Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 113934 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #225 -: Март 31, 2012, 23:20:35 pm »
Относно душите..Ако в едно човешко тяло,няма"човешка"душа,то тогава какво има?Ами пак душа..но не"човешка"..Защо..Ами защото понятието"човешка душа"е доста мъгляво,да не кажа инвалидно..Онова което отличава"човешката"душа от животинската или растителната например,е степента и на развитие(най-общо казано)а не биологичният костюм. Ето защо,напълно реално,по улицата се разхождат портокали в човешки костюми...Или по-точно..човешки костюми с потенциала и съзнанието на портокали..


Аз бих го казал по този начин:
След смъртта на човека (за някои това е едно обикновено "облекло", за мен обаче това е личност която е неповторима) или казано Аз, а след това остава само То.

Ами така си е..Само,че след смъртта,просто сменяш перспективата.



           Ето  тема  за  размисъл. Остава  ли  инкарнираната  личност  такава  и  след  смъртта  или  се  размива  в  нещо  аморфно  и  безлично  както  е  казано  по-горе  То?
           Човешкото  съзнание  е  достигнало  ниво  на  разумност,  е  срещали  ли  сте  разумна  краставица  (в  нея  също  има  божествена  частица  както  във  всичко  живо)  умна  маймуна  да,  но  разумна  не!  Следователно  и  обратното  не  е  възможно.  Човешко  тяло - човешка  душа!  Също  не  е  възможно  и  едновременното  съществуване  на  една  душа  в  две  инкарнации.
Според мен,личността"горе" бива разградена дотолкова,доколкото се разгражда детето в нас тук на Земята..



Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #226 -: Април 01, 2012, 00:18:07 am »
Малко се чудя към кого първо да задам въпросите си, но нека е Константин, като Дама.

Константин, можеш ли да ми ...определиш `консистенцията` на Човешката Душа?
Телата не са важни. Защо мислиш, че `душите` на портокал и краставица са във възможност да се въплатяват в човешко тяло с Човешко Съзнание?
Да, трябва да има и `изпълнители`, просто, но не е ли ... малко `загуба` на материал, ако мога така да се изразя?
(много приятелски ти го пиша и искам да се разберем. Моля те за подобно отношение. Приеми, че съм `чип` и просто обсъждаме, нищо повече, интересно ми е какво мислиш. Мерси)
Митко, защо си толкова... безапелационен. Аз съм срещала доста хора, в които се съмнявам, че има Душа.
Това не е някакъв недостатък или порок. А просто да приемем, че не всички могат да приемат `бремето` и отговорността на една Душа.
Не става въпрос за ... саможертви. За самоубийства, които да са ... основани. А, ако разбереш, че си изгубил душата си, може ли да си я върнеш? И как, ако все още имаш физическото тяло?
:) Мерси за вниманието.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #227 -: Април 01, 2012, 00:44:56 am »
Константин, можеш ли да ми ...определиш `консистенцията` на Човешката Душа?
Телата не са важни. Защо мислиш, че `душите` на портокал и краставица са във възможност да се въплатяват в човешко тяло с Човешко Съзнание?
Да, трябва да има и `изпълнители`, просто, но не е ли ... малко `загуба` на материал, ако мога така да се изразя?
(много приятелски ти го пиша и искам да се разберем. Моля те за подобно отношение. Приеми, че съм `чип` и просто обсъждаме, нищо повече, интересно ми е какво мислиш. Мерси)

Хм...Материалният аспект на душата никога не е представлявал интерес за мен,но..Каква е консистенцията на светлината?

