Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 477723 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1245 -: Ноември 09, 2012, 17:03:12 pm »
Ето и една карта на самите централи. Малко се бях престарал с бройката.

От гледна точка на реактори, нашия район не е много благоприятен. За разлика от Австралия, Африка и Южна Америка примерно.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1246 -: Ноември 09, 2012, 17:27:44 pm »
Какво общо имат атомните централи с 2012, аз само това не разбрах?

Филмчето, което пуснах гледа ли го? Проясни ли ти се малко картинката? Разбра ли каква е разликата между обръщане на земното магнитно поле и приплъзване на земната кора? Въобще, разбираш ли нещо, или само си дъвчиш твоето? Или и този майански старейшина влиза в графата "закоравели учени, които от нищо не разбират" ?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1247 -: Ноември 09, 2012, 17:38:24 pm »
Хрумна ми нещо с енергийните балони от публикацията на ДОМ.Естествено е само хрумка,какво може да е. Предвид ,че се наблюдава невиждана липса на енергия,както човешка,така и икономическа,ядрена и ква ли още не,защо тези енергийни балони,да не са нашата си енергия,взета ни за нещо или предоставена за мощно изливане в последствие върху цялата галактика,което да предизвика пренасяне,преместване,събуждане или каквото и да било от сорта(естествено може и за нещо кофти  :().Защото на мен наистина ми е чудно защо няма енергия и далеч не говоря само за петрола.
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 17:41:33 pm от eses »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: 2012 г.
« Отговор #1248 -: Ноември 09, 2012, 18:24:16 pm »
Здравей eses
По информация от различни източници,ми се струва че правилата на живота навлизат на земята.Това с  липсата на енергия прилича на правилото-Който не работи не яде.
Даже съм общувал с хора които са забелязали че псувните им или думите им имат реален ефект.Ако продължава така  даже и мислите ни ще дават отражение върху живота ни.Така че каква ли ще е промяната? Предполагам ще ще дойде времето на истината.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1249 -: Ноември 09, 2012, 18:56:49 pm »
Какво общо имат атомните централи с 2012, аз само това не разбрах?
Връзката на атомните централи с 2012 година е свързано с възможността да има природни катаклизми - земетресения, разместване на пластове, урагани и т.н. Видяхме какво стана с Фукушима - каквато и да е истинската причина - резултата е налице. Сега погледни всяка една географска карта на света с наличните земетресения и вулкани през последните месеци и през последните години - ще ти направи впечатление активността на всичките тези гореспоменати процеси. Цялата планета е осеяна с реактори - като манатарки в иглолистна гора след дъжд. Ето това е връзката на "мирния" атом с темата.


Филмчето, което пуснах гледа ли го? Проясни ли ти се малко картинката? Разбра ли каква е разликата между обръщане на земното магнитно поле и приплъзване на земната кора? Въобще, разбираш ли нещо, или само си дъвчиш твоето? Или и този майански старейшина влиза в графата "закоравели учени, които от нищо не разбират" ?
Ех, Оберон, Оберон. Иронията в предишните ми коментари не беше насочена към теб лично, а към онези космически чародеи - астронимите. Никъде не съм те обиждал, но ти пък се засегна лично.

Аз във всичките си коментари в тази тема, нито един път не обсъждам магнитните полюси. През цялото време става дума за географските. :) С картинки опитвах да ги показвам и т.н. Майанина го каза доста точно - идва края на цикъла и не е изключено Слънцето да почне да изгрява от друго място - а не както е досега. Абстрахирай се от магнитните полюси и от теориите за приплъзванията на кората. Не става дума за нито едно от двете. Няма да спира да се върти Земята, няма да си обръща посоката на въртене и т.н. Ако имаш тереса с южно изложение и видиш един ден Слънцето да изгрява не от изток, а от друго място, не го ли схващаш че това ще е вследстви, понеже планетата ще се е завъртяла? Аз напълно споделям думите на майанина: по-интересното обаче е как двамата правим различни изводи?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1250 -: Ноември 09, 2012, 19:56:02 pm »
Здравей eses
По информация от различни източници,ми се струва че правилата на живота навлизат на земята.Това с  липсата на енергия прилича на правилото-Който не работи не яде.
Даже съм общувал с хора които са забелязали че псувните им или думите им имат реален ефект.Ако продължава така  даже и мислите ни ще дават отражение върху живота ни.Така че каква ли ще е промяната? Предполагам ще ще дойде времето на истината.
Живи и здрави. :hi:
Вярвам, че човека по същество е добър,но съвсем сериозна започвам да вярвам и друго,че той е достигнал предела си.Предел в какво не мога да кажа.Той  може да създава технологии,но не може да се справи векове с елементарни въпроси като агресията, омразата,малодушието и тн.В този ред на мисли смятам,че промяна ще има на 100%,но каква не знам.Вероятно всичко има значение.

