубаво е,че ги има и такива като теб,духовни профани,да служат за забавление,че понякога голяма скука...  :lol: :hi:

Обиждаме ли се вече. Това е защото нещо е в разрез с личното мнение за Дух и материя.
Дух без материя нищо не дава на материалния свят. Те дори имат закон на ненамеса, а тъмните се намесват, но с една цел - да изсмукват жизнените сили от жертвите си. Да, последно ЦЪРКВАТА ТОЧНО ТОВА ПРАВИ- ТЯ СЪБИРА ПОТЕНЦИАЛ ОТ ХОРАТА И ГО ДАВА НА БОГ ЯХВЕ И СПОДВИЖНИЦИ МУ. Куполите на църквите не случайно имат такава форма. Те изкривяват пространството.[/b]
А дух и духове, обитаващи тази планета, са на много низко ниво, не могат да се захранват директно с първичните материи(тъмната материя -според учените 90 % във Всесената ни) за това те или се прераждат или стават паразити и се хранят с потенциала на хората (от наркомани, от разгневени хора, от молящите се хора или хора в медитация и т.н.)
Аз не знам, как сте вие, но лично аз много се зарадвах, когато разбрах, че всичко е във физиката и химията, всички процеси са според законите на физика и химия. Просто учените, признали съществуване на 90 % тъмна материя, са признали без да искат, че знаят нещичко само за 10 % материя във Вселената. А това за една наука - е твърде малко, както и да го погледнеш. Оттук и ние сме, след като знаем твърде малко, лесно се хващаме на измислени теории (от типа - църковните измислици , земята е център на Вселената, ние сме сами и сме най-убавите, Дух и материя и т.н.)
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 14:54:51 pm от Liubo »

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #38 -: Февруари 27, 2011, 16:31:19 pm »
Цитат
Да се върнем към мнението на много хора, че „църквата е проводник между хората и Бог”.
Първо, трябва да се каже, че да търсиш проводник при условие, че се намираш в тяло с огромни възможности, е като да си в последния модел на спортна кола, а да я използваш като каручка за превозване на дърва и да търсиш кон по простата причина, че не знаеш как да си запалиш колата.

Второ, някой запитвал ли се, че ако църквата все пак е проводник, то тогава между кой и кой. А напразно.
От една страна стоят, разбира се, вярващите, а от другата страна – Бог Яхве, Йехова, еврейски бог – чети Библия 

Сега аз по отгоре казах, че църкават , т.е. католическата е именно свръзката на тези три неща "дух-материя-генетика", за които говори Левашов че при определени обстоятелства Душата влиза в тяло с по-развита генетика, но ти ми отговаряш твърде елементарно, като ми даваш примера с многото хора,  за които „църквата е проводник между хората и Бог”. От това разбирам, че  ти е смътно за това, което ти говоря или просто Левашов не ти го е обяснил както трябва.
Според мен Левашов е именно една голяма клопка за хора, които са тръгнали да търсят истината в сдруженията му и книгите. Стана ми ясно и от една друга тема http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17204.msg229471.html що за заблудена душа трябва да си че да се вържещ на хорото му, но явно човекът е решил да се състезава с Яхве по окултизъм и го гони по знания , като експериментира  с човешки същества. Някой ден ще се опита сигурно и генетично да промени "творенията на Яхве", защото е много по лесно да оплюеш създателя си и откраднеш творенията му, като след време  си препишеш и заслугата за това.
Сега да не вземеш да ме изкараш еврейка, като защитавам Яхве - не съм да те успокоя  ;D, опитвам се само да погледна по обективно нещата, а не да съм като кон с капаци, защото ми е много тъпо и смешно да наблюдавам как някой хора обявяват и църквата и евреите и библията за всичките си злини, които им се стоварват в живота, както и за бездуховноста от която страдат. Ако всеки един от нас се взре дълбоко в себе си, сам ще открие истината за нещата без посредници от типа на Левашов. Аз лично нямам нищо против църквата и не ме дразни  примерно че някой ходил на църква, но се чудя защо има толкова хора, които се дразнят от този факт......ами решил си така човекът, там му харесва, изборът си е негов.

