Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 112939 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #255 -: Април 01, 2012, 23:57:49 pm »
Princess_Deja,ти за добър човек ли се имаш?

Да.
Аз съм от Добрите, за добро или зло, за щастие или нещастие на Лошите. Но само заради необяснимото ми желание, винаги да `громя` ограничеността, тъпотата и безпредметните `насочености` на грешни страсти като `завист`,гняв` и т.н ме правят добър /а Рицърка или Асасин на Доброто :)

Понеже ми харесват цитатите ти. Въпреки, че не съм го отбелязвала конкретно, като някои други от `агитката` мажоретки, ще ти задам един езотеричен въпрос по темата. Помисли си, не бързай да ми отговаряш. Не защото, не те познавам и се съмнявам в твоите разсъдителни способности, но от личен опит знам, че като помисля върху нещо търпеливо, се сещам интересни неща :)

Добро и Лошо са просто думи. В много теории и разисквания се обяснява, че лошото за едни е добро за други.
Но самото установяване на "Добър Човек" е наистина интересно с цялата самосъзнателна искреност.
Защото не винаги Добро може да се научи. То се ВЪЗПИТАВА! Ако имаш дете, можеш да го възпиташ като добър човек, но не и да докажеш, че ти си такъв Добър човек. Или от Доброто дете да следва, че има добри родители- примери много.
От друга страна, интересното е, че Лошото се придобива! Т.е. ти, по предпоставка си Добър и имаш само това. Добър Дух и Душа, ноооо Избираш да си Лош. Защо?
Анакин Скайуокър, защото ... ако има истински фенове на филма, ще се сетят, че в началото Йода много се съмнява, още като е дете, понеже го е СТРАХ, дали ще от Добрите Джедаи. Впоследствие, заради смъртта на любимата си при раждането, от гняв и безсилие, той преминава на тъмната страна. И по-Важното, тези две последните са провокирани от предвидения в началото от Йода Страх! Не можеш да се справяш с определени неща, които се случват и те е Страх, че си безсилен и мижав, макар и Джедай. Тогава, за да преодолееш този Страх, защото не можеш да го `изрежеш` като тумор просто, решаваш, че искаш Сила. Че ако имаш Власт и всичко зависи само от теб ти ще си Велик!
Но не е така.
И понеже аз, когато Разбирам определени неща и съм убедена в тях, чувствам Силата си. Няма как да мина на другата страна и да пожелая някаква си Власт. Само приемам нещата и си вадя полезните ми изводи, че не всичко зависи само от мен. А това, което зависи, трябва и поемам отговорността си с все наказанията.
Но, да Убия някого от злоба, завист или просто за кеф. Да причиня болка по-силна от тази, която аз съм изпитвала някога.
Да бъда жестока и да нямам милост към по-слабите. Не! Никога!
Добра съм :) И ми харесва. (макар и не ангел, ама понеже съм красива, може да се пробвам за тази `длъжност` някой ден- шегичка :) )

И въпросът: Ти от кои би предпочел да си?
« Последна редакция: Април 02, 2012, 00:10:30 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #256 -: Април 02, 2012, 00:15:28 am »
Никога не съм правила аборт. Никога не мисля да правя аборт, ако не се налага по медицински причини и други аномалии.
Има жени, които дори и да знаят, че има опасност за тяхното здраве не са съгласни на аборт, поемат риска и раждат.