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: 2012 г.
« Отговор #1251 -: Ноември 09, 2012, 20:34:14 pm »
Вярвам, че човека по същество е добър,но съвсем сериозна започвам да вярвам и друго,че той е достигнал предела си.Предел в какво не мога да кажа.Той  може да създава технологии,но не може да се справи векове с елементарни въпроси като агресията, омразата,малодушието и тн.В този ред на мисли смятам,че промяна ще има на 100%,но каква не знам.Вероятно всичко има значение.
Да, и аз си мисля че сме на един Предел, от който нататък животът ще бъде много много различен. И със сигурност по-добър.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1252 -: Ноември 09, 2012, 22:49:13 pm »
Връзката на атомните централи с 2012 година е свързано с възможността да има природни катаклизми - земетресения, разместване на пластове, урагани и т.н. Видяхме какво стана с Фукушима - каквато и да е истинската причина - резултата е налице. Сега погледни всяка една географска карта на света с наличните земетресения и вулкани през последните месеци и през последните години - ще ти направи впечатление активността на всичките тези гореспоменати процеси. Цялата планета е осеяна с реактори - като манатарки в иглолистна гора след дъжд. Ето това е връзката на "мирния" атом с темата.

Ех, Оберон, Оберон. Иронията в предишните ми коментари не беше насочена към теб лично, а към онези космически чародеи - астронимите. Никъде не съм те обиждал, но ти пък се засегна лично.

Аз във всичките си коментари в тази тема, нито един път не обсъждам магнитните полюси. През цялото време става дума за географските. :) С картинки опитвах да ги показвам и т.н. Майанина го каза доста точно - идва края на цикъла и не е изключено Слънцето да почне да изгрява от друго място - а не както е досега. Абстрахирай се от магнитните полюси и от теориите за приплъзванията на кората. Не става дума за нито едно от двете. Няма да спира да се върти Земята, няма да си обръща посоката на въртене и т.н. Ако имаш тереса с южно изложение и видиш един ден Слънцето да изгрява не от изток, а от друго място, не го ли схващаш че това ще е вследстви, понеже планетата ще се е завъртяла? Аз напълно споделям думите на майанина: по-интересното обаче е как двамата правим различни изводи?

Ама аз това искам да ти кажа през цялото време приятелю - няма засега доказано явление, което да може да обърне планетата, разбираш ли? Има механизъм, който да обърне полюсите и планетата да започне да се върти наобратно ( именно тогава Слънцето започва да изгрява от запад ), има механизъм, който да приплъзне кората. Ама кой точно механизъм ще завърти планетата?  Моля те не ми казвай че ще са лъчите на централното черно Слънце... А и какво точно имаш против астрономите? Много от тях са гении...А ти в момента разполагаш с информация, с която повечето от тях не са се и докосвали, схващаш ли? Това са титани, друже - Кеплер, Коперник, Ломоносов, Мафей.. Винаги, когато се замисля за Коперник и ми се плаче...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен buden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: 2012 г.
« Отговор #1253 -: Ноември 09, 2012, 23:53:10 pm »
И ако може да добавя нещо в стил последното изречение на Оберон.

"И рече Бог: да бъде Нютон — и настана светлина"

Нямам нищо лично спрямо който и да е участник във форума, но в последно време като почна да чета разни теми тук и се питам: Дали не се намираме в Средновековието, но наобратно?
В смисъл, че умовете които са ни избавили от робството на небрежността днес биват отричани и заклеймявани като закостенели и отживели, а в същото време се дава кредит на какви ли не измислици.

В този ред на мисли ще ви копирам нещо върху което да помислите:

 Къде избяга, Исак Нютон?
Публикувано Нед., 09/18/2011 - 20:59

Все повече днес сме залети от глупости, маскирани като наука. Телефонни линии на медиуми процъфтяват, политиците се съветват с астролози и хората отказват съветите на докторите си заради "алтернативно лечение", практикувано от шарлатани. В миналото е имало защитници на истинската наука, които са разобличавали подобни нелепости.Къде са тези защитници днес?

За съжаление, те са заети да измислят собствени глупости.

