Автор Тема: В мрежите на "Агни-Йога"  (Прочетена 39263 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2006, 11:54:03 am »
viryska, разправяй ги на друг че спазваш 10-те...
Ам те са били 20 нали знаеш? Ти кои спазваш, загубените:))?

viryska

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #46 -: Февруари 03, 2006, 02:17:41 am »
Ми нищо де,той брат виртуал е приготвил за мен местенце вече,щото съм кофти и не слушкам.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #47 -: Февруари 03, 2006, 05:44:29 am »
Стар Завет
Нов Завет
Ще има ли други? А тези не стигат ли?
Мислите ли, че Бог е толкова непостоянен?
Мислите ли, че е толкова слаб, че като даде заповед някой ще може да му се "опъне"?
Нищо не става без него или не по негова воля....дори и Дявола няма от къде да се пръкне....Всичко е Едно.
Мислите ли, че Този който казва "Не убивай!!!" ще поиска да убиеш? И то, чрез лишаване от живот на беззащитно същество, да омилостивяваме за свои простъпки? Аз отказвам да убия, пък който и да ми настоява. Желанието за прошка на вече извършено деяние е бягство от отговорност, а убийството е позор.
Не ми трябват богове, които единия път казват "Не убивай!!!" а после "заколи сина си". Последното ...... да не обиждам дявола, но си е човешка работа.
Тук прозира редакцията....и нагласеното.
Да не говорим за "Изхода от Египет". Едва ли такъв е имало. Кои години се е случило? Такова грандиозно събитие, и да не е останала следа от него в Египет? Странно. Да не говорим, че легендата за Мойсей има много по-ранни версии....
Легендата и за "избрания народ".
Глупости не пирамидки.
Представяте ли си Създателят, сътворява всички същества. И да избере само едни от тях? А родителите сред Вас, кое от децата си обичат? Или любовта Ви е степенувана според заслугите им? А не търгувате ли с душите им? А със своите?
Гадно питане нали?
Ами човешка му работа....
Човеци са писали Писанията, човеци са апостолите, човеци са светците, човеци определят кои да са светците.
Вие какво очаквате? Ами човеци са писали и "Агни Йога"
Кой може да е сигурен, кога му се е явил ангел господен и кога демон и слуга на дявола?
Който и да е, от мен зависи какво ще предприема. Аз имам последната дума. И ако не знам, то ми остава да се доверя на вътрешната си оценъчна способност. А после да приема последствията.
Най-лесно е да се обвини някой друг. Бил той и Дявол-а....а отговорността ни?
Мислите ли, че ще можете да вкарате мръсна вода в бликащия кристален планински извор?
Бъдете като извора!
Ако плюете срещу вятъра, кого ще омърсите?
Бъдете вятъра!
Излъчвайте от себе си най-доброто на което сте способни, и то ще ви се върне!
Познато нали?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #48 -: Февруари 03, 2006, 07:17:24 am »

Мислите ли, че Този който казва "Не убивай!!!" ще поиска да убиеш? И то, чрез лишаване от живот на беззащитно същество, да омилостивяваме за свои простъпки? Аз отказвам да убия, пък който и да ми настоява. Желанието за прошка на вече извършено деяние е бягство от отговорност, а убийството е позор.
Не ми трябват богове, които единия път казват "Не убивай!!!" а после "заколи сина си". Последното ...... да не обиждам дявола, но си е човешка работа.
Тук прозира редакцията....и нагласеното.




Точно това и аз казах по-рано в темата а и в други теми! Това изобщо не се връзва с каквато и да е хармония и морални принципи. Дори може да се разглежда като проява на черен хумор - Ай да му заповядам аз да убие някого пък после да гледаме сеир дали ще го направи. Между другото за мен също старите патриархални традиции които разбира се са свързани с религията също много вредят. А както в християнството така и при мюсюлманите имаме жертва на животно в името на Бога! Там Курбан му се вика. Като се разминеш с някой проблем - хоп и курбанче да благодарим на Бога! Този Бог Кръв ли пие ? Аз единствено мога да се съглася ако тази история със жертвата не се възприема буквално и жертвата да бъде от теб самия - да се разделиш с някой твой порок. Всичко друго означава че сме едни роби които убиват за "господарите" си и тем подобни bullshits

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2006, 23:43:26 pm »
Змийските богове пият кръв. Старият завет в по-голямата си част е змийски.

