Автор Тема: ТАНГРА  (Прочетена 50088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #60 -: Юни 14, 2008, 21:33:25 pm »
В следстиве на постепенното ми самообразоване и информиране,бих искал да оттегля част от своите думи от последния си поуст и да доизясня някои неща,относно мнението си :)


Знакът IYI не е знак на българската държавност от една страна,но не е и знак на бог Тангра.Това,споделям мнението на Петър Добрев,е знак на Принципа на Хармонията и с този принцип е бил съобразен духовния живот на първобългарите.Това означава,че Саракта(държавността им) също е построен според Небесния Принцип на Хармонията и затова на места човек би останал с впечатление,че IYI е знак на първобългарската държавност.

IYI е знак,който се чете,и се чете "ЙУЙ".Това лесно може да се докаже,когато се прегледат редица надписи на предците ни,както и ако се сравнят те с онези езици,с които езикът на предците ни е граничел по територия в областта около Памир и Хиндукуш.
По нашите земи IYI се среща както фрагментиран по "руни",така и като част от думи,но също така се срещат и думи с негов корен,като например "IYVI",което се чете "ЙУВИ".IYVI е дума,която се произнася и има и значение:
1 - диалектна форма на "Юпитер" при римляните(Ю-питер,"питер" - баща от древноримски и "Ю" - бог от памирските езици).
2 - "Ювиги" - дума на нашите предци,означаваща "от бога поставен".
3 - "ЮВА" - от кашмирски "заклет пред боговете".

Също така е абсурдно да се предположи,че предвид наиситна многобройните изписвания на IYI по всевъзможни крепости,амулети и надписи,предците ни са го избягвали като негласен символ и са продължавали нататък с изречението.

IYI е символ на Вселенския Принцип на Хармонията,в който нашите предци са вярвали и обожествявали и това не е измислицата "Тангра",а ЙУЙ - точно както си пише.За разлика от IYI думата "Тангра" като археологическа находка е намирана САМО ВЕДНЪЖ в един ръкопис и то под формата "Тенгир".Докато ЙУЙ присъства из целия живот на първобългарите.


Не се отказвам нито за миг от последните ми думи,че ЙУЙ,Вселенската Хармония,е именно "хармония",защото няма добра или лоша или каквато и да е страна.В нея има вечен кръговрат на равновесието и единственото,което Хармонията може да направи в ролята си на Бог,е да извести българите за промените и пренарежданията в себе си.Оттам нататък от българите зависи,дали ще успеят да възприемат посланието й и работа на всеки един е сам да реши какво ще предпиреме,след като е получил Висша Информация за хомеостазата на Вселената.
В този смисъл "богът" IYI не е заповядващ или изискващ бог,а информиращо духовно същество,предполагащо свобода на избора за онези,които могат да се вслушват в посланията му.
Лично аз разпознавам всеки опит духовният свят на предците ни да бъде сведен до еврейски модел на поклонничество като пагубен за нашето духовно наследство.
« Последна редакция: Юни 14, 2008, 23:54:56 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #61 -: Юни 14, 2008, 22:00:54 pm »
А като доказателство,че IYI е именно символ на Вселенската Хармония (Gil-Galadh обича доказателствата :P ),ще дам следните сведения,които съм почерпил от книгата на Петър Добрев "Звездната вяра на древните българи".


Твърде често,където се среща надписа IYI,се срещат и няколко или множество други символи,означаващи или думи,или най-често имена на небесни тела.При археологическите находки от този тип прави впечатление това,че IYI като символ винаги е изолиран по особен начин от всички останали символи.
Често на големи камъни от крепостни стени са изобразявани символи на Слънцето и Луната от една страна,и IYI от другата страна.Винаги,когато около IYI са изписвани символи на небесни светила(от находките до сега),на символът IYI е отделяно централно място,балансираща симетрия спрямо останалите.
Розетата от Плиска е поредният пример за това,че IYI не се свързва директно със символите на небесните тела,а се намира отдолу(всъщност това е лицевата страна на розетата,така се възприема от археолозите).Той е поставен в кръг,в основата на розетата,но не присъства на общата картина при небесните тела,тоест това е нещо нетленно,на което се основат останалите символи.

