Наука и Технологии > Tехнологии

Интернет съзнание

<< < (2/5) > >>

bg2:

--- Цитат на: Feru4o в Февруари 06, 2014, 18:58:33 pm ---Или пък е възможно нещата да се развият по друг път. Щом се правят разработки в помощ на слепите хора с имплантиране на камери на мястото на очите и свързването им със съответния мозъчен отдел за прием на импулси, то едно такова "ъпгрейднато" същество може би ще използва мрежата в близкото бъдеще за споделяне на информация директно с мозъка си. Както правеха в "Аватар" :) В" Трон" пък направо си живееха вътре...Монада не е ли душата? Ще се запозная със теорията..

--- Край на цитат ---

Сетих се за едно интервю с Кевин Уоруик където засяга темата за интеграцията между човек и машина. Ето и линк:

http://www.obekti.bg/nauka/398-kevin-warwick-iskam-da-byda-cyborg

Feru4o:
Според него човешкият мозък имал ограничени функции и способности...трябва да ги барнем... добре Менгеле. Иначе солидна биография. Знам, че са жадни за открития ама да не бързат, че допреди 40 години лекуваха едно състояние, смятано днес за модерно с лоботомия...Ограничен ли е мозъка ще го мътя друг път, като ви разкажа защо мисля, че запаметяваме абсолютно всичко, с лични наблюдения. Поздрави.

forcomnet:
Много филми гледате ми се чини... Изкуствен интелект? И то самозародило се "интернет съзнание"... категорично не, нито сега, нито след 50 години! Да не кажа нещо с повече нули. Невъзможно е! По много причини.

По въпроса защо е създаден интернет - ами няма причина, той не е създаден нарочно, никой не го е планирал, той се "самосъздаде". Тоест никой и не е мислил в началото да създава интернет.

А колкото до единиците информация в световната мрежа... че това пък какво отношение има в случая??? И 1000 пъти повече от всички песъчинки на света да се съберат е все тая! Не може каквато и да е и колкото и да е информация да се самоорганизира в разум/съзнание. И понеже категорично изкуствен интелект или съзнание не може да се самосъздаде нито в световната мрежа, нито извън нея, на база натрупване на информация, то останалата част от предположения какво би могло да се случи е безпредметно да се коментират. Тука става малко като приказката за "Нероден Петко".

Feru4o, m2f... напълно изключено е да се самозароди самосъзнание. Слезте на Земята. За възникване на Разум не са нужни количества информация. Нужно е друго. Подобие на интелект можем да създадем ние хората (и го създаваме) и то софтуерно. Което ще рече нарочно създадена програма с изградени и заложени съответни алгоритми за вземане на определени решения на база предварително дефинирани критерии... това не е интелект, нито разум. Както казва един друг потребител от един друг форум "Няма алгоритми за свободна воля, чувства, емоции, мислене и т.н., компютъра може само това, което може да се дефинира математически". Цифровите технологии очевидно не са подходящи за хардуерен интелект (те и за софтуерен не стават). Така, че колкото и компютри и суперкомпютри да свържете в една мрежа нищо повече от интернет няма да се получи! За интелект ни трябват съвсем други технологии по отношение на хардуера и за предпочитане не дигитални. В дигиталната ера където всичко се свежда до две логически състояния 1 или 0 (ако искате + или -) мисля, пък и не само аз, това са доста стари неща, нищо като интелект не може да се получи. Ако може да вкараме поне още едно логическо състояние това ще бъде революция. А софтуерният интелект ще бъде просто програма бледо подобие на интелекта на този който я е създал... и всичко ще лежи на алгоритми за поведение и вземане на решения, там съзнание няма и не може да има съзнание в една програма... не смятам, че по темата има какво повече да се каже.

А тук може да погледнете мисля, че последните статистики за размера на световната мрежа.

Fiery:

--- Цитат на: forcomnet в Февруари 08, 2014, 02:35:09 am ---Много филми гледате ми се чини...

А тук може да погледнете мисля, че последните статистики за размера на световната мрежа.

--- Край на цитат ---

Ми след качественото изменение  - чини се, че филмите ще започнат да гледат m2f  :)

Feru4o:
Уви, всичко е въпрос на време. Силно се надявам събитията да бъдат прокарани в полза на човечеството, ако въобще имаме избор. Относно филмите, гледам такива правни от хора, съхранили детското в себе си...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия