Автор Тема: Какво се случва тука?  (Прочетена 76095 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 396

Какво се случва тука?
« -: Май 02, 2011, 14:30:28 pm »
Не ви ли се струва дразнещо цялото дередже!?


Напълни се с някакви потребители, чиито никове са като компютърно генерирани, кратки, с малки букви, безсъдържателни...

- много слабо осведомени са като цяло
- пишат най-вече в "Мнения, препоръки и въпроси" и "Правила и съобщения до потребителите"
- пишат и навяскъде другаде без каквито и да е задръжки, при условие че никога няма какво да кажат
- винаги си мислят, че личното им мнение и личния им коментар е ценен, а всъщност е талаш и всеки го знае
- когато искат да привлекат внимание, пускат най-общоизвестната и конвенционална информация, която могат да намерят
- като цяло имат психологическия профил на деца


И всъщност като цяло психологическите им профили имат общата черат да бъдат някакси празни. Безлични на определено ниво. Или сякаш имат една летва, която след като се достигне, следва блокаж на индивидуалността на образа.

Това е едното странно нещо.




Другото странно са старите потребители, които не отговарят съвсем на горното.

Примерно като Tangrata_ - тотално конвенционална осведоменост, която той всъщност не се опитва да промени или обогати, а се опитва да създава сблъсъци из форума на конвенционалното и необикновеното, където да наложи всичко масово прието за норма.



И най-вече mahrs - някой, който не ми е ясно как въобще е допуснат да пише. Наистина - тотално детенце, което има 2300 мнения... 2300 празни мнения, някой прави ли ум впечатление? Има няколко теми, в които цитира конвенционална информация, която се върти сред обществото на съвсем обиконвените хора и човешките стада.

Онези човешки стада, от които този форум по принцип се е опитал да се разграничи.


Има и други естествено, но тези двамата в момента са най-актуални и са такива от доста време.



Но работата е, че темите на форума не са учреждения, отъкдето да извира нестандартна информация - както вероятно е била идеята.
Темите в момента са станали институции, където несатндартната информация да се привлича, подтиска и завинаги да се затваря там!


И това е един енциклопедичен подход! разбира се, че може да възниква както по естествен път, така и по неестествен нарочен път, и също по маскиран път, като нарочно се предизвикват естествени събития!


Без значение от подробностите, тая обща картинка е някакъв обсурд.

Ето това пише на входната страница, ако някой е забравил:

КАКВО Е ХНЕТБГ И КОИ СМЕ НИЕ

...

Хнетбг е създаден за онези от вас, които сериозно се интересуват от уфология, конспирации, езотерика и мистика и тези, които наистина искат да научат нещо ново и интересно.
Хнетбг цели да информира българите за ставащото около тях, за нещата които не се споменават от медиите и информационните агенции, за новостите в технологиите или накратко да държи будни хората отворени за нещо различно, хората търсещи отговори на своите въпроси.


...




И разбира се, че тук визирам и модераторския екип! Тотална липса на каквато и да е политика, с изключение на някакви първични форумно-телесни функции за реагиране на остра временна болка.

Всички други системи са мъртви и целенасочено автанизирани (чрез бездействието).


Ако имаше някаква политика, нямаше да има такива хора като изброените. Защото ако не можеха да пишат, а само да четат, сами щяха да спрат да посещават това място.

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #1 -: Май 02, 2011, 14:44:08 pm »
Не ви ли се струва дразнещо цялото дередже!?
..................................

Другото странно са старите потребители, които не отговарят съвсем на горното.

Примерно като Tangrata_ - тотално конвенционална осведоменост, която той всъщност не се опитва да промени или обогати, а се опитва да създава сблъсъци из форума на конвенционалното и необикновеното, където да наложи всичко масово прието за норма.

Ако имаше някаква политика, нямаше да има такива хора като изброените. Защото ако не можеха да пишат, а само да четат, сами щяха да спрат да посещават това място.
Харесвам
« Последна редакция: Май 02, 2011, 15:30:13 pm от Witch »
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #2 -: Май 02, 2011, 15:19:27 pm »
Цитат
Tangrata_ - тотално конвенционална осведоменост, която той всъщност не се опитва да промени или обогати, а се опитва да създава сблъсъци из форума на конвенционалното и необикновеното, където да наложи всичко масово прието за норма.

Mного точно казано, ако не можеш с нещо да обогатиш дадена тема, то поне не и пречи да се развива. Мен също ме дразни конвенциалното мислене в този форум, но точно такива "типове мислене" се толерира и няма заплаха за БАН   ;D !!!

Цитат
Но работата е, че темите на форума не са учреждения, отъкдето да извира нестандартна информация - както вероятно е била идеята.
Темите в момента са станали институции, където несатндартната информация да се привлича, подтиска и завинаги да се затваря там!

