Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #255 -: Август 03, 2012, 17:02:31 pm »
Не  Олд,  няма  да  го  получиш,  нищо  не  се  получава  даром.  Ще  го  откриеш  сам,  чрез  грешките  и  поуките  извлечени  от  тях.  Мисля  си,  че  това  е  и  пътя,  грешка-  поука  (стъпало)  и  пак  и  пак........  така стъпало  по  стъпало  все  нагоре.  Важното  е танца  да  е  танго!

Правилно, значи за всеки изпит ти се дава оценка (няма да се впускаме в размисли кой дава оценката ;)) и ти се дава възможност за преминаване по нагоре, прав ли съм, а никъде не съм писал че се получава някъде нещо даром  ;), даже десетки пъти съм писал че с теория без практика нищо нестава, ама много "другарчета" се вълнуват от думите ми  ;).

П.С."Танца" е този който ти сам си избереш ( знаеш за кой ти става дума ;)), за един е танго, за друг валс, за трети кючек и т.н., важното да е правилният, за всеки той е различен ;).
Заглавието на темата е много точно (Търсиш - намираш, искаш - получаваш...) това което търсиш, това ще си получиш, това важи с голяма сила за всеки!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #256 -: Август 03, 2012, 19:33:46 pm »
интересно "обръщане" на нещата.
Търсиш нещо, но не е задължително да знаеш какво. Като го намериш си казваш- ей това съм търсил :)

Примерно ме боли глава, но аз не знам какво се прави. Пия чай, не минава, пия кафе не минава, пия хапче за корем не минава. През цялото време несъзнателно търся нещо, за да не ме боли главата. Накрая изпивам едно уиски и ми минава. Казвам си- това съм търсила.
Мисля, че не винаги каквото искаш го получаваш. В насоката на раздел "религия" е уместен въпросът "Защо?" така.
Не съм заслужила или не ми е нужно наистина?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #257 -: Август 03, 2012, 20:00:50 pm »
Цитат
Примерно ме боли глава, но аз не знам какво се прави. Пия чай, не минава, пия кафе не минава, пия хапче за корем не минава. През цялото време несъзнателно търся нещо, за да не ме боли главата. Накрая изпивам едно уиски и ми минава. Казвам си- това съм търсила.
Мисля, че не винаги каквото искаш го получаваш. В насоката на раздел "религия" е уместен въпросът "Защо?" така.
Не съм заслужила или не ми е нужно наистина?

Ето я истината, пий аналгин, ако не помогне аулин  :D.

П.С.Ето това за което питаше, каквото потърси и поиска, такова намери и получи ;).

Поздрави  :)
« Последна редакция: Август 03, 2012, 20:09:47 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #258 -: Август 04, 2012, 12:18:08 pm »
Мисля,че това кой е съдникът не е никак маловажно.Само и единствено собственото съзнание,може да съди!Т.е.съвестта отсъжда,и присъдата е според нивото на развитие на самата съвест/съзнание.Само тогава може да има..градация и развитие.Инак е равносилно на това да съдя 1 годишно бебе,за тва,че си играло със запалката и запалило къщата!То не знае.т.е.не осъзнава същността на действията си,и дори да отнесе наказание,освен душ от негативна емоция,друго няма "почувтства"! Поука може да има,само когато грешката е осъзната,осмислена..почувствана от цялото същество,на този който е сгрешил.В противен случай,може да се получи като с крадеца,който съжалява за това,че са го заловили,не за това,че краде.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #259 -: Август 04, 2012, 12:44:37 pm »
Мисля,че това кой е съдникът не е никак маловажно.Само и единствено собственото съзнание,може да съди!
:hi:
Да не е маловажно, но темата е за друго а и за това е говорено десетки пъти  ;)!