Цитат
Второ, някой запитвал ли се, че ако църквата все пак е проводник, то тогава между кой и кой. А напразно.
От една страна стоят, разбира се, вярващите, а от другата страна – Бог Яхве, Йехова, еврейски бог – чети Библия 

Теб защо те дразни примерно, че църквата е проводник между Яхве и човека?
Същото мога да кажа и за Левашов, който в очите ми е проводник между човека и индийските божества  Кали и Шива. - чети Ведите. ;D



Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #39 -: Февруари 27, 2011, 16:48:58 pm »
Именно тялото на белия човек е от по-старите цивилизации във Вселена – и генетиката дава по-големи възможности – при правилно развитие белият човек има възможности да влияе върху живата и неживата природа, върху космичните процеси. А черната раса е най-младата космическа раса- няма лошо, както няма нищо лошо в бебе, просто между двете раси (черна и бяла) милиарди години разстояние, милиарди прераждания, огромна пропаст във знанията, записани в гените, които се активират при правилно обучение (истински своевременни качествени знания). Така белите хора са клонирали и създали Ева – за подробности чети - глава 1.7. „Возникновение серой подрасы” на книгата на Н.Левашов „Русия в криви огледала” (книгата е на руски език) http://www.levashov.byethost16.com/books.html#09.

Между другото, не може Библията да е наша свещена книга – а ние да сме потомци на Евреите (Адам и Ева). ЕВРЕИТЕ НИКОГА НЕ СА ПРИЕМАЛИ ЧУЖДИ. Ти може колкото искаш да разсъждаваш, че си потомок на Адам и Ева(респективно –евреите), на Президента … , но те в най-добрия случай само ще ти се смеят.

Библията е адаптирана ТОРАвариант за ГОИ. Защото ако неевреин (ГОЙ) прочете Тора  - според техните закон, изложени в Тора, трябва да бъде убит.
А сега един пасаж от 5-та глава на 2-ри том на книгата на Н.Левашов „Огледалото на душата ми” за тези, които не са чели ТОРА:

 
 Любо  много  добре  вързваш  библията  с  тората :hi:
 Но  що  се  отнася  до  генетиката  бъркаш  тотално!  Негър  не  побелявя  на  северният  полюс,  но  белият  почернява  на  екватора!  Да  ти  припомня,  кръстоската  между  много  отдалечените  във  времето  видове  са  стерилни,  докато  при  кръстоската  между  бели  и  черни  се  появява  хетерозистният  ефект!  
   Доказано  е  научно,  че  митохондриалното  иследване  на  ДНК  сочи  Африка  за  люлката  на  живота!!  
   Соченето  на  една  раса  (нация)  за  нещо  повече  над  другите  винаги  е  завършвало  катастрофало!!  Прочети  "Моята  борба"  Хитлер  и  направи  съпоставка  с  твърденията  на  Левашов
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #40 -: Февруари 27, 2011, 16:58:52 pm »

А дух и духове, обитаващи тази планета, са на много низко ниво, не могат да се захранват директно с първичните материи(тъмната материя -според учените 90 % във Всесената ни) за това те или се прераждат или стават паразити и се хранят с потенциала на хората (от наркомани, от разгневени хора, от молящите се хора или хора в медитация и т.н.)
 
       По  този  пасаж  много  бих  желал  да  получа  коментар,  понеже  нищо  не  може  да  ми  влезе  в  главата??  Много  моля!!  Запазвам  си  правото  да  го  коментирам  по-късно!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #41 -: Февруари 27, 2011, 17:10:22 pm »


Теб защо те дразни примерно, че църквата е проводник между Яхве и човека?
Същото мога да кажа и за Левашов, който в очите ми е проводник между човека и индийските божества  Кали и Шива. - чети Ведите. ;D




Кали - нищо общо няма със славянските народи. В Древната Индия - са принасяли човешки жертвоприношения на тази богиня. За да спрат това славяните са им дали знания.
А думата Кама-сутра е славянска. Кама е богинята на любовта. А сутра е българското – „сутринта” или руско „ с утра”. Получава се сутрешна любов.
В Русия има река Кама.