АБСОЛЮТНО!!!!

Ето ти и пример с една такава заключена тема:  
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,16857.375.html



« Последна редакция: Май 02, 2011, 15:28:15 pm от agrippa »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #3 -: Май 02, 2011, 16:06:51 pm »
Така... редно е и тука да обясня както съм го правил милиони пъти и преди. Надявам се след 2 месеца като пристигне следващия потребител, да погледне писаното в този раздел преди да отвори тема.

Хнет е място, където всеки може да си изрази мнението във връзка с т.нар. феномени като НЛО, извънземни, конспирации и езотерика. По принцип хора, които изначално не вярват на такива неща, нямат работа тука. Всички останали обаче, дори и тези, които имат "конвенционално" мислене, могат да си го изкажат.

Повечето хора, които са тук претендират, че са различни от стадото. От създаването на Хнет обаче забелязах едно, масата от тях са най-навътре в стадото. На база на какво правя заключенията си?

На база на следното: повечето хора, не могат да проведат един нормален разговор без да обиждат отсрещния и да казват във всеки един свой пост, колко е малоумен, колко е тъп и с промит мозък. Не ми се изрежда и цитира, защото нямам време и желание.

Вие не можете да проведете един нормален разговор с отсрещния човек, ако той случайно мисли различно от вас. На потребител А, не му харесват постовете на потребител Б, на потребител В, не му харесват постовете на потребител Й, и така нататък и така нататък. Разбира се всеки обвинява другия колко е тъп и малоумен и как спами и всеки иска отсрещния да бъде баннат. В Хнет ако се толерираше определен тип мнения, нямаше всеки да може да си казва мнението.

Никой не ви пречи да пускате гениални постове, само и само да не са такива, в които псувате останалите и ги обиждате.

На мен като администратор, не ми харесват мненията на потребител А, Б и В. Значи ли това, че трябва да ги банна? Не, защото съм толерантен към тях. Може да си пусна мнението, и да кажа, че това според мен е пълна дезинформация и жълта новина, но не и да банна потребителя. Защото на това му се вика толерантност.

Никой не ви пречи да си поствате, гениалните постове във форума. Така, че не твърдете, че Хнет не толерира изявата, и че подтиска готината информация.
Казвам го за милиарден път, ако Хнет правеше това, нямаше да можете дори да се регистрирате в него, камо ли да се оплаквате от нивото му.

Толкова са умни хората, това им е нивото. Който е умен да е жив и здрав, интернет е голям и може да си черпи информация (както правя и аз).

Агриппа, като те дразни "конвенционалното мислене" - има решение - не влизай във форума.

Най-голямото малоумие на света ще е да подходя като вас и като не харесвам мисленето на някой, да го банна.

Този тип мислене предполага само едно - духовна и еволюционна незрялост.

Съжалявам само, че нямам словото на H. за да ви го кажа по ясно и точно.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #4 -: Май 02, 2011, 16:23:52 pm »
Добре де EON, след като
Цитат
Хнет е място, където всеки може да си изрази мнението във връзка с т.нар. феномени като НЛО, извънземни, конспирации и езотерика. По принцип хора, които изначално не вярват на такива неща, нямат работа тука.

Представям началото на първият пост във форума на X-net на потребителя Dean:
Цитат
Първо-здравейте, много ми допада това форумче Smiley, обаче в частта с всякакви извънземни, рептили, сатанански култове и прочее повърни на дезинофармацията ме губите.

 ??? ???

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #5 -: Май 02, 2011, 16:29:25 pm »
Искам да кажа, че аз самият съм писал също много глупости, но съм се променял с течение на времето.
Това стана защото форума беше жив, пишеха хората в друг стил...
А сега се ядем само един друг...

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #6 -: Май 02, 2011, 16:29:48 pm »
Мерси за забележката. Просто не съм го видял.

Потребителя ще бъде баннат до 5 мин.
« Последна редакция: Май 02, 2011, 16:33:47 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен 396

Re:Какво се случва тука?
« Отговор #7 -: Май 02, 2011, 16:34:27 pm »
Може би... ако Хнет беше средноститистически форум за средностатистическа информация, и ако се задвижваше от средностатистически мотиви... може и да се модерира средностатистически.



Ако пък някой не е разбрал съвсем моята агресивност - тя е самозащитна. На мен ми писна да пускам нещо нестандартно, и да се появи някой, дето да почне да го нормализира според науката или според общопиретото.


Защото за мене Хнет не е просто нещо, в което човек избира да влиза или не.


Този форум и информацията в него е променял и порменя животи. И информацията в него е повече от букви - тя е жива, защото някои от нас полагат доста усилия за нея и преживяват много неща заради нея, защото тази информация е страстта на живота им.