П.С.Накратко, "дедо" ти Божи няма да ни съди  :D, затова споко ;), ще се съдим сами, което е много по лошо ???.
« Последна редакция: Август 04, 2012, 13:11:19 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #260 -: Август 04, 2012, 13:53:10 pm »
....
      2/  Бог  осъзнава,  че  е  допуснал  грешки!!  Създаденото  от  него  творение  е   прекалено   лекомислино  и  лесно  се  манипулира  когато  е  лишено  от  знание!  (така  е  и  досега  нали?)  Затова  възниква  сериозен  проблем -  на  него  му  трябва  роб,  но  разбира,  че  не  може  да  има  знаещ  роб, двете  понятия  знание  и  робство  са  несъвместими.       
 2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.  (от  кого  да  я  пази  Дел,  от  кого  като  си  е  имал  херувими  и  огнен  меч,  значи  остава  само  работата) 
     Още  нещо  е  осъзнал  "Бога"  създал  живота  и  човека,  че  той  е  страхлив  и  безотговорен,  но  е  осъзнал  и  защо  е  такъв  страхлив.  Защото  знанието  неподплатено  с  практически  опит  е  просто  някаква  си  безцелна  информация!  Опита  води  до  смелост,  а  не  знанието.   Знаеш  много  за  мишките,  но  се  страхуваш  от  тях  нали?
     Мъдроста  е  --  изживяно  емоционално  знание  превърнало  се  в  опит!
     Същинският  проблем  обаче  е  безотговорноста,  как  се  учи  човек  на  отговорност,  чрез  страдание,  и  самостоятелност  (ето  ти  причината  за  свободната  воля  и  страданието  причинено  от  собственият  ти  избор)
       Така,  че  отговорните  за  постъпките  си  хора  ще  си  осигурят  безсмъртие,   няма  да  изброявам  такива  личности  (безсмъртна  инкарнация)
      Защо  "Богът"  не  е  разрушил  това  си  творение  и  край? -- Защото  не  е  всемогъщ  защото  не  той  е  създал  съзнанието.   Защото  е  подизпълнител! 
      Да,  до  този  "Бог"  седи   Иисус!  Той  има  съветници  застъпници  и  т.н.!   Този "Бог"  по-скоро  "богове"  са  еволюирали  съзнания  овладели  възможността  да  творят  чрез  мисъл - форма.   Но  независимо  от  еволюцията  им   те  лъжат  проявяват  несправедливост,  пристрастност  и  жестокост ............
       Абсолюта  е  нещо  съвсем  друго.
       Сега  си  представи  знаещо  и  можещо  творение  и  в  същото  време  безотговорно  -  много  опасна  комбинация,  като  имаш  предвид  и  неприкосновенноста  на  съзнанието!!   
                   
           

Митко,
1." Бог  осъзнава,  че  е  допуснал  грешки!! " - Нямаш пред вид Абсолюта нали?
 Ако имаш желание, Моля те сподели твоето разбиране за "Подизпълнителите" на Бог - За Боговете - Създатели - Силите създали първия Адам, и как се случва разделението в двойката Адам-Ева.
2. Кой се явява Яхве, бога  разкрил името си на Моисей?
3. Бог, който се явява на Авраам по какво се отличава от: Абсолюта,  и в частност от Яхве.
3. Мислиш ли, че:
    - "Бог" на юдеите "градира"- израства през времената, а не е статично понятие...?
    -  Тази градация не е ли проява на божества, които може би ти наричаш подизпълнители?
    -  Не израства ли и Адам от Битие, "постепенно", с разгръщане на Библейското повествование, докато се появи Съвършенния Адам - Христос в човека Иисус в едно. Не е ли това инкарниране на Божественото съзнание, у един самопреодолял човешките противоречия( разногласието на дуалността, придобити, чрез "ядене от дървото на познанието"..от Адам и Ева) човек, слял доброволно, в пълна отговорност за действията си - Личната си воля с Божествената, този за който трябва е слято с искам не Живее ли той В Бог?
 - След като се говори за "дърво"на познанието, на живота, не са ли това представи на енергията на живото етерно тяло и неговите взаимодействия...Доколкото времето на тяхтото описание, предхожда последващите епохи, в това число и сегашната епоха, със съвременните и понятия, които са различни от първоначалния прочит, останал назад в миналото?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #261 -: Август 04, 2012, 14:03:41 pm »

      3:4 А змията рече на жената: Никак няма да умрете;
3:5 но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото.