Теофилакт Охридски пише,че когато при Кан Омуртаг довели византийски войник,знаещ български,Канът попаднал в спор с него.Византиецът не искал да приеме да се кланя на Слънцето и на Луната като на богове,както Канът го карал.
В същото време символът IYI е изписван с такава честота и усърдност по паметниците на прадедите ни,че старанието на християнските монаси да изписват своите кръстове бледнее.Съвсем очевиден факт е,че символът IYI е бил върховен духовен символ,на който се е уповавал всеки българин и още повече - по време на покръстването тъкмо IYI е този,който се сравнява с Кръста (надпис от Оброчния кръст в Балчик,гласящ БЛАГОСЛОВЕН ЕСИ хре БОЖЕ НАШЬ ИЖИ ПР(Ъ) IYI ХНДРЕ - благословен си боже наш,Ти,който пред IYI се поклони).

Тоест ясно е,че не Слънцето е онова,на което прадедите ни са се кланяли(защото византийците не признават друг бо ги всички за тях са езичници),нито Луната,а Хармонията,на която те са подчинени.Защото прадедите ни са възпиремали небесните тела като многото лица и порявления на Небесното Равновесие и в тяхно лице те са виждали олицетворение на величието на Природата -  IYI.
В подкрепа на последните си думи мога да дам още едно доказателство - че IYI се среща изписан върху много величествени природни обекти,дори и върху гигантски дървета.Това очначава,че в тези порявления на природата,прадедите ни са виждали порява на Духа,на Вселенската Хармония.



П.П.Това е и една от коренните особености между нашето християнство и останалото - че,както гласи надписа от Балчик,за нас Христос се е поклонил пред Вселенското Равновесие.Тоест прадедите ни са го приели за поклонник (или син) на бога,защото той е проповядвал същите принципи на Хармонията.Но за разлика от нас те по-лесно са разбирали истинското Христово учение,защото до днес всичко е твърде извратено и изродено.

Така нашето християнство не извира от някакъв ревностен бог,който не признава други религии и кумири и наказва най-жестоко,воден от ревността си...нито на заповядващ бог,който изисква разни глупави неща.

Като се замислим приципа на религията е един - Слънцето,сина на бога и тн. са постоянни участници навсякъде.Тоест,старите българи,осъзнаващи принципа,лесно биха приели неговите метафори,както и става - Хазарите са юдеи в последстиве,ние - християни,а Волжките българи - мюсюлмани.Три различни метафори на един принцип и изкривяващи го до известан степен,както всяка метафора.
В този смисъл бунтът срещу Борис I едва ли е бил защото християнството се е въвеждало със сила(навярно е тъкмо обратното,то само вече се е било въвело доста),а по-вероятно е да е бил заради това от коя от страните Борис е избрал да го вземе.
« Последна редакция: Юни 14, 2008, 23:50:04 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: ТАНГРА
« Отговор #62 -: Юни 15, 2008, 14:02:07 pm »
Цитат
Знакът IYI не е знак на българската държавност от една страна,но не е и знак на бог Тангра.Това,споделям мнението на Петър Добрев,е знак на Принципа на Хармонията и с този принцип е бил съобразен духовния живот на първобългарите.Това означава,че Саракта(държавността им) също е построен според Небесния Принцип на Хармонията и затова на места човек би останал с впечатление,че IYI е знак на първобългарската държавност.
Знакът IYI и според мен не е знакът на Тангра, него го има на началната страница на "Воини на Тангра", но защо да не е символът на Саракта? Сам казваш, а и аз съм съгласен, че това е графичният израз на Принципът на Хармонията, основата, на която е изграден Саракта не само по отношение на духовния живот, а и на материалния. Цялото държавно устройство е изградено именно върху същия принцип и не разбирам защо отхвърляш в крайна сметка очевидното(е, това е според мен разбира се-че е очевидно  ;) ).
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: ТАНГРА
« Отговор #63 -: Юни 15, 2008, 18:55:20 pm »
Съгласен съм със Спорта и Здравето.