Има и такива извършващи съзнателно "престъпление",само ако е крайно наложително..Но пък те са достатъчно съвестни да си понесат отговорността.Ако наказанието им изнася разбира се..
За това мисля, че абортът е УБИЙСТВО!  С пълното съзнание, ще отида в полицията и ще заявя: Аз извърших убийство. Ако е в Китай и Индия няма да го направя, за да не ме пребият с камъни
  :lol:
« Последна редакция: Април 02, 2012, 00:16:34 am от konstantin2007 »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #257 -: Април 02, 2012, 00:34:14 am »
Кое точно ти е толкова смешно?
Знаеш ли например, че аз съм била нежелано дете. Тогава абортите са били забранени. Майка уж е пила някакви измислени противозачатъчни. Но с татко са били бедни хора и не е можело да ми осигурят `добър живот`. Въпреки това, и въпреки липсата на ехографи да се види дали не съм с аномалии, заради измислените противозачатъчни, които мама е продължавала да пие, ме е износила и родила. Аз съм й/им повече от благодарна за това.  Обичам ги с татко, че са ме създали, въпреки неразбирателствата покрай поколенченски несъответствия и неразбирания.
Знаеш ли колко исках да имам дете. Но в 8 г.с. получих неспиращ кръвоизлив с диагноза на лекарите аборт-спонтанен Трета степен (Пет са, за незапознатите)- Лежейки в болница, нашарена с инжекции в дупето и молеща се, че искам това Дете, то се роди! И аз съм невероятно щастлива и благодарна от този факт. Дори няма да ти споменавам подробности и откровения за живота си след това. Но знам, че това е най-ценното, което имам и ... бих направила всичко да е щастливо и да го разбере, за да живее достоен живот. Дори да не е велик композитор или известен в друг смисъл облагодетелстван материално човек. На мен специално ми се предостави това и аз освен благодарна съм и горда, от тази Чест.
А ти си се смей, не ми пречиш!
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #258 -: Април 02, 2012, 00:45:35 am »
Смешна си ми ти,най-вече с нескопосните си провокации!Всеки твой пост е провокативен.Не знам какво целиш и не ме интересува.Просто се е забавлявам с целият този цирк.
Да ти е живо и здраво детето и дълги години да те радва!
 

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #259 -: Април 02, 2012, 06:05:24 am »
Принцесо, какви джедаи и каква сила?
Ти да не си принцеса Лея?  :D
Страхът не е единствената негативна емоция. А и не са самое моциите. Има си и начин на мислене, нагласа, степен на честност спрямо себе си.
Доста високопарно се държиш. Точно като някоя принцеса. В публичен форум държиш лични разгвори. Ако искаш да питаш някой лично, ползвай лс. Ако ще пишеш в темата, пишеш до всички и питаш всички. Или ако не всички, поне който знае. Тези лични обръщения и въпроси само до конкретни хора просто не са на място.  :D
Забавно беше до един момент, наистина си е цирк. Но май не го правиш нарочно и не се усещаш. Което пък е по-лошия вариант ...  ::)
Сега сигурно вместо да си вземеш бележка, ще вземеш да се ядеш с мен. Първото, което ми хрумва на ум, ще ме набедиш, че ми е долипсвало внимание и затова съм го написал тоя постинг ...
Е, да те успокоя. Не е това.  ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #260 -: Април 02, 2012, 07:20:25 am »
Принцесо,за да отговориш дали си добра или лоша,означава да си направиш самооценка.
Да прецениш дали си добра означава да познаваш Истината и да можеш да отделиш доброто от лошото в себе си.Обикновено хората които преценяват себе си като добри,са по-безкритични към себе си и са се възгордели,а всеки по чувствителен човек ще признае грешките и несъвършенствата си.Така,че по този начин винаги лошият ще отговори,че е добър,а добрият ще признае,че е лош.