И аз не се "чувствам" лично засегнат, а СЪМ лично засегнат от нормализирането на продукта на живота ми, както се чувства и всеки, който преживява информацията си и пише не просто за нещо друго, и не просто за себе си, а пише за себе си и за нещо друго едновременно.



Форумът е пълен с луди, и това не е тайна за никого. С емоционално объркани или с хора, които са в деликатно състояние. И те са инстинктивно привлечени от това нещо тук, защото имат нуждата да повярват в личната си сила.




И ако съм единствения, който се чувства засегнат от средностатистическото мнозинство, от средностатистическата информация, от нормализирането на нестандартната информация и от средносаттистическото модериране, то така да е - ще остана единствен.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #8 -: Май 02, 2011, 16:39:41 pm »
Цитат
Агриппа, като те дразни "конвенционалното мислене" - има решение - не влизай във форума.

Най-голямото малоумие на света ще е да подходя като вас и като не харесвам мисленето на някой, да го банна.


Не знам с какво точно  те засегнах Еон, за да правиш подобни заключения, просто си изказах мнението или това което мисля...."неконвенциално"...и го направих именно точно поради тази причина, че тук се коментират хиляди "глупости" за които хората, които ги коментират "не разполагат с техни си доказателства и факти", а с куп "линкове" от дезинформация....
Така че ако все пак толкова те дразня и не харесваш мисленето ми си ме банвай!

Цитат
Агриппа, като те дразни "конвенционалното мислене" - има решение - не влизай във форума

А това как да го разбирам , да се  самобанирам отново ли искаш?  :)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #9 -: Май 02, 2011, 16:46:22 pm »
Така че ако все пак толкова те дразня и не харесваш мисленето ми си ме банвай!

Явно говоря на вятъра. Затова гледам да не пускам такива постове, защото, колкото и ясно да го кажа, пак не съм разбран. Ще го напиша с големи букви:

На мен като администратор, не ми харесват мненията на потребител А, Б и В. Значи ли това, че трябва да ги банна? Не, защото съм толерантен към тях.

Така че, агрипа, защо мислиш, че ще те банна след като съм написал това нещо?

А това как да го разбирам , да се  самобанирам отново ли искаш?  :)

Това си е твоя воля. Аз не ти се бъркам. На мен ми е все тая. Аз нямам причина да те банна и няма да го направя.


Вие давате ли си сметка, че ако тръгна да банвам всеки, който не се харесва на другия - жив човек няма да остане във форума. Потребител А, ще пожелае да банна 20 човека, защото са под нивото му. Потребител Б ще пожелае да банна други 20 човека, защото просто не го кефят постовете им. И накрая двамата взаимно ще пожелаят да се баннат, защото няма да има с кой да се ядат.

Агрипа, и на мен не ми харесва масата плява и простотия която се поства. Това значи ли, че трябва да ги банна тези хора, само защото смятам, че пуснатото от тях е простотия? Това, което правя е просто да мина през мнението и да взема полезното (ако има такова) от него и да си продължа по Пътя.

Правете и вие така.

Критиките, които отправям не следва да се възприемат като нещо лично.
« Последна редакция: Май 02, 2011, 16:53:09 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #10 -: Май 02, 2011, 19:00:40 pm »
Еон е казал важното.

Аз съм чел и много добре помня правилата на форума.
Вътре пише, че ако се обосноваваш имаш право да постваш мнение, каквото и да е то.

Аз се старая винаги да се обосновавам. Което не мога да кажа за екзалтираната и афектираната групичка.

Агрипа, то ти май беше жена. Пък аз съм те помислил за мъж. Сигурно затова толкова много се засегна от мен. Щото съм искрен, а истината боли. Макар да е през форума казана.
Аз не съм виновен за проблемите ви в живота извън форума.
(прочетете го 3 пъти. Говоря на 2те дами.)
Даже почвам да се чудя дали ти и Witch (Вещицата, преведено на бг), не сте един и същи човек.

396,
на тебе какво да ти кажа. Отвреме на време имаш проблясъци в поведението и после пак те обземат някакви кризи и вълни.
Все още изпитвам временен респект към тебе, заради отговорите към мен в темите за гладуването, въпреки че вярвам, че са само частична истина. Разбира се не зная колко. И все пак уважавам практиците.
Но пък не уважавам хора, които се изразяват по този начин. И то непредизвикано.
Така че, ще те поуважавам още малко. Пък после ще видим.

едит:
И в крайна сметка кое по точно предизвика отварянето на тая тема!?
Последно имахме спор само в темата за Нибируто.
Астрономическата при това, защото има сигурно поне 3-4 теми за Нибиру.
И там ти изобщо давал ли си някаква информация, с повече от 1 изречение. За аргументиране пък изобщо да не говорим.
Единствено каза само "Нибиру е кораб." Точка.
Трябвало да се чете много за да се разбере.
И това беше.
Супер безценна информация. И аргументирана, и изобщо мъдростта на века.