Още повече, ако се прочете "Основи на Българския Календар" от Георги Велев, ще стане ясно, че целия български календар, всичките традиционни празници, обичаи и чествания, които сме запазили през вековете са с цел хармонизиране на отделния човек (българина) с Общата Хармония. Древните български бойни изкуства са били също на този принцип.

Можем да си представим как това е работело в наша полза.

Всъщност за мен лично един от най-добрите начини за хармонизиране на Човека със Вселенската Хармония (микро със макро космоса) е чрез бойните изкуства (българските, разбира се)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #64 -: Юни 15, 2008, 20:36:18 pm »
Знакът IYI и според мен не е знакът на Тангра, него го има на началната страница на "Воини на Тангра", но защо да не е символът на Саракта? Сам казваш, а и аз съм съгласен, че това е графичният израз на Принципът на Хармонията, основата, на която е изграден Саракта не само по отношение на духовния живот, а и на материалния. Цялото държавно устройство е изградено именно върху същия принцип и не разбирам защо отхвърляш в крайна сметка очевидното(е, това е според мен разбира се-че е очевидно  ;) ).


Защото Сарактът е израз на Вселенската Хармония,но Вселенската Хармония не е израз на Саракта :P

Целият живот на първобългарите е бил съобразен с този принцип е се е стараел да го въплъти и изрази най-добре,така че всеки аспект от физическия им и духовния им живот в крайна сметка може да се откире,ознаменателстван от символа на Хармонията ЙУЙ :)

Има и теза,че IYI бил родствен символ на Дуло,само че това е смешничко,тъй като са намерени премного археологически находки,датирани от време още доста преди Дуло да си започне династията,а и се открива масово из всички земи,населявани някога от българи.Ситуацията е същата като с християнския кръст.
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 20:37:46 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #65 -: Юни 15, 2008, 20:50:37 pm »
Що се отнася до Тангра,онзи единствен път,когато производна на тази дума(тангран) се среща в старобългарско слово,е в написаните думи на самия Кан Омуртаг.

В нашия говорим език все още е останала поговорката "Гръм да ме убие!".Тази същата поговорка се открива у езиците от памирската група,които се основават на нашия древен език,и там за "гръм" се използва думата "ТАНДРА".Буквално означава "небесен огън в дар".В тази географска местност думата се употребява,когато се прави споразуминие,"договор" или съглашение и е израз на готовността на страните да понесат гнева на боговете,ако изменят на споразумението.

Думата "ТАНГОРИ" се среща и на златна чаша,подарък от един волжко-български боил на друг.Единият,за да изрази чистите си помисли,използва същата клетва "гръм да ме убие".

А и този корен се среща и на другия географски край,при келтите и днешните англичани - тъндър и тъндър болт.


И ето го разковничето на историята - тъкмо в този единствен надпис на "тангран",Кан Омуртаг сключва договор с византийците и споразуменията от него са отразени на камъка.
Явно е,че ние,българите,сме използвали корена на думата "Тангра" като обръщение към съществото,олицетворение на гръмотевицата.
Само че напълно абсурдно е да се прави заключението,че това било главния български бог!

Ясно е,че стремежа на кукловодите да ни затрят си оставя дирята и тук,защото тогавашните историци веднага търсят повод да ни уеднаквят с тюрките и при първото срещане на думата "тангран",вече тагран и Тангра стават тъждествени думи и ние сме тюрки и вярваме в същия бог! И всичко това,при положение,че никой никъде не споменава името на главиня бог,а навсякъде се срещат стотици изображения на знака на Хармонията IYI :)
Да не говорим,че при тюрките Тангра е бог на "ясното синьо небе",а не на "слънцето" ;) и тюрките не признават слънцето за бог.Как е възможно тогава Тангра и тангран да е едно и също нещо :)