Искам да ти обърна внимание върху следното.Постовете ти са многословни и в стремежа си да кажеш много неща които напират в теб отвътре се получава една голяма безмислена боза.Много насериозно се вземаш и ако нещо те дразни с някой друг,то значи и ти имаш нещо от него в себе си.Дори и не разбрах какво ме питаш?
Аз обичам простите неща и съм прост човек.От малък правя това което аз искам и харесвам,а не което ми се каже от другите,дори и от родителите ми.Преди 15г,сега съм на 41г бях милионер и се провалих.Това беше добър урок за мен.Слушах себе си и успях отново да се изправя на крака.Не съм се пропил,дрогирал и разболявал от сериозни болести.Вярвам,че каквото правя го правя за себе си защото така искам.Не обичах и да чета книги,защото това означава,че някой си там да ми налага неговото си виждане и мислене,а аз си имам мое и държа на него.Вярно,че аз си живея в мой свят,но това се отнася за всеки един от нас.Получих доста шамари в живота си,във форумите също и разбрах с времето достатъчно и от книгите които съм прочел от миналата година.Привличам си това което ми е нужно да знам и прочета.Добър ученик съм,а Учител не смятам да ставам.Модерно е в днешно време да се ходи на семинари водени от хора които прочели малко повече книги,посетили някой друг семинар и смятат,че това е най-доброто и защо да не научат и хората.Сега има голям пазар и предлагане много.Дали обаче това е пътят към себепознанието или пътят да си последовател?
Преди време се видя,че от строителство се печели и всички станаха строителни предприемачи,но кой се замисли като толкова много се строи,има ли кой да купува всичко това и с какви пари?
В бизнеса си предлагам неща които са по различни от това които предлагат другите и това ме прави печеливш.Трудно е когато се отличаваш от тълпата и срещаш съпротива,но без борба и спънки успеха не е сладък.
Пътят за едни е дълъг за други по кратък,но всички ние тук сме търсещи и оцеляващи!


"Всеки, който пожелае истината и светлината, може да ги открие сам. Внуши си, че ти искрено, истински, дълбоко желаеш да узнаеш кой си, откъде идваш и защо си тук.
А сега, можеш ли вече да си представиш, че няма да го узнаеш сам!"