А сега един пасаж от 6-та глава на 2-ри том „Огледалото на душата ми”:
„…Преди никога не съм имал възможност директно да общувам с Махатма, и ми беше любопитно да разбера кои са те! Чувах и доста много четях за хората в Индия, достигнали до тази най-висока духовна титла. И ето случаят ме срещна с една от тях. Аз не разкривам името на тази жена, въпреки че то е широко известно в целия свят. Работата не е в нейното име, а в това, което стои зад всичко това!
Тя преди всичко се интересуваше от преструктурирането на мозъка, както и от възможностите и качествата, които дава тази промяна! Тя директно ме попита за това, но аз не и  казах нито "да", нито "не", а като за начало я заговорих. Аз пряко попитах тази жена Махатма дали тя може да ми отговори на въпроса: Откъде са се появили Знанията при индусите? Тя, без да се колебая, ми отговори, че духовните знания са били дадени на индусите от седемте Бели Учители, които са дошли от Север иззад Хималаите! Това ми беше известно, но аз исках да разбера, какво знаят и говорят за това хората Махатми. Това е най-високата духовна каста в Индия и никой не стои над тях. Бях изненадан, че тя, без да се замисли и за миг, ми отговори на въпроса и нейния отговор беше честен!
Тогава и зададох втория въпрос, същността на който беше много проста и очевидна! Попитах я дали един човек, който знае добре квантовата физика, ще тръгне да я обяснява на децата от детска ясла или детска градина? Нормалните хора няма да правят това – това е безполезно! И е безполезно не поради това че, децата от детската ясла или детската градина са тъпи, а защото за да прослушат курс по квантовата физика, децата трябва да пораснат, да завършат училище, най-талантливите от тях трябва да се запишат във висши учебни заведения в катедрите по радиофизика и там в трети или четвърти курс студентите ще учат квантова физика. Така поне беше, когато аз учих в гимназията и университета! Тя се съгласи с тази моя позиция!
И тогава аз и казах, че ако тя е съгласна с тази позиция, то от всичко това следва, че СЕДЕМТЕ ВЕЛИКИ БЕЛИ УЧИТЕЛИ СА ПРЕДАЛИ НА ИНДУСИ “ДЕЦА” САМО “АЗБУКАТА” И ОСНОВИТЕ НА “ГРАМАТИКАТА” НА ЗНАНИЕТО! Тя се съгласи и с това! И тогава аз и зададох третия въпрос: “Защо тогава индусите представят предадените на тях знания за свои собствени, като при това в значителна степен ги изопачават по сравнение с първоначалните ?” Тя не отговори на този въпрос, като смени тема на разговора!
По принцип, жената Махатма не можеше да ми отговори, или по-скоро, ако тя би ми дала честен отговор, тогава това, на което тя е посветила живота си, би било несъвместимо с концепциите на високата духовност. И ако тя би ме излъгала, то в този случай за каква нейна висока духовност може да се говори? По този начин, и в двата случая -  на честен и на лъжлив нейният отговор, еднакво щеше да се хвърли доста мощна сянка върху "високата духовност" на учителите на Изтока! Аз не настоявах за отговор - и така ми беше ясно! Просто до тази среща аз не знаех, че на самите хора, които носят титла Махатма, този факт е известен и ... те, сякаш нищо не се е случило, продължават да говорят като Великите Духовни Учители на Изтока!
Както се оказа, това е известно не само на Махатми, но и на всяко лице, прието в Института на Ведическата вяра в Индия! Знаят и ... продължават да говорят на цял свят, че те са носители на високото духовно знание на Индия, с всички произтичащи от това последици! Те мълчат и продължават да ЛЪЖАТ доверчиви хора, повечето от които са от Бялата Раса, чиито потомци са забравили за миналото величие на своите наистина Велики Предци. По-точно не са забравили, а социалните паразити са направили всичко възможно, за да стане това с хората от Бялата Раса! Цялата Западна цивилизация, в прекият и преносен смисъл на тази дума, пада на колене в благоговение пред “Великите” Учители на Изтока, които ги лъжат и при това съзнателно!
Как тогава може да ги наричаме Велики Духовни Учители, носещи светлина и висока духовност? По мое мнение – НЕ МОЖЕМ!
Това е от една страна, а от друга страна, след като жителите на Дравидия (Древна Индия) са получили от хората на Бялата раса основи на знанията, те силно са ги изопачили, внесли са много от тяхното “разбиране” за “квантовата физика”, като всичко това е направено умишлено още от по-далечните предци на съвременните индуси (и не само от тях)! И сега съзнателно изопачените основи на ведическото знание активно се налагат на потомците на онези, които са дали тези основи на древните индуси! Потомците на тези, които в продължение на хиляди години със сила са били принуждавани да забравят ведическата култура и знания на предците си! И най-интересното във всичко това е, че социалните паразити по най-активен начин помагат на съвременните "гуру" да носят “светлина” на древното познание на тези, при които това пълноценно ведическо знание се е унищожавало из основите му заедно с всичките му носители!
Социалните паразити са предоставили медиите на съвременните “гуру”. Телевизия, радио, вестници и списания, Интернет - всичко е наводнено с методиките на различните източни “гуру”, издават се милиони книги, посветени на различни течения. Благодарение на старанията на социалните паразити става престижно да се занимаваш със “духовните” учения на Изтока на всички нива на обществото….”