На вторият въпрос..Не мисля.Знам го.И го виждам навсякъде около себе си.
Загуба на материал би била похабената материя,затова и в нея влизат всякакви души.С всякакви нива на съзнание.Аз лично познавам хора,със степен на самоосъзнаване,много по-ниска от тази на зеленчук.Човешкото тяло,не предполага непременно"човешко съзнание"!Та кой индивид притежаващ"човешко"съзнание би изнасилил 6 месечно бебе например?!?В предният пост много ясно обясних.
Онова което отличава"човешката"душа от животинската или растителната например,е степента и на развитие(най-общо казано)а не биологичният костюм.
п.п.Разбира се,че си само чип :drinks:
« Последна редакция: Април 01, 2012, 00:51:54 am от konstantin2007 »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #228 -: Април 01, 2012, 00:57:50 am »
Не. Отклоняваш. Моля те. Питам те сериозно.
Няма как да не представлява интерес като в тази `обвивка` нещо (си) се развива.
Душата НЯМА материален аспект. Това не го обсъждам. Консистенцията на `светлината` не е реципрочно приемана с тази на `Душата`(измъкваш се, като заменяш същност в питането)- Светлината си е светлина, за да свети, Душата си е Душа, за да... (какво?)
Това, което знаеш, е не винаги това, което виждаш. А това, в което си убедена и вярваш.
Виждайки в един Човек нещо ... различно от Човешка душа, няма как да не предположиш или поне да се надяваш, че това не е Човек, а някакво друго въплЪщение.
Трябва да има всякакви. Това е като храната за тялото. Не може да има само пържоли и наденици, а и малко салата от време на време...
В този ред на мисли, мен по-скоро в контекста на този форум ме интересува Антиматерията и анихилацията, а не че се губи материя... Защото тя няма как да се губи, ако от нея и С нея се създава Нещо... било и Душа, колкото и не-Душевно да изглежда.
:) Мерси за вниманието. Чип, ама модерен  8)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #229 -: Април 01, 2012, 01:27:36 am »
Напротив.Душата има"материален"аспект.Единица съзнание"облечено"в чиста енергия..образно казано.Консистенцията на светлината е реципрочна на тази на душата.
Това което"зная",е по-важно от онова което"виждам".


За материя и антиматерия прочети Чарлз Ледбитър например.Според него двете изграждат всеки атом,без изобщо да се докосват.И съответно не настъпва анихилация.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #230 -: Април 01, 2012, 02:57:47 am »
Не съм съгласна. Напротив, не е така. Хайде така да си пишем до другата година, а? Някакви аргументи, нещо? Какво значи "душата има материален `аспект`?"
И Крушите имат материален аспект и БЕемвето има материален аспект. Но как ще ми докажеш (освен, ако твоята `специална` Душа) че материалността определя Душа? Това е точно противоположното. Някак е ... заблудаващо да се твърди подобно нещо.
Ти, конкретно не си компетентна да определяш "единица съзнание", още повече, ей така за удобство да го сравняваш със светлината. Светлината в какво се е инкарнирала? В Слънце? В свещ? В Огън?
Когато е тъмно или се стъмни все още имаш Душа, надявам се. Ако не ти, тези с Човешката Душа. Тогава какво?

Не ме интересува, кое ЗА ТЕБ е по-важно, защото в един момент знанието ти е обосновано само на представи и илюзии, които са по-несъществени от видените явления и Факти. И тогава си една обикновена фантазьорка, която си живее в неин удобен свят. Но нищо непомагаща за реалността, в която, това, което се вижда може да се трансформира и прилага като възможност.
 
Ще дам пример. Зная че има плод Манго. Екзотичен и много популярен. Но пробвайки/вкусвайки го, установявам, че не ми харесва- блудкав вкус на тиква и нищо повече. Е! това което съм знаела или това което опитала е по-важно?
Не ми казвай/пиши какво и кой да чета. Защото аз когато съм чела ... и гледала  " Разкази от криптата" ти едва ли си предполагала, че има антинеутрино. Така че, пиши по темата, и по-важното, което разбираш!, а не знаеш. Всеки може да е прочел Ана Каренина, но не всеки я е разбрал...
Мерси за вниманието :)
« Последна редакция: Април 01, 2012, 12:38:30 pm от Mirotvorec »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #231 -: Април 01, 2012, 03:05:39 am »

Не съм съгласна......


Принцесо... успокой се де :P
Виж сега..дали си съгласна,не ми пука.Не пиша за да те убеждавам,а и темата е за ирационалното!
Самото понятие само по-себе си не предполага кой знае какви доказателства.Тъй,че иди да тропкаш с крачка и да нервничиш другаде!

п.п.И като не те интересува за МЕН кое е важно,тогава защо ме питаш за мнението ми?!?
Ай лека нощ!

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #232 -: Април 01, 2012, 08:35:26 am »



За материя и антиматерия прочети Чарлз Ледбитър например.Според него двете изграждат всеки атом,без изобщо да се докосват.И съответно не настъпва анихилация.



Явно твоето лично виждане и разбиране се гради на тази теория?Но това не е твоят личен опит и виждане,а това на Чарлз ледбитър,нали?Четем авторитети и ако нещо ни се виждаме,че ни звучи приемливо го приемаме за истина,но коя е тази истина и има ли само една истина?