П.П.
В нашата народност именно Седемте Небесни Светила са били тачени като кумир,физическо проявление на Вселенската Хармония и затова отношението към тях е било като към богове.
И за да се потвърди достоверността на тази малко странна идея - в "Книга на Енох" се говори тъкмо за това - за ангелите,които насочват и заповядват на всяка планета къде и кога да върви,и за това кои планети каква част от климата и дните на земята контролират и именно там е застъпена идеята,че планетите (Небесните Светила) са господари на дните,а ангелите са господари на планетите.Тоест това е връзката между Небесната Хармония,на старобългарски "ЙУЙ",и нейните най-велики проявления - Седемте Небесни Светила(Розетата,Еленът със седемте рога,знакът IYI със седемте сфери на всеки негов ръб).

При тюрките,както арабският летописец Ел-Бируни отбелязва,"Бир Тенгри" означава "Един е Аллах(Бог,внашия случай ;) )".Тоест богът на Синьото Небе,който междудругото си има образ - огромен великан в митологията на тюрките...
« Последна редакция: Юни 29, 2008, 12:01:10 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: ТАНГРА
« Отговор #66 -: Юни 16, 2008, 20:45:48 pm »
Значи какво излиза, че българите никога не са вярвали в Тангра и това не е била тяхната философия? Излиза още, че те всъщност не са вярвали в един Бог, а в много? Разбирам възхищението ти от интерпретациите на Петър Добрев, но след като той казва, че сме наследници на някакви ирански племена извинявай, но всичко останало написано от него ме кара доста да се замисля доколко може да е вярно. Както и да е, всеки е свободен да приема или отхвърля според своите си разбирания.
Цитат
Защото Сарактът е израз на Вселенската Хармония,но Вселенската Хармония не е израз на Саракта Плезещ се
Тук не съм съгласен с някои определения. Сарактът не е израз, а творение(продукт) на Вселенската хармония, а знакът IYI е нейният графичен израз в условията на 3Д-реалността. Всъщност IYI е нещо като "Произведено в България", затова е намиран както в основите на сгради, така и по много и най-разнообразни предмети, всичко, което е правено от българи.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #67 -: Юни 16, 2008, 21:56:44 pm »
Странно,аз също внимателно следя на кои народи ще ни изкарат наследници,и до сега не съм срещнал при Добрев да се намеква за това  :-\ Да,в резултат на постоянните сравнение,читателят остава с това впечатление,но затова мога да цитирам изречение,в което Добрев дословно казва,че памирските езици са повлияни от нашия,а не обратното.
Има силни сравнения с ведическите народи,но единственото,което споменава,е че дадени понятия се срещат и у нас и у тях,без да уточнява кой на кого е наследник.



Да,това исках да кажа - че Сарактът е форма на управление,в която е вградена идеята за Вселенската Хармония.Но не съм съгласен,че IYI може да се сравни със "запазена българска марка" едва ли не,защото този символ наистина се открива и върху други археологически находки,които не са български,но са на народи,които са повлияни от нас.
Например няколко типично турски доспехи,носещи този знак.Вярно,че съществуват версии,че имаме много общо с турците и че са наш народностен отцепил се клон... :-\
Но символът IYI си е символ на Вселенската Хармония,а самият факт,че нашите прадеди са народът,който най-проникновено я осъзнава,естествено го превръща в доста сигурно доказателство за народностна принадлежност.Но нека не се повтаря мотивът с Хитлер и многострадалната Свастика.

Също така,където се среща IYI,се срещат и други символи,било то думи или символи на небесни светила или родове.IYI има за цел да ги обедини в лицето на Хармонията и да ги свърже в завършен цикъл и цялост...Прадедите ни не са пляскали IYI просто така.



