Автор Тема: За биг брадъра  (Прочетена 27303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атила

  • Гост
Re: За биг брадъра
« Отговор #15 -: Октомври 09, 2005, 02:57:06 am »
а ко праи темата "За биг брадъра" в раздела за философски мисли да попитъм пък аз ?!?!?!

... я да я преместите в "Секретни военни технологии" или "Извънземен разум" веднага  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За биг брадъра
« Отговор #16 -: Октомври 09, 2005, 14:08:27 pm »
Ами във философски мисли е защото обсъждаме дали е правилно или не и разглеждаме философският характер на нещата. Но ако и другите са съгласни, ще я преместя темата - нп ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: За биг брадъра
« Отговор #17 -: Октомври 12, 2005, 03:04:40 am »
Бе незнам,ама тва с инфилтрирането в системата,малко ми звучи като оправдание за това,че гледаш въобще,т.е. според мен идеята на Horus е,че ти дори и да разбираш какво става,гледайки,се поддаваш на това влияние,и то прониква през теб дълбоко под повърхността...
Лично според мен целия проект е опит да се наложи някъв американски тип моделиране на публиката,ама не съвсем изчислен за българските условия,и затова изглежда леко скалъпено и насила просташко.



         Primum vivere,deinde philosophari
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: За биг брадъра
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2005, 10:08:52 am »
До голяма степен зависи от каква гледна точка се гледа на предаването, защото то е един експеримент,  донякъде е умален модел на нашата действителност и могат да се научат някои неща. Ако разбира се приемем че не всички вътре са актьори и всичко е по сценарий! Иначе да сценарий има, но има и лични интереси, което винаги променя нещата. Освен това ясно се забелязва и манипулацията на "продуцентите" спрямо участниците. Освен това така или иначе информация за предаването ще достигне до хората чрез другите медии или от приятели и познати но вече пречупена през тяхната гледна точка. Осовната цел на авторите на предаването е да  въведат смс-начин на мислене и да гепат колкото е възможно повече левчета разчитайки или на възмущението на хората за нещо станало в къщата или за тяхното одобрение - така че винаги да печелят. Като не гласувам взимат един
« Последна редакция: Октомври 12, 2005, 10:10:39 am от Alien »

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: За биг брадъра
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2005, 11:17:09 am »
Едно мненийце искама споделя за тва гениално произведение на нашата епоха...
  Не го понасям.Но отвсякъде ми го натякват-"Гледа ли снощи биг брадъра" и тям подобни...ПО вестниците и списанията-биг брдадър,по Тв-то биг брадър,в нет-а биг брадър,хората-и те...
  Изглежда никой не съзнава колко е глупаво това което дават,как всеки един кадър е манипулиран,как всичко е измислено. И всички се кефят на "перипетийте" на "геройте"
  По принцип не бих пуснал тема за Брадър-а,ако не беше факта,че когато го засека за повече от 3-4 мин почти не мога да откъсна поглед,в смисъл дърпа ме,разсейва ме от всичко около мен и пак ме вика към телевизора. Същевременно обаче съзнавам каква тъпотия е,колко е измислено всичко.И въпреки това когато умишлено отида в другата стая почва да ме терзае какво изпускам и тям подобни глупостии едва ли не да се върна да го гледам,някак си като дрога действа.Докато през деня например въобще и не се сещам...
  Малко объркано се получи,хаотично.Кво да правея като не мога да се изразя точно,но мисля че се разбира...
ако някой има коментари по това което написах,моля. Само не искам мнения в стил "Аз не гледам Тв" или "То биг брадъра е тъпо" и  т.н. Аз това много добре си го зная,също така гледам изключително рядко,но понякога е неизбежно-семейство,и то не особено отворено към идеи за скрити кадри и лоши илюминати...


Ами ти ако не можеш да откъснеш поглед и те вика и терзае, аз нямам проблем с това и го засичам веднъж на седмица като реша да прещракам каналите. Трябва хептен човек да си няма работа, че да седне да гледа БиБи-то. Колкото до mind tricks на медиите, ами те са като джедайските mind tricks - действат само на weakminded :). Мдам, не искам да те обиждам по някакъв начин, но никой не те кара да го гледаш насила нали?  8) Взе да ме притеснява факта, че във всеки форум който посещавам рано или късно става въпрос за ББ. Превръща се в някакъв, мейнстрийм, масова мода, почти като чалгата. Някои хора едва ли не гледат шоуто, просто защото всички други около тях го правят.  Не виждам какво имаме да му коментираме точно тук, след като за всички е ясно колко е прозрачна цялата работа. Идеята на социалния и психологически експеримент е оригинално добра, но  в съвременните условия яко е опорочена от комерсиализма навсякъде, и всъщност се е изродила в стремеж на телевизията да покаже какви ли не зрелища само и само да изкара колкото се може повече пари от това. Да не говорим пък колко допринася за принизяването в Българските условия нарочното избиране на кой от кой по-оригинални примати, с цел зрителите да гледат някой как правел шоу и простотии. На някой живял в кафез през последните 10 години може и да му е интересно да се запознае с представители на социални групи в България. Но на мен не мерси - сблъсквам се с тях всеки ден.

Не знам кой от вас има време за губене, но има прекалено много стойностни книги и филми за четене/гледане, та да се занимаваме с ББ.

