Автор Тема: Земетресение в България  (Прочетена 42152 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cdms

  • Гост
Относно: НЕИЗБЕЖНО ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ (разширеl
« Отговор #15 -: Май 24, 2008, 15:39:24 pm »
Как така изкуствени земетресения ???
« Последна редакция: Май 24, 2008, 17:45:03 pm от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Има теория, че изкуствени земетресения могат да се предизвикат с HAARP или подобни нему уреди.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Има теория, че изкуствени земетресения могат да се предизвикат с HAARP или подобни нему уреди.
Еon-е, не грешиш ли? HAARP основно се използва за микровълново нагряване на стратосферните слоеве. Технологията за земетресенията е открита и разработена от Никола Тесла в началото на миналия век. Той е създал вибрационен апарат. Когато го включил, за да си направи експеримернт, отишъл извън населеното място. Прибрал се и видял..., че кварталът е съборен, ЦЕЛИЯТ!!! Но това съм го чел само веднъж в една статия във вестник "Психо" преди години. Темата не се разпространява твърде много, така че не мога да я потвърдя с други статии.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
« Последна редакция: Май 25, 2008, 17:15:11 pm от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Има теория, че изкуствени земетресения могат да се предизвикат с HAARP или подобни нему уреди.
Еon-е, не грешиш ли? HAARP основно се използва за микровълново нагряване на стратосферните слоеве. Технологията за земетресенията е открита и разработена от Никола Тесла в началото на миналия век. Той е създал вибрационен апарат. Когато го включил, за да си направи експеримернт, отишъл извън населеното място. Прибрал се и видял..., че кварталът е съборен, ЦЕЛИЯТ!!! Но това съм го чел само веднъж в една статия във вестник "Психо" преди години. Темата не се разпространява твърде много, така че не мога да я потвърдя с други статии.

Знам за какво се използва ХААРП. Не съм казал, че вярвам на тази теория.  ;)

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Грози ни земетресение като китай
« Отговор #20 -: Май 25, 2008, 10:51:11 am »
    В края на 80-те имаше филм за едно от най-силните земетресения в Япония - с много тежки разрушения и жертви - "7,9 по скалата на Рихтер". И там имаше за един млад сеизмолог, който беше открил начин да се предвиждат земетресенията, и се мъчеше да убеди всички за това земетресение, но никой не му вярваше и го потърсиха чак след като стана. Беше по действителен случай. Тогава се казваше, че след това земетресение в Япония са започнали да строят небостъргачите по много издръжлива на високи степени на земетръси технология.
« Последна редакция: Май 25, 2008, 22:52:16 pm от RedGuy »

cdms

  • Гост
Относно: Заметресение в БГ ( Magnolia / man88nam )
« Отговор #21 -: Май 25, 2008, 14:21:53 pm »
Дори да стане толкова ни е калпава организацията, че не ми се мисли.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Земетресение в България
« Отговор #22 -: Юни 24, 2008, 21:18:45 pm »
България да се подготви финансово за възможно голямо природно бедствие, се казва в доклад на Световната банка.

24 юни 2008 / News.dir.bg
България, която се намира в един от най-опасните земетръсни райони на Балканите, трябва да действа бързо и да се подготви финансово за възможно голямо природно бедствие, се казва в доклад на Световната банка.
Банката, която работи по създаването на фонд за събиране на средства за борба с природни бедствия в Югоизточна Европа, счита, че при голямо земетресение в София, загубите могат да достигнат до 5 млрд. долара или около 11% от брутния вътрешен продукт (БВП), предаде БГНЕС.
До този момент финансовите средства на България са много малки, съобщи Еужен Гуренко, един от авторите на доклада. Каквото е възможно да се направи, трябва да се направи скоро. Защото с Китай водехме преговори 8 години, за да създадем национален фонд за природни бедствия и едва сега те се събудиха и искат да го създадат след земетресението от месец май, каза още той.
България, която има население по-малко от 8 милиона души, пострада от серия от земетресения с магнитуд над 7 по скалата на Рихтер в началото на 20-ти век. Последното голямо земетресение от 1986 г. разруши 80% от сградите в засегнатия регион.
Застраховките на недвижимо имущество в България и другите бивши комунистически страни от Източна Европа намаляха чувствително през последните 18 години главно заради намаляването на доходите. Само около 9% от собствениците на жилища в България имат застраховка срещу обикновени природни бедствия и дори по-малко - около 6% за катастрофални природни бедствия, сочи проучване на Иншурънс Регулатор.