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #50 -: Февруари 11, 2006, 22:09:15 pm »
Чета и не вярвам на написаното от ръцете ви. :o
много жалко че лукавия е навлязал така ловко в душите ви. Вие не сте нито глупави,нито тъпи, просто сте навлезнали в много тежки пътеки. Ще се аргументирам.
Относно "пиенето на кръв" -неразбрахте ли че ако Бог желае може да си направи море от кръв,но не е там работата.Всичко е в това да се види колко ти си склонен да дадеш ,да се види колко ти е мило незначителното,а как си склонен да продадеш душата си и да заплюеш Бог("Аз съм пътят,истината и животът"). На Бог няма да му олекне ако човек убива безпричинно това е заблуда .Та нали Бог ако пожелае ще възкреси това което е загубено. Дори смело мога да кажа че Той не иска въобще да става това което в момента се случва.
Бог ни е дал душа  която е способна да бъде самостоятелна дотолкова че да мисли сама и да избира пътя си. Всичко което е лошо в живота ние си го правим. Войните та нали там,човек срещо човек воюва за какво за пърче земя? там Бог ли е виновен? Бог ли е виновен че пред него избраха алчноста?......омразата ,зависта ..................................................... (мога да продължавам с дни) Бог ли ви ги даде като завет. Покайте се и не говорете лошо против Онзи който  ви дава най хубавото от живота. Оттърсете сътаната от себе си и ще видите че е много по лесно.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #51 -: Февруари 11, 2006, 22:44:16 pm »
virtual. Ти също не си глупав човек. Излез си малко от рамката. Старозаветният бог, няма нищо общо с христианската представа за такъв. Двете вярвания нямат общо. Отдавна се знае, че Йехова е с извънземен произход и не е никакъв бог. Прозира в Старият завет отвсякъде...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #52 -: Февруари 11, 2006, 23:45:37 pm »

 Войните та нали там,човек срещо човек воюва за какво за пърче земя? там Бог ли е виновен? Бог ли е виновен че пред него избраха алчноста?......омразата ,зависта ..................................................... (мога да продължавам с дни) Бог ли ви ги даде като завет.
"И рече Бог:Да създадем човека по наш образ и наше подобие..."
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #53 -: Февруари 11, 2006, 23:49:40 pm »
 ;D.Когато прекалено много излезне човек от рамката той ще  влезне в друга ???
Horus много хора искат да си обеснят духовния свят с материалните си представи, но  повярвай, че в момента в който започнем да си го обесняваме по този начин той вече е станал материален. На хората им е по лесно да повярват че сме се появили от извънземна форма , но веднага се губи смисъла за началото(ами от къде са се пръкнали те) Това че на някой нещо му "прозира" нещо не го приемай за чиста монета(прекалено първично е). много е лошо че повечето хора от форума са готови да повярват в какви ли не небивалици само да се доближи до своите си представи за света но не е така. Много голяма е информацията за учения,религии и др. които се надпреварват кое е по истинно и достоверно,но истината е една(примерно бялото не може да е и черно едновременно) в този ред на мисли искам да кажа че отсяването трябва да бъде по старятелно щото в противен случай човек си губи времето с глупости. Когато човек избира нещо той трябва да го премери, какво получаваш и какво се иска от теб.Много често(абе направо всякога) лукавия предлага някакво искушение което е мимолетно ,но за това той ти взема всичко. веднага ще попиташ как да познаем доброто ??? Много лесно всеки човек е закърмен от доброто(Накъде в форума обеснявах защо човек не може да се роди от злото-накратко защото доброто е градивно а злото обратно) и стига да го желае ще достигне до него