Що се касае църквата и аз мислех така, но после разбрах, че и предците ни са мислели така и са сгрешили. Т.к. това, че ние не обръщаме внимание на тъй "безобидна дейност" внимание, не означава, че този, който е на чело на тази дейност сиди и спи спокойно заедно с нас.
Библията се учи в 9-ти клас, в Русия има вече цял предмет по духовна етика - на децата им промиват мозйци.

« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 17:11:53 pm от Liubo »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #42 -: Февруари 27, 2011, 17:37:26 pm »
Сега да не вземеш да ме изкараш еврейка, като защитавам Яхве - не съм да те успокоя  ;D, опитвам се само да погледна по обективно нещата, а не да съм като кон с капаци, защото ми е много тъпо и смешно да наблюдавам как някой хора обявяват и църквата и евреите и библията за всичките си злини, които им се стоварват в живота, както и за бездуховноста от която страдат. Ако всеки един от нас се взре дълбоко в себе си, сам ще открие истината за нещата без посредници от типа на Левашов. Аз лично нямам нищо против църквата и не ме дразни  примерно че някой ходил на църква, но се чудя защо има толкова хора, които се дразнят от този факт......ами решил си така човекът, там му харесва, изборът си е негов.

       Агриппа,  да  си  надарена  със  самостоателно  мислене  е  дар,  но  и  проклятие,  защото  си  обречина  винаги  да  бъдеш  различна!  Човека  със  самостоятелно  мислене  не  оже  да  бъде  последовател  никога  и  в  нищо!  
        Изучавал  съм  библията,  чел  съм  корана  и  съм  се  интересувал  от  будизъма.  От  всичката  тази  информация  направих  за  себе  си  само  два  извода:  1 - Бъди  добър  човек  и  ако  постигнеш  това,  то - ти  си  добър  християнин,  добър  мюсюлманин  и  добър  будист  взети  заедно!  2 - За  да  постинеш  това  трябва  да  спазваш  следното  правило - Не  прави  това  което  не  искаш  да  се  случва  на  теб!!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2011, 17:44:39 pm »
Ето една интерсна статия, на която попаднах преди време свързана с индийските духовни водачи в България. Шри Шри Шанкар :)

Цитат
От разговори с различни хора, които са напуснали подобни сдружения и са карали курсове по йога, тя е получила информация, че първоначално техниките за медитация им се отразявали много добре, след което ги пращали някъде в чужбина, да кажем в Атина и там ги карали да участват в кръвни жертвоприношения, в чест на Шива или на Кришна.


 
http://frognews.bg/news_28119/Sekta__anti_stres__zacheva_nova_rasa/


« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 17:46:28 pm от agrippa »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #44 -: Февруари 27, 2011, 17:45:27 pm »
Именно тялото на белия човек е от по-старите цивилизации във Вселена – и генетиката дава по-големи възможности – при правилно развитие белият човек има възможности да влияе върху живата и неживата природа, върху космичните процеси. А черната раса е най-младата космическа раса- няма лошо, както няма нищо лошо в бебе, просто между двете раси (черна и бяла) милиарди години разстояние, милиарди прераждания, огромна пропаст във знанията, записани в гените, които се активират при правилно обучение (истински своевременни качествени знания). Така белите хора са клонирали и създали Ева – за подробности чети - глава 1.7. „Возникновение серой подрасы” на книгата на Н.Левашов „Русия в криви огледала” (книгата е на руски език) http://www.levashov.byethost16.com/books.html#09.

Между другото, не може Библията да е наша свещена книга – а ние да сме потомци на Евреите (Адам и Ева). ЕВРЕИТЕ НИКОГА НЕ СА ПРИЕМАЛИ ЧУЖДИ. Ти може колкото искаш да разсъждаваш, че си потомок на Адам и Ева(респективно –евреите), на Президента … , но те в най-добрия случай само ще ти се смеят.