Разбира се, това не е първия път в историята, когато хората вярват, че съдбите им са начертани на небето и болестите им могат да бъдат излекувани чрез молитви. Преди научната революция от 17-ти век такива идеи са били широко популярни. Жени са обвинявани във вещерство и са били изгаряни на клада. Прасета със странно поведение и кокошки с необичаен вид са били осъждани в демонично обсебване и са били екзекутирани.

После дошла Епохата на Разума, когато Исак Нютон призовал края на тези лудости. В най-известната си книга Principia той заявява, че "не измисля хипотези" - т.е. не зачита никакви идеи, неподрекяпни от наблюдения. След Нютон, разпространителите на глупости са били изпратени директно в измерението на псевдо-науките.

До сега.

Днес, физиците смятат, че частица може да пътува по много различни траектории едновременно или пък назад във времето или внезапно да се появява или изчезва в нищото. Забавно им е да твърдят, че Вселената е просто "флуктуация на вакуума" или като незначителен член на безкраен набор от Вселени или дори като холограма. Тъканта на тази странна Вселена се нарича "времепространство", което се разширява, изкривява, посещава йога-курсове и може би има 26 измерения.

На кратко, последните публикации във физиката извикват носталгия за доста по-благоразумни неща, като съд на вещици.

В последното десетилетие все повече физици се разхождат по улиците със знаци "Краят на Физиката наближава" в ръце. Твърдят, че са близо до разработването на "теорията на всичко", която ще остави бъдещите им колеги с нищо за правене освен игране на видео игри. Можем да не обръщаме внимание на тази мегаломания, но пак бихме били изкушени да се съгласим с тяхното послание. Краят наистина изглежда близък, само че не в кулминационно издигане до пълно всезнание, ами срамно потъване в една псевдо-наука.

Този процес даже вече е започнал. Миналата година имаше много спорни дискусии около изследването на двама физици от Франция (братята Игор и Гричка Богданови). Проблемът беше тяхна публикувана работа, съдържаща спекулации за Вселената преди Големия Взрив, а спорът беше, дали работата е сериозна или пародия на съвременната космология. Истината се оказа по-страшна и от пародия: братята Богданови са съвсем сериозни, просто никой не успя да го види, така че колегите им бяха принудени да признаят, че много изследвания днес са неразличими от проста шега.

Физиците не са стигнали до това състояние за 1 нощ. Рано миналия век Айнщайн съвсем ясно отрече Нютоновия научен метод. "Сега осъзнаваме", пише Айнщайн, "колко грешен е метода на тези теоретици, които съставят теориите си само от наблюдения." Вместо това той настоява, че теориите са "свободни творения на човешкия ум". Неизбежният резултат от тази свобода е днешната "фантастична физика".

Разбира се, физиците не признават, че участват в една фантастика. Те твърдят, че следват "хипотетико-дедуктивния метод", което наистина звучи доста по-научно. Този метод им позволява да измислят каквато им допадне "теория", стига да може от нея да бъде извлечено поне 1 последствие, което би могло да бъде наблюдавано някога, някъде от някой.

Истинското знание е трудно спечелена награда, която идва с постепенен процес от наблюдения през обобщения и съставяне на теория. За сметка на това, "измислянето" на теории изисква малко усилие. Това обяснява, защо теоретичните физици успяха толкова бързо и лесно да достигнат "края на физиката". За съжаление, техните измислени истории нямат отношение към хората в истинския свят.

Историята ни учи за важната роля на физиката в човешкия живот. В западния свят, познаването на физиката е издигнало човека от суеверен дивак, свит от страх пред природните феномени, до разумен мислител, който завоевава природата. Практическите ползи от тази трансформация са твърде много и твърде очевидни, за да се изброяват.

Но тук е заложено нещо повече от бъдещата технология. Докато наследството на Исак Нютон избледнява и физиката продължава отдалечаването си от реалността, нашата култура започва да губи от поглед най-ценната черта на човека: способността да мисли. Това е плашеща идея, защото ако човек не е "разумно животно", то тогава той е просто "животно".

_________________________
Източник: Космическа Одисея
Автор: Дейвид Хариман (2003)
Превод: Мартин Сотиров

източникът е  http://www.nauka.bg

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: 2012 г.
« Отговор #1254 -: Ноември 10, 2012, 00:07:11 am »
...

 Това са титани, друже - Кеплер, Коперник, Ломоносов, Мафей.. Винаги, когато се замисля за Коперник и ми се плаче...

а на мен за Тихо Брахе :)

Учените сами по себе си, са открили нещо за техните времена. ВИЕ какво откривате?