Според някои тълкувания става въпрос за кундалини енергията която образува своеобразна спирала(серпент)около гръбначният стълб.Пробуждането на тази енергия,знаем до какво води..В много култури змията е символ на мъдростта.Може да има и препратка към рептилските митове,но и връзката между навитата змия,диалога с човека,и кундалини е очевадна.А пробуждането на съзнанието не е било,никак,ама никак търсена цел,от създателя на расата ни.Моделът се повтаря и до днес...Да..има знание,развива се науката,ама кел-файда като и там е мътна Индия и всичко се държи в тайна или е манипулирано..Все още..само една малка част от "нещата" достигат до нас.. Т.е.мисля,че в съотношение с времето си,както и с действителният напредък на науката,ние сме истински невежи..И това е също,умишлено търсен ефект..

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #262 -: Август 04, 2012, 16:57:08 pm »
konstantin2007,
Точно това, което пишеш за кундалини, имам пред вид. И "малката частица", която достига до нас може да бъде задействана само индивидуално, по примера, за който Митко говори, за отговорността, на всеки към себе си и собственото си самоосъзнаване.
« Последна редакция: Август 06, 2012, 09:51:22 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #263 -: Август 04, 2012, 19:48:33 pm »
       Тълкуванията  на  каквото  и  да  е,  е  много  опасна  практика!  Една  истина  позволяваща  тълкуване  може   спокойно  да  се  сложи  в  кавички,  тя  истината  или  е  половинчата  или  изобщо  не  е  истина,  а  само  прилича  на  такава? 
      Много  хора  искат  да  могат  да  овладеят  тази  енергия  и  това  е  много  лесно,  както  и  излизането  от  физическото  тяло,  но  само  с  искам  не  става,  защото  зад  това  искам  стоят  поне  десетина  трябва.   
      Да,  първоначалните  симптоми  са  доста  плашещи,  но  например  лекар  можеш  да  вижда  чрез  астралните  си  ръце  не  би  сбъркал  диагноза!  Виждал  съм  как  работи  мозъка  ми.  Когато  си  извън  тялото  възможностите  в  материалният  свят  са  огромни,  но  и  залога  е  голям,  и  безотговорен  човек   би  опропастил  душата  на  Аз-а  си.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #264 -: Август 04, 2012, 21:31:54 pm »
   Много  хора  искат  да  могат  да  овладеят  тази  енергия  и  това  е  много  лесно,  както  и  излизането  от  физическото  тяло,  но  само  с  искам  не  става,  защото  зад  това  искам  стоят  поне  десетина  трябва.       
Митко, това, че ти можеш да излизаш от тялото си, не значи, че всеки, който се заинати да диша 6 месеца по схема ще успее! Та колкото ще "трябва" да практикува! Нямаш ли предпоставките - не става. Хипнотизаторите не случайно си подбират тези, които могат да хипнотизират. Има хора, при които има сериозни прегради и не става. И съм сигурна, че има защо да е така!!! В този форум има точно такива хора, които са не по - малко достойни за уважение, независимо, че не излизат осъзнато от тялото си, като теб. Спри да се перчиш с това.  :flag_of_truce:
Защото:  "Всеки човек е гений. Но, ако съдиш рибата по умението й да катери дървета, то цял живот ще си мислиш, че тя е глупава." Алберт Айнщайн

П.П. Още ли спорим за трябва и искам? Не спряхме ли вече?  :flag_of_truce:
« Последна редакция: Август 04, 2012, 21:38:24 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #265 -: Август 04, 2012, 22:33:50 pm »
   Много  хора  искат  да  могат  да  овладеят  тази  енергия  и  това  е  много  лесно,  както  и  излизането  от  физическото  тяло,  но  само  с  искам  не  става,  защото  зад  това  искам  стоят  поне  десетина  трябва.       
Митко, това, че ти можеш да излизаш от тялото си, не значи, че всеки, който се заинати да диша 6 месеца по схема ще успее! Та колкото ще "трябва" да практикува! Нямаш ли предпоставките - не става. ................. Спри да се перчиш с това. 
Защото:  "Всеки човек е гений. Но, ако съдиш рибата по умението й да катери дървета, то цял живот ще си мислиш, че тя е глупава." Алберт Айнщайн