http://dnes.dir.bg/2008/06/24/news3131867.html

Тези от световната банка нещо за големи ясновидци почнаха да се взимат. И то точно в разгара на предпoлагаема световна HAARP война. Когато нещо може да се обясни с "природата", но има изкуствен произход наистина става страшно.Отдавна мина времето в което със сигурност да може да се  твърди че нещо има естествен произход. Технологиите напреднаха прекалено много. Дано не ни готвят нещо след което вежливо да ни кажат че са ни предупредили.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Земетресение в България
« Отговор #23 -: Юни 25, 2008, 09:51:21 am »
Възмутена съм!!!! Вчера дори и по БНТ ни напомниха незнайно защо, какво трябва да правим по време на земетресение. Учудих се на тази загриженост. Е днес като прочетох статията в dir.bg всичко ми се изясни.
Тези отвратителни "мъже в сянка" явно виждат, че не могат да ни унищожат с икономически геноцид, защо да не ни спретнат тогава едно трусче. Гадини!!!
Обаче има нещо, свързано със земните магнигните излъчвания... България е свята земя, току виж сме им прецакали HAARP-a ;)

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Относно: Земетресение в България
« Отговор #24 -: Юни 25, 2008, 11:56:15 am »
Няма какво толкоз да се възмущаваш, полезно е за всеки да знае как да действа при земетресение и е хубаво да го напомнят от време на време.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Земетресение в България
« Отговор #25 -: Юни 25, 2008, 12:10:49 pm »
Не си ме разбрал. Не съм възмутена от самото напомняне, а от какво е провокирано.
Явно не си прочел поста на Alien внимателно, за да разбереш всъщност за какво става въпрос.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Земетресение в България
« Отговор #26 -: Юни 25, 2008, 21:36:54 pm »
Колеги и колежки. Успокойте се малко.

Конспирацията е хубаво нещо, хубаво е и малко да се съмнявате във всичко.

Но!

Не приписвайте всяко едно земетрение на ХААРП или пък на някакви зли гадове, които се опитват да съсипят държавата. Гледайте малко реално на нещата.

В Турция като стана земетресение и изпогинаха сума ти души, във форума се изказа мнение, че това било заради кармата им. Нали правили злини в миналото и сега им се е връщало.

Сега недай си боже ако стане земетресение тук щяло да бъде заради ХААРП или заради някакви конспиратори.

Аз пък мисля, че ако стане нещо такова, това ще е заради това, че се намираме в земетръсна зона. В България преди е имало много силни земетресения, знаем всички, тогава ХААРП ли беше виновен?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Земетресение в България
« Отговор #27 -: Юни 25, 2008, 22:04:07 pm »
Аз затова не случайно писах че вече не може да се каже кое земетресение е "естествено" и кое не е. Доколко и "естествените" също по някакъв начин не се дирижират от по-висши сили също е интересна тема но не  и за този раздел  ;)
А освен това факта че евентуалната технология за подобни манипулации може да се счита за сравнително нова - това само означава че определена група в момента  има достъп до нея и няма гаранции че  и в по-древното минало не е имало подобна технология с друг притежател.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Земетресение в България
« Отговор #28 -: Юни 26, 2008, 05:00:40 am »
Специално това:

България да се подготви финансово за възможно голямо природно бедствие, се казва в доклад на Световната банка.

24 юни 2008 / News.dir.bg


"мирише', и то много! Особено, ако информацията и в оригиналния текст на английски е поднесена  по този начин. Личи си от километър, че е заплаха. Ей- така, по приятелски. :D

Преди няколко седмици излезе в официални източници твърдението на немски метеоролог, че военните манипулират времето. Доказано с карта и т.н. Даже искат да им търсят отговорност. (Но това, разбира се, трудно ще стане.  8) )
Така  че не е само конспирация... ;)
« Последна редакция: Юни 28, 2008, 13:27:33 pm от H. »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Земетресение в България
« Отговор #29 -: Юни 26, 2008, 08:43:38 am »

България да се подготви финансово за възможно голямо природно бедствие, се казва в доклад на Световната банка.

24 юни 2008 / News.dir.bg


Световната банка да не са някакви махленски клюкарки. Все едно ги изкара някакви селяни или тийнейджъри дето си правят завоалирани заплахи... Хората ни предупреждават, проблема е, че хората от които зависи да няма жертви са с много дебели глави...
« Последна редакция: Юни 28, 2008, 13:28:58 pm от H. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27