« Последна редакция: Април 02, 2012, 07:29:43 am от trepa4a »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #261 -: Април 02, 2012, 07:36:30 am »
Понеже повечето хора във форумите цитират авторитети,ето Принцесо нещо което може да ти е полезно.Откъс от книгата на Рон Смодермон-Просветелнието:
КНИГА ПЪРВА: ЗАПОЗНАВАНЕ С РАЗСЪДЪКА (Лошите новини) Глава първа: ОСНОВНИ СТРУКТУРИ НА РАЗСЪДЪКА Разсъдъкът е система от органи, включваща цялото физическо същество. Неговата цел е да оцелее и да бъде прав. Той ще направи всичко, за да я постигне. Разсъдъкът е система от органи, включваща цялото физическо същество. Неговата цел е да оцелее и да бъде прав. Той ще направи всичко, за да я постигне. Понякога за него има нещо по-важно от оцеляването, а именно – да бъде прав. Оцеляването лежи в основата на всички фукции на всекидневния живот. Разсъдъкът го постига като изготвя поредици от спомени за събития в момента, когато се случват, и изисква обратно тези спомени в ситуации, важни за оцеляването. Запечатват се не само минали събития, но и такива, които евентуално биха застрашили оцеляването. Вие не се нуждаете от спомен за това как Ви е сгазил камион, за да можете в бъдеще да избегнете такова стълкновение. Разсъдъкът може да си създаде представа за това, което би могло да се случи, и да запамети тази представа. Човекът е съвършен оцеляващ именно поради своята способност да мисли с понятия. Нито едно друго живо същество на тази планета не е в състояние да развива и запаметява понятия като човека. Така разсъдъкът много бързо създава определени връзки, “включва кабели и релета”, за да избегне ситуации, заплашващи оцеляването. Освен това той осъществява своята цел, като търси и намира онези основни субстанции, от които се нуждае, за да избегне смъртта. Този процес върви така автоматично, че само малко хора са в състояние да Ви кажат какво точно е необходимо за оцеляването. Обикновено търсенето и употребата на въздух протичат толкова автоматично, че Вие от раждането си до сега изобщо не осъзнавате този непрекъснат процес. Средно 18 вдишвания и издишвания в минута правят само за една година 9 460 800 дихателни цикъла. Почти толкова автоматично протичат и търсенето и приемането на храна. Само когато въздухът и храната започнат да не достигат, разсъдъкът напълно осъзнава своята функция на търсач и консуматор. Третата и последна предпоставка за оцеляването не е така очевидна. Въпреки това без любовта на другите Вие не можете да оцелеете физически. Смърт поради недостиг на любов може да бъде наблюдавана в домове за намерени деца, където малките получават въздух и храна, но не се докосват с любов. Значи на нивото на разсъдъка животът е игра, чиято цел е оцеляването. За да играят успешно хората си съчиняват номер за оцеляване. Всеки си има такъв номер. Той се състои от модели на поведение, целящи получаването на достатъчно въздух, храна и любов. Обаче в течение на годините се праввят множество погрешни асоциации, така че понякога е трудно да се познае, че действията на определена личност имат нещо общо с оцеляването. Все пак оцеляването е в основата на всички действия. Явно начинът, по който действат някои хора, не допринася много за тяхното оцеляване в настоящето. Но често ние не живеем сега. Много често ние живеем после, вместо сега. Може би сте забелязали, че хората имат известна потребност да бъдат прави. Това е един от аспектите на оцеляването. По-точно казано, имането на право е съвкупност от трикове за оцеляване, успешно прилагани в миналото. Когато тези трикове не минават, могат да се наблюдават отчаяни опити те да бъдат прилагани отново и отново, само защото много силно се асоциират с това, което в миналото е имало успех. Обаче истината е, че да давате на себе си право, а на другите не, не подпомага оцеляването в настоящето. Ето защо имането на право е единственото състояние, което разсъдъкът понякога би предпочел вместо оцеляването. Понякога хората биха отишли даже на смърт, за да излязат прави. Друг важен аспект на разсъдъка е, че той изхожда от едно състояние на недостиг. Имам предвид следното: разсъдъкът казва, че необходимите за оцеляването субстанции не са в достатъчно количество, така че за наличните трябва да се борим. Това значи: в рамките на контекста за недостиг, не може един да спечели, без друг да загуби. Този контекст е основа на конкуренцията, която съществува само спрямо други разсъдъци, привърженици на вярата в недостига. При конкуренцията разсъдъкът придава на правото огоромна стойност и важност като средство за оцеляване. 
В този смисъл “право” означава ни повече, ни по-малко една преценка, която разсъдъкът прави за себе си, а именно, че неговите схващания са правилни, а тези на другите - погрешни. Разсъдъкът ще използва всички обстоятелства, каквито и да са те, за да затвърди изводите, че е прав. Разсъдъкът ще използва всичко, за да излезе прав.
Съществуват два вида право – активно и пасивно. Пасивното право привлича съществуващи обстоятелства за доказване на собственото право. Активното право е действие, насочено към други хора с цел да се докаже правилността на собствената позиция. Войната е особено ярък пример за активно право. Има безброй примери за други видове активно право във Вашия живот. Спорът и кавгата са два от тях.
“Оправдание” е действието, при което разсъдъкът интерпретира фактите според своята потребност да бъде прав. Оправданието може да постигне всичко, дори да промени Вашето възприемане на действителността. Дори убийство може да бъде оправдано от разсъдъка.
И така, разсъдъкът е една извънредно високо развита машина, чиято еволюция е траяла милиони години. Той е способен да пази себе си и да се размножава, но най-забележителна е способността му да си спомня. Той запаметява една линейна поредица от събития, ставащи в неговия обсег на сетивни възприятия от момента на зачатието. Въпреки че не е способен волево да извиква тези записи, всеки от тях може да бъде реактивиран при определени условия. Някои от записите са недостъпни за обикновеното съзнание и се определят като “подсъзнателни”.
Тази огромна памет, по-голямата част от чиито данни завинаги остава неосъзната, е отговорна за един много интересен белег на разсъдъка: неговия автоматизъм. Ако престанете да бъдете съзнателен наблюдател на своя разсъдък, ще откриете, че той може да оцелее прекрасно и без Вас. Той ще го прави автоматично, без Вашето участие, защото това е единствената му задача. За да оцелее, разсъдъкът изработва модели на поведение. Тези модели вървят автоматично, ако останат ненаблюдавани. Тяхното производство е толкова силно развита способност на разсъдъка, че поема голяма част от преживяването на живота и ни кара да се питаме учудени: “Защо правя това?” или “Защо изобщо се държа така?”
Обикновено моделите на поведение не ни интересуват особено. Нашата разсъдъчно-телесна машина просто прави това, което спомага за оцеляването й. Но понякога същите тези модели стават повод за болезнени преживявания в отношенията ни. Някои от моделите на поведение и чувствуване са формирани около ядрото на минали отношения, за които е характерно, че разсъдъкът прави асоциации между техните особености и оцеляването. Първичните потребности, свързани с отношенията, са храната и любовта. Вследствие на това разсъдъкът съвсем точно запаметява отношения, които някога са задоволили една или две потребности, за да разбере как се създават задоволителни, т.е. осигуряващи оцеляването отношения. По този проблем Вашият разсъдък работи неуморно, без да си дава почивка. Резултатът са модели на поведение, които се прилагат в новите отношения, понеже са били успешни в миналото. Естествено, родителите и други обичани хора образуват ядра на модели за оцеляване. Вашата разсъдъчна машина е склонна да разглежда новите хора, появяващи се в живота Ви, като общо взето подобни на Вашите родители.
Все едно доколко задоволителни са били или са Вашите отношения с родителите Ви, ако не осъзнаете с кого сте в момента, ще изпаднете в големи трудности. Бъдете сигурен, че личността, с която сте сега, е различна и иска да го забележите. Ако се отнасяте към него или към нея механично, има опасност да се лишите от особените качества на отношението, ако не и от цялото отношение. Разсъдъкът не е способен пряко да преживява или да обича другите. Той може само да записва и да реагира. За да протича добре, отношението изисква Вашето участие. Вашият разсъдък не ще може да Ви замести успешно. За него са достъпни само машиналните движения на отношението. Той се “нуждае”, а от състояние на нужда не може да се обича. Вие не можете да обичате този или това, от което се нуждаете.
За да можете отново и отново да преживявате любов към една личност, необходимо е точно и будно да наблюдавате разсъдъка си. Иначе ставате несъзнателен, отнасяте се към другите като автомат и любовта умира от недостиг на Вашето участие. Това е естественият резултат от ненаблюдавани (несъзнателни) модели на поведение. Само Вие имате способността да наблюдавате. Не очаквайте Вашият разсъдък да прави това вместо Вас, защото за него е невъзможно да наблюдава сам себе си. 