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #54 -: Февруари 11, 2006, 23:59:01 pm »
"И рече Бог:Да създадем човека по наш образ и наше подобие..."
Gil-Galadh това не са точните думи !
и създаде Бог човека по свои образ и подобие
Ами да човек от какво е изграден от дух и тяло човек  сам взема решение за съдбата си а това че той в последствие е тръгнал по лош път си е негов проблем.(все пак ако на човек не му беше даден шанс да избира пак лошо) Абе казано просто на човек изгода няма "ти му даваш хубаво той бяга,плюеш го той си мисли че дъжд го вали

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #55 -: Февруари 12, 2006, 00:00:03 am »
Виртуал, май нещо не се разбираме. Аз вярвам в Бог повече от всеки друг (такъв е израза). Това че не вярвам в Яхве прави ли ме лош? За духовният свят няма да споря кой има повече сетива... Чети из форума и ще разбереш, че не съм материалист?...
Ти ако мислиш, че любовта, която пращаш и безкористните желания, които си пожелаваш ти ги дава Яхве - твоя си работа. За мен ги дава истинският Бог.

Толкоз от мен по темата.

virtual

  • Гост
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #56 -: Февруари 12, 2006, 00:12:59 am »
да явно не сме се разбрали ;D а относно яхве никъде не можеш да намериш истинското име защото то се е загубило при превода понеже еквивалент на евреиските букви нямало или нещо такова беще . Но за библията твърдо съм за. въпросът е да четеш с душата и получаваш отговор на всички свои питания. Просто невероятна книга защото е направена така че да може да бъде разбрана от умни и не чак толкова въпроса е само дали самият човек е готов за истината

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #57 -: Февруари 12, 2006, 03:16:39 am »
virtual, Хорус не искаше да каже, че сме създадени от извънземните. Те само са ни махнали някои чаркове.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #58 -: Февруари 12, 2006, 05:27:02 am »
Чета и не вярвам на написаното от ръцете ви. ;)
ако Бог желае може да си направи море от кръв,но не е там работата.
Да не е там работата. Прието е, че Бог може всичко, стига да поиска.
Всичко е в това да се види колко ти си склонен да дадеш
А ти, притежаваш ли нещо, че да дадеш???
да се види колко ти е мило незначителното,а как си склонен да продадеш душата си и да заплюеш Бог
Смяташ ли, че в Божието Творение има нещо незначително?
Самото ти твърдение, мога да приема като обида на Бога. Та той не е творил незначителни неща.
Дай ми критерий за незначително творение!!!
Дори смело мога да кажа че Той не иска въобще да става това което в момента се случва.
И как така стават работите, без той да е поискал?
Бог ни е дал душа  която е способна да бъде самостоятелна дотолкова че да мисли сама и да избира пътя си.
Тука те подкрепям, с всичките си ръце и крака.
Но имам Питане.
Бог създава Душа, сама мислеща и сама вземаща решения. Значи и е дарил способността и правото, за свободен избор. Който и да се намеси в този избор, той се явява Богоборец.
И какво излиза?
Аз, каквото и решение да взема, каквото и да сторя, то е Божа дарба-Божа работа.
Който и да ми се противопостави, се противопоставя на Бог, действащ чрез мене. От това, много хора и същества,  се самозабравят себебоговъздигат се. Забравят Любовта, и така стават най-омразните тирани в творението. Но да не забравяме, че всичко е Божие творение.
"Всичко е у Бога,  и няма нищо извън него"
"И рече Бог:Да създадем човека по наш образ и наше подобие..."
Gil-Galadh това не са точните думи !
и създаде Бог човека по свои образ и подобие
Но за библията твърдо съм за. въпросът е да четеш с душата и получаваш отговор на всички свои питания. Просто невероятна книга защото е направена така че да може да бъде разбрана от умни и не чак толкова въпроса е само дали самият човек е готов за истината
Ами вземи я прочети тази Библия найсетне.
Цитати:
Битие 1 Глава
26. "И Бог каза: Да създадемъ човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, надъ небесните птици, надъ добитъка, надъ целата земя и надъ всеко животно, което пълзи по земята.