Ако съм спорил с тебе по някаква друга тема, моля да ми припомниш. Защото нямам такъв спомен.
Та да ме цитираш поименно в тая тема.
« Последна редакция: Май 02, 2011, 19:05:57 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #11 -: Май 02, 2011, 19:27:17 pm »
Цитат
Еон е казал важното.

Аз съм чел и много добре помня правилата на форума.
Вътре пише, че ако се обосноваваш имаш право да постваш мнение, каквото и да е то.

Аз се старая винаги да се обосновавам. Което не мога да кажа за екзалтираната и афектираната групичка.

Агрипа, то ти май беше жена. Пък аз съм те помислил за мъж. Сигурно затова толкова много се засегна от мен. Щото съм искрен, а истината боли. Макар да е през форума казана.
Аз не съм виновен за проблемите ви в живота извън форума.
(прочетете го 3 пъти. Говоря на 2те дами.)
Даже почвам да се чудя дали ти и Witch (Вещицата, преведено на бг), не сте един и същи човек.


НЕ СМЕ, ДОРИ ЗАПОЧВАШ ДА ПСИХЯСВАШ!!!!!....НЕ СЕ ПОЗНАВАМЕ с  Witch !
« Последна редакция: Май 02, 2011, 19:29:53 pm от agrippa »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #12 -: Май 02, 2011, 20:39:09 pm »
И аз ще напиша нещо, въпреки, че доста се чудих. Но ще го направя като "жест на добра воля", защото имаше моменти, в които и аз се "мятках" и недоволствах от плява и определени потребители, но за добро или зло осъзнах, че хора, които реално не познавам като общувам с тях не са ми виновни. Това го осъзнах не без помощта на Администраторите, разбира се и тяхното търпение.
Въпреки, че винаги ме е дразнил примерът с "отиване на гости" сега ще го използвам в частта всички да се чувстваме/те по-добре, вместо да се настройваме един спрямо друг и вече несправедливо да изпитваме търпението на "домакините".

Еми нека един ден седнем и се огледаме. Какво имаме и какво ни се дава с този форум. Отивам на гости. Там има куп непознати. Домакините предлагат пиене, ядене, музика, може и нещо на плазмата по някой канал да дадат. Да, но аз пия вино,и като го пия ставам много общителна. Говоря си с друг гост, който нещо е по-знаещ или обратното и не ми харесва компанията му. Нали ще е малко тъпо да отида при  домакина и да му кажа "къв тоя/тая". Я да си ходи откъдето е.
Няма ли да е по-добре, ако ти е интересно все пак и има още двайсе човека, от които не може поне с един да не сте от Манчестър, да реша да си общувам с тях, за да си прекарам добре. И така с личния си пример да покажа, че се съобразявам освен на мен, но и на още един да му е гот?
Аз нямам забележки (вече) защото си намерих моя начин и съм доволна, че той е оптимален, за да участвам във форума.
 :) :flag_of_truce: :dance: :hi: :yes: :drinks:

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #13 -: Май 02, 2011, 20:55:06 pm »
НЕ СМЕ, ДОРИ ЗАПОЧВАШ ДА ПСИХЯСВАШ!!!!!....НЕ СЕ ПОЗНАВАМЕ с  Witch !

 ;D Подкрепям, но да уточня че това психясване си има име, и то е параноя... и не знам дали се лекува...
Аз и Агриппа не се познаваме, не сме един и същи човек... И всъщност това може да се каже от администраторите.
Според мен 396 го е казал много добре, но явно малко хора могат да вникнат в думите му.
А пък да кажа какво означава Вещица
Ето, образовайте се
http://blogatstvo.com/other/witch/
« Последна редакция: Май 02, 2011, 21:11:21 pm от Witch »
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен ivi2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #14 -: Май 02, 2011, 21:36:01 pm »
Цитат
Вие не можете да проведете един нормален разговор с отсрещния човек, ако той случайно мисли различно от вас. На потребител А, не му харесват постовете на потребител Б, на потребител В, не му харесват постовете на потребител Й, и така нататък и така нататък. Разбира се всеки обвинява другия колко е тъп и малоумен и как спами и всеки иска отсрещния да бъде баннат. В Хнет ако се толерираше определен тип мнения, нямаше всеки да може да си казва мнението.
Точно така, а и с увеличаване на агресията и нетолерирането на различното мнение този форум ще започне да прилича на всички онези дребнави, неграмотни форумчета. Едва ли сме толкова добри психолози, за да разсъждаваме за човека отсреща, без да го познаваме добре. А който иска всички да са като него и да мислят като него да си стои в Матрицата.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27