Неактивен bna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #262 -: Април 02, 2012, 11:34:33 am »
Цитат
Душата си е Душа, за да... (какво?)

Според мен "душата" е енергийна форма, която може да се премества в пространството.
Цитат
Мислиш ли, че докато човек е жив (в човешкото тяло) може да остане без душа? Някой да му я "вземе", отнеме или... някак, един ден да установи, че няма Душа

Не може да му я вземе, но определено тоя "някой" може да заблуди човешкото съзнание (или мислене). Начини за това има много.
Също някъде бях видял, че ако "душата" (или каквото и да е там) е извън тялото на "извън телесно пътуване", то тогава някой друг би могъл да влезе в това тяло. Но това се е вече, висша математика)
Само че тогава, "човешка" ли е тая душа - или просто тялото което стои пред нас, е на човек, а душата в него би могла да бъде и (на) друга енергийна форма ?
Цитат
Остава  ли  инкарнираната  личност  такава  и  след  смъртта  или  се  размива  в  нещо  аморфно  и  безлично

Тоест какво става след смъртта? Душата която става след смъртта на тялото може да се придвижва насам- натам, но явно не и тука на земята в света на човеците. Иначе всеки от нас щеше постоянно да засича такива души или контакти. А може и да се блокира и да стои на едно място. С което  не претендирам за 100% правилно мнение, също и за това по-надолу)
Цитат
Ако в едно човешко тяло,няма"човешка"душа,то тогава какво има? Ами пак душа..но не"човешка

