Автор Тема: Златните резерви  (Прочетена 7596 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slimarkov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Златните резерви
« -: Август 09, 2011, 16:59:38 pm »
Дали стойността на златото е реална или просто е поредният балон? 

Дали една страна трябва да има висок процент златен резерв?

Чакам вашите мнения...

Според мен не трябваше да продаваме дял от златния ни резерв.

Теми за размисъл:

Златните резерви на България – на седмо място в ЦИЕ
http://www.investor.bg/news/article/111649/332.html

Кой трупа злато в резервите си?
http://www.investor.bg/news/article/111582/91.html

вижте кои са държавите, разполагащи с най-голямо количество злато в света.
http://www.investor.bg/news/gallery/111582/128.html
„Ние трябва да направим коренен поврат, на 360 градуса.” Тодор Живков

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re:Златните резерви
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2011, 08:53:36 am »
Днес реших да проверя из интернет дали има консенсус върху това кои са най-добрите дългосрочни инвестиции (не като финансов термин, а като "в какво да инвестирам, за да не получавам после 150 лева пенсия като баба ми")
Попаднах на един сайт с графики и статистики за цената на златото през годините. Не вярвам в "Теория на конспирацията", но статистиката е умопомрачителна.
Първо цената или се задържа стабилна или леко нараства, но в определени години цената просто избухва. Ако се направи анализ сигурно ще се види какво се е случило в дадения период.
Второ цената е толкова надута, че трябва да си идиот, за да не разбереш, че нещо не е наред.
Мился, че има много, което да се каже по въпроса, но не съм достатъчно навътре в нещата, за да го кажа аз.

п.п. не съм влизал във форума от 3-4 години, така че с този пост официално се завръщам :hi:
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен irgnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Златните резерви
« Отговор #2 -: Юли 01, 2012, 14:15:38 pm »
Еми то е близко до ума, че златото само по себе си не поскъпва. Парите се обезценяват.
Кога "поскъпва" златото?
Ами когато се напечатат много пари, както стана преди няколко години в САЩ

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Златните резерви
« Отговор #3 -: Юли 01, 2012, 14:34:23 pm »
При златото наистина има конспирация, декларираните суми на изкупуване са много по-високи от реалните от една страна, от друга никой никъде не дава точното количество на добива, винаги е повече от обявеното, с колко не е ясно и дори запасите се крият. Отделно има частно нерегистрирано изкупуване от всякакви мафиоти, който си го пренасят в Швейцария. Руски олигарси карат цели влакове към сехфовете под алпите, без да се знае колко е. Инвестицията обаче к*** - капан, поогледайте се колко са спечелили от това и няма да намерите много, разликата в курса продава и купва е толкова голяма че дребните играчи са винаги много на минус, но кагато това са мафиоти не е кой знае какъв проблем.
Soli Deo Gloria!

Неактивен sunpower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Златните резерви
« Отговор #4 -: Април 09, 2013, 20:53:39 pm »
Интересна тема ,някой на ясно ли е в БГ ,колко са златните находища към този момент и всичките ли се експлоатират и изнасят от чужди фирми. :writer:

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: Златните резерви
« Отговор #5 -: Април 28, 2013, 13:27:37 pm »
Еми то е близко до ума, че златото само по себе си не поскъпва. Парите се обезценяват.
Кога "поскъпва" златото?
Ами когато се напечатат много пари, както стана преди няколко години в САЩ

Един да знае за какво става въпрос... Заради подобни неграмотни "конспирационни общества" в днешно време вече се гледа с насмешна на думи като "конспирация". Тя е наистина доста абсурдна... Все едно ако излезеш на среща с момиче и и кажеш какви хубави очи има, значи си конспиратор :)... Някои хора просто не могат да разберат, че малцина знаят, могат и си постигат целите... на всяка цена. Мнозинството е тъпо, необразовано, арогантно, безхаберно. И гледа към мама сочейки с пръст голямото братче, колко е нечестна играта. Само че мама я няма... И всъщност играта е напълно честна...
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Златните резерви
« Отговор #6 -: Април 28, 2013, 20:58:13 pm »
От линковете в първото мнение по темата:

1. САЩ  Стойност на резервите: 387,32 млрд. долара

На фона на задълженията е повече от нищо това злато

Wikipedia:

http://bg.wikipedia.org/wiki/Държавен_дълг_на_САЩ

Статия от същия сайт който е посочен от slimarkov в началото на темата:

Държавният дълг на САЩ надхвърли БВП на страната 10.01.2012 10:56

http://www.investor.bg/sasht/337/a/dyrjavniiat-dylg-na-sasht-nadhvyrli-bvp-na-stranata,128542/

Златните резерви според мен се обисмислят при положение, че с нищо не помагат.
<><><>

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27