Princess_Deja,виждам че не ти липсва самочувствие колко много си чела.Коя за теб е Голямата,Истинската книга?Според теб има ли душа или няма?Ако има,някой виждал ли я е?Коя е истината?Има ли Истина и ако я има,къде е тя?Кой я знае?Някой тук от пишещите във форума ли според теб?
Важни ли са отговорите на въпросите които задаваш?Защо са важни и с какво ще се промени животът или самата ти ако намериш отговорите?
След като всеки човек възприема света чрез представа,която сам е изградил за себе си,пречупвайки реалността и прави по достъпна за себе си и понякога в този негов свят нещата твърде много започват да се различават с реалността има ли Истина или има индивидуална истина? :hi:
« Последна редакция: Април 01, 2012, 09:02:01 am от trepa4a »

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 101
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #233 -: Април 01, 2012, 09:48:37 am »
За Истината питайте Ханко от село Осеня!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #234 -: Април 01, 2012, 09:58:38 am »
Не знам дали е толкова много, това което съм прочела, като количество. Но, да, имам самочувствие, защото голяма част от нещата, които съм прочела съм ги Разбрала! И като разбереш нещо... животът ти е по-интересен. Съвсем осезаемо усещаш, че колелцата `цъкат`, а нямаш просто череп със сива консистенция.
Няма да ти отговоря последователно и съвестно на въпросите, защото мисля, че в основната си част се отнасят за "Истината". А това вече е доста философска тема и там вече Миротвореца ще е в правото си да ни направи строга забележка!  :blush:
Но ще ти обясня нещо малко по тази тема.
Аз, всъщност съм `фен` на Съзнанието! Душата не ми е толкова интересна. Защото това за мен е ... нещо средно между "бушон" (буквално от електричеството. Знаете отнема напрежението и пази да не ти гръмне инсталацията и да ти се подпали къщата/тиквата(в нашия случай))- и ... "цвят" PAL/SECAM - навремето, по-зрелите ми набори може да се сетят, че имаше едно такова копче на телевизора и като го натиснеш, от черно-бяла, картинката става цветна :)
Тя е резервоара-хранилището на всички емоции. Това е Психеята. А психологията е `науката` за нея.
Така че, аз не съм психоложка и не съм компетентна да давам или споделям някакви обяснения или теории. Но ... понеже понякога, Душата `лошо действа` на Съзнанието и за това ... си цъкам тук по темата .... :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #235 -: Април 01, 2012, 11:09:48 am »

 можеш ли да ми ...определиш `консистенцията` на Човешката Душа?
 
Митко, защо си толкова... безапелационен. Аз съм срещала доста хора, в които се съмнявам, че има Душа.

Това не е някакъв недостатък или порок. А просто да приемем, че не всички могат да приемат `бремето` и отговорността на една Душа.
         " Косистенцията"  като  понятие  не  е  приложимо  към  душата,  може  да  се  употреби  наситеност  на  цветовете  в  аурата  й  (степен  на  вибрация),  степепен  на  концентрация  на  информацията  в  съзнанието  й,  вид  енергия  и  форма.
          Когато  една  душа  ще  се  въплътява  се  определя  и  тялото  й,  като се  изгражда  хологравски  образ,  който  впоследствие  се  изпълва  с  материя.  Така,  че  още  преди  раждането  се  определя  пола  даже  и  красотата  на  носителя  на  душата,  а  това  изключва  възможноста  да  се  роди  тяло  без  душа.   Бездушието  е  нещо  друго.   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #236 -: Април 01, 2012, 12:12:09 pm »
Аз не държа да ми се отговаря на въпросите ми,нямам и намерение да пиша и убеждавам в нещо си което аз съм открил и разбрал за себе си,че е правилно или вярно.Понякога на човек му се случват неща които не е искал,но в живота няма случайни неща,а именно това е личният ни опит и уроците които е необходимо да си вземем.Горещо препоръчвам за тези които търсят отговори на много върпоси,за Бог,за съдбата,за себепознанието,любовта и т.н. книгите Притча и Нова притча на Токораз Исто,аз лично си ги поръчах директно от издателството:


http://www.orendabooks.com/tokoraz_isto_knigi.html ;)
« Последна редакция: Април 01, 2012, 12:14:06 pm от trepa4a »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #237 -: Април 01, 2012, 12:25:20 pm »
Явно твоето лично виждане и разбиране се гради на тази теория?Но това не е твоят личен опит и виждане,а това на Чарлз ледбитър,нали?Четем авторитети и ако нещо ни се виждаме,че ни звучи приемливо го приемаме за истина,но коя е тази истина и има ли само една истина?