Ако приемем че душа, това означава астралното ни тяло; съзнанието; това което остава след смъртта на човешкото тяло - то тогава ние вече сме допуснали и приели възможността такова нещо да съществува. Само че, като умре тялото - къде отива тая наша "душа" ? Ами някъде там, където ние в това наше си съществуване като човеци нямаме (нормален или всекидневен) достъп. Някои други човеци пък може и да имат такъв достъп или явно са го имали в миналото. Aко не са вече между живите.  Друга реалност, ако искате, която можем да "възприемем" едва тогава, когато вече не сме в това човешко тяло. Самото мислене по такава една тема изглежда странно, защото тогава няма да има и мозък, който да обработва информацията и да ползва какъвто и да е език (български, английски и т.н.). Та ако приемем по-горното, следователно има някакъв такъв астрален свят или реалност, в който или където се намират душите. Като пример, баба Ванга може би е установявала контакт точно с тая реалност, където и да се намира тя. Тая реалност би трябвало да се намира извън Земята, тоест някъде из Вселената. Ако това е така, то тогава тия форми на живот не са телесни. Следователно и има из вселената всякакви разумни форми на раузум (не телесни). Тогава вече и самото придвижване между различните планети не е необходимо да става с тия средства, които се ползват от човеците. Представете си някаква планета, на която няма атмосфера като на Земята, там живеят разумни "същества", които за броени минути могат да дойдат на Земята и да се "преродят" или използват дадено човешко тяло. Само че самото идване не може да се засича от каквито и да е било (поне на мен познати) уреди. Както и няма такива, които да засичат и съществуването на "душата". Просто става дума за друго измерение.
Ако това е така, то и това наблюдение
Цитат
Аз съм срещала доста хора, в които се съмнявам, че има Душа
ще е напълно правилно. A как може да се усети, кой каква душа има..
Цитат
Отделно аз мисля, че знам и разбрах как се "създават" души, но това евентуално ще го обясня в нова тема

Това е много интересно. Как изобщо са възникнали душите и кога.. Ако си разбрала как, разказвай..
Не миналото ме интересува, а по-скоро и бъдещето, защото там смятам да живея след известно времe

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #263 -: Април 02, 2012, 11:46:50 am »
за да отговориш дали си добра или лоша,означава да си направиш самооценка.

Подобен акт,изисква сериозни дедуктивни способности.Както и умението да бъдеш безпристрастен и обективен наблюдател на самият себе. си.Сложен и мъчителен процес.Но пък много,много оздравителен.

П.п.И каква е разликата между"добрите"и" лошите"?И двата отбора обслужват определена полярност..Целта на еволюцията не е да избереш отбор(крайност,полярност),а да интегрираш наличните компоненти и да ги обединиш в едно цяло,постигайки абсолютен баланс.А не да си само"черен"или само"бял"..Скука!!!
« Последна редакция: Април 02, 2012, 11:53:11 am от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #264 -: Април 02, 2012, 13:07:30 pm »
       Защо  всички  сте  гракнали  срещу  Принцесата??  С  какво  ви  дразни  -  с  наивни  въпроси?  Ами  обяснявайте  й  бавно  и  търпеливо!  Ами  заяждала  се  -  вие  като  по-напреднали  не  се  докачайте  покажете  й  с  поведението  си,  че  греши!  Нали  се стремим  към  духовност :diablo: 
          Трепач,  Принцесата  те  попита  в  прав  текст - Ти  добър  човек  ли  си?  А  питам  те  и  аз?
« Последна редакция: Април 02, 2012, 13:31:14 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #265 -: Април 02, 2012, 13:37:31 pm »
Щото каквото повикало,такова се обадило!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #266 -: Април 02, 2012, 13:39:12 pm »
Ето заради тези именно ниско - духовни и неосъзнаващи се на нивото на висшия си Аз /все още/ развъплътени хора в астрала, в един по - предишен мой пост те попитах "дали е възможно да се осъществи следващо прераждане без да се стига до сливане с висшия Аз - направо оттам където са пределните възможности да стигне /нагоре/ човека". И горе - долу ми се изясни : разбирам, че всъщност се създава такава илюзия за несливане с висшия Аз /т.е. това всъщност е неосъзнаване на това кой си ти всъщност/. Но излиза, че действително подозренията ми са били верни: прераждането става оттам откъдето е човека - нисък астрал - нисък! Висок - висок! Ментален свят - ментален свят! И също така за такъв човек, който не осъзнава себе си на нивото на висшия си Аз /т.е. който се мисли за нещо отделно и съвсем нищо общо нямащо с висшия си Аз/, за такъв човек следващото прераждане ще му изглежда не като акт на свободната му воля, а като насилие, принуда, права ли съм? А висшия му Аз ще му се струва някакъв злодей, чиято марионетка е "горкият човек".


