Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Морфей,какво значи това?!
 :D
Цитат
Досега не съм правил асоциация с името на никой аватар във форума, с теб също. Но след като настоя толкова да визуализирам асоциация за "Норис" наистина е това което написах, в нета ми излезе информацията норис-северняк(човек от севера

Аз те помолих да дадеш асоциация с Ника ми
без да пишеш в нета. Но не се получи. И много ме разсмя информацията на нета, която ти дава,.че съм северен човек. Като се има предвид, че мразя севера и студа  ;)
Обичам вечното Слънце и екзотичните дестинации, кажи му  :D

2
Книги / Re: Вестник Матрицата - www.news-matrix.hit.bg
« Последна публикация от Морфей - Вчера в 19:20:01 »
Благодаря за отговорите  :hi:!
Надявам се следващият път да не скромничиш, а да се представяш с истинския си НИК   :hi:
 :drinks:

Бях го забравил че имам друг профил Нещотърсач, ето аз съм  :D


п.п. това е цитат от Пипи дългото чорапче единствената книга която прочетох като дете и то насила с бой :D
     " - Нямам представа какво смятате да правите. Но лично аз не бива да мързелувам. Работата е там, че съм нещотърсач и затуй нямам минутка свободно време "
3
Хоумър моя отговор е 807 когато го четеш като гост, когато влезеш през аватар си става 808 бъгове да искаш. Това да прочета предисторията на всеки дори и моята включително се оказа много полезно, препоръчвам го на всеки :yes: Изтеглих си книгата ще я прочета :yes: Дедо Евтим ми викаше така като бях малък - Помочко мачката леп нема да руча, она сака поганец :lol: Тия картинки с шашавите женски същества от генератора ме притесняват. Има нещо зло в тия генератори, заради предната ти картинка в зелено реших да и аз да си генерирам Сидхарта ама то изкара съвсем друг образ от който тръпки ме побиха :--- не си падам по тия извращения. Това за Матрицата 4 може да го анализираме в отделна тема, също толкова добра като първата  :yes:


Ирис не те свързвам с Чък Норис дори не се сетих за него, после го срещнах докато търсих исках да се пошегувам само. Досега не съм правил асоциация с името на никой аватар във форума, с теб също. Но след като настоя толкова да визуализирам асоциация за "Норис" наистина е това което написах, в нета ми излезе информацията норис-северняк(човек от севера). След като се запознах с предисторията на твоя аватар тук, вече те оприличавам все повече с Ирис :yes: А и не коментира нищо за последното ми предположение :unknown:, следователно мълчанието ти се приема за знак на съгласие :) Днес два пъти уж случайно попаднах на Ирис докато търсех информация за Морфей и докато четях Херман Хесе :nea: И аз съм си задавал многократно въпроса как изведнъж тая технология се разви така внезапно и някак си не мога да повярвам че човек сам е открил и разработил всичко това !
4
Северния полюс всичко е покрито със сняг накъдето и да се обърнеш. Не знам какво означава името ти сега отивам да чета в укипедия :)

п.п. Да не е от Чък Норис :)

Морфей, Чък Норис няма нищо общо с Аватара ми, но си помислих, че с него ще ме свържеш  :D.Никога не пиша под име свързано с човешки личности и авторитети. Но, и при мен е така, когато чета някой, се опитвам да хвана мислите му и развитието на темата му чрез " Аватара" . И дори ми е ясен крайният резултат - тоест накъде се опитва да насочи с теорията, която предлага. За теб ми беше от началото ясно, че се пишеш Морфей, поради сънищата...
Хоумър, например си е дал "Аватара" - заек на английски, и домашна котка също на английски, но не знам защо просто не се е регистрирал, като заек или домашна котка на български. Може би, защото иска да се почувства, като истински бозайник, а не такъв с интернет и телефон  ;)
И аз споделям тук само моята гледна точка , без да навлизам в личното пространство на хората .
Аватарът ми " Noris " , е свързан със старото име на град, където са се разиграли глобални събития за света и човечеството през Втората Световна Война.
- Нюрнбергския процес
- Нюрнбергския кодекс
...пълното разрушение на града от бомбардировките...и няма да изброявам повече .
Но от тогава светът и развитието на технологиите се променят за 50-60 с неимоверен скок рязко. Особенно през последните 15 години - за хилядолетия нищо особенно не се променяше, но ето че сега сме свидетели на всяка една година какво се случва
Така, че спонтанно ми дойде да пиша под този Аватар - след мои лични преживявания.
А това с  асоциацията за Северния Полюс, която правиш без Уикипедия е много интересно. 
Имали са бази там  :)
5
Морфей,относно твоя Отговор #807 :

Като спомена за миналото и предистория,моята предистория тук започва от първата ми изява в нета - форумът obe-bg.com,където бях със заешкото име Usagi.В училище викахме "зайци" на първокласниците,демек начинаещите.