П.П. Още ли спорим за трябва и искам? Не спряхме ли вече?  :flag_of_truce:
            Когато  човек  иска  да  се  изфука  (перчи)  то  той  иска  да  изтъкне  колко  е  оригинален  и  неповторим,  че  неговите  възможности  не  са  по  силите  на  другите.   Забележи  в  поста  си  аз  казвам,  че  тази  практика  е  по  силите  на  всеки,  е,  едни  ще  я  овладеят  за  6 месеца,  а  други  за  година.   Щом  аз  го  мога  -  може  го  всеки. 
Единствената  предпоставка  е   наличието  на  душа  и  тяло.
           И  забележи,  в  нито  един  мой  пост  няма  да  откриеш  високомерие  и  неуважиние  към  събеседника  ми.

Мисля,че това кой е съдникът не е никак маловажно.Само и единствено собственото съзнание,може да съди!Т.е.съвестта отсъжда,и присъдата е според нивото на развитие на самата съвест/съзнание.
          Присъдата  е  според  интелекта  с  който  е  разполагала  дадена  инкарнация.  Съдята  е  съвеста  на  постоянният  ни  АЗ.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #266 -: Август 05, 2012, 00:14:53 am »
Митко,
1." Бог  осъзнава,  че  е  допуснал  грешки!! " - Нямаш пред вид Абсолюта нали?
 Ако имаш желание, Моля те сподели твоето разбиране за "Подизпълнителите" на Бог - За Боговете - Създатели - Силите създали първия Адам, и как се случва разделението в двойката Адам-Ева.
        Нямам  предвид  Абсолюта!!!
        Кога  и  защо  Абсолюта  е  започнал  да създава    съзнания  само  Той  си  знае.  Тези  същински  съзнания  са  еволюирали  малко  или  повече  в  стерилна  среда,  в  един  момент  обаче  възможностите  за  самостоятелно  развитие  са  се  изчерпали.   Останала  е  само  една  възможност  да  са  бегли  (поради  фракталната  си  същност)    имитатори  на  Абсолюта  или  да  тръгнат  в  по-различна  посока  на  усъвършенстване.  Трябва  да  се  отбележи,  че  създаването  на  себеподобни  съзнания  (да  се  колонират)  е  невъзможно,  това  е  във  възможностите  само  на  Абсолюта.
        Тези  същински  съзнания  могат  да  се  сливат  (нирвана)  в  едно  и  владеейки  процеса  мисъл-форма   да  създават  грандиозни  по  мащаби  и  сложност  неща,  но понеже  са  сбор  от  индивидуалности  никога  няма  да  достигнат  единството  и  моща    на  Абсолюта.  Великото  откритие  на  тези  обединени  съзнания  е  дуалноста  и  нейните  безгранични  ресурси  за  развитие.  Приело  се  е,  че  това  ще  изисква  и  някои  структурни  промени  на  същинското  съзнание,   за  целта  същинското  съзнание  са  го  превърнали  в  подсъзнание,   и  са  създали  нов  вид  съзнание - активното  такова,  което  да  е  пригодено  да  се  справя  с  изискването  на  дуалноста  от  вземането  на  нестандартни  решения.   Появило  се  инкарнационното  съзнание  със  самостоятелна  воля  за  отстояване  на  изборите  си.   А  къде  да  се  инкарнира  това  съзнание?    Всичко  в  този  проект  е  подчинено  на  дуалноста!  Ще  се  съгласиш,  че  инкарнационното  съзнание  при  мъжете  и  жените  е  различно.
        Така,  че  ние  човечеството  и  другите  разумни  форми  на  живот  се  явяваме  като  активното  съзнание  (акашовите  записи)  на  боговете  ,  а  те  са  нашето  подсъзнание. 
Всичко  свързано  с  дуалноста  се  явява  като  активно  съзнание  на  Абсолюта -  гарантирано  развитие  по  веригата.
               