Тва исках на лични,ама нещо..май съм някаква"черна листа" и не става.. :D Както и да е..
Мисля,че е напълно възможно да се преродиш,без да си стигнал до Висшият Аз.И тогава напълно възможно е да се чувстваш като насилен,изпълняващ чужда воля.

Толкова пъти съм го чела тоя пост,ама тоя път сякаш натисна някакъв спусък в мен.Все по-ясно осъзнавам къде трябва да неблегна в корекциите на моята същност,и поста ти много ми помогна,щото изведнъж ми"просветна"докъде  съм стигнала,и върху какво да работя.Много благодаря!
п.п.Виждаш ли как неволно допринасяме за"промяната"у другите..Респективно в Себе Си :)
« Последна редакция: Април 02, 2012, 13:46:20 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #267 -: Април 02, 2012, 15:05:17 pm »
1.Защо  всички  сте  гракнали  срещу  Принцесата?? 
2.Нали  се стремим  към  духовност :diablo:   
3.Ти  добър  човек  ли  си?  А  питам  те  и  аз?

 :hi: Мите
Ще отговоря на тези три неща:
1.Аз например харесвам постовете на Принцесата, различни са, струва ми се че  разбирам какво иска да каже с тях.
 
2.Кой, тук ще ме извиняват много от "духовно стремящите се" но аз изолирам 2-3 и то те някои не посещават вече сайта или само четат без да участват в полемиките.
 
3.Много ми се иска да ми зададеш този въпрос на мен!
 
П.С.По темата искам да кажа че познанията ми за ирационалното ме направиха абсолютно рационален човек, та ето ползата от ирационалното и човеците  ;) .
 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #268 -: Април 02, 2012, 15:22:06 pm »
искам да кажа че познанията ми за ирационалното ме направиха абсолютно рационален човек, та ето ползата от ирационалното и човеците  ;) .
 
Дай Боже всекиму! :drinks:

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #269 -: Април 02, 2012, 15:28:10 pm »
Митко,не съм добър човек.Просто след това което съм преживял и съм се съхранил,няма как да съм добър.Доста хазартен тип съм и ако едно нещо което мога да отчета за грешка след провала ми е,че се заиграх по покер автоматите.В тях търсех утеха и разсейване,както и да избягам от вкъщи.С родителите ми отношенията бяха напрегнати,баща ми е тежък и властен характер.Дори и когато бизнеса ми беше ок и си купих мобифон с мои пари,баща ми вдигна огромен скандал.
Вината си е изцяло моя разбира се,не ги виня тях.Не се изнесох да живея самостоятелно.Помогнах и на брат ми тогава,а след като се провалих разбирах когато е бил в компания като се начерпи,как говорил против мен.Не му се сърдя.Но се радвам,че ми се е случило всичко това,защото сега нямаше да бъда това което съм в момента.


За Принцесата каквото има да кажа го казах.Зададох и няколко въпроса върху които мисля,че има за какво да се замисли.Моето,твоето и това на другите осъзнаване за живота и всичко свързано с него,не е казано,че е нужно да бъде осъзнаването и на другите и да се стремим да са като нас.Всеки сам за себе си да си знае.Нямам намерение да поучавам никой,а и си признах,че съм прост и си падам по простите неща.Като видя сложни и объркани постове в които всеки сам си фантазира своите виждания чел от тук от там нещо просто го подминавам и не го и чета.
« Последна редакция: Април 02, 2012, 15:38:42 pm от trepa4a »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27