Този форум почна да умира,а после възкръсна...за да се подготви за окончателното си погребение.
Сред останките попаднах на страница където се вижда мой пост (стрелката сочи към ника ми).



Мозъкът също може да работи като Way Back Machine,бих казал...

Тъй като смятам,че има смисъл да се повтарят неща от миналото - заради новите посетители,а и заради евентуалното им преосмисляне от неновите,реших да представя книгата на Стивън Лаберж за осъзнатото сънуване.Не можах да я намеря из папките си,които са по-объркани от главата на Нео в Матрицата 4,но се сетих,че вторият админ тогава,демек последният,имаше сайт и я беше качил заедно със сума ти други материали.Миналото съществува в настоящето,в случая така:

https://duhovno-razvitie.com/laberje.pdf

Тази тема ми е интересна и ако нема с кой друг,надявам се с теб да се получи презареждане на дискусията.
Още тогава четох доста руски автори,но не се чувствах компетентен да им правя разбор и коментаро-анализи - все пак бях "заек",начинаещ.

А сега се чувствам "'Баси Арогантното Копиле,Д'е'а!"

Требва да одим до селскио магазин за леп и кренвирши за мачката (това е на диалект),затова засега ще приключвам,но не и преди да почерпя интересуващите се с една тематична картинка (доста пипкава работа са тия букви).Текст и контекст беше казал някой - без контекста не мОа разбЕреш текста,бих добавил.

Това е малка инструкция,подсказка,подкана,промпт за мозъка/ума.
Нарекох я "Go ask Alice",което е част от текста на песента "Уайт Раббит"(*) на групата Джеферсън Еърплейн.
От албума с доста подходящо заглавие "Сюрреалистична възглавница".



Морфей,ако не си против да се пробваш като опитно лице - пробвай довечера на спокойствие да гледаш клипа и на фона на песента гледай и картинката,пък ако ти докара "шантави преживявания" (твой израз от друга тема),може да ги споделиш.Само ако искаш,разбира се.

https://www.youtube.com/watch?v=9ix7TUGVYIo



(*). Английски на кирилица,Норис.За да смекчим вредните му вибрации.
6
Може би Ирис богинята олицетворение на дъгата, посланик на боговете и богинята на мира.  :yes:

7
Асоциацията Морфей, която сам си даваш и за ника - ти - Морфей.
И мен примерно ме асоциираш с Ника ми " Норис". А можеш ли да споделиш, примерно какви асоциации има в съзнанието ти за тази дума ?
...Без да четеш Уикипедия?!
Северния полюс всичко е покрито със сняг накъдето и да се обърнеш. Не знам какво означава името ти сега отивам да чета в укипедия :)

п.п. Да не е от Чък Норис :)
8
Езотерика / Re: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото
« Последна публикация от Noris - Април 30, 2024, 01:37:39 am »
Асоциацията Морфей, която сам си даваш и за ника - ти - Морфей.
И мен примерно ме асоциираш с Ника ми " Норис". А можеш ли да споделиш, примерно какви асоциации има в съзнанието ти за тази дума ?

...Без да четеш Уикипедия?!

9
Новини и общи дискусии / Re: Агресивни спортове в обществото
« Последна публикация от Морфей - Април 29, 2024, 22:22:54 pm »
Нормално е в една жена да няма място за насилие, кръв и агресия. В природата на всяка жена е да създава и да вдъхва живот.  :yes:
10
Към Норис и Хоумър :drinks:. Аз започвам с цитат от миналото, Вие сте на ход :writer:

Цитат на: Eon в 09 Март 2008, 20:41:23
По време на сън съм забелязал, че времето тече по-бавно. А реално са минали много малко минути. Т.е. за малко време, в съня се случват много неща и сякаш минава много време.
И при мен е същото!? Първото нещо заради което се събудих бяха сънищата, затова и се писах Morpheus във форума ;). От тогава изследвам себе си и хората около мен и установих, че при всички е едно и също. Повечето хора 99% не обръщат никакво внимание на това и така си живеят цял живот, а другите като нас пробуждайки се забелязва че става нещо нередно. Всеки ден се чудя защо сънуваме докато "спим" определени моменти от бъдещето си и после когато дойде времето им ние получаваме Дежа вю. Все се мисля за това и нищо не мога да измисля повече защо и как ни се случва това. И после като приказваме за Матрица било глупости, е може да се окаже че е истина! Ако някой е осъзнал нещо повече да каже!!! Моля!!!

п.п. Норис до днес си мислех че си мъж който се държи малко странно на моменти, но след като започнах да чета предисторията ти осъзнах заблудата си  :rofl2:. Признавам че съм очарован от опита и познанието които споделяш във форума ще се радвам да поддържаш същия дух :good:
п.п. Хоумър ще прочета и твоята  :yes:
Страници: [1] 2 3 ... 10