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #267 -: Август 05, 2012, 02:47:26 am »
Единствената  предпоставка  е   наличието  на  душа  и  тяло.
Хрумна ми нещо. Аз тяло си имам. Но как да съм сигурна имам ли душа? А дали има хора без души? И ако има каква е разликата?

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #268 -: Август 05, 2012, 09:41:18 am »
Когато  човек  иска  да  се  изфука  (перчи)  то  той  иска  да  изтъкне  колко  е  оригинален  и  неповторим,  че  неговите  възможности  не  са  по  силите  на  другите.   Забележи  в  поста  си  аз  казвам,  че  тази  практика  е  по  силите  на  всеки,  е,  едни  ще  я  овладеят  за  6 месеца,  а  други  за  година.   Щом  аз  го  мога  -  може  го  всеки. 
Единствената  предпоставка  е   наличието  на  душа  и  тяло.
           И  забележи,  в  нито  един  мой  пост  няма  да  откриеш  високомерие  и  неуважиние  към  събеседника  ми.
В поста ти има 50% истина, Митко, признавам.  :hi: ВСЕКИ може да излиза от тялото си, и ВСЕКИ, ГО ПРАВИ!!! Постоянно, всяка нощ, но не и осъзнато+волево, както ти. Предпоставката е да имаш тяло + душа, но не само. За да го правиш по твоя начин, се иска и конкретни способности на тялото и конкретни способности на ума, които при някои хора са даденост и става по-леко, а при други не са и става, ама друг път!/т.е. в друга инкарнация!/.  Забележи, че ВСЕКИ /ВСЕКИ!!!, включително и ти!!!/ първия път си излязъл СПОНТАННО /т.е. без и хабер да си имал от това/...Това е онази предпоставка, за която аз говоря. Реглаж на душа и тяло, които не са свързани с къртовски труд /поне не и в този живот!!!/. За да ме разбереш ще дам пример с нещо, което ти самият често казваш тук: "имал си бил недостатъчно за нуждите ти интелект в настройките на тази ти инкарнация"...Е, хайде увеличи го тоя интелект, ако можеш волево! Не става. Ще ставе следващия път, при следващата ти инкарнация, така е и с някои дадености на тялото и ума - предвидени са да стават за определени неща, а за други да не стават. Познавам човек, който не е помирисвал упражнения, но един път излезе от тялото си през следобедната си дрямка и се видя отгоре - себе си. Та даже моето собствено дете ми е разказвало за същото /а то, вярвай ми, няма хептен нищо общо с упражняване/...И в този форум има такива хора: в темата за сънищата и ОИТ е пълно с такива. Пак казвам: не случайно хипнотизаторите си подбират тези които ще хипнотизират, не случайно!
Уважавам твоята опитност и твоята способност, но това е твоят път, и далеч не е пътя на всеки тук. Ако твоята душа е планирала да прави ОИТ през тази си инкарнация - ще стане, разбира се. Ако ли не е: можеш да си дишаш колкото си искаш и ще си останеш с дишането. Това е като един човек, висок 2,10 см да тренира баскетбол и да вика на останалите джуджета: "Лесно е, бе, просто си скачаш и стигаш коша" :D
Колкото до перченето-то е в думата "лесно"  ;): Ама перчи си се на воля, твое право си е.  :)


« Последна редакция: Август 05, 2012, 09:56:40 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #269 -: Август 05, 2012, 11:14:00 am »