П.П.
Тъкмо това исках да подчертая - българите според мен не са се кланяли на много богове,а на един "бог"(който в представите им е бил по-скоро "Дух"),но с много проявления - и най-величественото от тях са били небесните светила,начело със Слънцето.
А колкото до Тангра,такова име не се споменава дори в изрични и ясни наши извори - в думи на Теофилакт Охридски,в разказа му за диалога между Омуртаг и византийския пленник, и на Йоан Екзарх,в "Шестоднев",където се обсъжда старата и новата религия,също никъде не се споменава думата "Тангра",а навсякъде от нашите извори се срещат Слънцето и Луната.
Чуждестранни пътешественици през земите и на Дунавските и на Волжските българи като Масуди,Ал-Бекри,Ибн-Фадлан и други също не споменават нито веднъж дума,с корен "Тангра",а единодушно смятат,че българите са били от религията на "магите",която по това време е носела тъкмо чертите на почитта към Вселенската Хармония и боравенето с нея - чрез седемте главни небесни светила.

А и след като очевиден култов символ на нашите прадеди е символът IYI,а не седем отделни символа,и след като е очевидна идеята за Единството,което има седем проявления,влияещи на живота на хората, А НЕ седем Единства...то според мен е излишно да се коментира в един или много богове са вярвали прадедите ни :)
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 22:45:48 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Относно: ТАНГРА
« Отговор #68 -: Юни 18, 2008, 03:09:29 am »

Просто този знак ме поболя. Никой не иска да сяда на този стол, дори ако няма къде другаде. От както не го използвам се оправих. Всеки, който седне се чувства зле. Това беше поводът да го разгледам и да открия този знак, който първоначално взех за руна. Има го обяснен и като руна, но не е много положителен. От тук нататък изчетох всичко от този форум за знака и линковете към други статии. Някои от вас казват да се доверяваме на интуицията си и са много прави. Ще го режа с триона. Може да звуча доста грубовато след всичките изчетени академични и професорски трудове, но съдбата на този знак при мен вече е предопределена. Наблюдавам ефектът му вече три седмици върху мен и близките ми. Т.е. без да искам тръгнах по обратният път. А щом прочетох , че и свинята Живкова го е популяризирала, това не ще да е добро нещо. Много съжалявам. Сложете си го някъде по стаите и следете как действа.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 15:27:54 pm от H. »
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #69 -: Юни 18, 2008, 12:55:30 pm »
Обикновеният човек трябва да разбере,че символите не са нито нещо "символично",нито нещо мъртво.
Символът е интерпретация на енергийно тяло,намиращо се в многомерността,и поради своята многомерност се изразява в нашия ограничен три-измерен свят като символ,картинка,натоварена с изключително много смисъл.

Руните въздействат именно защото нещо стои зад тях,защото нещо,принадлежащо на многомерния свят,се изразява в нашата триизмерност чрез тях.

Символите не са кич,както обикновеният човек ги възприема.Символите не са направени,за да си слагаш задника върху тях или за да си ги сложиш на капака на тоалетната чиния,за да няма зарази и тн.
На символите трябва да се отделя специално място - чисто,за което някой се грижи и което изтъква същността на символа.

Към руните трябва да се отнасяме като към живи същества,защото те са именно концентрация на жива енергия.На теб би ли ти харесало,ако се сгънеш на четири и някой те използва за възглавница на стол,на който всеки сяда?

"Гвардия" си позволиха дори да подпалят IYI и неприятностите ги последваха бързо.Има разкази на много хора,които са се опитали да унижат IYI като го носят на пръстени или като някаква джобна руна и които разказват за преживелиците си в следствие на това.


IYI е най-висш символ,графично представящ Вселенската Хармония в двуизмерен образ.Най-глупавото нещо е да го принизяваш,като го ползваш за стол.



