Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 145661 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #360 -: Октомври 27, 2012, 11:28:39 am »
Аз самият черпя знания от книги, филми, лекции и т.н., защото ме е страх астралните мацки да не ме набарат. :P
Казах го на шега, Калан. ;)

Абре момче кой бяга от убавото а? Да знаиш колко е готин астралния секс.
Друг път не се двоуми, а в астралното легло бърже ти скочи. :blum1:

Предлагаш ли ми се? :P

Срещите с демоничните същества са много особено лично преживяване. Може и да ги споделя... друг път.
Бъди Слънце!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #361 -: Октомври 27, 2012, 13:06:51 pm »

Предлагаш ли ми се? :P

:lol: :lol: :lol: Не, не се предлагам. Това си е някакво твое странно тълкуване. Просто се шегувах и аз.
Иначе знам,  че и ти се шегуваше.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #362 -: Октомври 27, 2012, 13:10:03 pm »
Така е. И двамата се шегувахме. :praising:
Бъди Слънце!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #363 -: Октомври 27, 2012, 14:01:33 pm »
Пак си мисля,за"асансьора"..И за"сребърната нишка"..И аз усещането да бъдеш"едновременно всмукан и изсмукан"от самият себе си..Мислех си и за видеото с комп.графика изобразяваща събитието смърт(противоречията в клипа са друга тема и вече съм писала за тях)но според мен процесът смърт е доста добре онагледен.И така..Ако си представим сребърната нишка като вортекс(какъвто лично аз наистина смятам,че е)то в единият му край съм Аз даващ началната сила(т.е.регулиращ и "еякулиращ" енергията)в другият му край съм пак аз,но вече..едно мое копие/есенция от/на мен.Прибирането на мен при самият Мен естествено да става по обратният ред.Аз си го представям нещо такова..Ейй..как ми липсват думи..Нещо като мигновено изстрелване на част от самият мен,като тази "част"(инкарнационната личност)по пътя си до физ.тяло оставя след себе си"следа"..Именно тази енергийна нишка,наподобяваща пъпната връв у физ.тяло..Т.е.тя се"образува"по време на" пътуването/инкарнирането" ни в тялото.Веднъж създадена тя остава до края на физ.живот.Когато смъртта настъпи(и връзките между тленно и нетленно се разпаднат)биваме засмукани обратно,"във вътрешността" на сребърната нишка,вортекс,който от своя страна се"свива"подире ни и изчезва.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #364 -: Октомври 27, 2012, 14:13:41 pm »
 Константин, мнгого ми хареса описанието ти!
Имах навремето преживяване, при което се видях отстрани в стаята си, видях отстрани всичко съвсем както си бе в онзи момент, съзерцавайки три звезди в небето бях привлечена и сякаш се изтеглих към тях. Много ясно помня стаята си, как минах през прозореца, за да изляза навън и се понесох с голяма скорост, "приближавайки" звездите чух гласове, ала скоро чух думи, че съм се отделила прекалено много и трябва да се върна, точно в този момент изпитах това, чувство, че съм "прихваната за тялото с невидима нишка и рязко се изстрелях "назад" в себе си-тялото си.
 Чудех се тогава, дали има лимит за това рязко отделяне, т.е разтегля ли се нишката, когато "пътуваме" и за да не се скъса се връщаме...

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #365 -: Октомври 27, 2012, 14:31:33 pm »
Константинке - защо говориш в мъжки род за себе си? :P

Може пък Висшата ти Аз-ка да е жена. :D
Бъди Слънце!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #366 -: Октомври 27, 2012, 14:50:04 pm »
Константинке - защо говориш в мъжки род за себе си? :P

Може пък Висшата ти Аз-ка да е жена. :D
Ако искам ще почна и на вие да си говоря.Не  е работа на магарето!

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #367 -: Октомври 27, 2012, 15:00:54 pm »
Ако искам ще почна и на вие да си говоря.Не  е работа на магарето!

Въй, магарицата се обади. :D
Бъди Слънце!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #368 -: Октомври 27, 2012, 19:49:43 pm »
  Чудех се тогава, дали има лимит за това рязко отделяне, т.е разтегля ли се нишката, когато "пътуваме" и за да не се скъса се връщаме...
 
       Когато  си  психически  нетодготвен,  винаги  се  появява  страх!  Инак  разгоянието  е  без  значение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #369 -: Октомври 27, 2012, 20:32:08 pm »
Del,  радвам се, че потвърждаваш написаното от Силвия Браун. Това като апостроф и намигванe към "нечетящите" и "не гледащите филми" го казвам.  ;) ...Може да се учи от всичко!!! Поне аз мога да уча от всичко!!!