        Нямам  предвид  Абсолюта!!!
        Кога  и  защо  Абсолюта  е  започнал  да създава    съзнания  само  Той  си  знае.  Тези  същински  съзнания  са  еволюирали  малко  или  повече  в  стерилна  среда,  в  един  момент  обаче  възможностите  за  самостоятелно  развитие  са  се  изчерпали.   Останала  е  само  една  възможност  да  са  бегли  (поради  фракталната  си  същност)    имитатори  на  Абсолюта  или  да  тръгнат  в  по-различна  посока  на  усъвършенстване.  Трябва  да  се  отбележи,  че  създаването  на  себеподобни  съзнания  (да  се  колонират)  е  невъзможно,  това  е  във  възможностите  само  на  Абсолюта.
        Тези  същински  съзнания  могат  да  се  сливат  (нирвана)  в  едно  и  владеейки  процеса  мисъл-форма   да  създават  грандиозни  по  мащаби  и  сложност  неща,  но понеже  са  сбор  от  индивидуалности  никога  няма  да  достигнат  единството  и  моща    на  Абсолюта.  Великото  откритие  на  тези  обединени  съзнания  е  дуалноста  и  нейните  безгранични  ресурси  за  развитие.  Приело  се  е,  че  това  ще  изисква  и  някои  структурни  промени  на  същинското  съзнание,   за  целта  същинското  съзнание  са  го  превърнали  в  подсъзнание,   и  са  създали  нов  вид  съзнание - активното  такова,  което  да  е  пригодено  да  се  справя  с  изискването  на  дуалноста  от  вземането  на  нестандартни  решения.   Появило  се  инкарнационното  съзнание  със  самостоятелна  воля  за  отстояване  на  изборите  си.   А  къде  да  се  инкарнира  това  съзнание?    Всичко  в  този  проект  е  подчинено  на  дуалноста!  Ще  се  съгласиш,  че  инкарнационното  съзнание  при  мъжете  и  жените  е  различно.
        Така,  че  ние  човечеството  и  другите  разумни  форми  на  живот  се  явяваме  като  активното  съзнание  (акашовите  записи)  на  боговете  ,  а  те  са  нашето  подсъзнание. 
Всичко  свързано  с  дуалноста  се  явява  като  активно  съзнание  на  Абсолюта -  гарантирано  развитие  по  веригата.
             

Митко,
 В пълно съгласие съм с казаното от Теб. Изпитвам радост от това, което казваш!
Разбирам завета на Христовото съзнание, и осъзнавам, че за да се случи промяна, както е и разпъването на кръста.. са нужни двата основни полюса положителен и отрицателен, а в центъра е божественото съзнание, докосваме го, и силите на противопоставяне в миг ни изтласкват в едната от двете противоположности... Всеки преживява своята лична Мистерия на Голгота само и единствено индивидуално. За Радост Христос ни завеща-  Да приеме всеки в себе си, съзнателно , честно и милосърдно Именно СЕБЕ СИ – от там и по-лесно да приеме другите, за да съзре в сърцевината, между двата противоречиви полюса Бог в себе си. Тогава и само тогава, когато всеки обикне себе си дотолкова, че спре пороя на вътрешните самообвинения, действайки на принципа на алхимичната преработка, влагайки собственото си отношение, тогава и само тогава, вместо да обвини, ще знае, че „отрицателните“прояви, дори в най- малка степен са негов избор и тези „отрицателни“ прояви (сянката), изискват, плачат да бъдат приети, осъзнати- преработени, с цялата любов на която някой е способен, та да я има трансформацията. Злото е необработен диамант… Защото при едни нещастието означава – “ Децата ми нямат какво да ядат“, а при други “ Не си купих най-новия модел..телефон.“, при едните избора за преработка е грандиозен, но при други изглежда нищожен…Погледнато отстрани от някой, дори малко съпричастен, воплите на един ще са нищо в сравнение с болката на друг. Вътрешното ни равновесие се отразява и в света „навън“, но ние все още възприемаме не Света навън като следствие на нашето отношение към него, а като нещо външно, не сме приели още завета на Любовта, а удобно го „напъхваме“ в религия, комунизъм и други форми на контрол над Общото ( както впрочем постъпваме и към себе си)… Все още се придържаме към външния контрол, а не към вътрешното Самоусъвършенстване, което дарява освобождение, а Свободата се ражда само, когато имаш лична отговорност и самосъзнание…Справедливо и милосърдно Бог стъпва в сърцата ни, и всяка наша стъпка на приемане на дуалността, във всичките и прояви, тук на Земята, е приемане и на Божествената частица – "Царството" небесно тук на Земята -у Нас – чрез Нас и Навън….

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27