П.П.И според личното ми мнение,след като IYI е имал такова влияние върху близките ти и върху теб,още по-глупаво нещо е да го режеш с трион.По-добре разкови дъските,без да нарушаваш свързаността на IYI,и остави символа на някое приветливо и чисто място,далеч от дома ти.В някоя гора например и остави Битието да му намери приложение.
Отмъщението върху символ или руна ще ти донесе още неприятности.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 13:01:24 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Относно: ТАНГРА
« Отговор #70 -: Юни 18, 2008, 18:02:37 pm »
Благодаря ти Спорт-Здраве2 ! Наистина и аз мисля, че мястото на свещените руни и символи не е по столовете, но не обърнах внимание въобще в индийския магазин, от където го купих. С тях шега и кич не бива. Този знак се появи и на тениски от скоро. Видях го и на една стена на улицата. Значи - плъзва по някакъв начин. Странно. Иначе, за унищожението му си прав - няма да го режа тогава. Явно случаят си има и една положителна страна: по този начин научих нови неща, които преди не знаех, а изглежда е трябвало. Нали няма нищо случайно в този свят.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 18:25:18 pm от 3 in 1 »
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: ТАНГРА
« Отговор #71 -: Юни 18, 2008, 20:29:45 pm »
Цитат
Символите не са кич,както обикновеният човек ги възприема.Символите не са направени,за да си слагаш задника върху тях или за да си ги сложиш на капака на тоалетната чиния,за да няма зарази и тн.
На символите трябва да се отделя специално място - чисто,за което някой се грижи и което изтъква същността на символа.
Много точно казано! Превръщането на който и да е символ в мода не е пагубно за символа, а за човека, който иска да бъде модерен. В повечето случаи енергетиката на този човек не е в синхрон с вибрациите на символа.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: ТАНГРА
« Отговор #72 -: Юни 19, 2008, 05:47:13 am »
   Прецених, че може да е полезно за някои ако споделя своето мнение по тази тема.
   Първия ми ник в тозои форум беше IYI-jorovelev :)
   Дълго преди да науча истината скрита зад символа започнах да ползвам само личното си име. Сега знам защо ....
   Преекспонира се силата на символа, на който и да е символ. Сам по себе си един символ е безсилен без познанието с което го свързва наблюдателя или ползващия го. Символа е просто графично изражение на структура, процес, същност или атрибутите с които са отбелязвани. Но никога издигани в култ или подобни псевдо обожествявания.....
   Със символа можеш да правиш каквото решиш, като последиците (ако има изобщо) зависят от съзнанието, подсъзнанието и интелекта. Силата на ефекта (последиците) идва не от вън - символа, а от вътре - човека.
   Хрумна ми една аналогия:
   Ако свържеш в непрекъсната линия движенията на палката на диригента, ще се получи символ понятен само за запознатия с диригентското изкуство...... Останалите могат да си го тълкуват стотици животи без да достигнат до същноста.
   Почти всички казват че IYI е символ на Тангра (или подобно звучащо име на божество). Нищо че е ползван за знак на рода Дуло ....
   Аз пък за разнообразие и внасяне на нов елемент ще подхвърля един въпрос:
   Ами ако символа и Тангра нямат нищо общо?
   Ами ако знака IYI е символ на върховен жречески род, съсловие или ниво на познание и опитност? ? ?
   Ами ако знака IYI просто изразява двумерно и схематично, пространственото разположение на атрибутите, ползвани при определено постигнато ниво на познание? ? ?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ТАНГРА
« Отговор #73 -: Юни 19, 2008, 12:38:11 pm »
.....редактирано..

Ех, ама всички си мълчите и не казвате, че не е същият знак.. ;D
 :-*

(Ама който не спи, така ...)
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 03:56:35 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: ТАНГРА
« Отговор #74 -: Юни 19, 2008, 12:58:36 pm »
дам, - триединството - земя, небе, човек.

Вътрешната фигурка обединява 3те велики сили - земя небе човек (които човек обединява и носи в себе си, т.е. микрокосмоса)(земя-ин-материално, небе-ян-духовно, човек-ян-ин-материално+духовно)
Отделно от това имаме 3 символа - средния - човека и отляво и  отдясно 2-те вертикални линии - 2-та безкрая - небе и земя, т.е. отново имаме 3 те велики сили, но този път в макрокосмоса.
Това е и точно принципа на Хармонията според българите.
« Последна редакция: Юни 19, 2008, 13:08:59 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27