27. и Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде: мъж и жина ги създаде.

28. И Бог ги благослови. И рече имъ Бог: Плодете се е се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте надъ морските риби, надъ въздушните птици и надъ всяко жива същество, което се движи по земята."

Представяте ли си?  "напълнете земята и обладайте я", как само звучи.... А кой бил първородния грях?

Но да не спирам до тук.
В първа глава на Битие венеца на творението е човека. Създаден след всички други, растения и животни.
Обаче, втора глава на Битие ни казва друго???

Битие 2 Глава
5. А никакво полско растение още нямаше на земята и никаква полска трева не беше поникнала; защото Господ Бог не беше далъ дъждъ на земята и нямаше човек, който да обработва земята;
6. но пара се издигаше отъ земята та напояваше цялото лице на земята;
7. И Господ Бог създаде човека отъ пръстъ изъ земята, и вдъхна въ ноздрите му жизнено дихание; и човекътъ стана жива душа.(а мъртви души има ли?)
8. И Господ Бог насади градина в Едемъ, и постави тамъ човека, когото беше създал.

Да не става дълъг поста ми ще перефразирам...
9.създава "всяко дърво" + дървото на живота и дървото на познанието за добро и зло.
10-14 се описват реките
15. "взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и пази"
??? от кого бре? Нали едва в точка 19 ще създаде Бог първите животни???
16. позволение да се яде от всяко дърво
17 забрана да се яде от "дървото за познаване доброто и злото" защото ще умре??? странно??? нали до него е дървото на живота? Но за дървото на живота забрана няма...
И забележете, забраната е дадена преди да са създадени животните и много преди да е създадена жената???
18 Бог решава да създаде помощници на човека
19. Речено - сторено
20. фал в творението?!? човека наименова помощниците си но..."Но помощник, подходящ за човека, не се намери."
Кой беше всезнаещ, всевиждащ и Всеможещ тогава??? И кой е творил???
21-22 поправителен изпит, създаден бил помощника на човека
....
и така на татък....
кой би повярвал на такива писания?
В първа и втора глава реда на творението е объркан.
Защо ли? Дали, който е писал втората не е чел първата? Или обратно? ;) Или става дума за съвсем отделни творения???
Забраната е дадена преди създаването на жената, та дори преди създаванета на животните. Кой е трябвало да ги информира? Или да се учат на принципа на грешката? Страното е, че змията е знаела но човека не???
Да напомня, още и помен няма от паднали ангели или дяволи???

Е, питам аз, кой е виновен тогава? Или плана е бил такъв?
Намирисва ми на генетичен експеримент, замърсен с гени на експериментаторите.
Нищо случайно няма.
Неведоми са пътищата Господни.
Нека не се опитваме да определяме неопределимото.
Предлагам:
Цитат
творете своя великолепен утрешен ден, като всеки момент живеете според най-висшите представи за себе си и за света, според най-висшата си визия.

Не се и надявайте да промените когото и да било.
Това е възможно САМО когато човек пожелае от СЪРЦЕ, анализира с Ума и го осъзнае с Душа.
С Ум, Дух и Тяло.
Работете и изкарайте на яве, всичко, което вие смятате за Божествено у себе си.
Ако искате де, аз само предлагам. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2006, 05:31:19 am »
Когато в разговори съм задавал горните въпроси, често чувам: " Ама чакай сега, ти не разбираш ......"
Та все се сещам за Рене от "Ало, ало", и думите му "Ех, че си глупава. Нима не разбираш?...Ами нали....." и следва прах в очите....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
9031 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
43673 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
17424 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
13047 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
12372 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27