Моето "излизане" беше само един път в живота ми /говоря - съзнателно излизане, не докато спя/...И то не беше и точно цяло излизане, а нещо като 1/3 излизане от тялото ми...Беше си ден, бях на гробището, вървях по алеята с мои роднини, бях силно разстроена, защото беше скоро след самоубийството на приятеля ми, вървях по алеята и...изведнъж краката ми омекнаха...И най-странното беше, че започнах да виждам вървящите с мен хора от около 50 см. по-високо...един вид - издължих се с 50 см...Така се стреснах и се уплаших да не умра, че мислено се разкрещях на себе си: "връщай се моментално! моментално се връщай!"...И веднага след това се възстанови нормалната височина /переспектива/ от която виждах света около мен. Това беше през 2000 -та година. Уплахата ми "да не умра" не касаеше изобщо мен, а отношението ми към хората около мен. Защото си спомням какво си помислих в онзи момент: "заради една простотия ще вземеш да оставиш детето си без майка и ще разбиеш живота на близките си"...
Казвам това като контрапункт на казаното от Митко за "психическата неподготвеност". Да, и това го има, но има и друг вид причини да не се занимава човек с астрални излизания. Както веднъж каза Del, "въпрос на решения и избори, които преди това си направил"...
 :hi:
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 20:36:30 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #370 -: Октомври 28, 2012, 08:55:43 am »
m2f, подкрепям казаното от теб!
  Бях споделила, че се въздържам от четене. Правя го по-скоро, когато търся, както в случая с точно предоставената от теб информация. Вярвам, че всяко нещо се проявява навреме, отново според избора за житейски опит, във връзка със индивидуални задачи, които всеки избира сам.
От това следва, че някой хора слава Богу остават невъвлечени в някой опасни преходи, ала не поради липса на способност за "духовен полет", а защото полето, на което са избрали да работят е не по - маловажно, нужен им е поглед "от към Земята", а по този начин помагат, дори без да знаят на тези, които са избрали коренно различна опитност, понякога опасна не само за тях. За мен това е като да има "ангели" сред хората, не е нужно да са ангели, просто балансират процеса, чрез себе си и настройката си.
Митко имайки силен дух, съвършенно може да си позволи и помогне в духовните нива, това е неговия избор, за целта се изисква да си по-твърд, дори суров някога, да минеш често през крайности, именно заради "страха" от непознатото, да развиеш един вид неутралност, ала не от само се бе си, а осъзнато.
  Затова и занапред имайки въпроси ще се радвам да ми помагате с коментарите си.
Колкото и парадоксално да звучи, вашите отговори за мен се припокриват и допълват по естествен начин, а това за мен е ценно.
За себе си знам, че съм избрала опитности, твърде крайни. Понякога съм усещала как сама бягам от избора си и ми е нужна настройка, отлагам момента съвсем съзнателно. Например, относно излизането от тялото ми и "полета" към тритe звезди. Поначало често са ми се явявали, виждах три звезди, след което дадено послание, място и т.н. И до ден днешен обаче не потърсих конкретно някаква информация какви са тези три звезди.
Прочетох вчера темата за програмата "Монарх" в "Паралелна реалност" и доста от нещата ми звучаха познато, макар че за това явно трудно може да се пише смислено, т.е последователно, същия процес го има и при осъзнаване на опитност от "друга реалност",  затова защото двете се преплитат е необходимост за човек да е с неутрална позиция, ала това изисква опитност...
m2f, какво е отношението ти към "Програмирането Монарх"?
Мите, какво е твоето отношение към "Програмирането Монарх"?

П.П: Знам че има тема за "качулатите", описани са и в книгата на Силвия Браун качулати същества, имам доста "срещи" с подобни, споделете коментар.
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 09:03:51 am от del »

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #371 -: Октомври 28, 2012, 10:56:41 am »
Чудесен филм за живота след смъртта - "В какво се превръщат мечтите"

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #372 -: Октомври 28, 2012, 11:40:18 am »
Dom, подкрепям с две ръце!!! Филма е едно от най-нагледните описания на астрала! Браво, че се сети за него!
Del, за "монарх..."...Имам такава огромна вътрешна съпротива да чета това, че още не съм го прочела. Аз имам свое виждане за програмите и програмирането въобще...Нещата винаги са прости. Не сложни. А тоя "монарх" е твърде витиевато съчинен, твърде усукано, твърде предвзето...Не резонира с мен. Ще опитам да насиля себе си да го изчета, но не обещавам.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #373 -: Октомври 28, 2012, 12:04:35 pm »

Del, за "монарх..."...Имам такава огромна вътрешна съпротива да чета това, че още не съм го прочела. Аз имам свое виждане за програмите и програмирането въобще...Нещата винаги са прости. Не сложни. А тоя "монарх" е твърде витиевато съчинен, твърде усукано, твърде предвзето...Не резонира с мен. Ще опитам да насиля себе си да го изчета, но не обещавам.
   Затова и при мен трудно стана четенето. Даже, за да го осъществя го "преглътнах" наведнъж иначе щях да спра. Мислех си, след всички манипулации за която пише, защо не заживеем по-просто. Или поне отвреме навреме да се сещаме, че има "живи" места поне тук в България, да се остави човек сред природата, да се грижи за насъщния по прост начин, всички тези "програми" не биха действали.
Ти, m2f ми отговори на място. Има хора избрали един подход, други друг, затова и ти казах, че аз съм избрала крайни опитности. Радвам се, че има хора разбиращи "заземяването" не в смисъла на материално обезпечение или полза, а като разбиране към простотата на земното пребиваване, без излишество.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #374 -: Октомври 28, 2012, 12:26:45 pm »
Малко я разводнихме тая тема..Ама..Смятам,че всичко,дори събитието да бъдеш програмиран,или пък въпросните имплантиращи станции..Отвличане от извънземни..Всичко е избор.Наш избор.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27