Мммм..не съм казала нищо за "своите"виждания относно  материята.Казах много ясно....Чарлз Ледбитър.Окултна химия.  :)
 

         " Косистенцията"  като  понятие  не  е  приложимо  към  душата,  може  да  се  употреби  наситеност  на  цветовете  в  аурата  й  (степен  на  вибрация),  степепен  на  концентрация  на  информацията  в  съзнанието  й,  вид  енергия  и  форма.
       

Именно де... :) Но изобщо,ама изобщо не значи,че...


. Но как ще ми докажеш (освен, ако твоята `специална` Душа) че материалността определя Душа?
« Последна редакция: Април 01, 2012, 12:26:39 pm от konstantin2007 »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #238 -: Април 01, 2012, 12:32:37 pm »
Когато  една  душа  ще  се  въплътява  се  определя  и  тялото  й,  като се  изгражда  хологравски  образ,  който  впоследствие  се  изпълва  с  материя.  Така,  че  още  преди  раждането  се  определя  пола  даже  и  красотата  на  носителя  на  душата,  а  това  изключва  възможноста  да  се  роди  тяло  без  душа.   
ОК. Какво са абортите /отделно спонтанните, отделно - тези по желание/?
В кой точно момент душата влиза в тялото си?
И какво е животинската душа? /бях задала въпроса към Iris, но ако искаш отговори ми и ти./
В книгите, описващи регресии на хора /например в книгите на Майкъл Нютон/, се изяснява, че душата влиза в тялото си/по-точно би било да се каже "се свързва с тялото си"/ не от зачатието му, а доста по - късно. Примерно - при първото раздвижване на плода в корема на майката. Често и по - късно. А често дори изобщо не влиза, а гравитира около тялото си  /влиза и излиза/. Това се потвърждава и от думите на известни медиуми. И в този смисъл, да, аборта е едно от най - тежките емоционални сътресения за една жена, но нито е грях /както пее църквата/, нито е убийство. Според мен.
 :hi:
П.П. Колкото до физическата красота ...Понеже често се злоупотребява с наличието и именно от притежателите и...Чувала съм превземки от сорта на това, че едва ли не физическата красота била следствие от вътрешната, духовната красота на човека и от личния му принос като човек.... ::) та във връзка с това бих искала да цитирам Силвия Браун, която казва горе-долу следното: "Не е ясно дали сте си я ИЗБРАЛИ физическата красота или сте си я ЗАСЛУЖИЛИ"...И тук вариантите са повече от един...
« Последна редакция: Април 01, 2012, 12:40:11 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #239 -: Април 01, 2012, 13:00:07 pm »
Как ми се щеше да НЕ намесваме църквата :(
Аз поне няма да я намесвам. Ще призная, че не съм чела ... произведенията на Мистър Нюмън, или съм забравила, ако съм чела нещо негово. Струва ми се, обаче, че въпросът за този ... "трафик" на Душата/Душите е доста резонен и интересен. Но аз в случая ще подкрепя хипотезата на Митко и ще заявя, че съм твърдо против абортите "по желание". И ще се опитам да изложа моята защита към това `против` с пример. Нека си представим че всички ние сме много добри инженери и дизайнери на коли. Работим в автомобилен завод. Мъжете ни произвеждат и измислят частите, двигателя, всичко по конструкцията, грубата част на колата. А жените по дизайна, боята и въобще външния вид, като функцията на жената е да измисли и достатъчно удобен гараж или автосалон, където да се съхранява тази кола докато някой си я купи. Да, ама на мен не ми харесва нашата кола с на Джони Уокър, или решавам, че в момента не ми се занимава с `гледането или обгрижването` на кола и взимам един чук или фадрома и унищожавам тази кола! Сигурно няма да му хареса на моя Джони, но може и да ми купи той фадромата, но така или иначе тази кола е унищожена. Джони обаче забравил да ми каже, че двигателят на тази кола е бил някакъв много специален, вълшебен. Можела и да лети. Е! какво пък. Да беше ми казал.
Относно `животинската Душа` няма да коментирам, но не мисля, че има такава ... Душа. Може би нещо друго- Дух или знам ли? Но доколкото прочетох едно нещо на Танграта в темата, той по-добре ще го обясни с дяловете в мозъка и образно казано аз си представям душата като ... Лук! Буквално, зеленчукът Лук, с пластовете и люспите както изглежда. Това е, даже и за това люти лукът, може би и ти насълзява очите, защото и душата така прави понякога....  :hi:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27