Всички напъни да се предположи нещо са някак трогателни, но все пак моментът с конкретно откритие е въпрос на много повече изводи от вече налични теории, а не просто използването им информативно.
Какво като Коперник е открил нещо? А Нютон?
Замислете се за нещо друго. Не как да очаквате като наблюдатели. Защото лично за мен, примерно промяната е започнала много отпреди определена дата и година.
Въпросът е с цялата налична информация и без да знаете и предположите какво конкретно може да се случи като Апокалипсис, как ще оцелеете? Можете ли?

пп. що мненията ми са пак 325- след вицът днес бяха 326 ...
Схванах! "философската" тема за Хартията я няма, даже е интересно че толкова са ми останали :) Сладури, мерси :)
Т.е. ако ви липсват мнения проверявате в раздела "философски размисли" и всичко е ясно!
« Последна редакция: Ноември 10, 2012, 00:14:16 am от cassio »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re: 2012 г.
« Отговор #1255 -: Ноември 10, 2012, 11:03:11 am »
 :hi: Точно темата за 2012 сме изоставили в самата година. Изчерпахме ли се или вече не е интересна? 
  Защо ли вярваме на гадателите от другите географски дължини и ширини, а нашите някак остават все на края, с недоверие към тях? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re: 2012 г.
« Отговор #1256 -: Ноември 10, 2012, 20:16:21 pm »
Ще става все по-зле, по-голямата част от хората, ще губят човечността си с още по-бързи темпове. Краят чука на вратите ни; чук-чук, чук-чук.
« Последна редакция: Ноември 10, 2012, 20:24:58 pm от xtring »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1257 -: Ноември 10, 2012, 20:48:21 pm »
Ще става все по-зле, по-голямата част от хората, ще губят човечността си с още по-бързи темпове. Краят чука на вратите ни; чук-чук, чук-чук.
Края на кое?

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: 2012 г.
« Отговор #1258 -: Ноември 11, 2012, 07:08:11 am »
Аз ,ще пофантазирам малко. :D
Разликата между съзнанието и науката е в ефекта на наблюдателя.Наблюдателя наблЮдава явление,и се ограничава в неговото разбиране.Тоест наблюдателя създава рамка която не може да бъде напусната(почуствана).
Съзнанието от своя страна,работи със измерни вероятности.Те се съдържат в нас,под формата на на мисли и чувства .
Всички сме забелязали ,че странно как но това ,което сме си фантазирали в миналото ,днес се оказват наша реалност.
Цялата странност, на уж случайното събитие е е това ,че всяка наша мисъл ,която е насочена на някъде,получава моментален отговор от измерната реалност.
Пример мога да дам с вероятностите който ние разиграваме като очаквания за прехода.Всеки един от нас ще разиграе версия на една вероятна измерност.Самия факт ,че казваме някакви думи,веднага подрежда,някакъв вид баланс,това са мислите,които ние превръщаме в уж случаен отговор.Тоест ние ,не можем да кажем нещо което не е  истина....
Всяка мислъл за бъдещето  получава своя моментален измерен отговор под формата на фантазия.
Това е и принципа на илюзията.Разликата между фантазията и реалността е в това ,че реалността съществува само на определена дължина която е получена като хармония от всички измерни вероятности.
Затова всички сме прави,но най прав е този който изравни своята скорост с тази на нашето измерение.Скоростта на нашето измерение ние измерваме със скоростта на светлината еди колко си километра в час .Тоест хармонията на нашата реалност работи на тази скорост.
Преди да обянся ,защо всичко е съзнание,ще се опитам да направя няколко връзки с проекта ЦЕРН.
В момента учените наблюдават взаймодействията между ускорените частици,за да видят,как те променят поведението си.
До колкото си спомням скоро беше и обявено ,че е задържана частица антиматерия,за еди колко си  минути.
Според мен при ускорението на частиците се случват няколко вида трансформационни процеси.
Един от тези процеси е и превръщането на частицата в състояние при което се получава информационно дублиране с обратен знак.
Оказва се съществува състояние в което се образува обратна полярна реалност.
Главоблъсканицата започва когато започнем да търсим и самата антиматерия в НАБЛЮДАВАНАТА реалност.
Оказва се ,че за да съществува такава закономерност,значи ,че някъде в пространството съществува обект който се явява антиматериален двойник на обект от нашата измерност.При взаимодействието между двете тела се образува в основната вълна на гравитация.Двете тела са в постоянно равновесие,и на пръв поглед не би трябвало да има разлика в равновесито помежду им.
Опита обаче ни показва ,че няма система която да не съществува в друга система.
Съществува голяма вероятност,в даден момент ,голямата танцуваща електронна двойка да взаимодейства с друга електронна двойка с по силен магнитен заряд.При това положение е възможно да се получи ускорение което да измести полярната двойка в други измерни нива на хармония.
Ние живеем в елкетромагнитно поле,и си мислим че земята се движи с скорост ,далеч по малка от светлината.Аз обаче ,мисля ,че това не е така.Галактиката ни се върти около централното слънце със скорост ,чиято вълна е самата светлина.
Наблюдателя,не може да излезе извън обекта на наблюдение,за да види ,че всъщност ние сме в един гигански ускорител.Точно като в ЦЕРН,
Реалната скорост на земята винаги е била светлинната.Само електомагнетизма ни балансира усещането за скорост.
Ако мойта теория е вярна ,значи ,че при ускорение над светлината скорост,се получава електромагнитното копиране с обратен знак.
Когато нашата система взаимодейства с мощен магнитен обект,се получава и ускоренито ,което ни трябва за да обърнем полюсите.Полюсите ще сменят знаците си защото ,по принцип и двата аспекта са били ускорени.И плюса и минуса,не е било поотделно,и няма как да стане ,ако няма баланс.
При ускорените на електроната двойка,от която разбира се ни интересува само единия резултат,другия както знаем е същия с обратен знак.
Та при ускорението на нашата земя, което ние не усещаме,заради ефекта на наблюдателя,Нашата планета ,ще достигне точка на превръщане при което сменя полярностите.Това е така ,защото колкото повече се ускорява една частица,толкова повече полярноста с която взаимодейства намалява .Ускорението продължава до пълното неутрализиране.Веднага щом се неутрализира,полетата сменят местата си и по този начин ние разменяме заряда си.
Ако нашата планета смени полюсите си , е ясен знак ,че тази трансформация е станала без да разберем нищичко.
Целия преход,ще се запечата на лентата на опитната душа,дори и да не искаме.Съзнанието ни ще придобие опитността на частицата,и това ще отключи механизмите на многоизмерното съзнание.
Когато наблюдателя пътува вътре в Частицата,се отваря времеви портал,който трансформира самата частица в някои от каналите на многоизмерната космическа реалност.
Учените наблюдават,че частици се появяват и изчезват хаотично ,без конкретна закономерност....И няма как да има закономерност,като си страничен наблюдател.
Линейната ни представа за движение,също обърква учените.Те наблюдават,че частиците се движат хаотично , и също така  не могат да изчислят вероятностите им.
Картината обаче се промена когато осъзнаем ,че не се движи частицата,а се движи само пространство.Винаги се е движело само пространството,и само ефекта на наблюдателя причинява илюзията за обратното.