Eon

  • Гост
Re: За биг брадъра
« Отговор #20 -: Октомври 12, 2005, 16:13:46 pm »
хехе

прав си: дай ми на мен "Фаренхайт 9/11"
или : Брайън Грийн - "Елегантната Вселена - струни и суперсиметрия"

и виж дали ще се сетя за ББ. ;)

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: За биг брадъра
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2005, 11:08:47 am »
хехе

прав си: дай ми на мен "Фаренхайт 9/11"
или : Брайън Грийн - "Елегантната Вселена - струни и суперсиметрия"

и виж дали ще се сетя за ББ. ;)

Хм, Фаренхайта го гледах, интересно. Но по едно време прекалено много взеха да плюят Буш. А когато някой започне с такива настървени нападки, и на мен ми светва една лампичка "хм, явно имаш някаква далавера да правиш това". Това което исках да кажа е, че е опасно да се приема каквото и да е за обсолютната истина.

А аз напоследък чета доста из нета за CEV проекта на НАСА. Кенеди едно време обещал да прати хора на Луната и го направи (Айде поне тук да ми бъдат спестени отговори от типа "Никой никъде никога не е ходил" :)). Буш даде някакви обещания за въпросната програма, но защо ли съм настроен твърде скептично към възможностите им да ги изпълнят :)).

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За биг брадъра
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2005, 12:31:46 pm »
Хихихихихихи :D ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: За биг брадъра
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2005, 00:05:23 am »
и виж дали ще се сетя за ББ. ;)

 Но по едно време прекалено много взеха да плюят Буш. А когато някой започне с такива настървени нападки, и на мен ми светва една лампичка "хм, явно имаш някаква далавера да правиш това".

Мръсници - да клеветят така добрия"човецец" - Тряя са накажат всички в някой концлагер нали  ;)
Относно програмата на НАСА проблемите не са технологически там. Не може преди 35 години с оназ скапаната технология и без компютри напрактика да пратиш човек на Луната а сега с 10 пъти по-добра технология да имаш проблеми - то просто се набива на очи!!! Относно тезата че никой не е ходил на Луната тва  че филма е монтаж е вярно но ходене е имало - просто не  им дава сърце да покажат какво действително има там  :P
« Последна редакция: Октомври 14, 2005, 00:07:05 am от Alien »

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: За биг брадъра
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2005, 12:48:27 pm »
и виж дали ще се сетя за ББ. ;)

 Но по едно време прекалено много взеха да плюят Буш. А когато някой започне с такива настървени нападки, и на мен ми светва една лампичка "хм, явно имаш някаква далавера да правиш това".

Мръсници - да клеветят така добрия"човецец" - Тряя са накажат всички в някой концлагер нали  ;)
Относно програмата на НАСА проблемите не са технологически там. Не може преди 35 години с оназ скапаната технология и без компютри напрактика да пратиш човек на Луната а сега с 10 пъти по-добра технология да имаш проблеми - то просто се набива на очи!!! Относно тезата че никой не е ходил на Луната тва  че филма е монтаж е вярно но ходене е имало - просто не  им дава сърце да покажат какво действително има там  :P

Абе вадиш ми изреченията от контекста и това не ми харесва. Относно "добрия човечец", напиши в google думата "failure" и щракни бутона "i'm feeling lukcy" да се посмееш.
Що се отнася до ходенето на Луната, дай някаква идея какво би правил ти ако идеш на този етап там - след като има само камънак.(Или според moon.google.com - кашкавал хахаха, увеличете на максимум да видите:))) В НАСА, ЕСА и т.н. яко си блъскат главите хората да развият съществуващите технологии, да попитам пак, защо ги обиждате като едва ли не заклеймявате усилията им като безмислени.  Като гледаш с телескоп пак има камънак на Луната - къде ги крият тия супер бази под земята ли? След като знам какво могат програмки като Photoshop, Premiere и 3DMax, нямам причина да вярвам на никакви "снимки", да не говорим за обикновени писани "теории" от любимите ви сайтове. :))
Мдам, сори че поразводнихме темата на човека за ББ, ама полет на мисълта кво да го правиш :)))

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: За биг брадъра
« Отговор #25 -: Октомври 14, 2005, 13:08:50 pm »
Именно на снимките на Наса  най-малко може да се вярва, А снимка на Луната от Земята , която да ти покаже какво реално има може само с ОГРОМЕН  телескоп който никой "нормален" човек не може да си позволи а тези които могат нямат никакъв интерес да споделят!

Дъвиан

  • Гост
Отг: За биг брадъра
« Отговор #26 -: Септември 17, 2006, 21:03:18 pm »
Утре започвало онова "Биг Брадър". Призовавам всички - НЕ ГЛЕДАЙТЕ ТОВА ПРЕДАВАНЕ!!!

IYI

  • Гост
Отг: За биг брадъра
« Отговор #27 -: Септември 17, 2006, 23:51:01 pm »
Цитат
THE AMERICAN WAY OF BRAINWASHING. THAT'S ALL
.-Ще ме извинява админа, но самото комуникиране с подобни неща от Българи е промивка, която е част от един заговор!Да се унищожи интонационната ни памет и както виждам е факт.Мисля да пусна една тема или по-добрият вариант е да поканим самият Дориян Александров да разкаже.Аз разполагам с информацията, но самата организация ще ми отнеме време!
 

Antonium

  • Гост
Отг: За биг брадъра
« Отговор #28 -: Септември 18, 2006, 08:46:03 am »
Утре започвало онова "Биг Брадър". Призовавам всички - НЕ ГЛЕДАЙТЕ ТОВА ПРЕДАВАНЕ!!!
Ти пък, аз лично не вярвам нормален човек да гледа туй предаване. Апелът е леко излишен и се омърсява форума със споменаването на подобни предавания. Дето се казва - Анатема на биг брадъра >:( >:( >:(

Eon

  • Гост
Отг: За биг брадъра
« Отговор #29 -: Септември 18, 2006, 08:48:54 am »
1. Нямам телевизор.

2. Имам си достатъчно проблеми, за да нямам нужда да гледам измислените "проблеми" и екстравагантното държание на други.

То целия живот е един ББ.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27