Библията е адаптирана ТОРАвариант за ГОИ. Защото ако неевреин (ГОЙ) прочете Тора  - според техните закон, изложени в Тора, трябва да бъде убит.
А сега един пасаж от 5-та глава на 2-ри том на книгата на Н.Левашов „Огледалото на душата ми” за тези, които не са чели ТОРА:

 
 Любо  много  добре  вързваш  библията  с  тората :hi:
 Но  що  се  отнася  до  генетиката  бъркаш  тотално!  Негър  не  побелявя  на  северният  полюс,  но  белият  почернява  на  екватора!  Да  ти  припомня,  кръстоската  между  много  отдалечените  във  времето  видове  са  стерилни,  докато  при  кръстоската  между  бели  и  черни  се  появява  хетерозистният  ефект!  
   Доказано  е  научно,  че  митохондриалното  иследване  на  ДНК  сочи  Африка  за  люлката  на  живота!!  
   Соченето  на  една  раса  (нация)  за  нещо  повече  над  другите  винаги  е  завършвало  катастрофало!!  Прочети  "Моята  борба"  Хитлер  и  направи  съпоставка  с  твърденията  на  Левашов

Науката е сочила неандерталеца за наш предък, а в Алпите преди няколко години е бил намерен замръзнал неондерталец - Отци. Генетичното изследване е показало, че той не е съвместим с съвременните хора, като зебра и кон.
Бялата раса на Земята според Ведите и Левашов е от преди 650 хил. години. Отначало е стопанисвала Священа Даария - на северния полюс, неандерталците са били унищожени с генетични бомбички, като нас сега унищожават с ГМО - просто спираш да даваш потомство. А около 40 хил. години са се появили и другите раси - черна, жълта, червена, защото в космоса е имало война между белите и черните. Планетите на черната, червената и жълта раса са били унищожени.
В резултат на катастрофата преди 100 х. год., луна Леля паднала върху Земята, измести се Земната ос и потъна Даария, хората са се преселили по Урай планини ( Сега са Урал, ури са били високоразвити хора от планетата Урай, помагали са на предците ни.) Утре ще ти пратя карта на Даария - имам я на работа.

Пъкелният план на тъмните сили е бил в това да се съберат на тази планета хора с различно еволюционно развитие. Защото работата не е в цвета на кожата, а в това че при черната раса (От планетите на Мрачната пустош) ген се предава по жена и при кръстоска бял мъж и черна жена - човек придобива силна генетика с възможност за разкритие на много знания, а няма съответно ниво на развитие - Левашов го нарича "еволюционен перекос". Равносилно на това да дадеш на бебето бомба и да му кажеш да не дърпа предпазителя. Защото (чети "Същност и Разум" - устройството на мозъка, клетките и т.н.) знанията се изграждат и при придобиването на опит се формира съзнание за добро и зло1, иначе всичко е просто нещо - информация.
 
И няма нищо лошо, кактоо казах по-горе, че едната раса е по-млада от другата, просто тя има още да се развива, както и бебето не е по.зле от нас, като се развива може да стане дори е по-добро от нас.

За сведение (не от Левашов, а от мой приятел, живущ в САЩ) - в САЩ се продават лекарства специално за африкан американ, не защото те са привилигировани, а лекарствата, с които ние се лекуваме, не им помагат. Питах тук една лекарка така лие, тя каза, че е верно.
А кожата им е черна не защото са се овъглили от слънцето, а защото планетите, където се е развивала тяхната цивилизация - са БИЛИ С ЧЕРВЕНА ЗВЕЗДА, със слабо излъчване, затова и название - "МРАЧНАТА ПУСТОШ". В процеса на еволюцията вс. живо се приспособява , за да поглъща толкова светлина, колкото му е необходимо за обменните процеси. Черното поглъща светлина изцяло - затова кожата на хората, листата на дърветата на планетите от Мрачната Пустош, страна на изгасващото слънце - са почти черни. На нашето слънце негрите изгарят и има кремове против изгаряне за негри.
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 17:47:33 pm от Liubo »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37718 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
1 Отговора
8415 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12108 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6083 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer
4 Отговора
7759 Прегледи
Последна публикация Октомври 04, 2010, 21:53:13 pm
от Unlock_the_Light

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27