Колкото повече вникваме във измерните вероятности ,ще откриваме че когато сменяме позицията на наблюдателя,ще успяваме да докажем всяка една вероятност.
Стигнем ли до там ,ще разберем,че трансформацията е била само в нашата гледна точка.
Ние винаги сме съществували във всички вероятности,и само наблюдателя пътува.
Когато това бъде доказано,ще разберем защо фантазията е толкова важна.
Причината да се ускорим ,може би изобщо не е космическа,космоса изобщо може да не е космос.
Нито всетлината светлина,може би за това и Морфей от матрицата казва...” нима си мислиш ,че това което дишаш е въздух”......
Когато илюзията се разпада,остава душата, тя може да е една самотна пътуваща частица в търсене на своята пловинка.
Винаги сме познавали бъдещето,не мисля,че и този път ще сгрешим.
Във времевия тунел който ще се отвори ,може всеки да влезе в собствения си бъдещ измерен канал.Кой къде ,ще пристигне предполагам зависи само от нас.
Даже сега си представям ,че това е следващия естествен етап от трансформацията на ускорението.
След смяната на полюсите,би трябвало ускорението да остане стабилно и съзнанието да разбере ,че живее в ускорението на светлината.Това ,че наблюдаваме статични обекти,не значи,че те не са ускорени на светлинна скорост.
Светлинните ни тела май са точно това.
Съвремената наука,вече,е стигнала до извода ,че не наблюдава реалността,а наблюдава себе си.Затова и тълкуваме нещата като ускорение ,превръщане и полярност....
Сигурен съм ,че можем да местим цялата планета,стига,да пожелаем. :lol: :lol: :lol:
Гледам ,съмнало се е навън пожелавам ви приятен фантастичен ден. :hi:
« Последна редакция: Ноември 11, 2012, 07:15:14 am от xнещо »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1259 -: Ноември 11, 2012, 18:07:02 pm »
Вече започвам искрено да се отчайвам...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5029 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5834 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5717 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4292 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11527 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27